סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שולט = נרקיסיסט?

Uranus
לפני 16 שנים • 7 בספט׳ 2007
Uranus • 7 בספט׳ 2007
לבנה תודה רבה על ההפניה לכתבה.

אני חייב לציין שהצטמררתי לקרוא כתבה שמציבה מראה כול כך חדה בפניי.
ומצד שני התנחמתי עוד מהעובדה שיכולתי לזהות את עצמי בה מספיק כדי להבין שהשינויים שאני עושה מתחילים להכות שורשים... ורק מתחילים...

ממדי הפספוס והאובדן מלהיות טיפוס כזה הם קולוסאליים.

ורק אולי צריך להוסיף שבסופו הדומיננטיות של הטיפוס הזה היא קשקוש לעומת התלות שלו במושא שמתאהבת בו.
קליבר​(שולט)

כתבה מענינית

קליבר​(שולט) • 7 בספט׳ 2007
ואכן הצבת מראה בפני חלק מה-"שולטים" כאן ובכלל .
השאלה היא אכן מדוע נשים ממשיכות ליפול בפח של אותם גברים מעבר לתאוריה שהוצגה בכתבה.
הרי ברור "ביולוגית" שהגבר הזה הוא האחרות שיתמוך באשה הזו לאורך זמן , האם זה לשם ההנאה הרגעית או סיפוק צורך אחר של האישה (? )
Josephin​(לא בעסק)
Josephin​(לא בעסק) • 7 בספט׳ 2007
גבר טוב ונחמד , זה נעים, בטוח, שקט , הקשר זורם על מי מנוחות , הסיכוי לריגושים לזרימת אדרינלין בצורה מטורפת בגוף הוא אפסי .

קטע מהכתבה מה גבר נרקסיסטי גורם לנו

"מדוע מתאהבת אליזבת בנט היפה והמתוחכמת דווקא במיסטר דארסי? "אליזבת מתבוננת מעבר להתנהגותו הנבזית של דארסי‭,"‬ אומר קרומפטון. "היא רואה את הרגישות והפגיעות שמאחורי הצד האפל של אישיותו. היא חושבת שהיא מבינה אותו, שהיא מכירה אותו. כמוה, נשים רבות שמתאהבות בגברים נרקיסיסטים ונישאות להם טוענות: 'אף אחד לא מסוגל באמת להבין אותו חוץ ממני‭.'‬ הנישואים האלה על פי רוב מסתיימים בדמעות "

"הרעים" בלתי צפויים לרגע יכולים להיות חמים ולהמיס אותנו בזרועותיהם ורגע לאחר מכן הם יכולים להיות קרים ואכזריים , ויש בזה ריגוש עם כל הכאב שבדבר .
יש בזה כאב מתוק ,
עד שהכאב נהפך לבלתי ניסבל והרסני .
ןאנחנו הנשים ברוב טיפשותנו חושבות שהוא תמיד יהיה רגיש לנו , לרוב זה באמת מסתיים בדמעות ושברון לב .
יש גברים נרקסיסטים שהם אדונים ,זה חלק בלתי ניפרד מהאישיות שלהם ללא קשר להיות אדונים .

A v​(שולט)

קראתי ומצטער

A v​(שולט) • 7 בספט׳ 2007
לא זיהיתי את עצמי לחלוטין.

רחוק מלהיות שם במקום של לשאוב מאדם אחר גבר או אישה.

כן יש נשים שמתאהבות ברעים

כמו גברים שמתאהבים בביציות

אין הרבה הבדל

ואם מישהו ישאל או יגיד ששולט הוא נרקסיסט

אני אומר בהכי פשוט שיש . בטוח שיש כאלה

אבל יש גם אחרים . בגלל ה"תואר" בסוגריים כולנו דומים?

ממש לא.

לא חושב שיש מקום להשוואה מול מיגוון רחב של אנשים

אבל מכיר לא מעט וניליים שהם בדיוק מה שמשתקף משם
devotion​(מתחלפת)
לפני 16 שנים • 8 בספט׳ 2007
devotion​(מתחלפת) • 8 בספט׳ 2007
"מדובר במערכת יחסים חד סטרית. בסופו של דבר האישה מבינה שהגבר שהיא נישאה לו משתמש בה כדי 'להאכיל' את האגו שלו. הוא לא מבחין בבעיותיה, משדר לה שהיא חסרת ערך. רק כך הוא מרגיש חשוב. מדובר בטיפוס מניפולטיבי שדואג בעיקר לספר לך עד כמה את לא מוצלחת, מתמרן אותך למצב של חולשה הן בבית והן בעבודה ומצהיר בפנייך שוב ושוב שאת אישה אנוכית ולא מאוזנת, שהוא לא היה מעסיק אותך במשרדו, שהאנשים סביבך רוצים רק לנצל אותך.

לצד זה, טוען קרומפטון, "הגבר הנרקיסיסט הוא אלוף המחוות הרומנטיות. למרבה הצער, הג'סטות שלו נועדו לשרת את הצורך הבלתי נדלה שלו לע־ מוד במרכז תשומת הלב‭."‬ אפיון נוסף של הגבר הנרקיסיסט הוא שהוא חי בעולם של פנטזיות. "הוא יודע לפזר סביבו את הרושם שהוא עתיר ממון, מצליחן, מסתובב בחוגים הגבוהים ובמקומות הנכונים. הוא משתדל להיראות רק במסעדות יקרות, בברים מפוארים ובמועדונים אקסקלוסיביים."
*****************************************************************************************************
אני לא בטוחה שכל "שולט" הוא אכן הגבר הנרקיסיסיט המתואר בכתבה

אבל הקטע שציטטתי מזכיר לי מישהו icon_eek.gif
נוריתE
נוריתE • 8 בספט׳ 2007
לא בהכרח "כל נרקיסיסט הוא שולט" או "כל שולט הוא נרקיסיסט"
ערפד אמוציונאלי- אהבתי
הגדרה מדוייקת.
אבל ישנם הרבה שכאלו
שנמשכים ובאים לעולם השליטה כי זה מספק להם את הצרכים והיצרים.
*מנגינה*{התווים שלו}

תמימות

*מנגינה*{התווים שלו} • 8 בספט׳ 2007
אני פונה במיוחד לשולטים שפה
מי שקרא את זה והסתכל במראה ועשה לעצמו פסק זמן אחלה כך צריך לנהוג
כי אף אחד לא יכול להעיד על עצמו באופן ספונטני אני לא כזה!
דוקא אלו שהעלו ערעור נוסף על עצמם אני מאמינה שהם באמת לא כאלו ומודעים למעשיהם
אבל אותם שלולטים שיבואו ויצהירו בהנף מקלדתם שטויות ואני לא כזה.
הם הם המעוררים דאגה אמיתית!!!