שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הצעה לדיון: היתה תקיפה - מה עושים עכשיו?

shuki boy​(נשלט)
לפני 17 שנים • 3 במרץ 2007

הצעה לדיון: היתה תקיפה - מה עושים עכשיו?

shuki boy​(נשלט) • 3 במרץ 2007
בהמשך לתקיפה שהיתה, הייתי שמח לראות פה דיון רציני מה אפשר לעשות כדי למנוע מקרים של תקיפה במועדונים ובכלל מה הקהילה עצמה יכולה לעשות כדי להגן על היחידים שבה:
מפני תקיפות במועדון בדס"מי.
מפני תקיפות אחרי הכרות עם אדם מאתר בדס"מי.

אני מאמין שמוטלת אחריות להפקת לקחים גם על בעלי המועדון, גם על מארגני המסיבה, אבל גם על הקהילה עצמה - האנשים שהיו במסיבה וגם אלה שלא (גם אני מרגיש סוג של אחריות אישית למרות שלא הייתי שם).

אני לא חושב שאפשר להמשיך לעבור על דברים כאלה לסדר היום. הקהילה לא קיימת רק כדי שיהיה לנו חבר'ה כדי "לספר לחבר'ה", היא לא קיימת רק כדי שיהיה לנו מצבור של אנשים להזדיין איתם, והיא לא קיימת רק כדי שנוכל להשוויץ בסאב החדש והמחונך שלנו, או בבגדי הפטיש החדשים שקנינו אתמול. עם כל הכבוד לכל התפקידים הנ"ל של הקהילה (ויש כבוד למרות שאני מגחיך אותם כרגע), אני חושב שאם הקהילה אינה מסוגלת להגן על האנשים בה מפני תקיפה, כולנו צריכים לעשות חושבים.

הצעות רציניות?
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)

Re: הצעה לדיון: היתה תקיפה - מה עושים עכשיו?

מאונן מקלדת כתב/ה:
בהמשך לתקיפה שהיתה, הייתי שמח לראות פה דיון רציני מה אפשר לעשות כדי למנוע מקרים של תקיפה במועדונים ובכלל מה הקהילה עצמה יכולה לעשות כדי להגן על היחידים שבה:
מפני תקיפות במועדון בדס"מי.
מפני תקיפות אחרי הכרות עם אדם מאתר בדס"מי.

אני מאמין שמוטלת אחריות להפקת לקחים גם על בעלי המועדון, גם על מארגני המסיבה, אבל גם על הקהילה עצמה - האנשים שהיו במסיבה וגם אלה שלא (גם אני מרגיש סוג של אחריות אישית למרות שלא הייתי שם).

אני לא חושב שאפשר להמשיך לעבור על דברים כאלה לסדר היום. הקהילה לא קיימת רק כדי שיהיה לנו חבר'ה כדי "לספר לחבר'ה", היא לא קיימת רק כדי שיהיה לנו מצבור של אנשים להזדיין איתם, והיא לא קיימת רק כדי שנוכל להשוויץ בסאב החדש והמחונך שלנו, או בבגדי הפטיש החדשים שקנינו אתמול. עם כל הכבוד לכל התפקידים הנ"ל של הקהילה (ויש כבוד למרות שאני מגחיך אותם כרגע), אני חושב שאם הקהילה אינה מסוגלת להגן על האנשים בה מפני תקיפה, כולנו צריכים לעשות חושבים.

הצעות רציניות?

רגע,רגע,רגע, אני ממש, אבל ממש מנסה להבין את עניין השמיטה להר סיני,
ואני מתכוונת למשפטך:" אני חושב שאם הקהילה אינה מסוגלת להגן על האנשים בה מפני תקיפה, כולנו צריכים לעשות חושבים.

באיזו קהילה בדיוק כן יש הגנה בפני תקיפה??
בקהילה הוונילית?
בקהילה החרדית?
בקהילת ההאיימיש?

מה קשורות התקיפות לסוג הקהילה??
לדאבוני כי רב, אף קהילה לא מסוגלת להגן הרמטית על אחוז הנפגעים בה.
היא יכולה לפעול למען סיכול וצימצום הדבר ע"י הרצאות, חלוקת מספרי חירום, אפילו אולי
לממן קורסים להגנה עצמית,ואני אקצין ואומר, אפילו לעשות "משמר הגנתי" כלשהו,
אבל הגנה הרמטית לא היתה ומעולם לא תהייה, כי זה בלתי אפשרי.
בכל קהילה שהיא, בין אם היא בדסמית, וונילית או פאנקיסטית, תמיד תהיינה תקיפות
היות וזה אינו קשור לסוג הקהילה אלא לחולי האדם התוקף, והחלאות התוקפות
באשר הן, לא שייכות לשום קהילה מלבד קהילת החולי הנפש.

ובוא נעשה חושבים רגע באמת, וואלה הקהילה לא מסוגלת להגן לגמרי על
הסוככים בצילה, אז קדימה ,נפרק ת'קהילה, נקים מושבות קולוניאליות קטנטנות
שבה אפשר יהיה לעשות משמר בדסמי שיגן עליהן.

אני לא משייכת את עצמי לשום קהילה, אך דבר אחד אני יודעת משנותי
הרבות בעולם הבדסמ, והוא שישנם מספיק אנשים רבים וטובים כאן שעושים
כל אשר עולה בידם לצימצום מס' התקיפות, ותאמין לי שהם עושים הרבה
יותר מכל קהילה אחרת באשר היא.

אז לפני שרומזיםו/או מסיקים מסקנות לגבי פעילות הקהילה בנושא,
בודקים טוב טוב את הדברים לאשורם.

רצית הצעה רצינית? תשנה את סגנון הודעתך למשהו בסגנון של:
מה אנו יכולים לעשות יותר על מנת לצמצם את מס' התקיפות, כי למנוע"
זה בלתי אפשרי."

הנה סוג של
.
shuki boy​(נשלט)

טוב, אני אנסח מחדש

רחפנית-הדומית המרחפת כתב/ה:

זה בלתי אפשרי."
הנה סוג של[/color].[/b]

אוקיי איך אנחנו יכולים לצמצם / להשתדל למנוע בלה בלה בלה בלה... עכשיו אפשר דיון על הנושא ולא דיון על הניסוח?.

לא ברור לי למה את כועסת עלי כאילו שאני מתקיף פה מישהו. לא ברור לי איפה האשמתי את האנשים הרבים והטובים בקהילה שעושים כל אשר ידם וגו'? או שרמזתי שישנן חו"ח קהילות אחרות באשר הן שעושות יותר מהקהילה הבדס"מית בארץ. עובדה, היתה (עוד) תקיפה, אולי פשוט אפשר לדבר על זה ולהעלות רעיונות נוספים? כנראה שאנחנו לא עושים מספיק. כולל אני. בניגוד למה שאת כותבת אני לא שם את עצמי מחוץ ואומר "אתם לא בסדר". אז למה לקפוץ? אם את חושבת שאי אפשר לעשות יותר, סבבה. את יכולה גם לא לשתתף בדיון. למה לפסול ולהתקיף?

נ.ב.
חשבתי שאנשים מספיק אינטלגנטיים להבין ששום דבר לא ניתן למניעה הרמטית, אבל מכיוון שמה שנראה לי הגיון בסיסי גם דורש הבהרה, אני אקדים ואומר שסגירת האתר, סגירת המועדונים, ושכולנו נמנע מבדס"מ ונעסוק באוננות בלבד עד סוף חיינו אינם פתרונות בעיני... (למקרה שבא למישהו להעלות את זה כאופציה)

נ.ב.ב.
מאכזב אותי שכרגיל, במקום לדבר על הנושא עצמו, ישר יש כאן מתקפות על ניסוח ועל לגיטימיות הדיון. בא לי לדבר על תפקיד הקהילה במניעת תקיפות - מה הבעיה עם זה בדיוק?
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)

Re: טוב, אני אנסח מחדש

מאונן מקלדת כתב/ה:

זה בלתי אפשרי."
הנה סוג של[/color].[/b]

אוקיי איך אנחנו יכולים לצמצם / להשתדל למנוע בלה בלה בלה בלה... עכשיו אפשר דיון על הנושא ולא דיון על הניסוח?.

לא ברור לי למה את כועסת עלי כאילו שאני מתקיף פה מישהו. לא ברור לי איפה האשמתי את האנשים הרבים והטובים בקהילה שעושים כל אשר ידם וגו'? או שרמזתי שישנן חו"ח קהילות אחרות באשר הן שעושות יותר מהקהילה הבדס"מית בארץ. עובדה, היתה (עוד) תקיפה, אולי פשוט אפשר לדבר על זה ולהעלות רעיונות נוספים? כנראה שאנחנו לא עושים מספיק. כולל אני. בניגוד למה שאת כותבת אני לא שם את עצמי מחוץ ואומר "אתם לא בסדר". אז למה לקפוץ? אם את חושבת שאי אפשר לעשות יותר, סבבה. את יכולה גם לא לשתתף בדיון. למה לפסול ולהתקיף?

נ.ב.
חשבתי שאנשים מספיק אינטלגנטיים להבין ששום דבר לא ניתן למניעה הרמטית, אבל מכיוון שמה שנראה לי הגיון בסיסי גם דורש הבהרה, אני אקדים ואומר שסגירת האתר, סגירת המועדונים, ושכולנו נמנע מבדס"מ ונעסוק באוננות בלבד עד סוף חיינו אינם פתרונות בעיני... (למקרה שבא למישהו להעלות את זה כאופציה)

נ.ב.ב.
מאכזב אותי שכרגיל, במקום לדבר על הנושא עצמו, ישר יש כאן מתקפות על ניסוח ועל לגיטימיות הדיון. בא לי לדבר על תפקיד הקהילה במניעת תקיפות - מה הבעיה עם זה בדיוק?

מתקפה?
ניסוח?
לא קצת ריגשי מצידך לראות את תגובתי לך, כמתקפה?

מוזר, בתור אחת שהשפה העברית נהירה לה , והבנתי אינה לוקה בחסר בלשון המעטה, עניתי
לך על דבריך, לרבות הפאנצ'ליין.
אתה בחרת לראות זאת משום מה כהתקפה כביכול על ניסוחך?
מציעה לך הצעה ידידות לקרוא שוב את תגובתי, ולהשוות אותה לנושא שהעלת, אני בטוחה
שלאחר קריאה שניה ושלישית תבין שאין כאן שום מתקפה, לא על ניסוח הדברים,
ולא עליך.
(אבל נורא קל ישר לקפוץ ולהגיד שתוקפים אותך כשאין לך תשובות קונקרטיות אה.)

משפט בסגנון כמו: " אם אין הקהילה מסוגלת להגן מפני תקיפה יש לעשות חושבים"
בהחלט מעיד על רמיזה מצידך לסגירה הרמטית ולא כמו שניסית לרמוז בצורה לעגנית
על הבנתם של אנשים פה את דבריך.
הפוסל במומו פוסל בייב.
אגב,
קח בחשבון שבפוסט טעון מאין זה, יתכנו אכן תקיפות (אמיתיות) כי זה דינם של שרשורים
כאן.

שא ברכה.
shuki boy​(נשלט)

Re: טוב, אני אנסח מחדש

הצעה ידידות לקרוא שוב את תגובתי

מעניין מאד מה שאת כותבת icon_rolleyes.gif
עבודת מאסטר{lori}
עבודת מאסטר{lori} • 3 במרץ 2007
דיעה אישית...
לדעתי צריך להבין שלא מדובר בנגע קהילתי אלא תרבותי.
יש דברים שאי אפשר להתמודד איתם במאה אחוזים. בתור אדם שמכיר טיפה את שוק מועדוני הלילה אני יכול לספר שבחורות מותקפות מינית מדי שבוע במספר מועדונים ברחבי הארץ. זה פשוט לא מתפרסם.
יצא לי לשוחח עם בחורות שהותקפו מינית במועדונים. יצא לי לשוחח עם בחורות שהותקפו מינית בפאב בו עבדתי בעצמי, בזמן המשמרת שלי. לרוב, לא עולה בדעתן להתלונן בפני בעלי המקום. לא עולה בדעתן להתלונן כלל.
איפה הן יקבלו תמיכה דומה לתמיכה שמציעים המועדונים של הקהילה שלנו?
האם הבעלים של מועדוני הלילה הוניליים הפופולאריים ילוו בחורה שהותקפה בבית העסק שלהם למשטרה? שלא לדבר על ליווי לכל אורך ההליכים.
אני מכיר באופן אישי נשים ש"העיזו" להתלונן במועדוני לילה וניליים על בחור שתקף אותן, ומצאו את עצמן מסולקות מהמועדון בבושת פנים, כי הן "טראבל-מייקרס". הן "שיכורות שלא יודעות על מה הן מדברות". הן "מטרידות את הלקוחות". ככה מכינים במועדונים את הקרקע, אם הן יבקשו לתבוע את המקום. ככה מתכוננים למצב של נזק תדמיתי, אם הדבר יתפרסם בחדשות.

במועדונים של הקהילה - הליווי, התמיכה, העזרה, הם הנסיון לשקם את מצבה של המותקפת ככל הניתן לאחר שאירוע כזה קורה.

ומה עושים כדי למנוע את התקיפה?

הרבה. אפילו הרבה מאוד.
אני בטוח שאם לבודיגארד היו 200 עיניים, הוא היה שומר לאורך כל הערב על כל הלקוחות כדי למנוע את התקיפה הזו, וכל תקיפה אחרת. אותו דבר לגבי כל צוות הנו-לימיט, ולגבי כל צוות הדאנג'ן.
אבל זה לא המצב, אנחנו רק בני אדם, ומה שאנחנו עושים, גם בדאנג'ן וגם בנו לימיט, זה לדאוג לאבטחה פנימית, לDM-ים, ולהתרוצצות מתמדת של כל הצוות ברחבי המועדון כדי להשתדל ולשמור שמצבים כאלו לא יקרו.

להבטיח שזה לא יקרה אף פעם - אי אפשר. להעביר ביקורת ולהטיל אחריות על צוותי המועדונים - תמיד אפשר. זה גם הכי קל, וגם מאפשר למבקרים להעלות את קרנם בעיני חבריהם (אופס, עוד רגע יגידו שאני סותם פיות ושאסור להעביר ביקורת על המועדונים... icon_twisted.gif )

אפשר גם לקום ולהתגאות בבעלי ומפעילי המועדונים שלנו, על כך שההקפדה שלהם על המשמר מצמצמת באופן כמעט בלתי יאומן את כמות המקרים האלו לעומת שאר מועדוני הלילה בישראל.

צר לי על הבחורה שהותקפה ביום שישי האחרון, ואני מקווה שהתוקף ימצא את עצמו מאחורי סורג ובריח. אני מאחל לתוקף שימצא את עצמו במצב דומה, לילה אחר לילה, באגף כליאה סוטה במיוחד.
עם זאת, אני גאה בחברי במועדון הנו לימיט, הן על המאמצים למנוע מקרים כאלו, והן על הדרך בה הם מטפלים במצב.
קינבה

שאלה

קינבה • 3 במרץ 2007
מה זה תקיפה:
האם תקיפה מינית זה רק כאשר מישהי אומרת לא, והתוקף ממשיך למרות הלא?
או שאולי חיבוק ידידותי לשלום בו במקרה היד נחתה על הישבן הוא גם סוג של תקיפה?

עוד שאלה:
במועדון מישהי בשפת הגוף שלה אומרת - אני רוצה, ה"תוקף" מתחיל לשלוח ידים ואז היא אומרת - "לא". האם זאת תקיפה מכיוון שלא ניתנה הסכמה מילולית מבעוד מועד?

עוד שאלה:
מישהי אומרת לא והתוקף ממשיך למרות זאת, עכשיו היא כבר צועקת ומתנגדת ואז התוקף מפסיק - האם זאת תקיפה ששווה לעשות איתה משהו מעבר לסטירה מצלצלת?

עוד שאלה:
מישהי צועקת לא ומתנגדת אבל התוקף ממשיך בכח בזממו. זה מועדון - יש אנשים מסביב, שומעים ורואים... האם ייתנו לו להמשיך?
ונגיד שקרה כדבר הזה - האם זה משהו ששווה להפעיל פרוצדורות פליליות למענו או שמוטב לכולם לסגור את העניין בהרחקתו של התוקף מהמקום לצמיתות?

ועכשיו אסבך אתכם עוד יותר - זה ערב סאדו במועדון סאדו ויש אנשים שחושבים ש"לא" זה "מי שואל אותך כלבה" ושכל התפיסה שלהם לגבי סאדומאזו מעוותת לחלוטין, עכשיו נסו לתת לי תשובה!

אבל הנה יש לי פתרון - אם כבר מכניסים "ונילים" (ימח שמם וזיכרם של האנשים המשעממים הללו) אז כבר בכניסה, יש לדבר איתם ולהסביר להם מה הכללים של המקום, מה מותר ומה אסור. לעשות להם סיור בפנים, להכיר להם חלק מהאנשים ולהציג אותם בפניהם... ואז "הונילים" (היצורים המסכנים הללו) לכשיכנסו ידעו שהם לא בגן חיות בו יש נשים ערומות שניתן לעשות בהן הכל, אלא במקום ממוסד ומסודר, שיש בו כללים, פיקוח, וידעו גם שיש את "האח הגדול" שצופה בהם כל הזמן ושבכל רגע נתון הם יכולים למצוא עצמם בחוץ בלי שום אפשרות לחזור לאותו מקום בשנה הקרובה~~~!

קבלו מארגני המסיבות - ככה צריך לעשות דברים, לא רק להכניס כל מי שיש לו מרשרשים והתלבש בהתאם! - ולא, אין לי מושג מה הקריטרנונים הנהוגים אבל עדיין לא שמעתי על כזאת "קבלת פנים" לחדשים.
פסיכו לוג​(שולט)

Re: שאלה

פסיכו לוג​(שולט) • 3 במרץ 2007
Dr. Evil כתב/ה:
אבל הנה יש לי פתרון - אם כבר מכניסים "ונילים" (ימח שמם וזיכרם של האנשים המשעממים הללו) אז כבר בכניסה, יש לדבר איתם ולהסביר להם מה הכללים של המקום, מה מותר ומה אסור. לעשות להם סיור בפנים, להכיר להם חלק מהאנשים ולהציג אותם בפניהם... ואז "הונילים" (היצורים המסכנים הללו) לכשיכנסו ידעו שהם לא בגן חיות בו יש נשים ערומות שניתן לעשות בהן הכל, אלא במקום ממוסד ומסודר, שיש בו כללים, פיקוח, וידעו גם שיש את "האח הגדול" שצופה בהם כל הזמן ושבכל רגע נתון הם יכולים למצוא עצמם בחוץ בלי שום אפשרות לחזור לאותו מקום בשנה הקרובה~~~!

קבלו מארגני המסיבות - ככה צריך לעשות דברים, לא רק להכניס כל מי שיש לו מרשרשים והתלבש בהתאם!

מסכים בכל לב.
אגב, אולי לא תאהבו את מה שאומר- אבל זו האמת. מי שנכנס לביצה, צריך להיות הרבה יותר זהיר. הרבה הרבה יותר. וזה חלק מאחריותה של הקהילה כקהילה.
נמי

בבקשה ממכם... ת'פוליטיקה שלכם דחפו ל......

נמי • 3 במרץ 2007
חשבתי שמדברים על קהילה כל כך קטנה
עם אחוזים גבוהים של... נפגעות.

וכמה שמדברים על זה
וכמה שחושבים על זה
לא מוצאים פתרון.

נשאר רק... לברוח.
עד ש... הרעב הבדס"מי יחלחל.

פתטי, מבייש, מחליא ועצוב.
ואת זה אני גם חושבת על עצמי שיושבת כאן ומחפשת שולט (שולט=סאדיסט)

חג שמח.
בהצלחה לכולנו בבליינד דייטים.
ותודה לכולם על מה שחוויתי עד הלום.
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 3 במרץ 2007
למרות הפטרולים של ה MD ים והסינון בכניסה למועדונים עדיין קרו מקרי תקיפה פה ושם.
יש דברים שאי אפשר למנוע לחלוטין.
אפשר להגביר מודעות ולהזהר:
אפשר לדעת מה גבול השתיה האלכוהולית שלנו ולא לעבור אותו, כשצלולים קל יותר להתגונן וגם קל יותר לשלוט בעצמינו כשאומרים לנו "לא".
אפשר להיות מודעים לסכנות בסם האונס, לשים לב לא להשאיר את השתיה ללא השגחה, להזמין שתיה בבקבוק סגור ולפתוח אותו לבד (עובד יופי עם בירה, בריזר ומים מינרלים) ולא לקחת לגימה מאנשים זרים גם אם הם נראים לנו "בסדר".
אפשר להחזיק שוקר חשמלי / גז מדמיע / סכין בתיק או בכיס הבגד.
אפשר לעבור קורס הגנה עצמית, בעיקר אם אתם חוששים שבזמן אמת תקפאו. תרגול עוזר להפוך את ההתגוננות לתגובה אוטומטית.
ואם למרות הכל הותקפתם/ן - חשוב להתלונן, להביא את התוקף למשפט, ולצמצם את מספר החארות שמסתובבים בינינו.