צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הוריד ברקה השמאלית שוב מתנפח...

זאלופון​(שולט)
לפני 20 שנים • 27 באוג׳ 2003

הוריד ברקה השמאלית שוב מתנפח...

זאלופון​(שולט) • 27 באוג׳ 2003
היום בידיעות אחרונות: "עוזרים לעצמם" - ועדת המשנה של הכנסת המליצה: עוזר נוסף לכל ח"כ

ועדת המשנה של הכנסת, שהתכנסה אתמול לדיון על "ניצול ראוי" של תקציב הקשר לבוחר, המליצה למנות לכל חבר כנסת עוזר שלישי. העוזר הנוסף יעבוד בהיקף של שליש משרה.
הוועדה דנה אתמול ברשימת הפריטים שמותר לחברי כנסת לרכוש מתקציב הקשר לבוחר, ועל היקף הסיוע שהח"כים זכאים לו באביזרים ובכוח אדם בלשכתם ומחוץ לכנסת.
הוועדה החליטה להמליץ על קיצוץ שלושה פריטים מתוך 47 המצויים ברשימת האביזרים של הח"כים - מיגון אישי (שכפ"ץ), די-וי-די ומקרן שקופיות. הרשימה המקוצצת כוללת מחשבים ניידים, קורס תדמית, כרטיס טיסה לכנס, שכר טרחה לעורך דין בעתירות בעלות אופי ציבורי, קורס אנגלית, עד 3 מחשבי כף יד לח"כ ולעוזריו, מצלמה דיגיטלית למחשב, תיק "ג'יימס בונד", טייפ מנהלים, מזגן חלון או מפוצל למשרד, קניית מתנות, סרט צילום תדמית, מגרסת נייר - ועוד. למרות מחיקתם של שלושת הפריטים מהרשימה, היא כמעט חסרת משמעות: תקציב הקשר לציבור נותר באותו היקף.
עם זאת גובשה החלטה המרחיבה עוד יותר את כלי הסיוע של חברי הכנסת: עוד שליש משרה לעוזר פרלמנטרי ותקצוב מחשבים נוסף.
עד היום, ח"כים שהחזיקו לשכות מחוץ לכנסת קיבלו מימון של כ 84 אלף שקל, שני עוזרים ועוד שליש משרה של עוזר פרלמנטרי. לפי המלצת הוועדה, כל חברי הכנסת, גם אלה שאינם מחזיקים לשכה חיצונית, יקבלו הטבות אלה. "אני עובדת מהבוקר ועד צאת החמה ולפעמים עד צאת הנשמה", צידדה בהחלטה ח"כ רוחמה אברהם (ליכוד). "שני העוזרים הפרלמנטריים שלי נופלים מהרגליים. אני זקוקה לעוד עוזר".
תקציב "קשר לבוחר", שבו דנה הוועדה, מיועד לשלושה צרכים עיקריים: תחזוק לשכה בכנסת, תחזוק לשכה מחוץ לכנסת, והיעד האמיתי - קשר לבוחר.
shiri​(לא בעסק)
shiri​(לא בעסק) • 27 באוג׳ 2003
זה למה אני משתדלת לא לקרוא עיתונים.

לא חבל על הורידים זאלופי?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 באוג׳ 2003
עכשיו, אני לא יודע מה מלמדים אותם ב"קורס תדמית" הזה... אבל כנראה שזה לא להיט. לו היה לי כסף מיותר ועודף זמן פנוי, הם בהחלט היו צריכים לנצל את התקציב לשכר טרחת עורך דין בעתירות בעלות אופי ציבורי. ודווקא על השכפ"ץ הם מוותרים? אחרי פרסום הכתבה הזו, הייתי ממליץ להם להסתובב עם שניים.
ואף מילה על הסיבות שח"כ אברהם ועוזריה נופלים מהרגליים. אלוהים יודע שהצעות חוק בכמויות הם לא מגישים. אלוהים גם יודע מה הם כן עושים שכל כך מעייף אותם. שישמור את הידע אצלו. אני לא רוצה לדעת.