שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מי ומה אנחנו

Demi
לפני 20 שנים • 4 באוק׳ 2003

מי ומה אנחנו

Demi • 4 באוק׳ 2003
כן אני יודע שזה נושא מאוס
וכן אני יודע שיתכן מאוד שאנחו לא נגיע להסכמה
אבל רציתי לשאול
מה זה לדעתכם :
דום, דומית, סאב, סאבית, אדון, מלכה, עבד, שפחה, טופ, בוטם, מאסטר, מיסטרס וכדומה כל ההגדרות הנפוצות והידועות בעולם הבדסמ
והכי חשוב, איך אתם מגדירים את עצמכם ולמה.

רגע זה לא הכל
מה אתן סאביות (שפחות נשלטות בוטמיות וכדומה) מחפשות באדון (דום, מאסטר וכדומה).
ומה אתם סאבים (עבדים ונשלטים ובוטמים וכדומה) מחפשים בגבירה (מלכה, אלילה, דומית, מיסטרס וכדומה).

כמובן שיש לי את הדיעה שלי, אבל לאור שיחה שנערכה לאחרונה, שיחה שכמובן הסתיימה באי הסכמה מצאתי לנכון לפתוח כאן את ההודעה.

כדי לא להסיט את נושא הדיון אני לא אומר מה דעתי (מי שיודע יודע) בשלב זה.
Demi
לפני 20 שנים • 4 באוק׳ 2003
Demi • 4 באוק׳ 2003
וכמובן שאין כאן אפשרויות עריכה אז שחכתי שאלה:

מה אתן שולטות (מלכות דומינות מיסטרסיות וכדומה) מחפשות בנשלטים (עבדים סאבים בוטמים כלבלבים שטיחי רצפה מנקי נעלים וכדומה).
ומה אתם מאסטרים (דומים שולטים ושאר ירקות) מחפשים בנשלטות (נו... סאביות שפחות בוטמיות וכדומה).
Demi
לפני 20 שנים • 5 באוק׳ 2003
Demi • 5 באוק׳ 2003
טוב, אני רואה שאנשים נמנעים מלהגיב אז אני אגיב בעצמי.
אספר מה זה בדסמ בשבילי ואיך אני רואה את הדברים ואת כל ההגדרות שהזכרתי בהודעה המקורית.
אני מקווה שעכשיו אנשים אולי כן ירימו את הכפפה ויתחילו לספר על עצמם ועל האופן בו הם תופסים את הדברים.

דבר ראשון אני מפריד הפרדה מוחלטת בין תיאורתיקאים וריטואלים שכל מה שהם יודעים לעשות זה לדבר, לבין אנשים מ"השטח" כאלו שחווים את הדברים על בשרם ומדברים מתוך ניסיון, ואני לא מתיימר להגיד שאני הוא המנוסה ביותר אבל קצת ניסיון לפחות יש לי icon_smile.gif
ואני אתחיל בעצם בסדר כרונולוגי, ממשחקי סקס קינקים שעשיתי דרך הסאביות ועד לסוויציות כפי שאני רואה אותה היום (ואין זה פוסל שינוי דעות שונות או את שינוי דעתי בשלב כלשהו בעתיד).

הרבה דובר על הגדרות, על מידת נחיצותן ואם הן בכלל מציגות את הדבר כפי שהוא.
והנה דוגמה נהדרת לדברים:
חברה שהייתה לי כל פעם ידעה ל"הכניס" אותי להלם.
עשינו סקס והנה היא למעלה תופסת לי את הידיים לא נותנת לי לזוז, עושה מה שמתחשק לה ואני זורם, מרשה לה...
לא הייתי סאב שלה, היא לא הייתה דומית שלי, אבל עשינו בדסמ בכלל בלי לדעת מה אנחנו עושים, זרמנו ונהננו מזה.
למשל עוד מישהי שתמיד אהבתי להשתעשע אתה, היא לא אהבה הכל ואחרי תקופה סיימנו כי היא לא הייתה בקטע, אבל זה היה בדסמ, לא ידענו מה אנחנו עושים אבל עשינו, כי זה בא ממקום עמוק מבפנים.
היו עוד דברים, עוד הרבה לפני שגיליתי את הקהילה הזאת, לא אפרט יותר אבל הדבר החשוב לדעתי הוא שזה בא טבעי, לא רק בסקס אם כי לרוב הדברים בזמנו היה קשר כלשהו לסקס.
ואז גיליתי את הקהילה, הגדרות, הפרדות בין שולטים לנשלטים, גישות שונות, קביעות כאלו שככה דברים צריכים להיות.
ו..... אני חושב שכל אחד חדש שמגיע למקום חדש בעצם מנסה להשתלב, נאלצתי לקבל על עצמי את ההגדרות ואת המוסכמות ולא בגלל שלא יכולתי למצוא אטרקציות במקומות אחרים אלא בגלל שחשבתי, הנחתי שהנה אנשים מנוסים שיודעים על מה הם מדברים, שאומרים דברים מניסיון ויודעים איך הדברים אמורים להיות.
החלטתי, כן החלטתי שבשלב זה אני מממש את אחד הדברים האהובים עלי וזה להיות נשלט.
ואתם יודעים מה, הפלצנות לא ידעה גבול.
אני יודע שיש כאן מעיין ביקורת אבל היא מתבקשת, ואני חייב לתת דוגמאות:
למשל מישהי שהחליטה על דרישות מסוימות, אחרי תקופה גיליתי לתדהמתי שעבד אין ולא היה לה.... אלק מלכה? מה בכלל הביא אותה לקהילה וירטואלית כזאת ואיפה היא בכלל היום?
למשל קביעות מסוימות לגבי איך "עבד" צריך להתנהג בסשן.... זה היה ממש לא זה, אולי זה טוב למישהו אחר לא בשבילי, אצלי זה שונה.
ניסיתי ומצאתי וגיליתי שהדבר שמתאים לי לא נופל להגדרות אלו או אחרות, אז הנה אספר מה מתאים ונכון בשבילי, שבשלב זה מנקודת מבטו של הנשלט.

בשבילי מלכה היא מישהי ש:
דבר ראשון היא בן אדם, מישהי שאפשר וכיף לדבר איתה, לשבת על כוס קפה, שמבינה מה שמדברים אליה ושמתייחסת בכבוד לאנשים באשר הם.
בשלב זה היא יכולה להיות ידידה שלי, ואולי גם מעבר לזה, אבל זה השלב הראשון בכלל בקשר בין בני אדם.
אם היא גם נהנת מבדסמ, אם הדברים גורמים לה להתרוממות רוח אז היא גם מלכה בפוטנציה.
אם יש לה מיומנות באיך עושים את הדברים והיא יודעת לעשות את הדברים בלי לגרום לנזקים, ותוך כדי התחשבות והבנה ובלי להיכנס לסרטים שלה עם עצמה ותוך כדי שמירה על תקשורת נכונה עם הסאב, אז היא גם מלכה.
ואם יש בינינו קליק והיא עושה את הדברים הללו יחד איתי ויש הנאה הדדית, אז היא גם יכולה להיות המלכה שלי.

מלכה, דומית, טופית (Top) שולטת, דומינה, מיסטרס וכל שאר מידי ירקות בשבילי זה אותו הדבר.

עכשיו, אם בנוסף לכל האמור אנחנו מפתחים רגשות עזים (זוגיות) אחד כלפי השניה ולהפך, אז אנחנו גם זוג.
אם לא אז אנחנו "משתעשעים" מתי שבא לנו וכשבא לנו.

אני אישית לא נהנה שמישהי "קובעת" לי את החיים, זה כבר תחום שלא קשור ל-bdsm אלא ל-tpe.
ידוע לי שיש קשרים מסוימים שמשלבים tpe במערכת יחסים בדסמית, אבל זאת לא כוס התה שלי.
אבל אין זה מונע "משחקים" שאותם אני מגדיר כ-טיזינג (התגרות) ושהם ככשל עצמם יש בהם משהו שנגיד – עושה לי את זה, אבל זה לפחות אצלי נעשה בגבולות מאוד ברורים ללא ויתור על עצמאותי (גם לא בתחומים מסוימים) או משהו כזה.

יחסים שמושתתים על הערצה, סגידה, ציות "טוטאלי", ציות עיוור, ויתור על עצמאות מסוימת וכדומה פשוט לא עושים לי את זה ואני אפילו רואה בהם סוג של יחסים מסוכנים, מצד שני אם מדובר בשתי אנשים שפויים ובוגרים וללא בעיות נפשיות אז לא נותר לי אלא לקבל את זה ולפרגן לדבר גם אם אני לא מצליח להבין אותו (בדיוק כפי שאני לא מצליח להבין פוט פטיש icon_smile.gif ).
ולהבין מבחינתי זה לא לדעת שהדבר קיים אלא להבין אותו ברמת החוויה האישית.

עד עכשיו דיברתי כסאב, סיפרתי על מה זה בשבילי מהצד הנשלט.

משהו מסוים קרה לי באיזה שהוא שלב והרגשתי שאני מסוגל שלא להדחיק רגש נוסף שהיה בתוכי.
עד לאותו יום כשתפקדתי על בסיס של "דום" זה היה לא במודע, ללא הגדות, פשוט עשיתי מכורח של אינרציות שהיו בי.
כשהתוודעתי לעולם ההגדרות הוירטואלי היה קשה לי לקבל את עצמי כ-"דום" במובן שהרבה פעמים מנסים להציג אותו ולכן אני מניח שהדחקתי את הדבר.
אבל... קרה פעם שבא לי, שדגדג לי בקצות האצבעות וגם הייתי מודע למה שעובר לי בראש, וגם – הרשתי לעצמי לצאת מההגדרות הללו שקבעו לי או שקבעתי לעצמי ופשוט לזרום.
מיותר לציין שכל ה"דרישות" שלי ממלכה הן גם הדרישות שלי כלפי עצמי כשאני מתפקד כ"אדון".
אבל פתאום נפתחו עיני לדברים נוספים.

איך בכלל אני רואה את עצמי כאדון?
כמובן שיש את הדברים שעושים לי את זה, ויש את הדברים שלא עושים לי את זה.
אבל אני לא מתפקד כאדון 24/7, אני פשוט דמי תמיד, ובסשן אני עושה דברים שאני לא עושה בסיטואציות אחרות.
כשנגמר הסשן אני לא מצפה לכולם מעבר ליחסים בריאים בין בני אדם.
אם אני שם לב שהיא נהפכת לתלותית אני חותך את העניין בינינו, אני לא צריך ילדה לשמור עליה.

ולהגדרות: אדון, מאסטר, טופ (Top), דום וכדומה.... זה בשבילי אותו הדבר.

לפעמים אנחנו (כולנו) רוצים להציג או להסביר דבר בצורה שזאת תהיה ברורה, ולכן אנחנו בוחרים להשתמש במטאפורות.
המילה "עבד" היא מבחינתי מטאפורה, בתכלס עבדות היא לא חוקית אבל מי שקורא לעצמו עבד מביע איזו כמיהה לאלמנטים מסוימים שקיימים או שהיו קיימים בעבדות מסוג כל שהוא.
המילה "סאב" מקורה בשפה האנגלית והיא קיצור של "submissive” שזה בעצם "נכנע" "מקבל מרות" אבל בשפה הרווחת מדובר במישהו שלא מעוניין להגדיר את עצמו כ"עבד" על כל האסוציאציות שהמטאפורה מעלה.
המילה בוטם (bottom) גם כן מקורה בשפה האנגלית וכאן היא בעצם במשמעות של – "תחתון", אחד שהוא מתחת למישהי (או אחת שהיא מתחת למישהו).
מכאן שלדעתי גם עבד וגם סאב הם סוגים של בוטם.
יש מי שמשתמשים במילים – נשלט, זה בעצם אותו הדבר רק בעברית.

באותו אופן תעשו את ההשלכה על המילים: מאסטר, דום, אדון, שולט וכדומה (לשון זכר לנוחיות בלבד).
רק לגבי המילים Master & Mistress.... מעט בעייתיות.
המילה Master בהגדרתה המילונית היא: לשלוט, להיות בקיא (מיומן/מומחה) ב...
המילה Mistress היא בעצם: מנהלת משק, בעלת ביית, מורה, גברת.
למילים אלו משמעות נוספת והיא: במקומות מסוימים בהם קהילת הבדסמ כבר אינה בחיתוליה אנשים מקבלים הסמכה לתואר מאסטר (וגם במדינתנו הקטנה מקבלים הסמכה כזאת רק שעד היום לא ידוע לי שזה קרה בתחום הבדסמ).
זה אומר שמי שקורא לעצמו מאסטר אמור להיות מומחה, מיומן, וכדומה (תקף גם למין הנשי).

זאת הדרך בה אני רואה את הדברים נכון להיום, יתכן שיהיו מי שיחלקו עלי, בין אם על האופן בו אני רואה את הבדסמ ובין אם בתחום ההגדרות.
אשמח לתגובות ולשמוע גם על אופן בו אתם רואים את הדברים.