ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תהיות

קינבה
לפני 17 שנים • 12 בפבר׳ 2007

תהיות

קינבה • 12 בפבר׳ 2007
יש דבר שנקרא "שליטה מנטאלית", ויש שליטה מנטאלית שבמסגרת מחויבות חלק מהנשלטות או אולי, מחויבים חלק מהנשלטים להעביר לצד השולט דיווח יומי, ויש דיווחים יומיים שבהם צריכים להיכלל לוגים של שיחות פרטיות מהצאט או מהמסנג'ר.
באופן עקרוני אין לי בעיה עם זה כלומר, החליט אדם בוגר לשתף עם אחר את כל מעשיו כולל כל שיחותיו הפרטיות – זכותו. הבעיה היא ביידוע או יותר נכון – באי יידוע הצד השלישי.
למשל, אם הייתה אומרת לכם מישהי שאת כל השיחה עליה להעביר לאדון שלה ייתכן שהייתם מוותרים על השיחה, או שאולי הייתם מדברים אחרת, מחסירים פרטים אלו ואחרים... אבל אם היא לא אומרת לכם כלום ופשוט מעבירה את הלוג, לדעתי האישית זה לא מכובד בלשון המעטה.
איש איש ושיקוליו, חלקם אולי לא מעיינים בלוגים ופשוט מראים "אפוטרופסות מדומה", אחרים אולי משתמשים במידע לצרכים אלו ואחרים, אבל כשלא מיידעים את הצד השלישי זה לא כל כך מוסרי.

לתקן את העולם? תחליטו אתם, גם לגבי מוסריות אם בכלל נשארה כזאת.

*לא מדובר בשום אירוע ספציפי, סה"כ תהיה שעברה לי בראש ורציתי לשתף*
עמק יא רוק​(אחר){הנסיכה ברנ}
לפני 17 שנים • 13 בפבר׳ 2007
לדעתי זאת חוצפה ובפגיעה בי מוסרית מתוך האמון שאני נותן באדם , אם הוא מעביר לוגים של שיחות שלי איתו לצד שלישי.
החוק אומר כי במקרה של צד שלישי אם נגרם נזק פיזי או כלכלי לאדם שצוטט ללא ידיעתו, הוא יכול לתבוע את המצטטים , ללא חובת הוכחה כי נפגע , אלא חובת ההוכחה עליהם כי לא פגעו.

עמק
teacher​(שולט)

אני עם עמק

teacher​(שולט) • 13 בפבר׳ 2007
אבל מזוית קצת שונה:

כל הקונסטלציה הזו, הופכת אותי, בעל כורחי, לחלק מהמשחק שלהם.
חלק ממערכת השליטה שלהם, וזאת ללא הסכמתי וידיעתי.

הנושא הזה נדון בזמנו בהקשר אחר, כאשר דום דרש מהסאבית שלו את הסיסמה
לפורום הסאביות הסגור, ובמסגרת יחסי השליטה שלו מולה, חייב אותה למסור דיווח מלא
על נושאי השיחה השונים והמידע המועבר שם.

אין לי בעיה עם הגדרות מאוד רחבות וטוטאליות של יחסי השליטה בין הצדדים עצמם,
אבל ברגע שזה מכליל גם את הסביבה, זה לא לעניין ופסול לחלוטין.

עכשיו אני גם נזכר שהיה עוד עניין, שמישהו שלח את הסאבית שלו לכתוב משהו תחת הכינוי שלו,
כחלק ממשחקי השליטה שלהם, ולאחר שחלקנו הגבנו לו באותו שרשור הוא חשף את זה כסוג של
''תרגיל מס.2'' שאני אפילו לא זוכר מה היתה המטרה שלו.
גם שם הרגיז אותי השיתוף הכפוי של הסביבה במשחק הפרטי שלהם.

teacher
קינבה
קינבה • 13 בפבר׳ 2007
חשבתי על זה

בהנחה ויחסי בדסמ ושליטה הם בין בוגרים ובהסכמה הרי שלא מדובר בניצול הסאבית אלא בהסכמת הסאבית ושיתוף פעולה מלא מצידה, מה שהופך אותם לשותפים.

לדעתי התייחסותינו כלפי התופעה צריך להיות בהתאם -בדיוק כפי שהיינו מגיבים למכר זה או אחר שהיה מקליט אותנו ללא הסכמתינו או/ו ידיעתינו ומעביר את השיחות המוקלטות לגורם שלישי.
RIS
RIS
RIS • 13 בפבר׳ 2007
.
אני רוצה לצרף כאן את הסכמתי לשני קודמי אבל שוב, מזוית קצת אחרת.

נניח לרגע שהשליטה של אותו שליט היא כל כך חזקה עד שהנשלטת מסכימה לשתף פעולה ולהעביר מידע שנתקבל אצלה בנסיבות שלצד השלישי, למיצער, נדמו כנסיבות דיסקרטיות.

לא על המעילה באמון אני רוצה להצביע או על פן לא חוקי, במידה ואומנם קיים פן כזה, אלא על מה שזה אומר על אותו שליט.

אדם ששולח אדם אחר ל"כייס" בעצם, אין מילה אחרת לתאר את הפעילות הזאת, מביע במעשיו חוסר כבוד טוטאלי, מן המסד ועד הטפחות.

ראשית - חוסר כבוד כלפי עצמו, אדם שמכבד את עצמו אינו מכייס מידע שלא נועד לאזניו ולידיעתו בין אם מידע זה קל להשגה ונגיש ובין אם לאו. אין בעיני הבדל עקרוני ומוסרי בין קבלת מידע כזה מהנשלטת שלו ובין הטמנת מכשיר האזנה או יירוט "האקרי" של הלוגים.

שנית - חוסר כבוד לאמות מידה וערכים של כבוד לזולת. נכון, מדובר כאן במוסכמות, וייתכן שאותו שליט בז למוסכמות מעין אלו ורואה עצמו מעליהן.
אלא מה? נשאלת כאן השאלה האם גם כלפי עצמו, כלפי הלוגים שלו, כלפי השיחות הפרטיות שלו וכלפי מאגרי המידע שלו, אם גם כלפיהם דעתו כל כך קלה, אם גם כשאלה יישדדו ממנו - האם גם אז ייראה הדבר בעיניו לגיטימי...

אבל הפן הכי מתועב, בעיני, של התנהלות מעין זו הוא חוסר הכבוד לנשלטת.
יחסי שליטה - כך אומרת הקלישאה - מבוססים על אמון. ואני רוצה לומר שהם בראש ובראשונה מבוססים על כבוד.
מי שמעז לתבוע מאדם אחר התמסרות וכניעה מהסוג שקיים ביחסי שליטה, חייב - אין מילה אחרת -לכבד את האדם שמוסר כך את עצמו בידיו, לכבד ולהוקיר אותו בכל העוצמה והלהט האפשריים.

מפני שאם לא כך - הריהו מכייס ושודד גם את הנשלטת שלו.
ואז "אדון" כזה - הנה כי כן, "אדון" במרכאות, איננו אדון כי אם עוד ריקא, כייס, נוכל זעיר שאין כל הבדל בינו ובין כל מתחזה עלוב מהרחוב ש"אומנותו" בהשגת טובת הנאה חומרית בתואנות שוא.
איימי_​(נשלטת)
איימי_​(נשלטת) • 13 בפבר׳ 2007
יפה כתבתם כולכם.
אני רוצה להוסיף, שזה סוג ה "טוטאליות" שהתכוונתי שיש להזהר מפניו. כאשר אדון מעמיד את הנשלטת שלו במצב בו היא צריכה לבחור בין רצונו (שתעביר לו לוגים, למשל, או סיסמה לפורום הסגור), ובין התחייבותיה, ומה שהיא עצמה מחשיבה כמוסרי- אם היא מוותרת כאן, היא מוותרת בעצם על עצמה, והופכת להיות סוג של שלוחה שלו. על סאבית כזאת אי אפשר לסמוך.

לצערי, הייתי במקום הזה, ואני לא גאה בו.
קינבה
קינבה • 13 בפבר׳ 2007
איימי_ כתב/ה:
יפה כתבתם כולכם.
אני רוצה להוסיף, שזה סוג ה "טוטאליות" שהתכוונתי שיש להזהר מפניו. כאשר אדון מעמיד את הנשלטת שלו במצב בו היא צריכה לבחור בין רצונו (שתעביר לו לוגים, למשל, או סיסמה לפורום הסגור), ובין התחייבותיה, ומה שהיא עצמה מחשיבה כמוסרי- אם היא מוותרת כאן, היא מוותרת בעצם על עצמה, והופכת להיות סוג של שלוחה שלו. על סאבית כזאת אי אפשר לסמוך.

לצערי, הייתי במקום הזה, ואני לא גאה בו.

איימי,
כולנו בני אדם, וכולנו טועים לפעמים.
אין אדם החסין בפני טעויות, אבל יש אנשים שמסוגלים להכיר בטעויות של עצמם, להודות בפני עצמם בכך שטעו, ולקבוע לעצמם "כללים חדשים" על מנת שלפחות לא יחזרו שוב על אותם הטעויות.
את עברת משהו, התבגרת, למדת משהו על בשרך כך שאולי היום תעשי פחות טעויות icon_smile.gif
(אבל תתחילי בלפנות לכל האנשים שהעברת את הלוגים שלהם ל-X אדון שלך ותתנצלי בפניהם - סתם המלצה)
איימי_​(נשלטת)
Dr. Evil כתב/ה:

(אבל תתחילי בלפנות לכל האנשים שהעברת את הלוגים שלהם ל-X אדון שלך ותתנצלי בפניהם - סתם המלצה)

בא כבר יום כיפור??? icon_eek.gif
קינבה
קינבה • 13 בפבר׳ 2007
איימי_ כתב/ה:
Dr. Evil כתב/ה:

בא כבר יום כיפור??? icon_eek.gif

סשן כפרות הוא סשן בו אוחזים את השפחה ברגליה ומסובבים אותה מעל הראש כך שהכח הצנטרפוגלי יוצר לחץ של 7G על קצה קודקודה מה שיוצר כתמים אדומים על מצחה לאות הכפרה.
לאחר סשן שכזה יודעים כולם שהשפחה אכן כיפרה על עוונותיה.

* לא מומלץ באלפוני, זה למתקדמים אקסטרימים ופסיכופטים חסרי פרופורציות בלבד*
(בדיוק, אל תנסו את זה בבית כי אין אחריות על השפחה! ) icon_twisted.gif
איימי_​(נשלטת)
אני בעד פדיון כפרות, במקום. המאסטר ייתן לשפחה כסף, היא תלך לקנות לעצמה שוקולד, והוא ילך לחיים טובים ולשלום icon_razz.gif