לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

המרחק שביני ובינו

RIS
RIS
לפני 16 שנים • 9 ביוני 2007

הדיסוננס שבשימוש במילה "דיסטנס"

RIS • 9 ביוני 2007
mind games כתב/ה:
קראתי עכשיו באחד הפורומים שאני קוראת באופן קבוע פוסט על זוגיות ונילית שמשלבת בדס"מ והקשיים הכרוכים בה.

דיברו שם על הצורך בדיסטאנס בין השולט לנשלטת שלו. מצאתי את עצמי קוראת ולא מבינה את הכוונה. אנחנו כבר לא בצבא אז מה פתאום דיסטאנס?! נראה לי מוזר ואפילו קצת טיפשי שצריך דיסטאנס כדי לבנות יחסי שליטה.

למה חייבים דיסטאנס כדי לגרום לי לרצות להתמסר לו ולציית לו?
מצד שני, אולי יש צדדים שאני לא רואה. אשמח לתגובות, הארות והערות.

כדי להבין באמת את ההקשר שמתוכו נשאלת השאלה "מהו אותו דיסטנס" - צריך היה להביא את הציטוט הנ"ל במלואו ולא להסתפק בקרעי דבר.
יש משהו צורם בהתנהלות הזאת שמביאים חלק מדבר וכאשר מתבקשים לבאר ולהרחיב מתחמקים בתואנה שהדבר נלקח מתוך פורום סגור.
עדיף לא להביא משהו חלקי שמן הסתם מתבאר טוב יותר רק בתוך ההקשר שלו.

לגוף העניין אומר רק זאת: מן הסתם המילה דיסטנס יוצרת דיסוננס באשר היא עומדת בסתירה עם הנושא של קירבה שהוא לב ליבם של כל סוגי היחסים והקשרים באשר הם, כולל יחסי שליטה.

אולי הכוונה היא לאספקט מסויים של ההיררכיה שמתקיימת ביחסי שליטה, היררכיה שהיא תנאי הכרחי ומספיק לקימומם של יחסי שליטה ואשר בתוכה, בהקשרים מסויימים ישנם גילויים של יראת כבוד ושל מנהגי נשלטים בשליטיהם.

כמו כל ביטוי סינקטיגורמטי (תְלוי- הקשר), גם "דיסטנס" עשוי לשמש להבעת מצב עניינים בתוך ההיררכיה, כמו הדיסטנס שבין חייל למפקדו, בין ווסאל לאדונו או בין ווזיר לסולטנו....

אבל מעצם היותו של ביטוי זה מביע משמעות של "ריחוק" עדיף לא להשתמש בו ולחפש ביטויים אחרים שיביעו את אותה יראת כבוד ו/או תחושת כריעה והתמסרות בפני האדון.

במילים אחרות - כדי למנוע דיסוננס כדאי ליצור דיסטנס בינינו ובין המילה "דיסטנס"....
mind games​(מתחלפת)
לפני 16 שנים • 9 ביוני 2007

Re: מיינד,

mind games​(מתחלפת) • 9 ביוני 2007
נוגה כתב/ה:

[b]
...יחד עם זאת, עולה בי מחשבה נוספת בעקבות הפוסט שלך, ובעקבות פוסטים אחרים : עד כמה הנימוס משחק תפקיד כאותו חלק מדיסטאנס ?
כשמדובר במערכת יחסים שכל כולה מבוססת על טהרת הבדס''מ נטו, קל יותר לראות ולחוות את מערכת הכללים והחוקים.
אולם,
כשהמדובר הוא בזוגיות ושליטה, היכן נחצים / מטשטשים הקווים ?

שאלה טובה, נוגה, והיא מאוד מחברת אותי לפוסט האחרון של פלג (2.6.07) שבדיון עליו התנהל דיון על נימוס במערכת יחסים שכוללת שליטה - אסור לה לצעוק עליו זה סוג של נימוס.

אני מניחה שיש אנשים שצריכים בדס"מ "מלוכלך" ולא מנומס (הכוונה לדיבור מלוכלך וכד') כדי להיכנס לאווירה או פשוט בגלל שככה הם אוהבים את זה. אולי זה גם סוג של כלי עזר כזה שעוזר ליצור את תחושת השליטה.

לפעמים נדמה שיש משהו סותר בין בדס"מ ונימוס כי מה בעצם מנומס באלימות, בכפייה? אני לא מסכימה עם זה וחושבת שבדס"מ יכול להיות מאוד מנומס, כמו כל מערכת יחסים בין בני אדם.

אני חושבת שכשמדובר בזוגיות ושליטה יש משהו מאוד מטושטש והקווים לא ממש ברורים אבל אז אני מניחה שכל זוג יוצר לו את מה שמתאים לו בזוגיות באופן כללי (לא רק בשליטה) והולך לפי זה.
אושה{אוש}
לפני 16 שנים • 10 ביוני 2007

זה כל כך תלוי

אושה{אוש} • 10 ביוני 2007
מניסיון של מערכת זוגית המשלבת בדס"מ אני יכולה להגיד לך שעבורנו במצב של סשן ניתן בהחלט להכניס דיסטאנס לסיפור.
לפעמים הסשן הוא קליל ומלא חוש הומור ולפעמים הוא מרטיט ומטלטל
לפעמים אני מסתכלת עליו ברוך ולפעמים באימה
הכל תלוי סיטואציה.
יש שיגידו שזה כבר לא דיסטאנס - אבל יש רגעים שפשוט נכנסים לזה כל כך ושוכחים שמולך עומד האדם הכי מוכר והאהוב בחיים שלך ופשוט נכנעים לו ולסיטואציה.
venus in our blood​(שולטת)
לפני 16 שנים • 10 ביוני 2007

Re: מיינד,

venus in our blood​(שולטת) • 10 ביוני 2007
mind games כתב/ה:
נוגה כתב/ה:

[b]
...יחד עם זאת, עולה בי מחשבה נוספת בעקבות הפוסט שלך, ובעקבות פוסטים אחרים : עד כמה הנימוס משחק תפקיד כאותו חלק מדיסטאנס ?
כשמדובר במערכת יחסים שכל כולה מבוססת על טהרת הבדס''מ נטו, קל יותר לראות ולחוות את מערכת הכללים והחוקים.
אולם,
כשהמדובר הוא בזוגיות ושליטה, היכן נחצים / מטשטשים הקווים ?

שאלה טובה, נוגה, והיא מאוד מחברת אותי לפוסט האחרון של פלג (2.6.07) שבדיון עליו התנהל דיון על נימוס במערכת יחסים שכוללת שליטה - אסור לה לצעוק עליו זה סוג של נימוס.

אני מניחה שיש אנשים שצריכים בדס"מ "מלוכלך" ולא מנומס (הכוונה לדיבור מלוכלך וכד') כדי להיכנס לאווירה או פשוט בגלל שככה הם אוהבים את זה. אולי זה גם סוג של כלי עזר כזה שעוזר ליצור את תחושת השליטה.

לפעמים נדמה שיש משהו סותר בין בדס"מ ונימוס כי מה בעצם מנומס באלימות, בכפייה? אני לא מסכימה עם זה וחושבת שבדס"מ יכול להיות מאוד מנומס, כמו כל מערכת יחסים בין בני אדם.

אני חושבת שכשמדובר בזוגיות ושליטה יש משהו מאוד מטושטש והקווים לא ממש ברורים אבל אז אני מניחה שכל זוג יוצר לו את מה שמתאים לו בזוגיות באופן כללי (לא רק בשליטה) והולך לפי זה.

אני חושבת שבין הבדס''מ ''המלוכלך '' למנומס, יש דברים רבים באמצע.
ומסכימה עם דעתך שבדס''מ יכול להיות מנומס.

לדעתי, זה רק מעצים את איכויות הקשר.