שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שליטה, מקבלים או לוקחים?

הכי טוב שיש
לפני 16 שנים • 16 ביוני 2007

תגובה אחרונה בהחלט

הכי טוב שיש • 16 ביוני 2007
אני מגיב באופן נדיר ביותר אך לראות שאלה כזאת טיפשית זה כבר היה מעל לניסבל
לראיה אנשים נוספים כתבו לך שהשאלה מטומטמת ורמזו לך לכי להתעסק בדברים אחרים
וכשלושה אומרים לך שאתה שיכור ,אתה שיכור
אולי סוף סוף תביני
בהתחלה תקפתי את השאלה ולא אותך אישית אולי בצורה לא מעודנת אבל בהחלט עיניינית.
מאחר ובחרת לרדת לפסים אישיים ולשאול שאלות מפגרות ,צפי לתשובות באותה הרמה.
בנוסף כתבת שאני משתמש במילים בזויות שמפחיתות מכבודי ומייד הלכת והשתמשת בקללות
לתאר אותי ,האם אין זאת סתירה?לא הפחתת מכבודך על פי עדותך? נו,טוב כולם כבר הבינו שחוכמה זה לא הצד החזק אצלך.
טרחתי וקראתי את הפרופיל שלך ואת הבלוג ולצערי מצאתי שאת מזוייפת ובטח שלא מלכה אלה רק שחקנית משועממת,לסיום את יכולה לקלל ולעשות מה שבא לך ,בהחלט שלא אגיב יותר,את לא שווה את הזמן שלי ו\או שאלותייך שעדיין לדעתי פלצניות ומפגרות.
Afroditi

הכי טוב שיש ..............פפפחחח

Afroditi • 16 ביוני 2007
"כולם כבר הבינו שחוכמה היא לא הצד החזק שלך...."

ממש, אולי אם היית טורח לקורא את התגובות בבלוג שלי, (שהן רבות ביותר)היית בולע את הלשון.

אבל, גם אני עשיתי שעורי בית, קראתי את הבלוג לך .כנראה אני בין הבודדים שקוראים אותו....

כי אף אחד לא מתיחס אליו.......................פפפפחחחחחח
גון קונור מקלאוד​(נשלט)

Re: תגידי ירדן,

קטסטרופה כתב/ה:
לא צריכה לעניין אותך, במיוחד אותך, השאלה אם טמטום זה נרכש או מובנה?
מה את מתעסקת בשטויות?
תשאלי שאלות שיועילו לך!

ומי אמר שהשאלות האלו לא מועילות?
huan
huan • 16 ביוני 2007
בוז לא אומר שאתה לא מקבל שלאחר יש דעות אחרות - זה פשוט אומר מה אתה חושב אליהם, חוסר הקבלה שלאחר יש דעה על הדעה שלך זה בעצם לשלול ממנו את הזכות להביא את דעתו.

מעבר לזה הסכמה מהצד הנותן והצד הלוקח/מקבל פשוט לא מספיקה, עם הצד הנותן אידיוט תלותי והצד הלוקח תאב כוח שבא לו לזיין, שניהם מסכימים אך מה בעצם קיבלנו? אם לא שני אידיוטים. ואל כן שליטה במובן שאנו משתמשים בה חייבת להיות יותר מ"לתת" ו"לקחת/לקבל" בעיקר במובן הפילוסופי.

דרך אגב אני לא מסכים שהשוני בגישות נובע דווקא מרומנטיקה אלה גם מעיוות מציאות שנוצר בעיקבות השימוש במילה "שליטה" והאסוציאציות למילה זו - שכן במקרים לא מעטים אנשים דוחפים את עצמם לתוך שבלונה הנוצרת מפירושים לא רלוונטים של מילה מסויימת לדוגמא "שליטה" גם במקרים בהם אותם פירושים ואסוצאציות רחוקים שנות אור מהפירוש של המילה במצב הנתון, גם כאשר הקשר בין השבלונה ל"פנאזיה" או ה"רצון" שלהם הוא מקרי בהחלט.
אנשים רבים לעולםלא יהרהרו במשמעות המילה כמו המילה "שליטה" ולמה להם? אחרי הכל הם מכירים את המשמעות שלה כבר שנים - שליטה זה כמו בין אדון לבן לעבד כושי, העבד חייב לציית וכו וכו וכו מה שמוביל לליקוי בתפיסת המציאות. זה די משעשע שסמלים שנועדו להסביר את המציאות הופכים למנותקים ממנה והופכים למציאות בעצמם.
נוריתE
נוריתE • 16 ביוני 2007
נותנים
Jake​(שולט)
לפני 16 שנים • 17 ביוני 2007
Jake​(שולט) • 17 ביוני 2007
huan כתב/ה:
בוז לא אומר שאתה לא מקבל שלאחר יש דעות אחרות - זה פשוט אומר מה אתה חושב אליהם, חוסר הקבלה שלאחר יש דעה על הדעה שלך זה בעצם לשלול ממנו את הזכות להביא את דעתו.

מעבר לזה הסכמה מהצד הנותן והצד הלוקח/מקבל פשוט לא מספיקה, עם הצד הנותן אידיוט תלותי והצד הלוקח תאב כוח שבא לו לזיין, שניהם מסכימים אך מה בעצם קיבלנו? אם לא שני אידיוטים. ואל כן שליטה במובן שאנו משתמשים בה חייבת להיות יותר מ"לתת" ו"לקחת/לקבל" בעיקר במובן הפילוסופי.

דרך אגב אני לא מסכים שהשוני בגישות נובע דווקא מרומנטיקה אלה גם מעיוות מציאות שנוצר בעיקבות השימוש במילה "שליטה" והאסוציאציות למילה זו - שכן במקרים לא מעטים אנשים דוחפים את עצמם לתוך שבלונה הנוצרת מפירושים לא רלוונטים של מילה מסויימת לדוגמא "שליטה" גם במקרים בהם אותם פירושים ואסוצאציות רחוקים שנות אור מהפירוש של המילה במצב הנתון, גם כאשר הקשר בין השבלונה ל"פנאזיה" או ה"רצון" שלהם הוא מקרי בהחלט.
אנשים רבים לעולםלא יהרהרו במשמעות המילה כמו המילה "שליטה" ולמה להם? אחרי הכל הם מכירים את המשמעות שלה כבר שנים - שליטה זה כמו בין אדון לבן לעבד כושי, העבד חייב לציית וכו וכו וכו מה שמוביל לליקוי בתפיסת המציאות. זה די משעשע שסמלים שנועדו להסביר את המציאות הופכים למנותקים ממנה והופכים למציאות בעצמם.

לא הבנתי. אודה אם תפרש, תבאר ותנמק
toy-dyke
toy-dyke • 17 ביוני 2007
פרח גדולה כתב/ה:
אני חושבת שבקשר שליטה טובה דברים קורים בו זמנית ובהתאמה בין שני הצדדים
שולט אחד אמר לי פעם שהוא לא ייקח ממני את מה שאני לא מוכנה לתת
אבל ברגע שאהיה מוכנה לתת הוא ייקח את זה בכוח

וזה המצב שמתאים לי
אני לא רוצה להגיע למצב שבו אני עושה משהו בניגוד לרצוני
אבל אני כן אוהבת את ההרגשה של הכוח והלקיחה
נשמע כמעט כמו דבר והיפוכו

ובשביל להיות במקום הזה חייבים לבנות ביטחון ואמון בעזרת תקשורת.

שרשור מעניין דווקא, חבל שהוא מנוקד בכל מיני הודעות מיותרות.
נראה לי שאני מסכימה עם פרח, וגם עם הואן.
אני מכופפת את הראש מבחירה, מול מישהי ראויה, אבל כן רוצה להרגיש את היד שלה על העורף, לוחצת icon_smile.gif
ohad - m​(אחר)
ohad - m​(אחר) • 17 ביוני 2007
בחורה שאלה שאלה בפורום . מייד קפצו עליה בטענה שהיא משועממת ושהשאלה שלה מטומטמת.
לאירוניה הרבה שבאה לידי ביטוי בכך שאדם טורח לפרסם תגובת נאצה בפוסט אותו הוא מכנה מיותר ועוד מגדיל לעשות בכך שטוען שלצד השני משעמם בעודו מקליד תגובה לא אתייחס. מקווה שיש מי שמבין עד כמה זה נראה פאטתי.
אבל כן אתייחס להיעדרותם של אבירי חופש הביטוי . לאן נעלמתם ?
הרי היו פה כבר טענות על כך ש"חופש הביטוי" הוא פונקציה של שייכות וקרבה לנפשות הפועלות .
הייתם יכולים לגנוז את הטענה הזאת ,
למה לא קפצתם ושמרתם על זכותה של ירדן לשאול שאלה בפורום בלי שיתקפו אותה ?
חבל.....ממש חבל....
Agni​(מתחלף)

איך היה?

Agni​(מתחלף) • 17 ביוני 2007
שליטה לוקחים.
תמיד.
וכמה שיותר.
icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif