סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

קיין אחר

Angel​(שולט)
לפני 20 שנים • 28 בספט׳ 2003

קיין אחר

Angel​(שולט) • 28 בספט׳ 2003
בהמשך לחכה שדמי מצא. ניתן להשתמש במוט פיברגלס דק או מקלון במבוק. אני לקחתי מוט פיברגלס וגילגלתי מסביבו בצמוד חבל דק.
התוצאות יפיפיות. וגם יש את החיכוך והשיפשוף שבליטות החבל מעניקות.
בזהירות. וברגש.
Demi
לפני 20 שנים • 29 בספט׳ 2003
Demi • 29 בספט׳ 2003
רק מילה אחת על פיברגלס
ידוע שהחומר לא בריא במגע עם עור פצוע מכיוון שהוא משאיר חלקים ממנו על העור
לחכה ההיא שהראתי כאן יש ציפוי שמונע מזה לקרות
ולכן, מוט פיברגלס זה לא לעניין אלא אם יש ציפוי, אבל לא חוט שמלופף עליו זה לא מספיק.

ועוד הערה חשובה בענייני קיינים
משמעותי מאוד גמישות הקיין
אם הוא לא גמיש אז זה דבר אחד
ואם הוא גמיש מאוד (כמו החכה שהראתי) אז זה דבר שונה לחלוטין.
חובה להתחשב בגמישות שלו מכיוון שתאמינו או לא גם אם תכו בישבן עם מרכזו הוא עוד עשוי להתלפף מסביב לרגל ולהגיע גם לצד השני (תלוי בעצמת המכה).
וככל שהוא דק יותר כך הוא אכזרי יותר.

ולכן, מי שלא מנוסה שישתמש בקיין מבמבוק, אפשר להשיג בכל משתלה מקלות במבוק דקים וגמישים אבל הגמישות שלהם בטח ובטח לא משתווה לפיברגלס (כמו החכה שהראתי).

הקיין שהצגתי מאוד מאוד אכזרי ויש להשתמש בו בעדינות ובזהירות (כן כן גם על הישבן כי הוא פשוט מתלפף ואז יש להצליף קרוב לקצה הקיין אבל זה אומר שהקצה כן יפגע בעור מה שמשנה את כל התמונה וכל זה תלוי במהירות הקיין כמובן), אני נוהג להשתמש בו על אברי המין (בזהירות), על פי הטבעת על הדגדגן והציצים פחות על הישבן, אפשר גם על הישבן אבל שוב לשים לב לגמישות שלו.

ועוד אפשרות היא קיין מפיויסי, זה הדבר האידיאלי מכיוון שהחומר לא פוגע בעור והוא מאוד גמיש אבל שוב, זה לא לכל אחד, ומי שלא יודע היטב מה זה קיין גמיש שישתמש בקיין מבמבוק.

ועוד הצעה לחובבי החינוך האנגלי
אתם יכולים להשתמש בדרסאג' (שוט הקפצות) כקיין, ועם הזמן תראו שיש עוד דברים מעניינים לעשות איתו.
{dOmCruise{A
לפני 20 שנים • 30 בספט׳ 2003
{dOmCruise{A • 30 בספט׳ 2003
רבותי, לגבי קיין בכלל, אני מזכיר לכם שאחד הדברים הבעייתים ביותר הוא חוזק השבירה שלו.

היה מישהו שהשתמש בקיין ממוט עץ דק, ואמר לי שהוא חזק, הזהרתי אותו שזה שביר מדי - ואכן נשבר.

כאשר קיין נשבר, הוא עלול לפצוע בצורה חמורה את העור לחתך עמוק מאד.

קיין מ-פי וי סי מסוכן יותר, מאחר ואם הוא נשבר הוא חד כמו סכין.

פיבר גלס הוא חומר לא רע, אבל יש להיזהר מהחומר הדק במיוחד.

לזכור תמיד שמה שלא נבנה ליעוד הזה, יש להתייחס אליו בכבדהו וחשדהו.

יש לבדוק באופן תמידי, לפני כל שימוש את שלמות האביזרים בכלל.

ולא לשכוח, אם העור נפצע, לחטא היטב.

בכלל קיין רצוי לחטא לפני כל שימוש ואחריו.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אוק' 01, 2003 8:12 am, סך-הכל נערך פעם אחת
Demi
לפני 20 שנים • 1 באוק׳ 2003
Demi • 1 באוק׳ 2003
וכאן קרוז צודק
בכלל חלק מעניין ההצלפות הוא לשחרר ברגע המגע
זה דבר שיש להתאמן עליו והוא לא מגיע מעצמו.
זה מקביל למכת אגרף למשל, יש אחת שממשיכה את העוצמה קדימה לעומת אחרת שחוזרת מייד ברגע הפגיעה.
מה ההבדל... נסו ותראו, וכן דומים ודומיות יקרים ויקרות, נסו על עצמכם.
קשה להסביר ולתאר את ההבדל אבל ברמת העיקרון מכה שממשיכה "פנימה" מזעזעת את הגוף מכיוון שהוא בעצם סופג את העוצמה.
מכה שחוזרת ברגע הפגיעה לא מזעזעת את הגוף אלא יוצרת אפקט על העור.
ומה כואב יותר? אלו שתי סוגי כאב שונים.

ומה עניין שמיטה להר סיני?
הוזכר כאן הקיין מעץ וזהו בעצם דיבל עץ, בתכלס באמת לא רצוי להשתמש בזה אבל מי שיודע לשחרר ברגע הפגיעה יכול להרשות לעצמו, מי שלא יודע רצוי שלא ינסה ולמה?
אם המכה תמשיך לתוך השריר הקצה החד של מקל העץ עלול להכנס לתוך השריר.
אבל, אם הדום יודע לשחרר ברגע הפגיעה גם אם המקל ישבר זה לא יכנס פנימה אלא יחזור אחורה.

אני יכול להעיד על עצמי שהשתמשתי לא פעם בדיבל עץ וכן, זה נשבר.
אבל זה היה שווה icon_lol.gif

אבל מאחר ומקל במבוק ניתן להשיג בפחות מעשרה שקלים (מחיר של דיבל עץ) מומלץ ביותר לרכוש מקל במבוק ולא להסתכן עם דיבל עץ.

......מה שמזכיר לי את החכה שלי ואת הצבע היפה שהיא משאירה לאחר השימוש icon_twisted.gif
{dOmCruise{A
{dOmCruise{A • 1 באוק׳ 2003
נכון, ענין של טכניקת הצלפה, שחרור ברגע המגע.
אבל לא כדאי לקחת סיכון של שבירה ברגע המגע ולהסתמך על הטכניקה שתבטיח אי-פציעה.

חובה על כל מי שמגדיר עצמו כשולט/ת לדאוג מראש להשתמש בציוד בטיחותי.

ועל בטיחות אין פשרות.
Demi
Demi • 1 באוק׳ 2003
{dOmCruise{A כתב/ה:
ועל בטיחות אין פשרות.

תשמע, עם כל הרצון הטוב לעולם לא נוכל להגיע ל100 אחוז בטיחות ומי שחושב שזה אפשרי חי באשליה.
יש דברים שאני מרשה לעצמי שאחרים אינם מרשים לעצמם
ויש דברים שאני לא מרשה לעצמי שאחרים מנוסים או מיומנים ממני מרשים לעצמם
ככה זה.
ואם יש משהו שאני מתוך נסיון יודע וסומך על עצמי במאה אחוז אז אני יכול לסמוך עליו כל זמן שאני יכול לסמוך על עצמי.
וככה זה בכל תחומי החיים לא רק בבדסמ.

נחזור לקיינים
אז מכל השרשור הזה מתבקש שהדבר הבטיחותי היחידי לקיינינג אכזרי הוא דרסאג' מכיוון שהוא מיועד לזה.
רק שהוא לא יתאים לכל אזור בגוף (כי זה יהיה ממש לא נוח בגלל אורכו על אזרים עדינים).
{dOmCruise{A
אתה מוציא דברים מהקשרם.

יש בהחלט קיינים שניתן להשתמש בהם.

זה שאתה מרשה לעצמך דברים כי אתה בטוח ביכולתך - אשריך וטוב לך.

היו גם אלו שצהירו שהם שותים אלכוהול ומעשנים גראס לפני סשן כי זה עושה להם טוב והם בטוחים ביכולת שלהם לשלוט בעצמם והם מכירים את עצמם.

אני לעולם איני בטוח בעצמי עד כדי לא להטיל ספק בבטיחות של ציוד, ולכן אני בודק אותו לעומק.

אם אני לא בטוח, אני משפר!

ישנו סיכון כמובן בכל פעילות שהיא, וצריך פשוט למצוא את הדרך גם לבצע את הפעילות וגם לא להתפשר על בטיחות.

ואם זה אומר לא להשתמש באביזר מסויים, אלא ללכת על אביזר אחר, אז ככה יהיה.

אצלי לפחות.

אפשר למצוא קיין באיכות טובה, ולא יקר, ולא חייבים להשתמש בדרסאג', או שוט רכיבה כמו שהוא ידוע בעברית.

לסיום, החשוב הוא לבדוק תמיד את רמת הבטיחות, ולא להפסיק לבדוק את עצמך במימנות, והכלל המנחה הוא:

אם יש ספק אז אין ספק.
Demi
Demi • 1 באוק׳ 2003
שניה חל בלבול קל

שוט רכיבה הוא שוט רכיבה
דרסאג' הוא שוט הקפצות הוא ארוך הרבה יותר אין לו קליפר אלא רצועת שיפצור שיוצאת ממנו ואפשר גם להשתמש ברצועה הזאת (מי שמסוגל לכבות איתה נר מסוגל גם לפגוע בעזרתה בפיטמה icon_smile.gif ).

ועכשיו לא נוציא דברים מהקשרם
אני ממליץ שלא להשתמש בדיבל עץ, עובדה שגם אני למרות שאני בטוח במאה אחוז בטכניקה שלי דאגתי להשיג מקלות במבוק דרסאג וחכה.
וכל מי שמנהל סשן ועושה דברים שעלולים להיות מסוכנים חייב להיות בטוח בטכניקה שלו, אחרת מומלץ לעשות את זה בהשגחה.
{dOmCruise{A
דראסג' הוא שם כולל לשוטי רכיבה מסוגים שונים, בינהם גם השוט המתואר.

השוט המתואר הינו מסוכן במיוחד בשל החבל שבקצה, שמסוגל להגיע למהירות עצומה, ולחתוך את העור.

אכן כיבוי נר באמצעות שוט זו אמנות, אבל שם נדרש רק דיוק ולא מימנות בעוצמת ההצלפה,

לא הייתי נותן למי שיודע לכבות נר להצליף בפיטמה בלי לבדוק שהוא יודע גם לשלוט בעוצמה.

אלו השוואות שאינן במקומן.

ושנחזור לדיון על הדיבל עץ? יותר נכון מוט עץ עגול שאחד השימושים שלו הוא כדיבל בנגרות?
Demi
Demi • 1 באוק׳ 2003
הדיון עוד לא מוצא?
כבר אמרתי שאני לא ממליץ להשתמש בו ושמקל במבוק עדיף לא?