ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מילת ביטחון

שם מתחתיו
לפני 17 שנים • 4 בנוב׳ 2006

מילת ביטחון

שם מתחתיו • 4 בנוב׳ 2006
כל הזמן מדגישים פה כמה מילת הביטחון חשובה
איך לא להסכים לכלום ללא מילה זו.
מצד אחד אני אכן מסכימה עם העניין
מצד אני אני אומרת שאדון שמגיע לכך שהסאבית שלו
צריכה להשתמש במילת ביטחון אני רואה בזה כישלון שלו
הוא לא מספיק למד להכיר את הסאבית
כנראה שהוא גם לא קשוב לה ורואה את תגובותיה בסשן
כי אם כך היה הוא היה מבין לבד שהיא לא מסוגלת לסבול יותר
והיה מפסיק בעצמו.
נקודה נוספת לפעמים הסאבית בכלל נמצאת בסייפס ושוכחת בכלל מהי מילת הביטחון
או שוכחת להשתמש בה.
ומה אז הוא יכאיב לך עד שתצא נשמתה?
לדעתי האדון צריך להיות קשוב מאוד לסאבית שלו ובכלל לא לחכות למילת הביטחון כדי
שתרמוז לו להפסיק את הכאב.
ומה עם אדונים שאומרים תסמכי עלי אני לא רוצה מילת ביטחון אני מבין אותך טוב מאוד בלי זה
האם באמת לסמוך עליהם?
חלקם מצטיירים עדינים רגישים ומקסימים
האם להתעקש על מילת ביטחון בכל מקרה?
Queencie​(שולטת)
Queencie​(שולטת) • 4 בנוב׳ 2006
מילת הבטחון אינה מעידה על כשלון של איש, אלא צורת תקשורת חד משמעית שאינה מתפרשת לשתי פנים.
זהו לא כישלונו של אף אחד אם נאמרה מילת הבטחון - לא של השולט שלא קרא את תחושותייך ומחשבותייך או מחסומייך, ולא של הנשלט - שלא הצליח להתמודד עם הקושי שהשולט שלו העמיד אותו בו.

מילת הביטחון חשובה מאוד כשקשר שולט-נשלט מתחיל ובאמת שכמה שהשולט לא יהיה קשוב לנשלט הוא עלול שלא לקרוא אותו נכון.

זה נכון שיש מצבים שבהם יש סיכוי רב שהנשלט לא יהיה מסוגל להשתמש במילת הביטחון, או שהצורך שלו להתשמש בה יגיע באיחור בגלל מצבו הנפשי והפיזי באותם רגעים.

איני יודעת לגבי שולטים אחרים, כשאני מזהה שהנשלט מצוי כבר בספייס, אני מפסיקה את הפעילות כמעט לגמרי, או מאיטה אותה או מרככת אותה מאוד ובעיקר עוקבת אחר מצבו. לדעתי זה הדבר הנכון לעשותו כשהנשלט לא רק שלא יכול להגיב במילת ביטחון אם נדרש לה, הוא ממילא בקושי מגיב לסביבה, אם בכלל, כך שאין טעם, ולמעשה אין הנאה מהמשך הפעילות כשהוא במצב זה.
red-cell​(מזוכיסט)
red-cell​(מזוכיסט) • 4 בנוב׳ 2006
בשביל להגיע למקום הזה צריך ללמוד אחד את השני וזה לוקח זמן.
בשביל ללמוד את הצד השני דבר ראשון יש לעיין BDSM Check List שלו. אף אחד בארץ לא משתמש ברשימה כזאת ואף אחד לא ממלא אחת כזאת, למה? לא יודע.

מילת בטחון היא דבר חשוב מאוד בעיקר בהתחלה, כששני הצדדים לא ממש מכירים אחד את השני ודום\מית במצב כזה לא מסוגל\ת להבין ולתרגם את התגובות של הסאב\ית ולכן צריך להתחיל לאט ובהדרגתיות. נכון, זה לוקח זמן (אבל למי יש סבלנות....) .

במקרה כזה אני מסכים עם קווינסי, אבל, כשיש כבר מערכת מוכרת ושני הצדדים מכירים אחד את השני הצורך במילת הבטחון יורד (אם כי עדיין קיים) וגם אם הנשלט נמצא במצב של ספייס אפשר להמשיך באותה עוצמה ואפילו קצת ל"נצל" את המצב לעוד מעשים זדוניים ומתיחת גבולות. אבל שוב, זה רק במצב של מערכת קיימת ומוכרת, במצב שבו את\ה סומך\כת על הדום\מית שלך והוא\היא סומכת עלייך (כן, זה הדדי).
דום כתום

.

דום כתום • 4 בנוב׳ 2006
מילת הביטחון חשובה מאוד גם כשיש הכרות מעמיקה בין הדום לסאבית.מילת הביטחון היא בעצם 'חבל ההצלה' היחידי שיש לסאבית,אחרי שהפקידה את השליטה בידיו של הדום שלה,וחשוב שהיא תהיה מוסכמת ולו רק בשביל השקט הנפשי של הסאבית במהלך הסשן.
פעם פרח​(נשלטת)

Re: מילת ביטחון

פעם פרח​(נשלטת) • 4 בנוב׳ 2006
פרח ורוד כתב/ה:

כן, להתעקש על מילת ביטחון.
בדס"מ זה משחק. מאוד עמוק ורציני, אבל משחק.
אפשר לראות במילת ביטחון יציאת חירום מהמשחק.

ונכון שישנם מצבים שבהם יכולת הנשלט להשתמש במילה הולכת ופוחתת.
זה עדיין לא אומר שאין בה צורך.

ומצד שני, קיומה של מילת ביטחון, אינה צריכה להיות במקום הקשבה ותשומת לב של השולט בזמן הסשן.

פרח ורוד כתב/ה:
ומה עם אדונים שאומרים תסמכי עלי אני לא רוצה מילת ביטחון אני מבין אותך טוב מאוד בלי זה
האם באמת לסמוך עליהם?
חלקם מצטיירים עדינים רגישים ומקסימים.

רמת היכרות עמוקה שמאפשרת ויתור על מילת ביטחון, לא נרכשת בשבועיים היכרות, או חודשיים. אולי שנתיים ?
האם לסמוך ? לא.
אם הם מבינים אותך כל כך טוב, אז שיבינו גם את הצורך שלך במילת ביטחון.
נוריתE
נוריתE • 4 בנוב׳ 2006
עיזבו מילת ביטחון
לי מזמן אין כזאת
למה
כי אני אומרת ,די.וני מעזה גם לאמר מספיק ולא רוצה יותר
וניראה מי לא יקשיב לי
כי הוא לא יחזיק אצלי מעמד
פשוט ככה
בלי להחליק בלי לתרץ
למה
כי אני לקחתי ואני יכולה גם לשלח
נקודה

בכלל
הן תמיד כאלו מסובכות
וממש קשה לפעמים לזכור אותן כשאת ממש מרגישה
צורך ואם את מתחילה לשבור את הראש באמצא סשן
מה לעזזל היתההמילה הזאת שהחלטת עליה לפני חצי שנה
אז את כבר בבעיה רצינית מראש,
מה שיותר גרוע שאנחנו חוששות להשתמש בהן
ושהשיקול אם לקבל אותן או לא נמצא רק בידיו
למה?
כי אנחנו צריכות לסמוך עליו?
כי הוא ידע הכי טוב?
כי אולי אם נגיד נאכזב אותו..ישנם עוד כזה מאה תרוצים למה לא
ואני אומרת פשוט
לא טוב לך לא נוח מרגישה שזה מעל לכוחותייך?
סמכי על עצמך
פשוט
תאמרי די.
Nymphaea​(נשלטת){זיעויה}

ביום ששולט

יהיה אלוהים/קורא מחשבות, מחקי את המיותר, מילת הבטחון תהיה מיותרת. לא משנה מה המלה, היא יכולה להיות "לא" פשוט. העיקר שתהיה ברורה ומוסכמת על שני הצדדים.
שולט לא תמיד יכול לדעת מה מתרוצץ בראש של הנשלטת. לא תמיד אפשר "לקרוא" . באגדות אולי זה נשמע יפה, במציאות לא בטוח שתמיד אפשרי.
כן. דאגי שתהיה לך מילת ביטחון. לא זה לא כישלון להשתמש בה, לא שלך ולא שלו. מי שאומר לך אחרת, שיחזור לסיפורי האגדות וימשיך לחיות שם.
נוריתE
נוריתE • 4 בנוב׳ 2006
ואם את נימצאת כבר באיזהשהו מצב של לחץ נפשי?
עד שלא תזכרי במילה הזאת? זה פשוט יימשך? עד שתיזכרי שלפני חצי שנה
אמרת "שושנה" או משהו? וחוצ מזה כשיש צורך להפסיק משהו
מישהו כבר המציא את המילים הנחוצות והן
די מספיק ו לא.

אלא אם כן המילה היא מזה פשוטה והיא אף פעם לא כזאת ,כשבאמת צריך אותה.
עם כל התהליכים שעוברים במוח בשעת סשן ,המילה הכי בטוחה ,היא די וגם הכי ברורה
למה לסבך את החיים כשבאמת צריך לשים סוף למשהו
הם לא מספיק מסובכים גם ככה?
ובכללי, אחד שאומר שאצלו "לא תצטרכי".. או אצלו "זה", לא קיים
תתרחקי ממנו לפני שהתקרבת אליו בכלל.

ובכלל
safe word=
מילת בטיחות
בטיחות-אבטחה
לא "ביטחון"
כי אם את בוטחת בו, למה את בכלל צריכה מילה
ואם את לא בוטחת בו, מה את בכלל עושה איתו?

ומי שיגיד לי להבא
"את יכולה לבטוח בי"
אני בכלל לא אמשיך לדבר איתו.
פעם פרח​(נשלטת)
פעם פרח​(נשלטת) • 4 בנוב׳ 2006
laila כתב/ה:
ואם את נימצאת כבר באיזהשהו מצב של לחץ נפשי?
עד שלא תזכרי במילה הזאת? זה פשוט יימשך? עד שתיזכרי שלפני חצי שנה
אמרת "שושנה" או משהו? וחוצ מזה כשיש צורך להפסיק משהו
מישהו כבר המציא את המילים הנחוצות והן
די מספיק ו לא.

בשביל הרבה נשלטים, סשן זה מקום שבו אפשר להגיד את המילים האלה (די, מספיק ולא)
באופן חופשי ולדעת שיתייחסו אליהן אחרת מאשר בעולם המציאות.
מעין הגשמת פנטזיה.
ומילת הביטחון מהווה את ה"לא" האמיתי.

ולגבי לזכור אותה - תמיד כדאי לרענן את הזיכרון של השולט והנשלטת, לפי מה שמתאים להם.

ציטוט:
ובכלל
safe word=
מילת בטיחות
בטיחות-אבטחה
לא "ביטחון"
כי אם את בוטחת בו, למה את בכלל צריכה מילה
ואם את לא בוטחת בו, מה את בכלל עושה איתו?

זה לא עניין של בוטחת או לא בוטחת.
זה עניין של תקשורת.
וברגע האמת שולט אינו קורא מחשבות ולא תמיד יודע לקרוא את מה שהנשלטת אומרת לו (במילים או סימנים אחרים).
האם היא אומרת "לא" ומתכוונת ל "קשה לי להגיד ולהודות שאני רוצה את זה, אבל בתוכי אני רוצה שתמשיך. רוצה שתכפה עליי או תכריח אותי."
או שמדובר ב "לא" אמיתי.

דווקא קיומה של מילת ביטחון, יכולה להגביר את הביטחון בשולט.
כי עכשיו יש לי יציאת חירום ואני יכולה להשתחרר.
אם אני אוהבת להגיד את המילים לא, די ומספיק כחלק מהסשן, אני יודעת שיש מילה אחת שתפסיק את הכל. ואני לא צריכה לדאוג לפרשנות של המילים הרגילות.

אבל כמו תמיד בעולם הזה - לכל אחד מתאים משהו אחר.
prometheus​(שולט)
prometheus​(שולט) • 4 בנוב׳ 2006
פרח ורוד כתב/ה:
כל הזמן מדגישים פה כמה מילת הביטחון חשובה
איך לא להסכים לכלום ללא מילה זו.
מצד אחד אני אכן מסכימה עם העניין
מצד אני אני אומרת שאדון שמגיע לכך שהסאבית שלו
צריכה להשתמש במילת ביטחון אני רואה בזה כישלון שלו
האם באמת לסמוך עליהם?
חלקם מצטיירים עדינים רגישים ומקסימים

למה שלא תהיה לך מילת בטחון? אם היא לא תועיל היא גם לא תזיק (ואם היא תועיל אז טוב מאד שיש לך אחת). שולט לא תמיד יכול לדעת האם ההתנהגות שלה היא חלק מהמשחק או מצוקה אמיתית. לדוגמא מצב שבו הנשלטת עקודה ומוצלפת, יכול להיות שהיא פשוט זזה מהשוט ויכול להיות שהיא במצוקה, וגם בפנטזיית אונס יכול להיות שהכל הוא חלק מהפנטזיה (נכון שבמקרה הזה אפשר מראש לפרק את כל הסשן לגורמים ולהמנע מהבעיה אבל זה גם יהרוס את רוב בכיף ולא ישאיר מקום ליצירתיות).
בשביל למנוע את כל אי הנעימויות האלה יש מילת בטחון. מילת הבטחון לא באה על חשבון תשומת לב לסאבית, אם השולט מרגיש שהיא לא חשה בנוח הוא יכול פשוט להציע לה להשתמש במילת בטחון כדי להסיר ספקות, אבל יהיה חבל להרוס הרבה סשנים רק כי אי אפשר לדעת בדיוק מה עובר לה בראש (בואי נודה בזה שולטים הם עדיין גברים ומכך נובע שאנחנו לא מבינים נשים אפילו אם הן סאביות, וזה נכון במיוחד בתחילת הקשר).

ברגע שהיא בספייס כל נושא ההצלפה וההתעללות מאבד מהאפקט שלו לדעתי כי היא כבר לא ממש מגיבה אז מביחנת גרימת הכאב אפשר באותה המידה להצליף ברהיט. המשך המשחק נועד להעצים את תחושת הספייס ולא התעללות ללא מגבלות (אני אשמח לקרוא דעות של אנשים עם יותר נסיון בנושא הזה). אנחנו לא כאן כי אנחנו שונאים נשים ואנחנו לא רוצים להשאיר אותן זבות דם ושבורות בסוף הסשן, אנחנו רוצים אתכן בסוף מחוייכות מודות ורוצות עוד פעם.

אם אדון אומר לך שהוא יודע יותר טוב ממך מה טוב לך תחשבי טוב טוב אם את מאמינה לו (ככלל אצבע: אל תאמיני לו בנושא הזה). אם את מרגישה בטוחה וסומכת עליו לחלוטין (ולא ברור לי איך זה יקרה בלי הכרות ממושכת/יכול טלפתית מדהימה מצד השולט) את יכולה להכנס איתו לסשן בלי מילת בטחון אם את רוצה, אבל גם אז היא לא תזיק.

red-cell כתב/ה:
ואפילו קצת ל"נצל" את המצב לעוד מעשים זדוניים ומתיחת גבולות. אבל שוב, זה רק במצב של מערכת קיימת ומוכרת, במצב שבו את\ה סומך\כת על הדום\מית שלך והוא\היא סומכת עלייך (כן, זה הדדי).

יכול להיות שזה רק חוסר הניסיון שלי אבל מתיחת גבולות לא נעשת רק בהסכמה מראש לפני הסשן, או שזו הייתה הכוונה ואני פשוט לא הבנתי?
ואם אפשר לקבל הסבר על ה BDSM Check List הזה פה או בפרטי אני אשמח.

laila כתב/ה:
עיזבו מילת ביטחון
לי מזמן אין כזאת
למה
כי אני אומרת ,די.וני מעזה גם לאמר מספיק ולא רוצה יותר

לא כולם כמוך ליילה, את רוצה להשתמש במילים מספיק ודי כמילות בטחון? בסדר זכותך. ומה אם מישהי רוצה להשתמש בהן כחלק מהמשחק בסשן? מה עם היא קשורה ועם גאג? שהכלבה תתאמץ לצעוק אם היא רוצה להפסיק או שבמקרה הזה זה בסדר להשתמש בצעצוע בטחון?
ואם את לא זוכרת את מילת הבטחון שלך פשוט תנסי כמה, גם אם מילת הבטחון הייתה דוב ערים פירנאי ואת צעקת שושנה ואדום הוא יבין שמשהו לא בסדר ואז הוא יכול לשאול אם את רוצה להשתמש במילת בטחון במקום להסתבך.
ובכל מקרה בין אם יש לך מילת בטחון ובין אם לא הוא יכול להתעלם ממך ולהמשיך, והוא גם יכול לתפוס אותך ברחוב ולאנוס אותך בךי שום קשר לכלום, אנחנו פה בגבולות הSSC ואז אין לו שיקול דעת אם לקבל את מילת הבטחון או לא-הוא יקבל אותה.
ובכלל אני מתקשה לקחת אותך ברצינות, אחרי שנפרדת ממישהו פתחת פוסט על כמה שהתמסרות עיוורת זה רע ומסוכן וכמה ימים אחרי זה היית מקולרת למישהו שהפרופיך שלו נותן כמעט את כל האזהרות האפשריות לזה שהוא דום מסוכן. ועכשיו את שוב בלעדיו ושוב אנטי.
מה שכן אני מסכים אם זה שלא צריך לחשוב יותר מידי על מילת בטחון, אם את מרגישה במצוקה פשוט תגידי אותה. מקסימום תחזרו על האקט הזה בפעם הבאה. לא צריך להשתמש בה כל פעם "מה זאת אומר למה אמרתי מילת בטחון? זה כאב כשהצלפת בי" אבל חשוב להשתמש בה כשצריך.