בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

739 מלים על 'מה נשים רוצות'?

המלט
לפני 17 שנים • 17 בנוב׳ 2006

739 מלים על 'מה נשים רוצות'?

המלט • 17 בנוב׳ 2006
** שאלות של יום ששי **
---------------------------
ליום ששי יש את התכונה המעצבנת להגיע בסוף השבוע, אבל שאר התכונות די טובות.
בבוקרו של יום ששי שטוף שמש כמו היום אפשר לחשוב מחשבות ברומו של עולם, כמו,
מי אני?, מנין-באתי-ולאן-אני-הולך?, האם עדיף להשרות את העוף בטריאקי או ביין אדום?, האם יש
אינסוף זוגות ראשוניים?, מתי כדאי לקנות בגדים לקיץ הבא?, מה נשים רוצות?, ועוד כל מיני
כאלה. לאנשים פשוטים יש מחשבות-שאלות; רק לפילוסופים יש מחשבות-תשובות. ז"א, אם הייתי
פילוסוף חשוב, כמו אריסטו, הרמב"ם, קאנט או פוקו, הייתי חושב כך: מי אני!, מנין-באתי-ולאן-אני-
הולך!, להשרות את העוף בטריאקי או ביין אדום!, מה נשים רוצות! מספרים ראשוניים! וכו. הכי
מצחיק זה התשובות של האנשים. למשל, א., חבר יקר, שולט-סוף-רווק-phd-מחפש, עונה לי:
מה נשים רוצות?! אתה-אומר-לי-שאתה-לא-יודע-מה-נשים-רוצות?!, ובזאת מסתכמת התשובה שלו.
על פי חשבון פשוט של סימני קריאה וסימני שאלה, הוא יוצא ממוצע של פשוטים ופילוסופים.
ויש את אלה שבכלל לא עונים במלים. הם פשוט מחייכים חיוך גדול ומסתכלים עליך באלכסון,
מנדנדים את המפתחות של האוטו-חברה ביד אחת וביד השניה מלטפים את הביצים, ומגחכים
משהו כמו "הא..הא.. כולן רוצות אותו דבר...הא". אלה לא ממש עוזרים הרבה, וכשפוגשים אותם
בימי ששי רוצים שיבוא כבר יום ראשון, עם מחשבות של יום ראשון. הא-הא.
לעומת זאת, י., חבר יקר גם הוא, לא-בעסק-אקדמאי-תפוס עונה ישר: 'לא יודע'. פור-קרייסטס-סייק,
אפילו במה להשרות את העוף הוא לא יודע. למען הסר ספק, אני לעולם לא שואל
חברות/מאהבות/אקסיות את שאלות יום ששי שלי. למה? פשוט: כי התשובות הן כאלה:
מי אתה?? טריאקי או יין אדום?? בגדים לקיץ הבא?? מה נשים רוצות?? וטכניקת כפל סימני
השאלה מבלבלת אותי לגמרי.

** התמקדות בשאלה אחת **
----------------------------
אז מה נשים רוצות? תלוי את מי שואלים. יש כאלה שחושבים שבכלל אין הבדל בין נשים לגברים.
"כולנו בני אדם". לכן, יש לשאול לכתחילה 'מה בני אדם רוצים'. וואלה, כולנו גם בעלי חיים, אז גם
אין הבדל בינינו לבין חד-תאיים מתחת למיקרוסקופ
של נשלטת חרמנית במעבדה אוניברסיטאית. אז מה אני צריך את כל האוניברסליות הזו? ברור
שיש הבדל בין גברים לנשים! וחוץ מזה, 'מה חד תאיים רוצים' זו שאלה קלה יותר?!

** דיון כללי ומתחמק מהשאלה **
----------------------------------
תראו כמה פרנסה מתחלקת בעולם בין מלומדים, טפשים וחכמים כאחד,
שבונים תאוריות על גבי תאוריות. לא מזמן ראיתי ספר שטוען שלגברים יש חשיבה מערכתית,
ולנשים חשיבה אמפטית.. תאוריה כזו מסבירה למה אחוז הגברים בין המתמטיקאים בעולם הוא
בערך 99% - כי מתמטיקה דורשת חשיבה מערכתית, ולנשים, מה לעשות, אין את זה. כך על פי
התאוריה. תאוריות אפשר לקבל או לא לקבל. המדע אינו אמת חקוקה בסלע. (למעשה, האמת
היחידה שקיימת, אינה חקוקה בשום סלע, והיא אומרת שאין אמת חקוקה בסלע. באמת.) אבל אי
אפשר שלא להתרשם, אפילו קצת, שיש משהו בתאוריה הזו. אמפטיה למשל. פסיכולוגים מצאו דרך
לכמת אמפטיה ולמדוד אותה דרך כל מיני מבחנים. נשים תמיד יוצאות עם ניקוד גבוה יותר.
ובכלל, "נשים יותר אמפטיות מגברים", נשמע לי יותר נכון מאשר לא נכון. לגברים בדרך כלל קשה
יותר להזדהות עם המצב הרגשי של הזולת מאשר לנשים.
חוצמזה, יש את התרגיל הקלאסי, שאני אגב ממליץ לכולם לנסות כי זה יוצא מגניב לפעמים: יושבים
בבית קפה/מסעדה/תור לאנשהו עם מישהי – ומסתכלים על זוג אחר (בלי שיראו אתכם) – וכל אחד
צריך להגיד מה הוא חושב שקורה בין השניים. כמובן שזה קל יותר אם הוא מעיף לה סטירה והיא
שופכת עליו את הקפה, אבל גם אם לא – במידה שאפשר לבדוק את ההשערות – נשים צודקות,
וגברים טועים. לא תמיד אפשר לבדוק את ההשערות, ז"א, לא תמיד אפשר לגשת לשולחן שלהם
ולהגיד להם – ישבנו והסתכלנו עליכם? החברה שלי פה הגיעה למסקנה שאת מאוהבת בו אבל הוא
בוגד בך? ואני הגעתי למסקנה הפוכה? (סימני השאלה הכרחיים). הכל ענין של אמפטיה. נשים הן
מהסוג הקולט. גברים הם מהסוג הנקלט. הרי כשאבא צעיר יושב ליד עגלת-תינוק וקורא את
הספורט בעתון, התינוק המסכן יכול לקרוע את הריאות שלו בשביל קצת תשומת לב. ואילו אשה,
בקצה השני של הפארק, זרה לגמרי, ישר תקלוט את הבכי. זו האמפטיה. האמפטיה.

** סיכום גברי טיפוסי: אני פשוט-וגם-עמוק-ואענה-על-שאלה-אחרת **
-------------------------------------------------------------------------
אני אגיד עכשיו משהו שנשמע פשוט מאד, אבל הוא בעצם לא: כגבר, אני לעולם לא אוכל לדעת
מה נשים רוצות. טענה סבירה? אפילו פרויד אמר בסוף ימיו שהוא הבין הרבה דברים, אבל מה
נשים רוצות הוא עוד לא הבין. הוא לא נימק. מצד שני, כגבר, אני יכול להתיימר להגיד מה גברים
רוצים: גברים רוצים נשים שרוצות רק אותם!

כאמור לעיל, לו הייתי פילוסוף עמוק, היו לי בעיקר משפטים שבסופם סימני קריאה. אבל אני לא, אז
אני נשאר בעיקר רק עם השאלות, ורק ביום ששי.כתבתי כאן 739 מלה ויש לי רק משפט אחד
בשסופו סימן קריאה.

סופ"ש רגוע לכל באי הכלוב. ואם למישהו יש תשובה לאיזה מן השאלות – נא לחלוק עם העולם.
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 17 בנוב׳ 2006
מי אתה? אתה איש מקסים, חכם, שמסוגל לכתוב הגיג פילוסופי עמוק וגם לספור כמה מילים יש בו. ז"א שאתה גם הומני וגם ריאלי בו זמנית שזו תכונה נדירה ומוערכת בבית ספרנו!

מנין באת ולאן אתה הולך? נסה לחשוב פשוט ולהתמקד.
בוודאי היית במכולת לערוך קניות לשבת וסביר להניח שבסופו של הערב תלך לישון ובין לבין תעשה כמה וכמה דברים... אתה יכול גם להרחיב את החיפוש למקום הולדתך בו נולדת ולאן אתה הולך למקום בו תרצה לבלות את מנוחתך האחרונה... פשוט תהיה ספציפי יותר בשאלה הזו ואז התשובה תהיה מאוד קלה למענה.

לגבי העוף, אני צמחונית. אבל נסה לערבב גם וגם או לעשות תבנית אחת ביין ותבנית אחת בטריאקי ואז תטעם ותחליט מה עדיף.

לגבי האינספור זוגות ראשונים, אני לא טיפוס ריאלי אז אני אדלג לשאלה הבאה.

בגדים לקיץ הבא - כשיגיע הקיץ או לפחות האביב כדאי לקנות כמה דברים בסיסיים אבל את השופינג העיקרי לשמור לסוף העונה, במיוחד עם אתה הולך על הלוק הקלאסי ולא על הלוק האופנתי החולף. הכי חשוב - לא לקנות קרוקס! זו הזוועה הכי איומה בעולם ההנעלה! יש מספיק נעלים נוחות בעולם שלא נראות כמו נעלי דרדס בריח מסטיק!

ומה נשים רוצות? רובנו גם רוצות גבר שיאהב רק אותנו, שגם יגיד לנו את זה מדי פעם במילים ובמחוות, ואם גם אפשר לקום בבוקר ולגלות שאנחנו כפילת אנג'לינה ג'ולי ואנחנו במיטה עם כפיל בראד פיט אז בטוח לרובנו לא תהיה סיבה להתלונן icon_lol.gif
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 17 בנוב׳ 2006
בשורה תחתונה כלבני האדם רוצים פחות או יותר אותן מטרות, רק שהמטרות שלהם שונות במעט או שהדרך להשגת המטרה שונה.

הרי גם גברים וגם נשים רוצים אהבה בריאה, זוגיות טובה, סקס מספק, עבודה טובה ומעניינת, צמיחה אישית, מספיק כסף לצרכים שלנו ועוד קצת, אוכל טוב, ליהנות מהחיים, לבלות, חברים טובים, להביא ילדים לעולם שיצליחו בחיים ויביאו ילדים בעצמם וכו'...

רק שנשים אולי (חלקן) רואות הצלחה בחיים שונה מגברים, נשים מחפשות אולי משהו אחר מגברים בזוגיות וכו'.
בעצם גם בין גברים ניתן למצוא דרישות שונות לבת זוג או לעבודה טובה.
shushu

5 תשובות אפשריות, ועוד אחת, לשאלה "מה נשים רוצות"

shushu • 17 בנוב׳ 2006
1. תשובת הגבר ה"אנליטי" - למי אכפת, שיזדיינו.
2. התשובה הנשית ה"אמפטית" – זה תלוי – מה יש לך להציע?
3. תשובת הפמיניסטית הרדיקלית – בדיוק מה שגברים רוצים, אבל שנים של דיכוי היררכי גרמו להן להדחיק; הלאה הכיבוש.
4. התשובה המקושקשת-ניו-אייג'ית-מיסטית – לא חשוב מה רוצות, חשובה הדרך אל היעד. יחי פאולו קואלו.
5. התשובה של דאגלס אדאמס – 42.

כשלעצמי,
הכי הייתי רוצה גבר שיודע מה אני רוצה בלי לשאול.

מקווה שעזרתי, המלט, אל תהסס לפנות בכל שאלה נוספת. icon_rolleyes.gif
ענתית

אחרי שבדקתי בצורה יסודית שאני אכן אישה

ענתית • 17 בנוב׳ 2006
וחשבתי על תשובה, שתהייה משעשעת ומתחכמת כאחת
החלטתי להגיד לך את האמת, שהיא כמובן, סובייקטיבית לחלוטין.
כל אישה רוצה משהו אחר...(!!!!) אכן בעיה סבוכה
ומה יעשה הגבר התם ואנליטי בעל המחשבה המערכתית
מול מערכה שכזו?
אכן מראות קשים, מסמך אנשוי מזעזע וגו'.

אבל בגלל שאני מאוד אמפאטתי למצבך/כם
אתן כאן רשימה, חלקית, של דברים שבמהלך השנים
אני יודעת בוודעות שחברותי הקרובות, וגם אני כמהות להם:
1. חופש לבחור (גבר/בגד/עבודה/קריירה/לימודים וכו)
2. חופש ביטוי (להגיד לכם את האמת בלי לחשוש לאגו השביר שלכם)
3. שותפות מלאה בגידול הילדים שטרחנו ונשאנו וילדנו בכאבים וגילינו שאנחנו נחשבות "ברות מזל" כשיש לנו עזרה מכם בגידולם... וזה אגב כולל גם את הנשואים... (נכון יש כמה מכם שכן נותנים את חלקם השווה במשימה ואיתם הסליחה על ההכללה הגסה icon_smile.gif )
4. תזיינו אותנו כמו שאנחנו אוהבות ונמצוץ לכם בשמחה בכל הזדמנות
5. תתקשרו, קומוניקציה רבותי זה לא רק להיות בעלים גאה של טלפון נייד...
6. אל תשפטו, תקשיבו
7. אל תתנו פתרון, תקשיבו
8. אל תלחיצו אותנו ולא נלחיץ אתכם
9. תחמיאו, גם אם זה נראה לכם מאולץ... מחמאה קטנה שווה זהב
10. תחלקו איתנו את עצמכם=אינטמיות

THAT'S ALL FOR NOW
המלט
לפני 17 שנים • 18 בנוב׳ 2006
המלט • 18 בנוב׳ 2006
ציטוט: הכי חשוב - לא לקנות קרוקס! זו הזוועה הכי איומה בעולם ההנעלה! יש מספיק נעלים נוחות בעולם שלא נראות כמו נעלי דרדס בריח מסטיק!

צודקת!

ציטוט:
ואם גם אפשר לקום בבוקר ולגלות שאנחנו כפילת אנג'לינה ג'ולי ואנחנו במיטה עם כפיל בראד פיט אז בטוח לרובנו לא תהיה סיבה להתלונן

ים, אנחנו רוצים את הקטע עם אנג'לינה ג'ולי עוד לפני שמגיע הבוקר!

ציטוט: הרי גם גברים וגם נשים רוצים אהבה בריאה, זוגיות טובה, סקס מספק, עבודה טובה ומעניינת, צמיחה אישית, מספיק כסף לצרכים שלנו ועוד קצת, אוכל טוב, ליהנות מהחיים, לבלות, חברים טובים, להביא ילדים לעולם שיצליחו בחיים ויביאו ילדים בעצמם וכו'...

כחולית: אפשר להתמקד קצת? אני פה מסתבך עם תכניות יום ששי מעכשיו לעכשיו
ואת הגעת כבר לנכדים...

ציטוט: 5. התשובה של דאגלס אדאמס – 42.
כשלעצמי,

NO PANIC. לא תסתפקי במגבת??

ציטוט: מקווה שעזרתי, המלט, אל תהסס לפנות בכל שאלה נוספת.

בטח שעזרת, שושו. icon_rolleyes.gif

ציטוט: 4. תזיינו אותנו כמו שאנחנו אוהבות ונמצוץ לכם בשמחה בכל הזדמנות

תמימה יקרה. ברור שנזיין אתכן כמו שאתן אוהבות, אבל זה לא אומר שצריך
למצוץ לנו בכל הזדמנות.....וברצינות -- הרשימה שלך מרשימה. במיוחד 5-6-7.
ובקשר ל 9 -- את באמת מוכנה להשלים עם מחמאות מאולצות?
מקבי​(מתחלף)
לפני 17 שנים • 18 בנוב׳ 2006
מקבי​(מתחלף) • 18 בנוב׳ 2006
ציטוט: כשלעצמי,

אנחנו בקושי מבינים מה אתן רוצות עם לשאול, אז את רוצה לסבך את זה עוד יותר?