בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

יש פה כמה מלכות שצריך להזהר מהם

רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
לפני 17 שנים • 24 במרץ 2007
D_o_l_f_i_n_a כתב/ה:
רחפנית כתבה:
קשה להסביר לאדם שהמושג "ניצול כספי" מאוד פרוץ ובעל אינטרפטציות שונות.
על חלק קטן מאוד ממה שמוגדר ניצול כספי יש קונצזיוס בחוק,
השאר נתון לשיקול דעתו של אדם פרטי.

עלו בשרשור הזה כמה נושאים, אני לא רוצה לעשות סלט, אלא להתייחס לדבריך המצוטטים בהקשר לתרחיש מאוד ברור וספציפי. כשאני בוחנת שאלה העוסקת במידת מוסר, באמת שלא מעניין אותי מה היא לקחה מהעבד ומה נתנה לו בתמורה - כי אלו העדפותיהם של שני אנשים בוגרים ואין פה שום דבר שעלול להתפרש כלא מוסרי. שאלת המוסר בהקשר הזה, היא שאלת ה"איך" ולא ה"מה". כיצד אותה מלכה גרמה לגבר להזמין לה פיצה ומה עשתה לאחר שהשביעה את גרגרנותה.

בסופו של יום הכל נתון לשיקול דעתו של אדם פרטי, גם לראות אשה זקנה שעוברת ממש לאט במעבר החצייה ולצפור לה כי אתה ממהר לעבודה - זה שיקול של אדם פרטי, זה חוקי, אבל אני מניחה שנסכים בקונצנזוס רחב, שזה לא מוסרי. אלא שבכל הקשור לניצול כספי, הדברים הרבה יותר פשוטים: דבר שהושג במירמה, תוך הצגת מצגת שווא, לא הושג באופן חוקי. נכון שלא תמצאי תביעות שהמחלוקת בהן היא סביב עלות הפיצה, אך אם את מחפשת את נקודת מבטו של החוק לגבי הסוגייה המוסרית הזו - הרי לא משנה אם מדובר בפיצה, או במכונית.

אם נחזור למקרה שתיאר פותח השרשור, הסיטואציה דיי ברורה וגם דיי ברור שאותה מלכה פעלה באופן שאינו מוסרי. לא צריך לקחת את הדיון למקומות נוראיים כמו "כולם שונאים אותנו כי אנחנו שונים ואוהבים סקס אחר" בשביל לדון בשאלת המוסר הזו. מה שאותה מלכה תיכננה (לא) לעשות לו בסשן, אחרי שתאכל ארוחה על חשבונו, או מה שהוא קיווה שהיא תעשה לו בסשן... זה בכלל לא הנושא.

את קצת עירבבת בין התגובה שלי לבין תגובתה של ננה, אבל אענה לך בנוגע לשלי.
הדיון לא נסוב פה אם הדבר מוסרי או לא, אלא, על נושא הניצול הכספי.

בכל תגובותי, גיניתי את התופעה הן מההיבט המוסרי והן מההיבט הכספי, אבל וכאן בא אבל גדול,
החוק, כפי שציטטת, מאוד ברור לגבי ניצול כספי, על כן כל מקרה הינו לגופו
ואי אפשר לעשות הכללה גורפת.
שוב, אני מדגישה, הדיון אינו על ההיבט המוסרי, שכן ברור לכל בר דעת שהמוסר
במקרים כגון אלו, בין אם קלים או כבדים, המוסר הינו מפה והלאה.
monk
לפני 17 שנים • 25 במרץ 2007
monk • 25 במרץ 2007
כמעט כל דבר שנעשה במסגרת האתר הזה הוא בתחום האפור. NNA כתבה שאם מישהו מסכים לניצול כספי זה עניין שלו ושל אותה שולטת. ועל כך ענה ערן1 ש"איזה ערך יש ל"הסכמה" הזו ? כתבתי את זה קודם ואחזור שוב ,אדם שיש לו אמות מידה מוסריות ראויות לא ישתף פעולה עם "הסכמות" מהסוג הזה כי בן אדם מוסרי לא מסוגל להתחבר לדברים כאלה ."
ענתה לו על כך NNA: "מי אתה שתקבע מה מוסרי ומה לא? ואולי הוא אוהב שמתעלמים ממנו אולי הוא כל היום מפנטז על איך הוא יכנס בדלת ואף אחד לא יגיד לו שלום
אולי אחר כך הוא מאונן על זה חודשים על איך הוא אמר לה יפה שלי והיא לא הגיבה .
ואם היא הייתה מגיבה ומוצצת לו אז זה כבר לא היה ניצול של החולשות שלו ?
ראבק מי אתה שתקבע מה החולשות שלו ?"
ושוב, כמו שאמרתי בפתיחה, אנחנו נמצאים באתר שבו התחומים מאוד אפורים. באותה מידה אני יכול לאמר לך על נשלטים ונשלטות שנמצאים כאן בגלל חולשות אחרות שלהם ומאפשרים לשולטים שאף הם נמצאים כאן בשל חולשות כאלה או אחרות לעשות בהם דברים שונים ומשונים. היכן עובר הגבול? איך ומי יכול לקבוע מה מוסרי או לא בסיטואציה הזו?
אני דיי בטוח שכשמישהו לא מכבד מילת ביטחון, או מאיים ששימוש בה יביא לסיום הקשר, או דורש ממון תחת איום שיחשוף את עצם הקשר ה-בדס"מי, או יעשה אווטינג מכל סוג שהוא, במצבים אלה הגבול המוסרי ברור.
אבל יש כאן לא מעט מקרים שאינם כה ברורים לכל אחד. למשל אנחנו מדברים על סיטואציה בה מישהו נותן לבחורה שהכיר כאן 3000 ש"ח (פרט לחרמנות ובדידות, לא ברור לי עד כה על איזה חולשות אחרות אתם מדברים). אולי באמת זה מה שמגרה את אותו אדם, אולי הוא נהנה לזרוק כספים על נשים כדי לזכות לקצת יחס, או לא לזכות ליחס בכלל. אולי הוא מתגרה מזה שהוא חושב אח"כ לעצמו "ווי, איזה נצלניות הנשים שלוקחות ממני כסף, איזה עולם מגעיל...זה גורם לי זיקפה שלא תאמן". אולי לא, אבל זה עניין שלו שאני לא יכול לקחת ממנו את האפשרות הזו.
מאידך, אולי יש מישהו שנהנה לדחוף את אותם 3000 ש"ח לתחת של מישהי כאן, כי זה גורם לו להרגיש כמו חזיר קפיטליסט שקונה כל תחת בשכונה. האם גם כאן מנצלים אותו? האם יש הבדל בין השניים? מי אתה שקבע לאותם שניים היכן עובר הגבול ומה מוסרי? אני מוכן להתערב איתך, שאם תלך לאדם הממוצע ברחוב, הוא יפסול כ"לא מוסרי" 95% (לפחות) מהדברים שנחשבים כאן כשגרתיים.
אסיים במה שאמרתי לכל אורך הדרך. אכן, יש נשים מגעילות באתר (יש הרבה יותר גברים כאלה, אגב). כן, יש נשים שינסו להוציא מכל מיני אנשים כספים או מתנות ואח"כ לא לספק את "התמורה". רוב מי שעיניו בראשו פשוט ימנע מלתת לאותן נשים כסף/מתנות, כפי שאכן מקגריידי עשה. כל השאר יתנו להן את הכסף גם אם על כל אחת מהן תתלה שלט "נצלנית", אני לא יודע אם זה כי הם פרייארים, או שזה מה שעושה להם, או בגלל שעל כל 6 נשים שלא יתנו תמורה, יש אחת שכן ומבחינתם זה עדיין משתלם. כל עוד לכולם ברור מי נגד מי, מי שרוצה להמנע ממקרים כאלה, צריך להזהר. זה לא משהו שייחודי לאתר הזה, אלא זו גישה טובה לחיים. בסופו של דבר, אפילו מה שהן עושות אינו מוסרי, זה בוודאי לא יעצור אותן או את הקורבנות שלהם בעתיד, אלא את מי שמלכתחילה לא היה נופל ברשתן.
יש אמרה בלטינית (נדמה לי שכבר הבאתי אותה בשרשור אחר בנושא דומה): Mundus vult decipi, ergo decipiatur - The world wants to be deceived, so let it be deceived!
columus
לפני 17 שנים • 30 במרץ 2007

מכתב גלוי לשולטת בתשלום

columus • 30 במרץ 2007
www.thecage.co.il/blog/userblog.php?blog_id=17257
Lady Mod​(אחרת)
לפני 17 שנים • 31 במרץ 2007
Lady Mod​(אחרת) • 31 במרץ 2007
מקגריידי5 כתב/ה:
monk כתב/ה:
מקגריידי5 כתב/ה:
שמנמונת סקסית כתב/ה:
אני לא מבינה מה הבעיה עם זה
זכותה לבקש, זכותך לסרב
מה העניין???
אפשר לחשוב שהיא ביקשה שתתן לה 50 אלף שקל לשופינג

אה...הבנתי, זה נראה לך בסדר גמור שבחורה שעוד לא ראיתי ולא הכרתי תבקש ממני לקנות לה ולחברה שלה אוכל באשראי שלי...כנראה שאת נצלנית כמוה אז את לא מבינה ת'בעיה icon_eek.gif

זכותה לבקש כל דבר. אם יש אידיוט שמוכן לתת, זה בעיקר הבעיה שלו.
אני יכול לבקש ממך שתקנה לי וילה בהרצליה פיתוח ב-10 מליון דולר (משהו צנוע, עם גינה קטנה), זה לא יעזור לי לקבל וליה כזאת ממך, נכון? (אם זה יעזור, תגיד, אני מאוד אשמח לקבל אחת).

העניין שיש אידיוטים כאלה ועל זה הן בונות, יש לא מעט עבדים חרמנים שקל לנצל כי כשהזין עומד אז השכל אתה יודע איפה...

נו,אז יש אידיוטיות ולהן יש אדיוטים תואמים.
איפה פה הבעיה ? icon_rolleyes.gif
Blondie the good​(מתחלף)
לפני 17 שנים • 31 במרץ 2007
Blondie the good​(מתחלף) • 31 במרץ 2007
Lady Mod כתב/ה:
מקגריידי5 כתב/ה:
monk כתב/ה:
מקגריידי5 כתב/ה:
שמנמונת סקסית כתב/ה:
אני לא מבינה מה הבעיה עם זה
זכותה לבקש, זכותך לסרב
מה העניין???
אפשר לחשוב שהיא ביקשה שתתן לה 50 אלף שקל לשופינג

אה...הבנתי, זה נראה לך בסדר גמור שבחורה שעוד לא ראיתי ולא הכרתי תבקש ממני לקנות לה ולחברה שלה אוכל באשראי שלי...כנראה שאת נצלנית כמוה אז את לא מבינה ת'בעיה icon_eek.gif

זכותה לבקש כל דבר. אם יש אידיוט שמוכן לתת, זה בעיקר הבעיה שלו.
אני יכול לבקש ממך שתקנה לי וילה בהרצליה פיתוח ב-10 מליון דולר (משהו צנוע, עם גינה קטנה), זה לא יעזור לי לקבל וליה כזאת ממך, נכון? (אם זה יעזור, תגיד, אני מאוד אשמח לקבל אחת).

העניין שיש אידיוטים כאלה ועל זה הן בונות, יש לא מעט עבדים חרמנים שקל לנצל כי כשהזין עומד אז השכל אתה יודע איפה...

נו,אז יש אידיוטיות ולהן יש אדיוטים תואמים.
איפה פה הבעיה ? icon_rolleyes.gif

[B]"הלך הזרזיר אצל העורב" ממש כך [/B]

לי אין חיבה גדולה לנשים הדורשות כסף על צורותיו, אך אני יודע שהן מוצפות בפניות, לכן קשה לבוא אליהן בטענות. הן מחפשות פראייר, ונראה שיש הרבה מתנדבים