בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שובניסט ?

DEVIL EYES
לפני 16 שנים • 30 ביולי 2007

שובניסט ?

DEVIL EYES • 30 ביולי 2007
הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס סבור שנשים לא צריכות להתעסק בענייני תורה ולהתרכז בעבודות תפירה ובישול חמין. כך עולה מדבריו בדרשה השבועית שנשא ביום שבת. למעשה, דבריו המדוייקים היו: "אין חכמה לאישה אלא בפלך (מכשיר טוויה). תעשה עבודות אחרות, תעשה חמין. לא תתעסק בעניינים של תורה". כך פורסם בעיתון מעריב.

הרב עובדיה אמר את הדברים בעקבות מחלוקת בין הפוסקים בשאלה מתי יש לברך על נרות השבת – לפני או אחרי שמדליקים אותם. פוסקי הלכה אשכנזים קבעו שיש להדליק את הנרות ורק אחר כך לברך. דעה זו מבוססת על ספר שנכתב לפני מאות שנים והיא מיוחסת בספר ל"קצת נשים". הרב עובדיה טוען שיש לברך קודם ואז להדליק את הנרות, ולכן תקף את הדעה בשל היותה מבוססת על דעתן של נשים. "תראו את החוכמה של הקצת נשים האלה", אמר, "איזה קצת נשים מטומטמות".

הרב עובדיה המשיך לאחר מכן את השתלחותו בנשים באשר הן כשאמר כי הן מדליקות את הנרות לפני הברכה משום שהן מחקות את מנהגי סבותיהן ואמותיהן. "סבתא, לא סבתא, נמשכו אחריהן וילכו אחרי ההבל ויהבלו – נעשו אהבלים", אמר הרב, וביקש מהמתפללים שלא לחזור על הטעויות של סבתא שלהם ושל אמא שלהם.
שלומציון

זהו זה

שלומציון • 30 ביולי 2007
מעכשיו אני מפסיקה להקשיב לדרשותיו .
זיקית

אוקי..

זיקית • 30 ביולי 2007
זה הקש האחרון. אם עד עכשיו כיבדתי אותו והחריתי החזקתי אחרי המנהיג הדגול, מה נותר?

אלך לי אבלה וחפוית ראש ואסיר מעלי את סחבות עוזרת הבית שלי, אמסור את עשרת ילדי (את חיה-צביה אשאיר למען תתקין לי חמין, שכן היא שלא כמו אימה הסוררת היא אישה טובה), אומר שלום יפה לבועלי צבי-ישרואל ואצא לחופשי כאחד האדם.

ונחתום בברכת ירושלמיים תרובב"ה ותל אביב יא"ע.

(מי שיודע מה זה יא"ע ימהר נא ויכתוב לי תגובה ויבאר שכן רק אישה אנוכי, מוחי מלא חמין וידי מלאות ילדים).
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 30 ביולי 2007
כנראה שנשים מאד מפחידות אותו אז הוא ממציא לעצמו פרשנות מאד נוחה לגבי המיקום שלהן בעולמנו .

לא נראה לי שלאלוהים משנה המין שלנו גבר או אישה , מה שכן חשוב לו זה עד כמה טוב ואוהב האדם יכול להיות לעצמו ולכל אשר סביבו, ולעד כמה הוא מאמין בדברים האלו ולא לועג להם...
electro-z

Re: שובניסט ?

electro-z • 30 ביולי 2007
DEVIL EYES כתב/ה:
הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס סבור שנשים לא צריכות להתעסק בענייני תורה ולהתרכז בעבודות תפירה ובישול חמין. כך עולה מדבריו בדרשה השבועית שנשא ביום שבת. למעשה, דבריו המדוייקים היו: "אין חכמה לאישה אלא בפלך (מכשיר טוויה). תעשה עבודות אחרות, תעשה חמין. לא תתעסק בעניינים של תורה". כך פורסם בעיתון מעריב.

הרב עובדיה אמר את הדברים בעקבות מחלוקת בין הפוסקים בשאלה מתי יש לברך על נרות השבת – לפני או אחרי שמדליקים אותם. פוסקי הלכה אשכנזים קבעו שיש להדליק את הנרות ורק אחר כך לברך. דעה זו מבוססת על ספר שנכתב לפני מאות שנים והיא מיוחסת בספר ל"קצת נשים". הרב עובדיה טוען שיש לברך קודם ואז להדליק את הנרות, ולכן תקף את הדעה בשל היותה מבוססת על דעתן של נשים. "תראו את החוכמה של הקצת נשים האלה", אמר, "איזה קצת נשים מטומטמות".

הרב עובדיה המשיך לאחר מכן את השתלחותו בנשים באשר הן כשאמר כי הן מדליקות את הנרות לפני הברכה משום שהן מחקות את מנהגי סבותיהן ואמותיהן. "סבתא, לא סבתא, נמשכו אחריהן וילכו אחרי ההבל ויהבלו – נעשו אהבלים", אמר הרב, וביקש מהמתפללים שלא לחזור על הטעויות של סבתא שלהם ושל אמא שלהם.

שוב מוציאים מהקשרם את דבריו של הרב הגדול בישראל ובתורה.

זה לא יפה.
סוטים!
silence​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 5 באוג׳ 2007

הוא אחד מיני רבים שחשבו ככה...

silence​(נשלטת) • 5 באוג׳ 2007
בדיוק לפני יומיים קראתי על רב מלפני כמאתיים שנה שאומר שלנשים אין את היכולת ללמוד משנה וגמרא, ויש כמה מעטות שיכולות ללמוד מקרא, אבל מעט, רק את התפילות השימושיות.
לא התקדמו הרבהicon_smile.gif

ולי אישית אין בעיה לא ללמוד תורה ולהתמקד בתפירה... (למרות שיש פה ושם דברים מעניינים)
אוותר על החמין כי אני לא בטוחה לגמרי מה זה
dragon fly
dragon fly • 5 באוג׳ 2007
תפירה זה מדיקל icon_lol.gif

אז זה טוב לסוטים לא?........ icon_wink.gif icon_lol.gif
מוש​(נשלט){k}
מוש​(נשלט){k} • 5 באוג׳ 2007
היום בבוקר דפקתי חומוס עם עובדיה.
אמרתי לו "עובדיה, מה נהייה?"
אמר לי "משעמם יא מוש, לא סופרים אותי יותר"
"למה עובדיה?" שאלתי אותו "אתה הרי מנהיגה הבלתי מעורער של ש"ס, גדול בתורה וצדיק. הרי על פיך ישק דבר"
אמר לי "עזוב אותך, לא מזיין"
"איך לא מזיין?" שאלתי אותו "אתה? לא מאמין..."
לקח הרב עוד חתיכה עם חריף ויכולתי להישבע שראיתי לחלוחית בעיניו
"לא מזיין יא מוש, לא מזיין. מישהו הגניב לאוזניה של האישה דבר שאמרתי כנגד הנשים ומאז לא נותנת לי..."
"מה? השטות הזאת עם הפלך והצ'ולנט?"
"כן. היחצ"ן שלי ימח שמו וזכרו אמר לי שצריך לעורר קצת את הרחוב. אמר שמזמן לא כתבו עלי, שאני נהייה אולד ניוז - ככה אמר. כל הסיפור הזה עם הצ'ולנט זה רעיון שלו, הוא אשכנזי..."
"גם אני אשכנזי עובדיה"
"כולכם מניאקים. עכשיו בגללו אני לא מזיין. כל הגת שלי הולכת פייפן במקלחת, משחית זרעי לשוא"
"אז תתנצל"
"מי יתנצל? השתגעת? כל הכבוד שלי ילך פקקט."
"טוב, אז תאונן עד שהיא תסלח לך..."
"היא אמרה שלא תסלח עד שאני לא אכנס למטבח ואכין לה חמין"
"מה תכין לה?"
"חמין... נו... צ'ולנט יא אשכנזי"
"אז תכין לה"
"לא יודע לבשל אני"
"תגיד, איך בכלל נהיית כזה רב גדול ומנהיג רוחני? אפילו צ'ולנט אתה לא יודע לעשות..."
"זה הכל היחצ"ן. אשכנזי מניאק אבל יודע את העבודה..."
"דבר איתו, אולי ילמד אותך לעשות צ'ולנט..."
"ואללה, טוב בוא נלך לזונה..."
"לא יכול. חייב לחזור לעבודה"
"אתה עובד? למה?"
"כדי להרוויח כסף. להתקיים"
"חחח לא רק מניאק גם טמבל! תבוא אצלי תלמד איך העולם עובד... בטח תגיד לי גם שאתה עושה צבא ומילואים"
"ברור"
"פחחחח איזה אהבל. מזל שלא נתנו לכם לנהל את המדינה. כאלה סתומים אתם"
"אז מי מנהל את המדינה?"
"היחצ"ן שלי!"
"אה"
"טוב יאללה תסיים כבר, אני מאחר לזונה..."
Jake​(שולט)
Jake​(שולט) • 5 באוג׳ 2007
לא הצלחתי להבין על מה המהומה הגדולה....