לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סוטים ברחוב וכללים חברתיים - שאלה

זאלופון​(שולט)
לפני 17 שנים • 25 במאי 2007

סוטים ברחוב וכללים חברתיים - שאלה

זאלופון​(שולט) • 25 במאי 2007
נניח שאתם הולכים ברחוב עם איזה ידיד סוטה למהדרין. לפתע אתם רואים סוטה נוסף, מאותו כלוב ממש, מתקרב לעברכם. כעבור רגע הוא גם אומר לכם "היי! מה נשמע?" בחיוך רחב. שני הסוטים אינם מכירים זה את זה.

יש כללים למקרה כזה? איך מציגים אותם זה בפני זה, בשמותיהם האמיתיים או בכינוייהם?
במועדון ברור לנו שאנו מציגים בכינוי, אבל מה קורה ברחוב? האם "מותר" לחשוף בפני האחד שגם השני סוטה על ידי הצגתו בכינויו? ואם לא אומרים דבר על כך, האם זה לא מוזר (שהרי סביר שהם מכירים האחד את כינויו של השני ועשויים להתראות באירוע קהילתי כלשהו)?

לשיפוטכם.
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
במקרה כזה אגיד משהו כמו: 'תכיר, זה חבר מהקהילה. איך אתם מעדיפים להיות מוצגים, בשם, ניק, או בשניהם?' icon_cool.gif זאת בהנחה שאין מדובר בסוטים 'חוצנים', שלא מעורבים בקהילה בשום דרך וידוע לי שמעדיפים להיות בארון. אך ממילא, לכאלה אין סיכוי להתקל זה בזה באף מסיבה..

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי מאי 25, 2007 2:43 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Venus in Furs
Venus in Furs • 25 במאי 2007
לי זה קרה גם הפוך, במועדון, כשהכרתי מישו מפורסם יחסית למישי, בניק שלו, והוא תיקן אותי לשמו הפרטי. וזה קרה גם כמה פעמים ברחוב. אני משתדל לקרוא את הסיטואציה ולהגיב בהתאם, או פשוט לשאול "איך להציג אותך?" .

בכל מקרה נראי לי שבתקופה האחרונה אנשים פחות חרדים מפעם, ובדר"כ אין להם שום בעיה להיות מזוהים מול מישו אחר, גם בניק וגם בשם.
pagosh​(שולט)
pagosh​(שולט) • 25 במאי 2007
נכון, זו שאלה טובה מאוד.
לי דווקא הכי נח להציג את עצמי בשם האמיתי - ככה אף אחד לא באמת מכיר אותי. את "פגוש" מכירים כמה אחדים. אבל את השם האמיתי פחות ולכן זה מאוד נח.

וכמובן, אתה הרי יודע טוב מאוד בעצמך - הכי פשוט זה לשאול באופן ישיר ובנוכחות שני הסוטים: איך עלי להציג אותך, בשם האמיתי או בניק? וככה לתת את זכות הבחירה לסוטה החביב.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 25 במאי 2007
לשאול "איך להציג אותך?" הוא פתרון יפה, אבל נראה לי שהוא פותר רק חצי בעיה. החצי השני הוא החשיפה של כל אחד מהמוצגים כחבר קהילה בפני השני. האם מותר לי בכלל להגיד לכל אחד מהם שהשני הוא גם סוטה? (ואם אמנם כן, אז אפשר לאחר מכן לשאול איך להציג אותם)
בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)
אני "סוטה גאה!"..icon_smile.gif. ולעיתים עדיף דווקא להיפך, כלומר שאנשים יידעו את שמך האמיתי ולא את הכינוי. בכלל, אין לי בעיה להיות "הקטור" בכלוב, אבל בפגישה פנים מול פנים כשמישהו מציג אותי "כהקטור" זה קצת מביך. ולכן, אעדיף שיציגו אותי בשמי האמיתי.
ועוד משהו קטן, אני לא חושב שצריך להעניק לחוויה של "היות סוטה" את החוויה של "לצאת מהארון". קיבינימט! אז אני אוהב קצת נעלי עקב, אז מה קרה? עכשיו כל ישותי תתרכז להיבט זה של מיניותי? מה הקשר בין ליקוק המגפיים לבחירת המקצוע שלי, ליחסים שלי עם אנשים: בלה בלה בלה. לא מזמן הייתה כתבה על אנשים שהולכים "לטיפול" בגלל היותם "סוטים". זה אחד הדברים הכי מטופשים ששמעתי. אז תשמעו, ואני מדבר כאן מנסיון: כל עוד אין לכם הזיות פסיכוטיות, פרנואידיות וכדומה, הכל בסדר!, אין צורך לשמור "סודות". תשאירו את המידור לעניינים אחרים, ואל תתביישו כמבן להציג את שמכם\ן האמיתי, אלא אם כן זה יותר מחרמן אותכן\ם להציג את עצמכם בכינוי! icon_smile.gif. וזאת הסיבה היחידה המוצדקת לדעתי להישאר מאחורי כינויים.
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
זאלופון כתב/ה:
לשאול "איך להציג אותך?" הוא פתרון יפה, אבל נראה לי שהוא פותר רק חצי בעיה. החצי השני הוא החשיפה של כל אחד מהמוצגים כחבר קהילה בפני השני. האם מותר לי בכלל להגיד לכל אחד מהם שהשני הוא גם סוטה? (ואם אמנם כן, אז אפשר לאחר מכן לשאול איך להציג אותם)

התייחסתי לנקודה הזאת. הרי בכל מקרה מדובר באנשים שאני מכירה ולפחות אחד מהם נמצא בקשר קרוב עד כדי ללכת עמי ברחוב.. תמיד טוב להפעיל שיקול דעת בעניין: אם מדובר באנשים שמהיכרותי איתם ממילא עשויים להפגש בדאנג'ן איזה ערב, לא רואה שום בעיה בציון עובדת ההשתייכות לקהילה.
Venus in Furs
Venus in Furs • 25 במאי 2007
pagosh כתב/ה:
נכון, זו שאלה טובה מאוד.
לי דווקא הכי נח להציג את עצמי בשם האמיתי - ככה אף אחד לא באמת מכיר אותי. את "פגוש" מכירים כמה אחדים. אבל את השם האמיתי פחות ולכן זה מאוד נח.
.

פגוש, אצלך זה ככה כי אתה יודע שאם יציגו אותך בניק רוב הסיכויים שהבנאדם שהרגע הוצגת בפניו יכניס לך מכות icon_biggrin.gif
משתמושים

זכותו של כל אחד להציג את עצמו איך שמתאים לו.

משתמושים • 25 במאי 2007
כל אחד צריך להחליט איך הוא רוצה להציג את עצמו. לא לעניין להציג מישהו כחבר קהילה, כ..כינוי מסויים.
האדם ממול יחליט איך הוא רוצה להציג את עצמו.
פשוט אומרים תכיר... ואת השאר יאמר החבר הסוטה.
Madame T​(שולטת)
Madame T​(שולטת) • 25 במאי 2007
Venus in Furs כתב/ה:
pagosh כתב/ה:
נכון, זו שאלה טובה מאוד.
.

פגוש, אצלך זה ככה כי אתה יודע שאם יציגו אותך בניק רוב הסיכויים שהבנאדם שהרגע הוצגת בפניו יכניס לך מכות icon_biggrin.gif
icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

ולעצם הענין, זאלו, זו אכן סוגיה עדינה, נראה לי שתגובת משתמושים לפני (והשאר שהגיבו ברוח דומה) היא ההולמת ביותר.

בברכת חברים (סוטים) icon_twisted.gif