סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הודעה חשובה לכלל הסטודנטים!

מיתוסית​(שולטת)
לפני 17 שנים • 24 באפר׳ 2007

הודעה חשובה לכלל הסטודנטים!

מיתוסית​(שולטת) • 24 באפר׳ 2007
מחר תתקיים עצרת מחאה המונית למען עתיד ההשכלה הגבוהה בישראל ברחבת מוזיאון תל אביב, שדרות שאול המלך בשעה 18:30. ישתתפו שם אומנים אורחים בהתנדבות כמו אביב גפן וסבלימינל...

כולכם מוזמנים לבוא ליטול חלק במאבק החשוב למען עתידנו וסטודנטים עתידיים...

אני מתכוונת להיות שם, ואתם ? icon_biggrin.gif
לא סתם עוד עבד

אכן הפגנה חשובה מאוד!

לא סתם עוד עבד • 24 באפר׳ 2007
בתור מי שנמצא בסוד העניינים אני יכול לומר לכם, שלא מעט אנשים קורעים את התחת כבר כמה ימים כדי שההפגנה הזאת תצליח ותיצור את האפקט המקווה. אלפי סטודנטים אמורים להגיע להפגנה באוטובוסים מכל רחבי הארץ. אבל זו לא רק הפגנה של סטודנטים, זו הפגנה של כל מי שחרד לעתיד ההשכלה הגבוהה בישראל. מאבק הסטודנטים הוא לא רק על קיום החלטות ועדת וינוגרד - לא זו שעוסקת במלחמת לבנון השנייה, אלא זו שהחליטה על הורדת שכר הלימוד ל-5,500 ש"ח לשנה. המאבק הוא גם על החזרת מיליארד וחצי ש"ח שהממשלה קיצצה מתקציבי ההשכלה הגבוהה בשנים האחרונות, ועל ביטול ועדת שוחט והקמת ועדה חדשה עם נציגים לסטודנטים ולמרצים, שבראשה יעמוד שופט, כפי שהיה נהוג בכל הוועדות הקודמות.
המרצים כבר הצליחו לקבל הבטחה מהממשלה שלא יינקטו צעדים חד-צדדיים הקשורים אליהם, מבלי שיתנהל איתם משא ומתן על כך. אני אומר לכם מידיעה, שבייגה שוחט רתח מזעם על הצעד הזה, שהוציא הרבה מהעוקץ של הוועדה שהוא עומד בראשה, הוא כבר נשמע מתבטא שהוא מצטער על שהסכים לעמוד בראש הוועדה, ושאם ראש הממשלה ייענה לתביעות הסטודנטים וייפגש עמם הוא מתכוון להתפטר, ובכך יבוא הקץ על ועדת שוחט, שנולדה בחטא.

אגב, כחולית (בשבילי תמיד תישארי כחולית icon_smile.gif) שכחה לציין, שאת ההפגנה תנחה בקי גריפין.

פרטים נוספים על מאבק הסטודנטים, כולל נתונים ומאמרים בנושא, תוכלו למצוא באתר של אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א: www.student.co.il

http://www.student.co.il/_Uploads/dbsArticles/111(10).jpg
huan
huan • 24 באפר׳ 2007
המרצים תסלח לי על הביטוי הם חבורת חארות, כיסו את התחת שלהם והכל סבבה אגוזים. במקום להפגין קצת סולידריות עם הסטודנטים כשותפים למאבק הם עכשיו גם רוצים לדפוק אותנו עוד יותר ולהוריד את המורל.
pagosh​(שולט)
pagosh​(שולט) • 24 באפר׳ 2007
טמטום.
אף אחד לא שם זין על אף אחד.
אם תבוא או לא תבוא להפגנה - זה לא ישנה שום דבר לאיש.
מה שכן, מחר יהיה חם. הכוסיות יהיו עם בגדים חושפניים.
זו גם הזדמנות טובה להכיר את הנקבות של גילמן למרות שאתה מאיזה מדעים אחרים.

רק אל תשלו את עצמכם - הפגנות לא מזיזות כלום. בטח שלא בסדר הגודל הזה.
שטויות במיץ עגבניות.
אולי אם בהפגנה יהיה מנדט אנשים. כמה זה מנדט היום? 50 אלף איש?
גם אז - זה רק מנדט. וממילא אין מפלגת הסטודנטים. ואחוז החסימה הוא בערך 3 מנדטים?

בקיצור בשביל שמישהו יירק לכוון של מישהו כאן צריך לגייס 200 אלף איש להפגנה
וזה צריך לכאוב למישהו בכיס כדי שהמישהו האחר ייתן להמונים את מה שהם מבקשים.

כמי שסיים את תקופת האוניברסיטה שלו אני יכול להגיד שוואלה - גם עם 10 שקל בשנה,
לא היה עד כדי כך לממן את זה. לא היה קל. אבל מי שרוצה להשכיל - שיעבוד קשה בשביל זה.
ממילא כל החולרות הסטודנטיאליות האלו הולכים לעבוד אחרי תואר ראשון. חולרות!
עושים תואר ראשון, לא לומדים כלום, הולכים להיות פקידים באיזה משרד.
בשביל מה זה טוב? זה הן אנושי זה?

סטודנטים זה עם גועלי ודוחה. כל אחד יותר חכם מהשני וכולם מדברים כמו המרצים שלהם.
איכס! ברוך שלא עשני אישה וברוך שהעביר מעלי את עונשם של סטודנטים.
יצורים מבחילים!!!
נאכטגייסט​(שולט)
לפני 17 שנים • 25 באפר׳ 2007
נאכטגייסט​(שולט) • 25 באפר׳ 2007
אני רואה שפגוש מעודן וזועם כהרגלו, לסע"ע עדיין בסוד העניינים וכחולית מכבדת אותנו בנוכחותה ממש כאן בביצתנו הקטנטונת.
אז ככה, גם אני החלטתי לבוא, למרות שאני מוכן להתערב שאני אצטער על זה אחר כך, ממש כמו שהצטערתי כשהלכתי להפגנה הראשונה.
אני מאוד מקווה שלסע"ע צודק במה שהוא אומר, ובייגל'ה שוחט אכן יצא משיווי משקלו כבד המשקל, כל הוועדה הזו הוקמה ומתנהלת באופן בעייתי במקרה הטוב. אמנם פגוש צודק במה שהוא אומר על ציבור הסטודנטים, אכן הרוב הולכים לעבוד אחרי תואר ראשון ונעשים אנשי היי טק ופקידים ממורמרים שחורכים את כבישי הארץ ללא חשבון עם מכוניות מליסינג תוך כדי זיהום האויר היקר לי כל כך, אבל עדיין יש את המיעוט שכן רוצה ללמוד ולחקור, וישראל כן מגיעה להישגים טכנולוגיים רק בזכות אלה שלומדים, ולא רק להישגים טכנולוגיים. גם בתחומים אחרים. וכתגובה למה שפגוש כתב על סטודנטים (ואני בתוכם) - למעשה, אם הייתי קצת יותר מעצבן ויהיר ממה שאני בין כה וכה, הייתי מתעמר דווקא בפאקולטה למשפטים ומדעי המדינה שמצליחה להוציא את מיטב העסקנים הפוליטיים של העתיד, וכולנו יודעים למה אנשים הולכים ללמוד משפטים מלכתחילה. רמז - זה לא לשם שמיים. אבל היא גם מוציאה מספר מצומצם של אנשים איכפתיים שבאמת נאבקים למען העתיד, או לפחות מסייעים לזה, דוגמת לסע"ע ולהם התודה.
לא סתם עוד עבד
לא סתם עוד עבד • 25 באפר׳ 2007
המרצים לא הפקירו את הסטודנטים - ארגון הסגל הבכיר הוא ועד עובדים. ברגע שהממשלה נענתה לדרישות שלהם, על פי החוק הם אינם רשאים להמשיך ולשבות. לאחר שהסיבה שבגינה הם הכריזו על סכסוך עבודה נפתרה, אין להם אפשרות להמשיך ולהשבית את הלימודים לאות הזדהות עם הסטודנטים. אבל, המרצים בהחלט ממשיכים להזדהות עם מאבק הסטודנטים, וזה בא לידי ביטוי ב-2 דרכים חשובות: 1. הרוב המכריע של המרצים בכלל לא מגיע לשיעורים, ובכך מסייע לאגודות הסטודנטים לאכוף את השביתה. 2. יש התחייבות של המרצים לתת שיעורי השלמה לאחר שהשביתה תסתיים, למרות שהם לא מחוייבים לכך, כי לא הם שובתים.

ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) לא מייצג את המרצים אלא את הנהלות האוניברסיטאות - הרבה אנשים טועים לחשוב, שור"ה מייצג את המרצים, ולכן לא מבינים איך רק לפני שבוע המרצים תמכו בסטודנטים, ועכשיו הם מפרסמים הודעה לעיתונות שהשביתה חייבת להסתיים או שיש חשש שהסמסטר יבוטל. את המרצים מייצג רק ארגון הסגל הבכיר הארצי. ועד ראשי האוניברסיטאות, כשמו כן הוא, מורכב מראשי האוניברסיטאות. הנהלות האוניברסיטאות תומכות באופן מסורתי בהעלאת שכר הלימוד לסטודנטים. הן התנגדו בזמנו גם להחלטת ועדת וינוגרד להורדת שכר הלימוד ב-50%. מה שהם שוכחים לספר לציבור, זה שהם נכשלו בניהול האוניברסיטאות והכניסו אותן לגרעונות כבדים, ועכשיו הם רוצים שהסטודנטים יממנו את המחדלים שלהם. ההודעה של ור"ה אתמול היא ניסיון ברור ועלוב להפחיד את הסטודנטים ולגרום להם למרוד בארגוני הסטודנטים ולשבור שביתה. חשוב להדגיש: אין מצב שהסמסטר יבוטל. בשביתה הגדולה של 1998 הלימודים הושבתו ל-6 שבועות, והסמסטר לא בוטל. ביטול הסמסטר יגרום לאוניברסיטאות נזקים כספיים ותדמיתיים גדולים, וזה משהו שפשוט לא יקרה, גם אם השביתה תימשך עוד חודש (והיא לא). אתם יכולים לצטט אותי בקשר לזה icon_smile.gif

למה להתנגד לשכר לימוד גבוה ודיפרנציאלי? - שכר הלימוד באוניברסיטאות בישראל הוא בין הגבוהים מבין המדינות הנאורות. ברוב מדינות אירופה שכר הלימוד הוא חינם או נמוך מבישראל. הסטודנטים בישראל מתחילים ללמוד בגיל מאוחר יחסית, בגלל השירות הצבאי, והם גם המגזר שנושא בנטל המילואים הרב ביותר. בניגוד למה שמשרדי האוצר והחינוך מנסים למכור, המודל שהם מכנים "המודל האוסטרלי", לפיו יש שכר לימוד גבוה ובמקביל הלוואות שהסטודנטים מחזירים לאחר שהם מסיימים ללמוד ומתחילים לעבוד, נכשל ברוב המדינות שבהם הוא יושם, כולל אוסטרליה עצמה. בארה"ב יש מודל דומה שמצליח, אבל זו דוגמה יוצאת דופן ולא מייצגת, וגם שם היא רלוונטית רק לתחומי לימוד ספציפיים.

לא רבים יודעים, שגם כיום יש מערך שלם של הלוואות שעומדות לרשות הסטודנטים בישראל, אבל מעטים הסטודנטים שמנצלים זאת. גם ככה קשה לשרוד כלכלית בישראל, לרוב האנשים יש משכנתא מכבידה, והסטודנטים חוששים לקחת על עצמם עוד מחוייבות לעתיד. בנוסף, מה יעלה בגורלם של הסטודנטים שבחרו ללמוד בפקולטות שמהן לא יוצאים עם מקצוע "מכניס"? מה יהיה עם הסטודנטים שרוצים להמשיך למחקר? ומה יהיה עם הסטודנטיות שבוחרות לאחר סיום התואר להקים משפחה ולהתרכז בגידול הילדים? מה שיקרה בפועל, ושוב - זה כבר קרה במדינות אחרות - זה ששכר הלימוד יעלה משמעותית, רוב הסטודנטים לא ייעזרו במערך ההלוואות, מחשש שלא יוכלו לעמוד בהן, והנגישות להשכלה הגבוהה תקטן משמעותית. חוגים שלמים ייעלמו מהאוניברסיטאות או יצומצמו משמעותית. כבר היום אוניברסיטת ת"א, למשל, הייתה שמחה לוותר על פקולטות שלמות שלא מכניסות לה כסף (רוח, אומנויות), והיא "מייבשת" אותן ככל יכולתה. חברה צריכה שיהיו בה גם פילוסופים, אומנים ואנשי רוח, ולא רק עורכי דין, מהנדסים ומתכנתים.
pagosh​(שולט)
pagosh​(שולט) • 25 באפר׳ 2007
לא סתם עוד עבד כתב/ה:
ומה יהיה עם הסטודנטיות שבוחרות לאחר סיום התואר להקים משפחה ולהתרכז בגידול הילדים? .

OMG
לסעע - WTF
סוטה פטל

סתם תהיה

סוטה פטל • 25 באפר׳ 2007
למה שאני שבמודע לא הלך ללמוד באוניברסיטה
אממן(מיסים רבותי מיסים) את אותן בנות שילכו ללמוד ואח"כ יקימו משפחה ,
ולא יחזירו לי בעבור המימון שלהן
או לחילופין למה שאני אממן את אותם עו"ד , רופאים , רו"ח וכו , ואח"כ הם עוד יקרעו אותי במחיר כשאני אצתרך את שרותם .
למה שיהיה עודף אקדמיים שיושבים בבית ולא מוצאים עבודה (גם היום זה ככה , אז על אחת ואחת כשיורידו את שכר הלימוד)
למה כשאני פתחתי עסק לא באה המדינה ונתנה לי שכירות בחינם , ורכב בחינם , ופקידה בחינם , למה לסטודנטים זה כן מגיע .
שיקחו הלוואה כמו כולם ( לס"ע , אני לא מבין מה זה התרוץ העלוב הזה , יש משכנה , החיים בארץ לא קלים , לא רוצים לקחת מחויבות וכאלה ...., מה לי אין , מה אני לא פחדתי ממחויבויות עתידיות )
שיקחו סיכונים כמו כל אחד אחר, אי אפשר רק לקחת בלי להחזיר
ואגב מילואים , עם כל הכבוד , ויש כבוד , כשסטודנט עושה מילואים הוא נפגע הרבה פחות ממני , (ומכל העצמאיים האחרים) שלפעמים משביתים לחודש את מקום העבודה שלהם.

ועוד דבר על הסטונדטים
אילו הסטודנטים היו באמת חושבים על המדינה ולא רק על עצמם כמו שהם מנסים להציג
הם מזמן היו יוצאים לרחובות להפגין על דברים חשובים באמת
על העוני במדינה
על השחיתות במדינה
על המצב הבטחוני/מדיני
על מצב הנכים
ועוד
בפועל לצערי האמת הערומה התגלתה לכולם
הסטודנטים חושבים רק על עצמם
עובדה תראו כמה הם באו להפגין על דבר פעוט כמו שכר לימוד.

בז
cai
cai
לפני 17 שנים • 26 באפר׳ 2007
cai • 26 באפר׳ 2007
סליחה, סטודנטים הם המגן האנושי של החברה הישראלית?
מילא אם היית אומר לי "כל הצעירים צריכים לצאת להפגין למען...", אבל למה סטודנט בן 25 נושא ביותר אחריות אחריות משכיר או עצמאי באותו גיל?
ברור שסטודנטים יארגנו הפגנה בגלל השכ"ל, חולים סופניים בגלל סל התרופות, כתומים יעלו לחומש וכן הלאה. אנשים אחרים יכולים להזדהות ולהצטרף, אבל אין סיבה מיוחדת למה סטודנטים ישבו לארגן הפגנות לכל המגזרים בישראל, סתם כי הם צעירים ויש להם זמן, כביכול.