אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

איכות ופורנוגרפיה - היילכו שניים יחדיו?

לא סתם עוד עבד
לפני 16 שנים • 23 בספט׳ 2007

איכות ופורנוגרפיה - היילכו שניים יחדיו?

לא סתם עוד עבד • 23 בספט׳ 2007
כבר שנים שאני מפנטז על סרט קולנוע או סדרת טלוויזיה שיהיה בהם את השילוב הלכאורה בלתי אפשרי הזה: מצד אחד - תוכן, עלילה ורמת משחק משמעותיים ואיכותיים, ומצד שני - שסצינות המין תהיינה הכי אותנטיות שאפשר ותלכנה עד הסוף. זה תמיד מצחיק אותי לראות בסרט/סדרה זוג עושה סקס עם בגדים או עם השמיכה עליהם - גם באוגוסט icon_smile.gif - ומצחיק עוד יותר שדקה אחרי שנגמר הסקס והבחורה קמה ללכת לשירותים, היא עוטפת את גופה בשמיכה. הלו, הרי רק לפני דקה הוא היה בתוכך, ופתאום את מתביישת ממנו?

איכות ופורנוגרפיה - שילוב לכאורה בלתי אפשרי - מדוע? כי קשה למצוא עלילה ורמת משחק בעלי משמעות בסרטי פורנו, ומאידך קשה לדמיין שחקנים "אמיתיים" ורציניים שיסכימו להתערטלות אמיתית מול המצלמה, וקשה לא פחות למצוא ערוץ טלוויזיה או מסך קולנוע שיסכימו לשדר/להקרין את התוצאה.

אז זהו, שהפנטזיה שלי מתגשמת כמעט במלואה בעצם ימים אלו. ערוץ הכבלים האמריקאי HBO - מי אם לא הוא? - הרים את הכפפה והשיק לפני שבועיים את סדרת הטלוויזיה הנועזת ביותר ששודרה אי פעם בטלוויזיה האמריקאית, נועזת מאוד אפילו יחסית לנועזות של ערוצי הכבלים. לסדרה קוראים "תגיד לי שאתה אוהב אותי", או "תגידי לי שאת אוהבת אותי", או במקור פשוט "Tell Me You Love Me". היא עוקבת אחר בעיות הזוגיות והמיניות של שלושה זוגות, ששלושתם מטופלים אצל אותה מטפלת זוגית: זוג נשוי וותיק + ילדים, זוג נשוי בראשית הדרך שמנסה להיכנס להריון, וזוג צעיר שנתקל בקשיים עוד לפני הנישואין. השחקנים "אמיתיים" וחלקם מוכרים (אלי ווקר, אדם סקוט, ג'יין אלכסנדר), העלילה איכותית ומרתקת, הערוץ המשדר איכותי ומוערך. והנה, הפלא ופלא, הם לא מהססים ללכת עם סצינות המין עד הסוף, ולהציג אותן באופן הכי אמיתי: עירום פרונטלי מלא - נשי וגברי, יחסי מין שכוללים חדירה, סצינת אוננות של אשה לבעלה כולל שפיכה. אפילו כאשר המטפלת הזוגית המבוגרת מענגת אוראלית את בעלה, אנחנו מקבלים תקריב. לראות ולא להאמין.

לעונה הראשונה מתוכננים 10 פרקים, השניים הראשונים כבר שודרו בארה"ב וניתנים להורדה באי-מיול ובביטורנט. מעניינת לא פחות העובדה, שזו סידרה שנוצרה על ידי נשים, שאחראיות גם על הכתיבה וגם על הבימוי של הסדרה.

עוד פרט טריוויה שקשור לחדשנות של הסדרה, אם כי לא בפן המיני: לסידרה אין שום סוג של פתיח. העלילה פשוט מתחילה מהשנייה הראשונה ונמשכת בלי הפסקה עד הסוף. השם של הסידרה והקרדיטים מופיעים רק בסוף כל פרק.

האתר הרשמי של הסדרה: http://www.hbo.com/tellme
מיתוסית​(שולטת)
לפני 16 שנים • 28 בספט׳ 2007
מיתוסית​(שולטת) • 28 בספט׳ 2007
רגע, זה פתיחת דיון או פרסומת לסדרה? icon_lol.gif
ראית אותה? איפה היא משודרת בארץ (אם בכלל)?

ויש הבדל מהותי בין פורנו לאירוטיקה. השאלה למה אתה מתכוון.
לא סתם עוד עבד
לא סתם עוד עבד • 28 בספט׳ 2007
זה בהחלט היה ניסיון לפתיחת דיון, אבל כנראה שאף אחד חוץ ממני עדיין לא התחיל לראות את הסדרה.

לטעמי, הסצינות המיניות בסדרה חוצות את גבול האירוטיקה ומגיעות לכדי פורנוגרפיה. אני אשמח לשמוע את דעתם של אנשים נוספים, לאחר שייצפו בעצמם בפרקי הסדרה.

כמו שכתבתי, הסדרה התחילה בארה"ב רק לפני כמה שבועות. היא עדיין לא משודרת בישראל, אבל יש להניח שתמצא את דרכה לאחד מערוצי הכבלים או הלוויין תוך כמה שבועות/חודשים. בינתיים אפשר להוריד את הפרקים מאימיול או ביטורנט. אני ראיתי את 2 הפרקים הראשונים, כשהפרק השלישי כבר מחכה לי במחשב. כשתתפנה לי פיסת חיים אני אצפה גם בו.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 28 בספט׳ 2007
השאלה המעניינת הראשונה היא מה ,לדעתך, ההבדלים בין אירוטיקה לפורנוגרפיה?
Afroditi

יש גם סרט מאוד קשה לצפיה

Afroditi • 28 בספט׳ 2007
אבל מעולה "בלתי הפיך". סרט די פונוגרפי , אבל מעולה.

גם כן שילוב של איכות ופורנו.
slu
slu

הסרט

slu • 28 בספט׳ 2007
"shortbus" הוא מה שאתה מחפש.
לא יודעת לגבי יתר איכות, אבל טראש הוא לא.
פורנוגרפי לחלוטין, לא לוקח עצמו ברצינות רבה מידי.
לא רע.
זמין בכל בלוקבאסטר.
תהנה.
לא סתם עוד עבד
לפני 16 שנים • 30 בספט׳ 2007
לא סתם עוד עבד • 30 בספט׳ 2007
"Shortbus" זה באמת חור בהשכלה מבחינתי. שמעתי על הסרט, אך טרם הספיקותי. לקחתי את הסרט מבלוקבאסטר היום, ואני מתכוון לנצל את החופש שיש לי השבוע מעבודת הבוקר שלי כדי להשלים פערים ולראות אותו, וגם סופסוף את הפרק השלישי בסדרה נשוא השרשור. מבטיח לעדכן icon_smile.gif
אסף99
לפני 16 שנים • 1 באוק׳ 2007
אסף99 • 1 באוק׳ 2007
פורנוגרפיה\ארוטיקה הן לגיטימיות בתנאי שהן משרתות מטרה אמנותית, אחרת הן רק גורעות מהאיכות.

למשל, באימפרית החושים המין הוא חלק בלתי נפרד מהעלילה והשאלה המרכזית שהסרט מעלה היא לגבי מין ואובססיה מינית ולכן יש טעם להראות אותו.

בסדרה של HBO, שהספקתי לבדוק, המין לדעתי לא משרת חלק עיקרי בעלילה. למה בדיוק לראות את המטפלת המבוגרת עושה ביד לבעלה תורם במשהו לסיפור של שניהם? סתם ניסיון של HBO להתריס לשם ההתרסה.

בסדרות שבהן אין בכלל שום אמירה (למשל, נאמר, איזו סדרת פעולה), ברור שאירוטיקה רק גורעת מהאמינות, שהרי בהן ברור מלתכחילה שהעירום והמין באו רק למשוך עוד צופים סקרנים לקלחת.
אושה{אוש}
לפני 16 שנים • 1 באוק׳ 2007
אושה{אוש} • 1 באוק׳ 2007
תודה לך על ההמלצה. מיד מבקשת מאוש שיוריד היות ואני כבר שנים משתוקקת לדבר שכזה.
קיבלנו אותו על קצה המזלג בSHOWTIME - "הכי גאים שיש" והסידרה החדשה של דיויד דוכובני - "קליפורנקיישן".

ממש לא מפתיע אותי שיוצרות הסידרה הן נשים. אנחנו אוהבות ארוטיקה ופורנוגרפיה אבל היינו מעדיפות סיפור מסגרת כלשהו - ולא סתם בחורה חרמנית מחכה לשרברב/שליח הפיצה.

אני אישית מתחרמנת מאד מהמחשבה על דמויות עגולות שלמדנו להכיר ולאהוב "עושות את זה"
ולשם כך פניתי לFANFICTION.
אמנם מדובר בארוטיקה/פורנוגרפיה כתובה ולא מצולמת אבל היא מתבססת על הדמויות האהובות מכל סרט או סידרת קאלט שרק תרצה כמו באפי, אקס פיילס, אבודים, חברים, סטאר טראק, אי אר, רצח מאדום לשחור ג'אג ועוד ועוד ועוד.
מדובר בתחליף מחרמן למדי, בעיקר לנשים לדעתי, שהמילה הכתובה מפעילה להן את כנפי הדמיון ומרטיבה את מה שצריך...
פרנקי
לפני 16 שנים • 6 באוק׳ 2007
פרנקי • 6 באוק׳ 2007
לדעתי סרט "אימפריית חושים" בהחלט הצליח לחדור לשטח האפור שבין פורנוגרפיה לאומנות.