שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שליטה, מקבלים או לוקחים?

הכי טוב שיש
לפני 16 שנים • 15 ביוני 2007

נ.ב.

הכי טוב שיש • 15 ביוני 2007
נישלט רוצה להישלט זאת מהותו
לכן אם אתה מגדיר את עצמך כנישלט
קל וחומר שיש את הסכמתו להישלט
ולכן אין עיניין בכלל על מה לדון
שליטה מאותו נישלט צריך לקחת
הוא מוכן להישלט ע"י כמעט כול אחת כי הוא נישלט זאת מהותו לא צריך את הסכמתו
יוצא מיזה שליטה לוקחים
אין סאב שרוצה שישאלו אותו אתה רוצה להישלט?
שאלה מפגרת ופלצנית
מעצם הגדרת מהותו כנישלט הוא כבר לא השאיר מקום לשאלה
מדהים כמה שאנשים טיפשים לעיתים
Shimmy​(נשלט){Vents}
Shimmy​(נשלט){Vents} • 15 ביוני 2007
סימביוזה.
יש מי שרוצה לתת את השליטה ולקבל סיפוק מעצם הסיפוק שהוא מעניק, יש מי שרוצה לקחת את השליטה ולקבל סיפוק.
זו נקודת הפתיחה ומכאן קצת כמו איך שמאלפים אריה קרקס (שרוצה לאכול..) לוקחים את זה קדימה ונקודת הפתיחה, כולל מה שחשב הסאב שהוא רוצה לתת ומוכן לעשות היא איזו נקודה רחוקה שככל שיחשוב עליה רק יעצים את תחושת נשלטותו (וכפועל יוצא את סיפוקו)
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 15 ביוני 2007
גורמים לה לתת את השליטה .

שזה בעצם העניין של לקחת ולתת.
ג'ולי​(לא בעסק)

שליטה

ג'ולי​(לא בעסק) • 15 ביוני 2007
אורגים.

בשתי וערב של

יכולת לקבל ולהכיל,

יכולת לשחרר ולהעניק

ובעיקר אמון, רצון, והמון אהבה.

כמו כל מערכת יחסים אחרת.
huan
לפני 16 שנים • 16 ביוני 2007
huan • 16 ביוני 2007
שליטה לא לוקחים או מקבלים...הופכים להיות ראויים לה אחרי הרבה השקעה, מאמץ והוכחות וממשיכים להוכיח זאת יום יום ודקה דקה לצד הנשלט ובעיקר לעצמך בתור שולט שלא הפסקת להיות ראוי לה. הנשלט לא נותן והשולט לא לוקח או מקבל, הנשלט משאיל אותה לשולט ובודק כל הזמן האם השולט ממשיך להיות ראוי לאחריות הזאת ובמקרה שלא תוקף ההשאלה פג. השולט לא מקבל או לוקח את השליטה אלה הופך לראוי שישאילו לו אותה ובודק כל שניה האם הוא עדין ראוי וברגע שהוא מפסיק להיות ראוי ואין זה משנה מה היא דעתו של הצד השני, הוא מחזיר לו את הדבר חזרה את הדבר שהשאיל - זה לא משנה חברה שלך מעודדת אותך לזיין אותה בלי קונדום ותעלב עם לא תעשה כך, העיקר שאתה יודע שיש לך איידס וטובתה חשובה הרבה יותר מכל עלבון או מעשה שתעשה כתוצאה מעיוורון, חוסר ידיעה או סתם טימטום.

אני מתעב ובז לאילו שמקבלים שליטה
אני מרחם ובז לאילו שנותנים אותה
ואני חושב שהחארות שלוקחים והמניפולטורים שגורמים צריכים להיתלות על עץ גבוה ולשמש אזהרה לאחרים שהמחשבה אפילו עוברת להם בראש
אין שום דבר טוב ב"לקבל" או "לקבל" ובטח שלא ב"לגרום" ואני כבר לא מדבר על "לקחת" ואין שום דבר "נכון" כששני הצדדים מסכימים כך שאחד "יתן" והאחר "יקבל"....שני מפגרים, או מפגר אחד ומשת"פ שמסכימים לעשות משהו אידיוטי לא הופך את המשהו הזה לחכם או נכון וזה הופך את שניהם למפגרים כי "מפגר הוא מי שעושה מעשים מפגרים", רק שמה כבר אפשר לצפות מאדם מפגר לעומת המשת"פ ממנו היה ניתן לצפות ליותר ואחריותו על מעשיו גדולה יותר וכך גם ההשלכות.

למי שחושב לקחת שליטה תמיד צריך לזכור..כשאתה לוקח משהו הוא לא שלך ויש להתכונן ליום בו האדם ממנו גנבת או "לקחת" דבר מה יבקש אותו חזרה תוך גיבוי מלא של החברה, באם לא מדובר באנרכיה או חבורת זונות. עריצות,אונס וכוח אינם דבר שיש או אמור להיות לו מקום.
Afroditi

איפה אתה חושב שאתה נמצא? למה אתה מתלהם ככה?

Afroditi • 16 ביוני 2007
הכי טוב שיש כתב/ה:
נישלט רוצה להישלט זאת מהותו
לכן אם אתה מגדיר את עצמך כנישלט
קל וחומר שיש את הסכמתו להישלט
ולכן אין עיניין בכלל על מה לדון
שליטה מאותו נישלט צריך לקחת
הוא מוכן להישלט ע"י כמעט כול אחת כי הוא נישלט זאת מהותו לא צריך את הסכמתו
יוצא מיזה שליטה לוקחים
אין סאב שרוצה שישאלו אותו אתה רוצה להישלט?
שאלה מפגרת ופלצנית
מעצם הגדרת מהותו כנישלט הוא כבר לא השאיר מקום לשאלה
מדהים כמה שאנשים טיפשים לעיתים

אני רוצה להבין משהו, כן, ממך. זכותו של כל אחד לשאול ולפי התגובות ולפי השוני בין התגובות,

יש אנשים החושבים אחרת ממך וזה הרי לגיטימי.

אתה לא יכול לענות בלי להוסיף את המילים המסריחות שלך כמו" שאלה מפגרת, שאלה פלצנית,

איזה טימטום.."

ולתשומת לבך, המילים הללו מעידות אך ורק עליך ועל אופייך ולא על שום דבר אחר ובטח תגובה

עם מילים בזויות כאלו, מפחיתה מכבודך שלך בלבד ולא של השאלה והתהייה עצמה..
Jake​(שולט)
Jake​(שולט) • 16 ביוני 2007
huan כתב/ה:
שליטה לא לוקחים או מקבלים...הופכים להיות ראויים לה אחרי הרבה השקעה, מאמץ והוכחות וממשיכים להוכיח זאת יום יום ודקה דקה לצד הנשלט ובעיקר לעצמך בתור שולט שלא הפסקת להיות ראוי לה. הנשלט לא נותן והשולט לא לוקח או מקבל, הנשלט משאיל אותה לשולט ובודק כל הזמן האם השולט ממשיך להיות ראוי לאחריות הזאת ובמקרה שלא תוקף ההשאלה פג. השולט לא מקבל או לוקח את השליטה אלה הופך לראוי שישאילו לו אותה ובודק כל שניה האם הוא עדין ראוי וברגע שהוא מפסיק להיות ראוי ואין זה משנה מה היא דעתו של הצד השני, הוא מחזיר לו את הדבר חזרה את הדבר שהשאיל - זה לא משנה חברה שלך מעודדת אותך לזיין אותה בלי קונדום ותעלב עם לא תעשה כך, העיקר שאתה יודע שיש לך איידס וטובתה חשובה הרבה יותר מכל עלבון או מעשה שתעשה כתוצאה מעיוורון, חוסר ידיעה או סתם טימטום.

אני מתעב ובז לאילו שמקבלים שליטה
אני מרחם ובז לאילו שנותנים אותה
ואני חושב שהחארות שלוקחים והמניפולטורים שגורמים צריכים להיתלות על עץ גבוה ולשמש אזהרה לאחרים שהמחשבה אפילו עוברת להם בראש
אין שום דבר טוב ב"לקבל" או "לקבל" ובטח שלא ב"לגרום" ואני כבר לא מדבר על "לקחת" ואין שום דבר "נכון" כששני הצדדים מסכימים כך שאחד "יתן" והאחר "יקבל"....שני מפגרים, או מפגר אחד ומשת"פ שמסכימים לעשות משהו אידיוטי לא הופך את המשהו הזה לחכם או נכון וזה הופך את שניהם למפגרים כי "מפגר הוא מי שעושה מעשים מפגרים", רק שמה כבר אפשר לצפות מאדם מפגר לעומת המשת"פ ממנו היה ניתן לצפות ליותר ואחריותו על מעשיו גדולה יותר וכך גם ההשלכות.

למי שחושב לקחת שליטה תמיד צריך לזכור..כשאתה לוקח משהו הוא לא שלך ויש להתכונן ליום בו האדם ממנו גנבת או "לקחת" דבר מה יבקש אותו חזרה תוך גיבוי מלא של החברה, באם לא מדובר באנרכיה או חבורת זונות. עריצות,אונס וכוח אינם דבר שיש או אמור להיות לו מקום.

הואן,

אתה הופך דיון פילוסופי לדיון מעשי. אי אפשר לקחת שליטה ואי אפשר לתת שליטה. הם לא דברים חומריים שניתן לארוז בסרט ולהעניק או להתנפל על קרבן וליטול ממנו.
כל אחד רואה את הדברים אחרת, אך ברור לכולי עלמא (או לפחות לאלו שמשתתפים בדיון) שזה לא דבר שנעשה בכפיה. לא מהצד ה"נותן" ולא מהצד ה"לוקח".על מנת לשלוט חייבים הסכמה של הנשלט/ת ועל מנת להשלט חייבים הסכמה מצד השולט/ת.
השוני ב"השקפות העולם" בנוגע ל"לקיחה" ו"נתינה" נובע בעיקר מתחושות רומנטיות - כל אחד/ת רואה את הדבר בהתאם לפנטזיה/רצון שלו.
אישית, אני לא רואה ב"מתן" השליטה "מתנה", ואיני רואה ב"לקיחת" השליטה משהו אבירי או גברי. אך זה לא מפריע לי שמישהו יחשוב אחרת ממני שכן זו זכותו. אני לא אבוז לו משום כך ולא אחוש כלפיו כבוד והערכה במידה ויחשוב כמוני. (אלא אם מדובר באיימי icon_wink.gif )
אדם יכול להאמין כמה שהוא רוצה ששליטה לוקחים - אך לא יהיה בכוחו לקחת אם לא יהיה צד שני שמוכן לתת ולהיפך. אז אין סיבה להתרעם על הנושא - שכן מדובר בדיון פילוסופי בלבד
הכי טוב שיש

אשמתי

הכי טוב שיש • 16 ביוני 2007
באמת שאשמתי מה אני טורח להגיב בכלל
הבנתי למה צבעת לבלונד זה בסדר
החלטתי לעזור לך אז הנה עוד כמה שאלות שתוכלי לישבור בשעת חירום משעממת ביותר ולהשתמש בהם:
(לא באמת לשבור את המסך,זה מטאפורה)
1. ואם ביום שלישי לא בא לי?
2. שחור זה לבן?
3. כלב זה סוס?
4.דוקטור לא קיבלתי מחזור כבר 3 חודשים והבטן שלי מתנפחת כול הזמן,מה זה יכול להיות?

אשמח לשלוח לך הפניה לאתר "שחורדיניות זה לא רק צבע" שם יש עוד אלפיי שאלות

בהוקרה ושבת שלום
Afroditi

פשוט איש קטן ומושתן

Afroditi • 16 ביוני 2007
הכי טוב שיש כתב/ה:
באמת שאשמתי מה אני טורח להגיב בכלל
הבנתי למה צבעת לבלונד זה בסדר
החלטתי לעזור לך אז הנה עוד כמה שאלות שתוכלי לישבור בשעת חירום משעממת ביותר ולהשתמש בהם:
(לא באמת לשבור את המסך,זה מטאפורה)
1. ואם ביום שלישי לא בא לי?
2. שחור זה לבן?
3. כלב זה סוס?
4.דוקטור לא קיבלתי מחזור כבר 3 חודשים והבטן שלי מתנפחת כול הזמן,מה זה יכול להיות?

אשמח לשלוח לך הפניה לאתר "שחורדיניות זה לא רק צבע" שם יש עוד אלפיי שאלות

בהוקרה ושבת שלום

שאם תקפוץ מהאגו לאי. קיו. ,תתאבד.