לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דרס קוד

kaly
לפני 17 שנים • 26 במרץ 2007

דרס קוד

kaly • 26 במרץ 2007
השעה 5 וחצי בבוקר,אני וLADY MOD יושבות אצלי בסלון ומנהלות עוד שיחה לתוך הבוקר {לא נותנת לי לישון ..}

העלנו את נושא הדרס קוד למסיבות סגורות לקהילה.

אחת מאיתנו הייתה בעד והשנייה נגד.

הסיבות שלנו יפורטו בהמשך.

לבינתיים דעתכם המכובדת נדרשת בסוגייה-דרס קוד-בעד ונגד.{לדוגמא: האם באירועים קהילתיים שהפנים לרוב מוכרות וקבועות,האם זה באמת משנה מה לובשים?}

אל תתביישו לפרט.

לתשובתכם נודה,

LADY MOD& KALY
lalla

dress code

lalla • 26 במרץ 2007
[]Dress code, an excellent topic. Something I've been thinking about for a while. On one hand being told what to wear is limitin[g and degrading- which is bad for those of us that want no limit imposed on our way to express ourselves nor enjoy the degradation. On the other hand it helps create the right atmosphere when people attending the parties look dressed up. The problem for me is that strict dress code- vinyl, fetish, basic black takes away the opportunity to be truly creative- an opportunity which I, being a professional outsider, appreciate very much. I've looked in on a sight of some fetish club in London. Surprise! Hardly any black! Amazing, wild outfits. Fun, fun, fun!!! Why not here for us? Don't dream it, live it....
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

דרס קוד

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 26 במרץ 2007
לדרס קוד יש משמעויות שונות בהקשרים שונים.

בחלק מהמקומות בעולם הוא משמש כ"דמי רצינות" כדי להיכנס לאירוע בדסמי, כדי לסנן את מי שנכנסים.
משהו בסגנון של "אם את/ה רוצים להיכנס לאירוע, תשקיעו 200-300 יורו בביגוד בדסמי ואז תוכלו להיכנס".
יתרונות: מסנן חלק מהמציצנים, מאפשר זיהוי של אנשים מהתחום בלי כרטיסי מועדון.
חסרונות: יוצר מחסום כלכלי - כי הנגישות נקבעת לפי התקציב.

בחלק מהמקומות הוא משמש כ"אמצעי הזדהות" - בהתאם לנושא האירוע או הקבוצה הנפגשת.
משהו בסגנון של אם אתה גותי, לבוש שחור ואיפור שחור הם פריטי חובה.
יתרונות: מאפשר בניה של זהות קבוצתנת.
חסרונות: יותר תחושה של "תלבושת אחידה". מתמקד בסממנים חיצוניים במקום ברעינות, אמונות, דיעות.

אישית, אני בגישה שאין ליצור אפליה על בסיס כלכלי בכניסה לאירועים.
כדי לוודא שהמדובר במסיבה סגורה קיימים מנגנונים כמו הרשמה מראש והזדהות בכינוי או הזמנה שנשלחת מראש בדואר.

לגבי אופי האירוע - אני חושב שברגע שמגדירים מסגרת לאירוע, נושא או תחום פעילות בדסמי, אנשים כבר יבחרו מה מתאים להם למסיבה כמו "מסיבת קרח ואש" או "מסיבת ערפדים" (וכן, תמיד יהיו ערפד/ית בלבן או בתכלת, לצד כל שאר הערפדים icon_twisted.gif )
T Bone
לפני 17 שנים • 27 במרץ 2007
T Bone • 27 במרץ 2007
הכל בגלל השולטים אי אפשר להגיע בגינס
כי תמיד הם מגיעים בגינסים של אינסטלטורים icon_mad.gif icon_mad.gif icon_mad.gif
Nymphaea​(נשלטת){זיעויה}

ללה,

אז כשבעבודה אומרים לי להתלבש לפי קוד הלבוש הנהוג אצל הלקוח, אני מושפלת?
לפעמים, זו פשוט דרך להראות כבוד (respect) ובזה אין שום השפלה. הכל בראש.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 במרץ 2007
גם אני אייחצ"ן את הבלוג שלי icon_smile.gif
http://www.thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=79283&blog_id=1574

למי שאין כוח לקרוא (מותו בייסורים), אפשר לסכם את דעתי על דרס קוד פחות או יותר בדבריו של דן_קאפ: "יותר תחושה של "תלבושת אחידה". מתמקד בסממנים חיצוניים במקום ברעינות, אמונות, דיעות"

במילים אחרות, כולם נראים אותו דבר, וזה קצת משעמם. אצלנו הבעיה קשה במיוחד, כי כולם (או לפחות כולן) גם קונות את הבגדים באותו מקום, ומטבע הדברים הם דומים. גם אם הבגדים יפים וסקסיים, הם מאבדים מחנם כשהם יושבים על כל באות המסיבה. חוץ מזה, גם ככה קשה לי לזכור פרצופים של סוטים, אז לפחות תנו להבדיל ביניכם לפי לבוש.

שלא יובן לא נכון, אין לי בעיה עם אופי הדרס קוד הנהוג במקומותינו. להיפך, עם או בלי קשר להיותי סוטה, זה הביגוד שנאה בעיניי והייתי בא עם כזה גם ללא דרס קוד. אבל אני מאמין ש:
א. בלאו הכי יש לנו "דרס קוד מנטלי", מה שאומר שגם אם לא יחייבו אותנו להגיע בלבוש מסוים, אנחנו יודעים איזה לבוש "מתאים" ולכן נבוא איתו בכל זאת.
ב. כשאנשים יוצאים הם רוצים להיראות טוב. אני חושב שיהיה מעניין יותר לתת לכל אחד להיראות טוב על פי דרכו.

בקיצור, אני יכול לראות את היתרונות שבדרס קוד אבל אני לא בעד. דרס קוד שמסנן את מי שבא בג'ינס תכלת מהוה וגופיה לבנה - אולי. מעבר לזה, לא נראה לי הכרחי ואני לא ארגיש שמשהו באווירה נפגם בגלל שלא כולם שחורים.
Mpro​(שולט)
Mpro​(שולט) • 27 במרץ 2007
לדעתי האישית ברוב המקרים אין יתרון אמיתי ליצירת דרס קוד כמו שהוא מוכר ומזוהה על ידי רוב האנשים היום.

כמו בהרבה דברים כל אחד וההרגשה האישית שזה נותן לו לדעתי הדרס קוד הופך לפעמים לסוג
של יצירת כוכב נולד הבא.
אנשים לבטח חדשים מקבלים את התשדורת ששליטה משויכת ללבוש מסוים שאם אתה רוצה
להיות אמיתי מהרצינים אתה צריך לעשות את השלב הבא לקנות לבוש " מתאים " ולהכנס לאוירה.

ישנם אנשים שהביגוד מהווה עבורם חלק חשוב ביצירת האוירה ואין בזה פסול
אך הדרס קוד יוצר קישור שיצרו אנשים מסיבות כאלו ואחרות שחלקם הועלו מקודם שלא בהכרח נכון עבור כולם.
לדעתי הדרישה המתמדת לדרס קוד במקום מסוים מעלימה ודוחקת לפינה אנשים מסוימים או גישות שונות לשליטה אנשים נותים לזלזל בג'ינס ולהגיד כן מה הוא או היא יבואו לי בג'ינס למסיבה
שזה יקלקל את האוירה אבל באותה נשימה חלק גדול מהאנשים ( גברים ונשים ) שרואים שולט מסוים או שולטת בג'ינס בתמונה כזאת או אחרת מצליחים להתחבר לזה בתור שליטה בכל מובן שהוא אבל מפחדים לחבר את זה במסיבה כי זה כבר הפך ללא מתאים זה חלק מהבעיתיות של
דרס קוד תמידי שגורם לאנשים להתמקד בלבוש ובהתנהגות שמשדרים להם שהיא הדבר הנכון.

אין פה נכון ולא נכון בסופו של דבר זה ענין של גישה וענין של הרגשה של כל אחד
ובסופו של יום יש מי שמארגן את המסיבות ואם זה מה שיוצר עבורו את האוירה אז הוא ידחוף
ובצדק מבחינתו לכיוון של יצירת דרס קוד באותה מסיבה או מפגש.
lalla

dress code

lalla • 27 במרץ 2007
To Dan Kap: well put! To Nimphaea: You hit the nail on the head- that's exactly the point- we are not at work! We are a pretty colourful bunch of people with a worldview different from the mainstream and we are not afraid to show it! When we are handpicked by people who organise the events and are acquainted with us- trust us! We'll make good on our party attire- or by default wear the classics- which, I think- is the present dress code.[fade]
teachers pet​(נשלטת){teacher}

גבירותי ורבותי, אני יוצאת מן הארון...

אני רומנטיקנית חסרת תקנה.
אני רואה גבר בחליפה, זה עושה לי את זה.
אני לא רוצה לרואת חריץ של אינסטלטור,
אותו אני מעדיפה להשאיר לבעלי המקצוע.

אני נדלקת ממדים,
תלבושות מכניסות אותי לאווירה,
לדעתי גבר שמטפח את עצמו זה סקסי,
גבר שיודע להתלבש זה גם סקסי.
נשף בשחור ולבן... כמה חבל שאין בארץ כאלה.

כמה חבל שלהתלבש לתיאטרון בארץ זה לזרוק על עצמך טישרט וג'ינס קרוע.
שמנכ''לים של חברות הולכים זרוק.
שאפילו בצבא שלנו, לא מקפידים על דרס קוד.

ומה הפלא שאתם חושבים שדרס קוד הוא מגביל, כובל, מכוער ורע.
אנחנו מדינה של נון-קונפורמיסטים.
הכל או כלום, הפוך על הפוך.
לא רוצים נימוסים בריטיים, לא רוצים חיוך אמריקאי שבלוני.
אצלינו הכל חי, בועט, מהיר, אנחנו לא דופקים חשבון לאף אחד, אפילו לא לעצמנו.

אם אני הולכת לכותל או אכנס לסיור בכנסייה, אני אכבד את המקום.
אני לא אצעק על אפליה על רקע לבוש, אני לא אתלונן על כפיה.
בחייכם, לא חסרות בחיים מלחמות אמיתיות להלחם בהן?

כמו שאומרים - שני יהודים - שלוש דיעות?

בשבילי בדס''ם זה פנטזיה, זה מעבר לאפור של החיים והשגרה, זה מייחד אותי מכל השאר, מרגיש לי מיוחד...
וואלה... אני שייכת למועדון סודי... יש לי קטע שלאחרים אין...

אז במקום להגיד, אני שונא שחור... אין לי מכנסיים... לא רוצה להשקיע... רוצה לבוא זרוק... לא בא לי...
תפעילו קצת דמיון... תתחברו לפנטזיה... תעיזו יותר...

ואם לא, וקשה לכם, אני נמצאת ברוב הערבים במועדון,
עם מספריים ביד ושיגעון בראש.
תבואו ונראה מה יכול לצאת.

שלכם
פט