שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

כבוד השופטת

דום כתום
לפני 17 שנים • 24 באוק׳ 2006

כבוד השופטת

דום כתום • 24 באוק׳ 2006
"עו"ד קורן,אולי מספיק עם הקשקשת הזו?איך הטענה הזו רלוונטית לתיק הנדון?"..אני מרגיש את הדם זורם לי ברקות.מתחילת הדיון השופטת ברקן פשוט משפדת אותי בכל היזדמנות.
"כבודה,אם תרשי לי לס...",
"לא אדוני,לא ארשה לך לסיים.אתה מבזבז את זמני".ההערה הזו הייתה השיא.
כבר שלושה חודשים אני קורע את התחת על התיק הזה והשופטת הזו פשוט משבשת לי את כל קו ההגנה.הלקוח שלי כבר מציץ בי בחוסר נוחות."אבקש עשר דקות הפסקה,כבודה","קח עשרים,אבל כשתחזור תגיע ישר לגוף העינין"היא יורה חזרה.
אני יוצא לרחבת הכניסה של בית המישפט ומדליק סיגרייה.נשיפות ושאיפות.אלף מחשבות רצות לי בראש.אם אני מפסיד את התיק הזה,עבודת נמלים של שלושה חודשים יורדת לטימיון,הלקוח הזה ייכנס לבית הסוהר לכמה שנים טובות ואני אאבד את כל המוניטין שצברתי במישרד."אסור שזה יקרה!"אני מסנן לעצמי וחוזר לאולם.
נציגת התביעה פותחת את הדיון ומשחירה לגמרי את דמותו של הלקוח שלי-"מוניפולטיבי,חסר עמוד שידרה מוסרי,סכנה לחברה",הלקוח שלי מתכווץ בכיסא ואני יודע שאם אני לא תוקף עכשיו התיק הזה אבוד.
"כבודה,חומר הראיות שבידי מראה בברור שמרשי לא נכח בזירת הפשע בזמן השוד,יש לי עדות של בעל מועדון ש...".
"עו"ד קורן היקר,שנינו יודעים בברור שבעל המועדון מקורב למרשך וסיפק לו את האליבי"...אני חייב לתקוף-"גבירתי,יחסי הידידות הקורקטיים בין מרשי לבעל המועדון לא מפחיתים ממוצקות האליבי".
הפינג פונג המילולי הזה נימשך עוד כמה שעות ובסיומו הרגשתי שהתיק הזה בורח לי מהידיים.ביציאה מהאולם אני קולט את ההבעה המרוצה על פניה של התובעת,וזה בטח לא מוסיף למצב הרוח שלי.
"עו"ד קורן,מה יהיה?"שואל אותי הלקוח..."נקווה לטוב שמעון"אני יורה חזרה ולא ממש מאמין במה שאמרתי.
אצל כל שופט אחר הייתי מוציא אותו על תנאי,אבל אצל ברקן זה נראה עכשיו בילתי אפשרי.
שבוע אחר כך אני מגיע לאולם 32 כדי לשמוע יחד עם מרשי את פסק הדין.
השופטת ברקן מתחילה-"למרות סתירות בעדותו של הנאשם והראיות נגדו,אני מזכה את הנאשם מכל אשמה."
אני מסתכל על הלקוח שלי,הוא מסתכל עליי ושנינו מחייכים.
בדרך החוצה,אל מיגרש החנייה הנייד שלי מצלצל-
"הלו?"
"זו אני"
"היי חתולה,איך את מרגישה אחרי אתמול בלילה?"
"מעולה,רק שפירקי הידיים קצת משופשים לי מהחבל.היה לי מדהים"
"שמח שנהנית.תגיעי הערב בתשע"
"תהיה בטוח ש.."
אני מנתק לפני שהיא משלימה את המישפט ומחייך לעצמי-הלילה אכין לכבוד השופטת ברקן הפתעה מיוחדת...