שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הפגנה נגד הבזיון של עסקת הטיעון עם קצב

השולט אור​(שולט)
לפני 17 שנים • 28 ביוני 2007

הפגנה נגד הבזיון של עסקת הטיעון עם קצב

השולט אור​(שולט) • 28 ביוני 2007
במוצאי שבת הקרובה תתקיים בכיכר רבין הפגנת ענק של כלל ארגוני הנשים ושל כל מי ששלטון החוק חשוב לו, כנגד עסקת הטיעון המבישה והמכוערת של פרקליטות המדינה עם משה קצב.

אני אהיה שם. אני מקווה שגם אתם.

זה מעבר לעוד הפגנה.
מעבר לעוד עסקת טיעון.
זה בזיון של שלטון החוק.
צדק צריך להיעשות ולהיראות ולא להיעלם מול השררה.
קצב ביזה הן את הנשים בהן הוא פגע והן את מוסד הנשיאות ומדינת ישראל.
אל תתנו לו להמשיך ולהסתתר מאחורי הכוח שהעניק לו מעמדו. רק לעם יש את הכוח היום לשנות את ההחלטה שלא להאשים אותו באונס.
Blondie the good​(מתחלף)

Re: הפגנה נגד הבזיון של עסקת הטיעון עם קצב

Blondie the good​(מתחלף) • 28 ביוני 2007
השליטה כתב/ה:
במוצאי שבת הקרובה תתקיים בכיכר רבין הפגנת ענק של כלל ארגוני הנשים ושל כל מי ששלטון החוק חשוב לו, כנגד עסקת הטיעון המבישה והמכוערת של פרקליטות המדינה עם משה קצב.

אני אהיה שם. אני מקווה שגם אתם.

זה מעבר לעוד הפגנה.
מעבר לעוד עסקת טיעון.
זה בזיון של שלטון החוק.
צדק צריך להיעשות ולהיראות ולא להיעלם מול השררה.
קצב ביזה הן את הנשים בהן הוא פגע והן את מוסד הנשיאות ומדינת ישראל.
אל תתנו לו להמשיך ולהסתתר מאחורי הכוח שהעניק לו מעמדו. רק לעם יש את הכוח היום לשנות את ההחלטה שלא להאשים אותו באונס.

לעניות דעתי, הציעו לו עסקה כל כך קלה כי אין להם שום ראיות נגדו (אני לא אומר שהוא לא אשם)
הרי המקרים אותן תיארו המתלוננות הן מקרים של "מלה כנגד מלה"
עבר זמן רב מדי לבצע בדיקת ד.נ.א וראיות אחרון אין (כך אני מניח)

אין ספק שקצב הוא כלומניק שבייש את מוסד הנשיאות, אבל אני לא אוהב הפגנות נגד בתי המשפט
זה לא יותר טוב ממה שהחרדים עשו אז כשהרשיעו את דרעי.

יש סיבה מדוע יש לנו שופטים ובתי משפט ולא בתי דין שדה.
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 28 ביוני 2007
גם אני מאמינה בבתי המשפט בלונדי.
הבעייה היא שעסקת טיעון מבזה שכזו דואגת שהסיפור לא יגיע לבית המשפט.
אדרבא, שיביאו את כתב האישום בפני השופטים ושיניחו להם לשפוט. זה כל מה שאנחנו דורשות.
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 28 ביוני 2007
השליטה כתב/ה:
אדרבא, שיביאו את כתב האישום בפני השופטים ושיניחו להם לשפוט. זה כל מה שאנחנו דורשות.

הסדר טיעון מחייב אישור של בית המשפט, אחרת אין לו כל תוקף.

ועוד שני דברים קטנים:

א. יש שתי אפשרויות - או שניפחו את העניין מלכתחילה מעבר לכל פרופורציה (הקשר של הפרקליטות והתקשורת מטריד מאוד בשנים האחרונות), או שוויתרו לנשיא בתחום שבו אסור לוותר, בגלל היותו הנשיא הפורש. כך או כך, משהו לא בסדר בכל העניין.

ב. ואולי מאחורי כל ההסדר הזה מסתתרת איזו תיאוריית קונספירציה בדס"מית? אולי הנשיא הוא חובב מושבע של התחום, וכל עניין הכפייה יצא מהקשרו?
Blondie the good​(מתחלף)
Blondie the good​(מתחלף) • 28 ביוני 2007
השליטה כתב/ה:

I stand corrected
בלי קשר אני מצטרף לחשש שהוא עלול לצאת בלי עונש.
אין ספק שהוא עשה משהו לא כשר (ולא כמו מקרה רמי הויברגר בו סביר להניח שהמתלוננת בדתה את הסיפור)

לדעתי אין לפרקליטות מספיק ראיות להעמידו לדין...
(המקרה במשרד התיירות קרה לפני כ10 שנים, ועל המתלוננת מבית הנשיא לא דובר כלל בעסקת הטיעון)

כישראלי אני מתבייש בכל הפרשה תהיינה תוצאותיה אשר תהיינה
איגואנה מצויה
איגואנה מצויה • 28 ביוני 2007
ההפגנה חשובה.
ההפגנה אינה נגד בית המשפט אלא מבקשת שחומר החקירה יצא לאור ויבדק ע"י השופטים.

שמעתי היום את א'. אני מאמינה לכל מילה שלה.
אני מאמינה גם למה שאמר עו"ד פלדמן שיש פתק של "טפשון..." אבל נשים במצוקה מנסות להחזיר לעצמן את כבודן ויכולת לשדר מסר סותר. הנקודה היא שלנשיא אסור לנצל מינית עובדת שלו. אני מאמינה לה שחלק מהמעשים היו בכפיה. קצב אמר שלא היה מגע מיני בינו ובינה והיא התראיינה וסיפרה על יחסים מיניים מלאים.
אם היא שקרה בשידור חי מול האומה שקצב יתבע אותה על דיבה. נראה אותו.

בעיתונות כתבו שהיו 20 נשים שהתלוננו וחלה התיישנות. אם חלה התיישנות בית המשפט לא יראה את הראיות. מזוז אמר שגם אצל 3 המתלוננות היו דברים שחלה התישנות.
הבעיה שאם בכתב האישום הסעיפים מופחתים והכל יהיה בדלתיים סגורות כדי להגן על המתלוננות מה אנחנו מועילות בדרישה לפנות לבימ"ש?
למרות הכל אני חושבת שצריך להפגין נגד עסקת הטיעון בדרישה לבטל אותה.

מכיוון שלא הוגשו כתבי אישום וכל שאר 20 המתלונננות לא יוגשו בהליך משפטי מה מפריע לפרסם לפחות חלק ממה שקרה להן? אין עיתונאיות אוהדות שיפרסמו מה אמרו חלק מהנשים כדי שנעזור להראות מה האמת? אף אישה לא מוכנה לדבר?
אנחנו יודעות רק על א' ומה שהראתה אילנה דיין בעובדה.
לדעתי אצל א' היה צריך להגיש כתב אישום אבל אני לא מכירה את הפרטים. מותר לנשיא לקיים יחסים עם עובדת שלו? אין פה ניצול יחסי מרות?
האמפרי
האמפרי • 28 ביוני 2007
אני בהחלט אהיה שם.
עבודת מאסטר{lori}
עבודת מאסטר{lori} • 28 ביוני 2007
אני עומד לומר פה דברים שממש אסור לומר במדינה הזו, בתקופה הזו - לומר שיכול להיות שקצב בכלל לא אנס?! אוי ווייזמיר. כל מי שמבקש לדעת כיצד להשחיז חרבות כדי לערוף את ראשי, מוזמן לפנות אלי בפרטי כדי לקבל הסברים.

מצחיק איך התקשורת מנתבת את חיינו, דעתנו, השקפת עולמנו...
התקשורת קובעת מה הוא צדק.

האם מישהו העלה על דעתו שיכול להיות, שקצב לא אשם?
שהעורך דין שלו אמר לו "שמע מושיקו, צדק זה רק שם של כוכב. אם זה יגיע למשפט, לא יהיה צדק, כי לא יהיה שופט אחד במדינת ישראל שיהיה לו את האומץ להוציא אותך זכאי."

הרי דעת התקשורת (היינו הך דעת הציבור, מה לעשות, ככה זה בישראל) ברורה. הוא אנס. אין בסיס ראייתי לזה. אז מה? הוא אנס.

מעניין שבמדינת ישראל, ברגע שהתקשורת מחליטה להקיז דמו של אדם, הדם יוקז, ולא משנה מה נקבע בבית המשפט. הרי הצדק נקבע על ידי עיתונאים, לא על ידי שופטים.

ברגע שהתקשורת מחליטה להציג את מצב העניינים כאילו הוא אנס, אז הוא אנס. זהו. אין סנטימנטים, אין ספקות. ככה כתבו בעיתון אז זה נכון.

יכול להיות שקצב ביצע תקיפה מינית מסוג כלשהו, ממעשה מגונה ועד אונס בנסיבות מחמירות. אבל אם הוא לא היה משה קצב, התיק הזה היה נסגר מזמן, והיו מגלגלים את המתלוננת מכל המדרגות. מה שבטוח, זה שלא הייתם יוצאים להפגין. זו צביעות לשמה.

תמחו על זה שנפגעות אונס מקבלות יחס גועלי מבית המשפט כשלא מעורבות דמויות ציבוריות בעניין. תפגינו על זה שקיימים הרבה מאוד אנסים מורשעים שמקבלים עונשים שאין בהם מאסר בפועל, אלא מאסר על תנאי, ומקסימום - עבודות שירות. כשתפגינו על הדברים האלו - אני אבוא ואעמוד בחזית הפגנה.
אל תפגינו על זה שאדם שלא נמצא עליו כלום, הגיע למסקנה שעסקת טיעון והודאה באשמה (וקיים כאן סיכוי סביר שההודאה הזו שקרית, ונועדה לצמצם נזקים בלבד) - השתמש בזכותו לקיים עסקת טיעון. אל תקיזו דם רק בגלל שככה הנחו אתכם בתקשורת.

תחשבו על זה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי יונ' 28, 2007 8:59 pm, סך-הכל נערך פעם אחת