לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם רק אני מרגישה כך?

הס פן תעיר​(נשלטת){zed destru}
לפני 17 שנים • 14 בינו׳ 2007

האם רק אני מרגישה כך?

קודם כל אני רוצה לומר שאני מוקסמת שוב ושוב מרמת האנשים שנמצאים באתר הזה.
מדובר באנשים מלומדים , משכילים ובעלי אינטליגנציה גבוהה שפשוט כיף לקרוא.

אני מודה שאני לא הבחורה הכי חכמה בעולם , אבל יש לי ידע עצום בנושאים שאני אוהבת ומסקרנים אותי , שאף אחד לא יוכל לקחת אותו ממני.
ובידע הזה אני משתמשת לעזור לאחרים וללמדם משהו חדש, באותה המידה שאני לומדת כל הזמן מהאנשים פה בתחום שאוליי חדש לי.

אבל..... וזאת לא הכללה
יש הרגשה שיש כמה "נשמות טהורות" שמסתובבות באתר , אני קוראת להם האלטיסטים המתנשאים.
שאיכשהו תמיד מצליחים לפספס את המהות ומתעסקים בתיקון שגיאות כתיב או באמירה שמשהו כתוב לא בהגיון או ברמה האינטליגנטית שבה נכתבו או לא נכתבו הדברים.

יש כמה אנשים שרוצים לשפוך את ליבם או זקוקים לעזרה שממש נתקלים בהתקפה עוינת ולחלוטין לא קשורה לנושא המדובר.

האם עליי או על אנשים אלה לחשוב פעמיים לפני שהם שולחים פוסט חדש??
חבל לי מאוד שאני צריכה להעלות נושא שכזה
כי יש פה אנשים נפלאים שבאמת מנסים לעזור.
אבל קשה לי לשתוק ואני באמת רוצה לדעת אם רק אני מרגישה כך?
פעם פרח​(נשלטת)

Re: האם רק אני מרגישה כך?

פעם פרח​(נשלטת) • 14 בינו׳ 2007
אנחנו באינטרנט, בכל "קהילה" וירטואלית יש אנשים כאלה.
גם בחיים האמיתיים יש אנשים כאלה.

לא חושבת שאת צריכה לגרום לזה לעצור בעדך.
פשוט צריך לדעת לקחת את התגובות האלה בערבון מוגבל, ולא יותר מדי ללב.

בהצלחה
icon_cool.gif

Re: האם רק אני מרגישה כך?

פרח גדולה כתב/ה:
אנחנו באינטרנט, בכל "קהילה" וירטואלית יש אנשים כאלה.
גם בחיים האמיתיים יש אנשים כאלה.

לא חושבת שאת צריכה לגרום לזה לעצור בעדך.
פשוט צריך לדעת לקחת את התגובות האלה בערבון מוגבל, ולא יותר מדי ללב.

בהצלחה
icon_cool.gif

קודם כל תודה
אני יכולה לומר שדווקא לקחתי ללב במקרים של אנשים אחרים
מכיוון שאני לא נוהגת להגיב הרבה או לפתוח הרבה פוסטים בפורומים
אבל יש אנשים שמבחינתם הם לא פה רק ברמה הוירטואלית וכל דבר כזה עלול אוליי לפגוע בתדמית שלהם.
ועל כך חבל
הייתי כאן
הייתי כאן • 14 בינו׳ 2007
סוג של פלצנות לתקן שגיאות של אחרים
כולם לפתע מורים !
תחתבי בלי לכשוב
מה יגידו האינטילגנטיים המלומדים כאן.
renana כתב/ה:
סוג של פלצנות לתקן שגיאות של אחרים
כולם לפתע מורים !
תחתבי בלי לכשוב
מה יגידו האינטילגנטיים המלומדים כאן.

תראי אני כעיקרון כותבת רוב הזמן רק בבלוג שלי
ובפירוש ציינתי גם שם שכל דיעה , מלומדת או לא לגיטימית .
ובבלוג אני לא עושה חשבון על מה שאני כותבת ואיך.
את יודעת איך זה שלפעמים המחשבה יותר מהירה מהכתיבה עצמה .
אתה לא שם לב והתבלבלה לך אות או מילה ואני לא תמיד עורכת או בודקת.

ובעניין האינטליגנטים המלומדים:
אז זהו, מה שמדהים הוא שהחוצפה הזאת בדרך כלל מגיעה ממקום או מאדם לחלוטין לא אינטילגנטי. icon_rolleyes.gif

תודה רננה על תגובתך.
שוטרת*
שוטרת* • 14 בינו׳ 2007
אני ממש לא מבינה מה הבעיה שמתקנים אותך..
זה חיובי בעיני .
הנה גילוי: פעם , בראיון מסויים עם ראש מסלול עיתונאות, אמרתי לו משהו שכלל במשפט את "תוך שלוש ימים".. והוא ..נגיד בעדינות.. לא הגיב לזה טוב. מאותו הרגע כל מי שהיה סביבי קיבל על עצמו את תפקיד "המתקן", ואני כל כך שמחה שהנושא הזה טופל וסודר.

אלו שכשלו ולמדו ותיקנו , הרבה יותר מרשימים <אותי לפחות>, מאלו שכל הזמן הצליחו.
חתולת הלילה
חתולת הלילה • 14 בינו׳ 2007
ולי קשה עם החוגגים את בורותם, וכל מי שמדבר עברית תקנית וקורא את מה שהוא כותב לפני שהוא לוחץ על "שלח" הוא "אינטליגנט מלומד" (וואו! איזו העלבה!) . נכבדיי, צר לי להרוס לכם: לא משנה ה"מה" אם ה"איך" גורם לזה להיות לא קריא. לפחות יש להקפיד שה"איך" לא יבייש את ה"מה".

בתור אינטיליגנית מלומדת, כנראה, שהיא גם אליטיסית ומתנשאת, כזו שכבר לא מתקנת אלא אם מזהה שיש שם מישהו שמתאים לו, ופשוט מנתקת מגע כי במקום שהבור שמולי יתנצל על בורותו, עוד רגע אני אתנצל שפגעתי ברגשותיו, לי נמאס מהאנשים שדופקים על החזה ב"ככה אני!" ושוחים בתוך ביצת הבורות שלהם. ההגנה הכי טובה היא ההתקפה.

סביר להניח שלא עלי נכתב הפוסט, אני גם לא מתקנת אותם פומבי. ברכה לבטלה. אבל אני מאלה שאוהבים עברית ואוהבים הגיון, זה גם נדרש להם כדי להבין רעיון שמוצג בפוסט / ספר / מאמר או שיר. אני עדיין מתעקשת שיש כאן אחרים, אלה שבודקים אם מה שהם כתבו מובן, אלה שבודקים אם זו עברית, כמו שאני בודקת כשאני כותבת אנגלית, אלה שיודעים שכדי שיהיה אפשר להתעסק ב"מה" צריך שה"איך" יחליק בגרון.

יש לי חבר טוב שאומר שהנייר (או המסך, במקרה הזה) סובל הכל- הקוראים לא.
זה נכון גם במקרה זה.

ומה כבר יקרה אם אדם יתקן את עצמו? מה זה כבר יוריד ממנו? ללומדים פתרונים.
חתולת הלילה כתב/ה:
ולי קשה עם החוגגים את בורותם, וכל מי שמדבר עברית תקנית וקורא את מה שהוא כותב לפני שהוא לוחץ על "שלח" הוא "אינטליגנט מלומד" (וואו! איזו העלבה!) . נכבדיי, צר לי להרוס לכם: לא משנה ה"מה" אם ה"איך" גורם לזה להיות לא קריא. לפחות יש להקפיד שה"איך" לא יבייש את ה"מה".

בתור אינטיליגנית מלומדת, כנראה, שהיא גם אליטיסית ומתנשאת, כזו שכבר לא מתקנת אלא אם מזהה שיש שם מישהו שמתאים לו, ופשוט מנתקת מגע כי במקום שהבור שמולי יתנצל על בורותו, עוד רגע אני אתנצל שפגעתי ברגשותיו, לי נמאס מהאנשים שדופקים על החזה ב"ככה אני!" ושוחים בתוך ביצת הבורות שלהם. ההגנה הכי טובה היא ההתקפה.

סביר להניח שלא עלי נכתב הפוסט, אני גם לא מתקנת אותם פומבי. ברכה לבטלה. אבל אני מאלה שאוהבים עברית ואוהבים הגיון, זה גם נדרש להם כדי להבין רעיון שמוצג בפוסט / ספר / מאמר או שיר. אני עדיין מתעקשת שיש כאן אחרים, אלה שבודקים אם מה שהם כתבו מובן, אלה שבודקים אם זו עברית, כמו שאני בודקת כשאני כותבת אנגלית, אלה שיודעים שכדי שיהיה אפשר להתעסק ב"מה" צריך שה"איך" יחליק בגרון.

יש לי חבר טוב שאומר שהנייר (או המסך, במקרה הזה) סובל הכל- הקוראים לא.
זה נכון גם במקרה זה.

ומה כבר יקרה אם אדם יתקן את עצמו? מה זה כבר יוריד ממנו? ללומדים פתרונים.

גם אני מתקנת עצמי לא פעם ולא פעמיים והסיבה היא בהחלט שהרעיון יועבר בהגיון לקורא
נכון אני לא מאשימה אותך ספציפית , יותר מזה אני לא מאשימה אף אחד ספציפית.
אבל יש אנשים חכמים מאוד שיש להם בעיית דיסלקציה, ותיקונים כאלה לגמריי מסיטים מהנושא שהאדם הזה רצה להעביר.
יותר מכך קראתי פוסט של אדם כואב שלעניות דעתי רשם בצורה מופלאה והרגש עבר והרטיט.
אבל מישהו היה חייב להעיר לו שהכתיבה לא הייתה הגיונית.
על שום מה ולמה?
ויותר מכך לא היה גם הגיון בהערה הספציפית הזאת.
ואם אני לא נולדתי עם IQ גבוה , אז אסור לי לומר את שעל ליבי או לשאול שאלות ?
ולמה אני צריכה להרגיש מותקפת ?

אני מאמינה במשפט ש"מבקריי הם ידידיי הטובים ביותר , מכיוון שהם מראים לי את מגרעותיי"
(בנג'מין פרנקלין)
אבל הביקורת היא לחלוטין טכנית ולגמריי לא עניינית.
חתולת הלילה
חתולת הלילה • 14 בינו׳ 2007
אני מבינה מאוד את הדילסקטים, הס, ואני רואה מה אנשים דיסלקטים עושים כדי לסייע לאחרים להבין אותם. אני לא מקבלת נושא של "מיהרתי" או "האצבע מהירה מהמחשבה" כי בכל זאת זה מונח על המסך וניתן לתקן, כמו שאמרת שאת עושה. אם את עושה את זה ואני עושה את זה ואחרים עושים את זה, על מי בדיוק ילינו אלה שלא? רק על עצמם.

אני מסכימה איתך מאוד שרצוי, אם כבר, לתקן בפרטי ולא בציבור, שכן זו הלבנת פנים, אבל לצאת נגד כל מי שמתקן (ושאת, אני או כל אדם אחר יכול ללמוד מהם) - זו כבר טעות כדולה, לטעמי, שלא לומר משהו אחר.

יתרה מזאת, בתחילה לא כתבת כלום על דיסלקציה (נושא שדובר בו לא מעט באתר הזה, כמו בקודמים לו), ולדעתי, לו היית כותבת שבזה העניין, היו מפנים אותך לכמה דיסלקטים כאן שאפילו מצהירים על כך בריש גלי.

עדיין, כשכותבים משפט התניה בלי החלק השני שלו (אם תרצי, אוכל לתת לך דוגמא באופן פרטי) - אי אפשר להבין מה הכותב רצה לומר, וסביר להניח שלו היה עובר על הטקסט שלו היה מתקן בעצמו.

נסכם, אם כך, שאין לזה קשר ל איי קיו, לדיסלקציה או לעברית שאינה שפת אם (לכל אחד מהמצבים שתיארת יש שגיאות אופייניות ומוכרות). מדובר אך ורק באנשים שמסרבים ללמוד, ולמרות שהם טועים ויודעים שהם טועים, תחת לנסות ללמוד, הם תוקפים... בדיוק את האנשים שמהם היו יכולים ללמוד. אנושי, נכון, ועדיין- חבל. icon_smile.gif
חתולת הלילה כתב/ה:
אני מבינה מאוד את הדילסקטים, הס, ואני רואה מה אנשים דיסלקטים עושים כדי לסייע לאחרים להבין אותם. אני לא מקבלת נושא של "מיהרתי" או "האצבע מהירה מהמחשבה" כי בכל זאת זה מונח על המסך וניתן לתקן, כמו שאמרת שאת עושה. אם את עושה את זה ואני עושה את זה ואחרים עושים את זה, על מי בדיוק ילינו אלה שלא? רק על עצמם.

אני מסכימה איתך מאוד שרצוי, אם כבר, לתקן בפרטי ולא בציבור, שכן זו הלבנת פנים, אבל לצאת נגד כל מי שמתקן (ושאת, אני או כל אדם אחר יכול ללמוד מהם) - זו כבר טעות כדולה, לטעמי, שלא לומר משהו אחר.

יתרה מזאת, בתחילה לא כתבת כלום על דיסלקציה (נושא שדובר בו לא מעט באתר הזה, כמו בקודמים לו), ולדעתי, לו היית כותבת שבזה העניין, היו מפנים אותך לכמה דיסלקטים כאן שאפילו מצהירים על כך בריש גלי.

עדיין, כשכותבים משפט התניה בלי החלק השני שלו (אם תרצי, אוכל לתת לך דוגמא באופן פרטי) - אי אפשר להבין מה הכותב רצה לומר, וסביר להניח שלו היה עובר על הטקסט שלו היה מתקן בעצמו.

נסכם, אם כך, שאין לזה קשר ל איי קיו, לדיסלקציה או לעברית שאינה שפת אם (לכל אחד מהמצבים שתיארת יש שגיאות אופייניות ומוכרות). מדובר אך ורק באנשים שמסרבים ללמוד, ולמרות שהם טועים ויודעים שהם טועים, תחת לנסות ללמוד, הם תוקפים... בדיוק את האנשים שמהם היו יכולים ללמוד. אנושי, נכון, ועדיין- חבל. icon_smile.gif

חתולת לילה
טוב לראות שאת מסכימה איתי וגם את סבורה שצריך להסביר וללמד , אם כבר בפרטי ולא בפומבי.
לפעמים טוב להיות חכמים ולא רק צודקים .

icon_smile.gif