לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שיעור 0: למושכים בעט ולדוחפים במקלדת

זאבה אפורה​(אחרת)
לפני 17 שנים • 17 באוג׳ 2007

זאבה אפורה​(אחרת) • 17 באוג׳ 2007

לנרשמים ולמציצים השלום והברכה,
היכונו לביאת המורה זאבה.
(מקריאה רשימת נוכחות: נוגה, פרלין, גן-שושנה, ללא-גבולות, איימי, קוויני, שושונת, ריף, אליס, וויפ, טל"ש, מתוסכל)
אפשר לשבת.
הקדמה קצרה לפני שאתם מחדדים עפרונות וירטואליים ואני שולפת את עטי האדומה. הסדנא הניסיונית שלנו עדיין איננה מגובשת, והסילבוס פתוח. פנים רבות לתהליך הכתיבה, וכל פעם ננסה להתמקד באספקט מסוים. אקווה לטפל בקלה כבחמורה, החל מלשון תקנית, תחביר, משלבי השפה ואוצר מילים, תרגום, מבנה, מתח, הומור, תמות ספרותיות, סמלים, ציטוטים, מטפורות ודימויים, ועד מושגים מופשטים יותר כהשראה, מוטיבציה, פרשנות וביקורת. נבחין בהבדלים בין סגנונות אישיים ונברר את גמישותנו הרעיונית ואת היכולת לשלוט במעבר בין סגנונות כתיבה שונים. נרחיב, נצמצם, נערוך ונשכתב. בוודאי נעיר וגם נתווכח, בתנאי שתזכרו לדבר לעניין (יש לי גיבוי מלמעלה לשלוח תלמידים מתפרעים למנהל). בדרך, אללי, גם נקרא קצת. (ואינשאללה נחזיק מעמד שבועיים!)
הסדנא מבוססת בראש ובראשונה על יצירתכם. לאחר כל תרגיל שינתן תוזמנו להגיב.
אני ממליצה לא לכתוב מיידית, לפורום, אלא לקחת את הזמן, לכתוב, לתקן ולערוך לפני הפרסום.
אני רגישה מאד לשגיאות כתיב, ותירוצים בדבר דיסלקטיות לא יתקבלו. גם לי סוג של דיסלקציה, אני הופכת אותיות, אך לא יעלה בדעתי לטשטש מגבלה זו בבורות. אתם לא בטוחים? תשאלו!
נסו להיצמד למסגרת התרגיל, אך גם לתת פרשנות אישית.
יינתן זמן קצוב (כמה ימים? שבוע?) לכל הכותבים לפרסם פוסט ראשוני. בשלב הראשון ללא תגובותיכם לאחרים. ניתן לפרסם פוסט נוסף רק אם יש לכם משהו חדש ושונה להוסיף.
בשלב השני אעבור על כל הפוסטים שלכם, ואעיר הערות מנחות לפתיחה בדיון.
בשלב השלישי אבקש תגובותיכם לפוסטים, הערות ודיון.
אבקשכם להימנע מן השימוש באייקונים. מבטיחה שיעור כייפי שיוקדש לשימוש באמצעים ויזואליים.
התרגילים ברובם כל כך פתוחים שתוכלו לקחת אותם לכל כיוון. מאחר ואנו באתר שכזה אני משערת שעשוי להיות מימד ארוטי או בדסמי לחלק מן היצירות. זה בונוס, לא כורח.
שעות הקבלה שלי: בצ'אט או בכל עת ועט.
בלי נשיבוקים!

בקרוב שעור 1: "מה רואים בכלוב?"
זיעויה​(אחר){נימפאה}

נרשמתי. שלושת אלפים מילה. לא פחות.

זיעויה​(אחר){נימפאה} • 17 באוג׳ 2007
ראי מטלה בסוף הדף.

ע.א. ואת כל הטלפונים את מכירה.
קראת את הספר "האידיוט ?"

ספר ספר - לא "ספר"
ועזבי אותך מניקוד חוכמולוגית!
קייסי

אפשר להרשם באיחור?

קייסי • 17 באוג׳ 2007
ויותר להציץ מאשר לכתוב?
זאבה אפורה​(אחרת)

Re: אפשר להרשם באיחור?

זאבה אפורה​(אחרת) • 17 באוג׳ 2007
קייסי כתב/ה:
ויותר להציץ מאשר לכתוב?

רשמתי אותך ואת זושע.
למה רק מציצה?
זאבה אפורה​(אחרת)
לפני 17 שנים • 18 באוג׳ 2007

Re: שיעור 0: למושכים בעט ולדוחפים במקלדת

זאבה אפורה​(אחרת) • 18 באוג׳ 2007
זאבה אפורה כתב/ה:

(מקריאה רשימת נוכחות:
נוגה, פרלין, גן-שושנה, ללא-גבולות, איימי, קוויני, שושונת, ריף, אליס, וויפ, טל"ש, מתוסכל, זוש"ע, אלישבע החרוצה, אלקטרוזי, שלומצי, ועוד "תלמידה סוררת" ו"תלמידה מאותגרת" - בפרטי)

בינתיים, עצלנים שכמותכם, אני סולחת על דחיית שעורי הבית מפאת קדושת השבת.
רובכם אנשים מאמינים ושומרי מצוות, כך אני משערת, ולא ארצה שתחללו את המלכה בעטיי.

אבל זכרו - לכל שבת יש מוצאי-שבת!