אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שולטים ראויים

ה-חור שלך​(שולט){ק}
לפני 16 שנים • 19 בספט׳ 2007
ה-חור שלך​(שולט){ק} • 19 בספט׳ 2007
רפאל כתב/ה:
בעיני השאלה של "ה-חור שלך" היא שאלה בסיסית, שכמעט לא משיבים לה בגילוי לב, ורחוקה ממיצוי כלשהו. למעשה, מלבד בודיגארד אף אחד לא השיב לעניין, ולא אמר דברים בעלי תוכן. אדם שאמר מה לא, עדיין לא אמר מה כן. וגם אדם שאמר שהכן הוא יחסי, ושונה מאדם לאדם, עדיין לא אמר מהו מבחינתו.

אותה עמדה ביחס לחיים שמאפשרת לאדם לפרט עד אינסוף "מה לא", אבל גורמת לו לגמגם בכל הקשור ל"מה כן", היא פתולוגית. היא מביאה לכך שהוא מלא און ביחס ל"לא", אבל אימפוטנט ביחס ל"כן".

עינבל ניסחה את הדברים בצורה הקיצונית ביותר והפתולוגית ביותר:

עינבל כתב/ה:

אני באופן אישי הכי אוהבת את השם דום מסוכן, כי זה ברור לי
מדובר על אלימות, ניצול, מניפולציות, סחיטות או התעללות סדרתית.
אין לי מושג מי יכול לקבוע מה זה דום ראוי או לא ראוי
וגם אין לי מושג מי יכול לקבוע מה זה דום מומלץ או לא מומלץ.

במילים אחרות: אנחנו אוהבים את הדומים מסוכנים. כי בכל הקשור להם ישנה מראית עין של וודאות ואמת מוחלטת. אנחנו אוהבים מילים מפורשות, והסברים מפורטים. ודומים מסוכנים לכאורה מאפשרים לנו את זה. אנחנו אוהבים לדבר על אחרים, להתערב מבחוץ, מבלי להסתכן בגילוי לב וחשיפה עצמית. ודומים מסוכנים לכאורה מאפשרים לנו את זה. קל להתנגח בהם. נוח להתבוסס ברכילות שנוגעת להם. אנחנו מגנים דומים מסוכנים בכל לשון של גינוי (ואין לשון שנוותר עליה), אבל אנחנו אוהבים כל כך לגנות אותם, ולדבר עליהם עד אינסוף, שגם אם לא היו קיימים היינו ממציאים אותם.

אבל מה בדבר הדום הראוי? מה בדבר הדום שאנחנו רוצים? אה... הו... אמממ... ובכלל אין אמת מוחלטת. אל מול השאלת הדום הראוי אנחנו מגמגמים בשבעים לשונות. זה נחמד למצוא דום ראוי, אבל ההתעסקות בנושאים האלו לא מספקת את האהבות הפתולוגיות שהדום המסוכן מספק.

מישהו הדום הראוי?
אדם שאוהב. ואדם שיודע שאהבה היא דבר אלים ולא מוסרי. באהבה שלו הוא בוחר פרט אחד מכל הפרטים שבעולם ומפלה אותו. הוא רוצה אותו, ולא את האחרים. הוא נלחם בשביל מה שהוא רוצה. כובש את מה שהוא רוצה. ולוקח את מה שהוא רוצה. ומטפח את מה שהוא רוצה.

כל הכבוד רפאל.באמת. תיארת את הנושא כהלכה והפוסט חשף את האימפוטנציה שלוקים בה לא מעט אנשים כשזה מגיע למעט חפירה בנפש. כמעט כל התגובות היו עסוקות בלהסביר לי כמה אני ממש לא בסדר כשניסיתי להעלות את סף הגירוי וככל שעקצצתי יותר התגובות רק החריפו. אותי לימדו שבבדסמ יש רגשות שמונחים על השולחן, שהעירום אינו קשור בכלל לבגדים שאנו לובשים ולא לובשים.
מודה לך על תגובתך,רפאל.
ה-חור שלך​(שולט){ק}
לפני 16 שנים • 19 בספט׳ 2007
ה-חור שלך​(שולט){ק} • 19 בספט׳ 2007
BODYGUARD כתב/ה:
שירשור ראוי לדעתי וטעמי ,לפחות בנושאו...

חבל שכמעט כרגיל יש מי שיקחו את זה לאיי חורבות..

לדעתי ,הממש אישית, דום ראוי לא ימדד ביכולות שלו או בהערכה סביבתית

אלא דווקא באישיות שלו,ביכולת שלו להכיל את הנשלטת שהתמסרה לו,

ולא פחות חשוב ,להכיל את עצמו כנראה.

היכולת להיות ולתת מייצרת העברות כוח של לקבל ומאחר ולחוק הכלים

השלובים נדרשים לפחות שני כלים, אז הרי התשובה.

דום ראוי הינו שולט שבבסיסו הוא אדם ולא חיה מטורפת המשתמשת בתואר

כדי לשחרר אגרסיות לעולם.

דום ראוי הוא דום שאנשים פונים אליו ויודעים שהם יקבלו תשובות בגובה

העיניים מבלי לעטות מסיכה של איש גדול וחשוב.

דום ראוי הוא שולט שבבסיסו מסוגל לראות ,כשחקן שחמט מנוסה, היכן עלולה

הנשלטת שלו למעוד ויודע איך לבלום זאת.

העלתי בבלוג שלי את הנושא הדן בכך שאם היא קוראת לשולט שלה "מאסטר" באהבה,

ולא בפחד- הרי שהוא לפחות דום הראוי לה...

דום ראוי הוא הסלע שאפשר להתנפץ עליו שוב ושוב.

גמר חתימה טובה לכולם..

הראשון שענה בכלל לשאלה באופן ענייני. אני מקווה שאחרים ואחרות ימשיכו את הקו.
תודה באדיגארד.