צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פער אינטלקטואלי

מקבי​(מתחלף)
לפני 17 שנים • 7 בינו׳ 2007
מקבי​(מתחלף) • 7 בינו׳ 2007
אני עושה הבחנה ברורה בין השכלה, משכל וחוכמה.

יכולה להיות נעל-בית עם תואר אקדמי ראשון ושני באמו, בלי יכולת לנהל אפילו שביב של שיחה אינטליגנטית.

יכולה להיות מישהי עם איי-קיו בשמיים, שלא סיימה תיכון.

יכולה להיות מישהי שהאינטליגנציה שלה זה לא משהו לכתוב לחברים עליו, אבל בעלת אינטואיציה חדה ואבחנה נדירה, תובנות לגבי החיים, ורגישות סביבתית ואישית שגורמת לך להרגיש כאילו היא השלב הבא באבולוציה האנושית.

ככלל, לדעתי עדיף שיוויון. אני לא יכול לבלות יותר מדי זמן עם טיפשות, חסרות אינטליגנציה רגשית, אבל לא ממש מעניין אותי במה יש לה תואר, או אם בכלל.
איימי_​(נשלטת)

Re: פער אינטלקטואלי

איימי_​(נשלטת) • 7 בינו׳ 2007
דום כתום כתב/ה:
האם לדעתכם יתרון אינטלקטואלי של השולט תורם לתחושת הכניעה של הנשלטת?..ומה קורה במצב הפוך?-נשלטת משכילה ושולט חסר השכלה?

ההשכלה הפורמלית היא לא מה שמשנה. לא בכך נמדדת חוכמה. אבל כן- זה תורם לתחושת הכניעות. עבורי זה אפילו הכרחי. אין מצב שאני אצא עם שולט שאני לא מרגישה שהוא יותר חכם ממני.
מUחדת

על אינטלגנציה וחיות אחרות.

מUחדת • 7 בינו׳ 2007
אני דווקא רואה נשלטות לא מעטות שבוחרות במודע {?} שולט, שכאנדרסטייטמנט נגיד שהוא לא מן המוחות המבריקים בעולם, כי זה מדליק אותן להישלט על ידיי אהבל נפוח אגו.
זה מחזיר אותן למקום בו הגבר היה מושך בשערן, מובילן אל המערה ומבצע בהן את זממו הניאנדרטלי.
פעם מזמן, ולרגע אחד קצר- גם אותי זה הדליק.
5 דקות אח"כ קלטתי כמה אני משועממת מהאדם הקדמון {אך החינני} שניסה לתת לי הוראות {נשבעת שהוא פלט איזה אותֶך או משהו} עד כי נאלצתי ללוות אותו אל מחוץ למערה החמימה לחפש איזו אנטילופה שתתקלר כהרף עין לגחמותיו.

ויש כאן לא מעט אנטילופות {אמרה האלפקה האינטלקטואלית}.
איימי_​(נשלטת)

Re: על אינטלגנציה וחיות אחרות.

איימי_​(נשלטת) • 7 בינו׳ 2007
מיוחדת. כתב/ה:
אני דווקא רואה נשלטות לא מעטות שבוחרות במודע {?} שולט, שכאנדרסטייטמנט נגיד שהוא לא מן המוחות המבריקים בעולם, כי זה מדליק אותן להישלט על ידיי אהבל נפוח אגו.
זה מחזיר אותן למקום בו הגבר היה מושך בשערן, מובילן אל המערה ומבצע בהן את זממו הניאנדרטלי.
5 דקות אח"כ קלטתי כמה אני משועממת מהאדם הקדמון {אך החינני} שניסה לתת לי הוראות {נשבעת שהוא פלט איזה אותֶך או משהו} עד כי נאלצתי ללוות אותו אל מחוץ למערה החמימה לחפש איזו אנטילופה שתתקלר כהרף עין לגחמותיו.

זה תלוי מה הקינק שלך. אני בעיקר נשלטת מנטלית. לכן, אין מצב שהשולט שלי לא יהיה חכם ממני, או שזה פשוט לא יצליח.
מUחדת

Re: על אינטלגנציה וחיות אחרות.

מUחדת • 7 בינו׳ 2007
איימי_ כתב/ה:
מיוחדת. כתב/ה:

זה תלוי מה הקינק שלך. אני בעיקר נשלטת מנטלית. לכן, אין מצב שהשולט שלי לא יהיה חכם ממני, או שזה פשוט לא יצליח.

אין כאן שום קשר למנטאלי.
בחור יכול להיות אידיוט מושלם ועדיין "לשלוט מנטאלית".
השפלה למשל היא חלק משליטה מנטאלית, ובחורות מסויימות ימצאו עצמן מושפלות יותר עם מי שעומד מולן הוא לא מומחה לתורת הקוואנטים {פאקינג אנדרסטייטמנט}.
דובדבן

דובדבן • 7 בינו׳ 2007
דום כתום כתב/ה:
האם לדעתכם יתרון אינטלקטואלי של השולט תורם לתחושת הכניעה של הנשלטת?..ומה קורה במצב הפוך?-נשלטת משכילה ושולט חסר השכלה?

לדעתי יתרון אינטלקטואלי של השולט, שנובע מחכמה טיבעית ומניסיון חיים, הוא הכרחי לתחושת הכניעה של הנשלטת.
אין מצב למצב הפוך. אין נשלטת משכילה שתתן מבטחה בשולט טיפש וחסר חכמת חיים. זהו. הפעם אין כל התחכמות בדבריי.
המלט

המלט • 7 בינו׳ 2007
דום כתום כתב/ה:

לא.

ובמצב ההפוך -- גם לא.

(נימוקים יפורסמו במועד מאוחר יותר)

cai
cai

לא יודעת איך זה עובד אצל דומים...

cai • 7 בינו׳ 2007
אבל לי אף פעם לא אמרו משהו כמו "וואו, את כזאת משכילה... אני רוצה ללקק את הרגליים שלך".
abcd

ץ

abcd • 7 בינו׳ 2007
ציטוט: ואם למשל.. סתם לדוגמא הוא זן נכחד של בבונים ואי אפשר לדבר איתו על הסטוריה של המידל איסט מאספקט ניאו-ניהיליסטי ובכל זאת הוא נותן זיון לפנים שאחריו את הולכת שבוע מעל אדמה..?

rffl.gif

...so true
דום כתום

.

דום כתום • 7 בינו׳ 2007
מגוון דעות,לכאן ולכאן.