לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

טוב תמיד אמרו על על קוראי הארץ שהם אוהבי עקבים מושתנים..

ריפרף
לפני 16 שנים • 21 במאי 2007

טוב תמיד אמרו על על קוראי הארץ שהם אוהבי עקבים מושתנים..

ריפרף • 21 במאי 2007
טור חדש בנושא מזון טבעי, תזונה, וטיבעיות.
נפתח בסגולות הגולדן.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/861614.html

הרעיון המרכזי בתרפיית השתן הוא הומיאופתי: הפרשות הגוף מכילות חומרים שמצביעים על מחלות בשלבי התהוות. כאשר משתמשים בהפרשות, למעשה פועלים לפי העיקרון של חיסון עצמי, מפני שהגוף מייצר נוגדנים למחלות עתידיות לפני שהן מחלישות אותו.

אנשים שהתגברו על האיחס הראשון טוענים שהשימוש בשתן של עצמם מקנה, מעבר לשיפור בריאותי, גם התרוממות רוח שמקורה בתחושת של עצמאות וכוח מעצם העובדה שהגוף הפרטי מייצר את הנקטר המיטיב.

הכותבת היא רחל טל שיר
חיית מחמד
לפני 16 שנים • 21 במאי 2007
חיית מחמד • 21 במאי 2007
הממ רעיון מעניין... כהיפוכונדר חובב העניין הזה מגעיל אותי ומצמיא אותי כאחד.
תודה על ההפנייה
huan
לפני 16 שנים • 22 במאי 2007
huan • 22 במאי 2007
הממליצים על שימוש בשתן למטרות ריפוי מודעים לרתיעה העמוקה של הציבור משתיית הנוזל, ועל כן מציעים להתחיל מגרגור להקלת בעיות בגרון, מריחה על העור כדי להרגיע גירויים או כקומפרס במקרה של כוויות.

למען האמת המשפט הזה די סותר את כל ה"עיקרון ההומאופטי" שכן הקשר בין מריחת שתן על העור או שימוש בו כקומפרס לבין יצור נוגדנים הוא בלתי קיים - במיוחד במקרה של כוויה בה הסכנה באה מגורמים גורמי זיהומים מבחוץ ולא כאלה הנמצאים כבר בגוף.
עד כמה שידוע לי אין ניסויים המוכיחים חד משמעית ששתיית שתן עוזרת כנגד מחלות. וגם לי הקטע של יצור נוגדנים לא נשמע הגיוני (אל אף שלא למדתי רפואה) מהסיבה הפשוטה שגורמי המחלה צריכים להגיע לדם ולבוא באינטרקציה עם מערכת החיסון (כמו לדוגמא בחיסונים בהם מעוררי מחלות מוחלשים, מתים או חלקים מהם באים באינטרקציה עם מערכת החיסון של הגוף על ידי הזרקתם לדם - דבר המעודד את הגוף ליצר נוגדים) - רוב מעוררי המחלות ספק עם ישרדו את הסביבה החומצית של הכיבה כמו כן במידה והם נמצאים כבר בשתן סביר להניח שניתן יהיה למצוא אותם גם בדם כך שכל ה"עיקרון ההומאופטי" כמו כל ההומאופטיה בכלל מעלה בי ספקות רבות המחוזקות על ידי מחקרים ולא דווקא רתייה משתן.
שימוש בחומרים הנמצאים בשתן בתרופות כמו למשל תרופות הפוריות שהוזכרו עדיין לא מעיד על הסגולות של השתן עצמו שכן מלבד החומר הפעיל עצמו התרופה צריכה גם לדאוג להביא אותו למקום בו הוא יוכל לפעול, ואינני שבליעת שתן היא דרך מספקת. (עם כי יכול להיות שאני טועה)

באשר לשימושים קוסמטיים, אני אישית לא בקיע בתחום ויכול מאוד להיות שלשתן יש השפעה חיובית כאשר מורחים אותו על העור או מגרגרים בו אך לקשור זאת להומאופטיה זו דמוגגוגיה זולה שכן הקשר בין זה לבין יצור נוגדים וחיסון עצמי, כפי שציינתי בהתחלה, פשוט לא קיים.
שוגי​(מתחלף)
לפני 16 שנים • 26 במאי 2007
שוגי​(מתחלף) • 26 במאי 2007
huan כתב/ה:
הממליצים על שימוש בשתן למטרות ריפוי מודעים לרתיעה העמוקה של הציבור משתיית הנוזל, ועל כן מציעים להתחיל מגרגור להקלת בעיות בגרון, מריחה על העור כדי להרגיע גירויים או כקומפרס במקרה של כוויות.

למען האמת המשפט הזה די סותר את כל ה"עיקרון ההומאופטי" שכן הקשר בין מריחת שתן על העור או שימוש בו כקומפרס לבין יצור נוגדנים הוא בלתי קיים - במיוחד במקרה של כוויה בה הסכנה באה מגורמים גורמי זיהומים מבחוץ ולא כאלה הנמצאים כבר בגוף.
עד כמה שידוע לי אין ניסויים המוכיחים חד משמעית ששתיית שתן עוזרת כנגד מחלות. וגם לי הקטע של יצור נוגדנים לא נשמע הגיוני (אל אף שלא למדתי רפואה) מהסיבה הפשוטה שגורמי המחלה צריכים להגיע לדם ולבוא באינטרקציה עם מערכת החיסון (כמו לדוגמא בחיסונים בהם מעוררי מחלות מוחלשים, מתים או חלקים מהם באים באינטרקציה עם מערכת החיסון של הגוף על ידי הזרקתם לדם - דבר המעודד את הגוף ליצר נוגדים) - רוב מעוררי המחלות ספק עם ישרדו את הסביבה החומצית של הכיבה כמו כן במידה והם נמצאים כבר בשתן סביר להניח שניתן יהיה למצוא אותם גם בדם כך שכל ה"עיקרון ההומאופטי" כמו כל ההומאופטיה בכלל מעלה בי ספקות רבות המחוזקות על ידי מחקרים ולא דווקא רתייה משתן.

שימוש בחומרים הנמצאים בשתן בתרופות כמו למשל תרופות הפוריות שהוזכרו עדיין לא מעיד על הסגולות של השתן עצמו שכן מלבד החומר הפעיל עצמו התרופה צריכה גם לדאוג להביא אותו למקום בו הוא יוכל לפעול, ואינני שבליעת שתן היא דרך מספקת. (עם כי יכול להיות שאני טועה)

באשר לשימושים קוסמטיים, אני אישית לא בקיע בתחום ויכול מאוד להיות שלשתן יש השפעה חיובית כאשר מורחים אותו על העור או מגרגרים בו אך לקשור זאת להומאופטיה זו דמוגגוגיה זולה שכן הקשר בין זה לבין יצור נוגדים וחיסון עצמי, כפי שציינתי בהתחלה, פשוט לא קיים.

חואן,
אף אחד לא מצפה ממך להיות הומו-פאט.
אפחד גם לא מצפה שתדע הכל.
יש דברים שאפילו המדענים לא יכולים להסביר, מכיוון שכלי המדידה שלהם מוגבלים.

מכיוון שריפרף העלה נושא מעניין וקרוב לליבי (צמחים בשירות הרפואה) החלטתי לתרום מעט מידע עתיק שיש ללמוד אותו לעומק לפני שמנסים.

לפני הכניסה ללימוד יש לציין כי ע"פ חוקי מדינת ישראל הצחמ רשום בפקודת הסמים המסוכנים והעושה בו שימוש הוא על אחריותו בלבד.

כמו כן, הצמח נמצא בשימוש ליגאלי בארצות דרום אמריקה.
מכיוון שסגולות הצמח והכנתו סודיים ועוברים רק בקהילת השמאנים אין מספיק חומר בעברית עליו.
http://drugs.goleshet.com/home/160

לקריאה נוספת למתעניינים(אנגלית, אבל אחלה דרך להעביר את השבת וללמוד משהו)
http://www.erowid.org/chemicals/ayahuasca/ayahuasca.shtml

לצערי אוכל לתת רק את המפתח.
מי שמעוניין באינפורמציה נוספת מוזמן לשלוח הודעה פרטית אליי.

כמו כן: בפרסום פוסט זה המחבר מסיר עליו כל אחריות ואין כאן כל המלצה לעבור על חוקי מדינת ישראל.

קריאה נעימה.
שוגי​(מתחלף)
לפני 16 שנים • 26 במאי 2007

דון חואן והשתן הקדוש

שוגי​(מתחלף) • 26 במאי 2007
huan כתב/ה:

חואן,
אף אחד לא מצפה ממך להיות הומו-פאט.
אפחד גם לא מצפה שתדע הכל.
יש דברים שאפילו המדענים לא יכולים להסביר, מכיוון שכלי המדידה שלהם מוגבלים.

מכיוון שריפרף העלה נושא מעניין וקרוב לליבי (צמחים בשירות הרפואה) החלטתי לתרום מעט מידע עתיק שיש ללמוד אותו לעומק לפני שמנסים.

לפני הכניסה ללימוד יש לציין כי ע"פ חוקי מדינת ישראל הצחמ רשום בפקודת הסמים המסוכנים והעושה בו שימוש הוא על אחריותו בלבד.

כמו כן, הצמח נמצא בשימוש ליגאלי בארצות דרום אמריקה.
מכיוון שסגולות הצמח והכנתו סודיים ועוברים רק בקהילת השמאנים אין מספיק חומר בעברית עליו.
http://drugs.goleshet.com/home/160

לקריאה נוספת למתעניינים(אנגלית, אבל אחלה דרך להעביר את השבת וללמוד משהו)
http://www.erowid.org/chemicals/ayahuasca/ayahuasca.shtml

לצערי אוכל לתת רק את המפתח.
מי שמעוניין באינפורמציה נוספת מוזמן לשלוח הודעה פרטית אליי.

כמו כן: בפרסום פוסט זה המחבר מסיר עליו כל אחריות ואין כאן כל המלצה לעבור על חוקי מדינת ישראל.

קריאה נעימה.
שלושוחציבלילה​(שולטת)
לפני 16 שנים • 28 במאי 2007

הביביסי עשה מחקר וגילה שהומיאופתיה זה שטויות. במיץ.

אולי יש לזה אפקט פלסיבו כמו לחלק מהמשככי כאבים.
אגב, בתור סובלת מכאבי ראש ומחזור שמשככי כאבים לא עוזרים להם, האם כל משככי הכאבים ללא מרשם הם פלסיבו? אולי בגלל זה זה לא עוזר?
האם אני צריכה לפנות לקבלת מרשם למשהו שכן עובד, או להמשיך לחפש את הסיבה לכאבים?
בתור מומחים לכאב אתם בטח יודעים.
James Bondage​(מתחלף)
לפני 16 שנים • 29 במאי 2007

Re: הביביסי עשה מחקר וגילה שהומיאופתיה זה שטויות. במיץ.

James Bondage​(מתחלף) • 29 במאי 2007
שלושוחציבלילה כתב/ה:
אולי יש לזה אפקט פלסיבו כמו לחלק מהמשככי כאבים.
אגב, בתור סובלת מכאבי ראש ומחזור שמשככי כאבים לא עוזרים להם, האם כל משככי הכאבים ללא מרשם הם פלסיבו? אולי בגלל זה זה לא עוזר?
האם אני צריכה לפנות לקבלת מרשם למשהו שכן עובד, או להמשיך לחפש את הסיבה לכאבים?
בתור מומחים לכאב אתם בטח יודעים.

רוב גדול של מה שהציבור הרחב מאמין שהוא מדע מוכח הוא שטויות במיץ -- בד"כ נטול הוכחה סבירה, ולפעמים יש הוכחה נגדית.

אתם חושבים שיש הוכחה שהשמנה מגיעה מקלוריות ? יש אינסוף הוכחות סותרות, בפרט, לכל תיאוריה מקובלת יש יותר דוגמאות נגדיות מאשר דוגמאות תומכות.

אתם יודעים שאנטי אוקסידנטים נלחמים בהזדקנות ועוזרים למערכת החיסונית ? הניסוי המרכזי בתחום הוכיח שאנטי אוקסידנטים גורמים *נזק* למעשנים.

הנוהג המקובל ברפואה הוא לבצע מדגם לא תקף סטטיסטית על קבוצה אחת (נגיד, נשים בנות 30-40), לעוות מעט את התוצאות, ולהניח שזה תקף לכולם (נגיד, ילדים זכרים בני 14-16). לפעמים זה נכון, לפעמים זה לא, אבל "מוכח" זה לא מילה שמתאימה למה שקורה ברפואה הקונבנציונאלית.