שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

לילה טוב , כלוב ?

שלומציון
לפני 16 שנים • 13 באוק׳ 2007

לילה טוב , כלוב ?

שלומציון • 13 באוק׳ 2007
הכלוב הוא בית חם , אומרים פה רבים .
ואני שואלת האם הוא כזה כי אתם מרגישים נוח רק בין אנשים שאתם מזהים אותם כדומים לכם ,
שחושבים בדיוק כמוכם , שמגיבים בדיוק איך שאתם הייתם מגיבים ?
אני לא בטוחה .
אם לא היו לנו מגוון דיעות ואם אנשים לא היו מביעים אותן ומתווכחים עליהן , מן הסתם ,
להרבה אנשים היה פה משעמם והם היו מחפשים להם עניין במקום אחר .
המגוון הוא זה שמריץ דברים קדימה ומדרבן אותנו להתפתחות .
מה שהופך אתר לאתר מוצלח הוא הדינמיות שהוא מספק למבקריו .הדינמיות באה עם מגוון רחב של דיעות וויכוחים .תעצור את המגוון ועצרת את המנוע .

בקיבוצים בזמנו , חברי המזכירויות לא היו מוכנים לצעוד קדימה עם הצעירים ולא התחשבו בצרכים המשתנים שלהם . המשפט המנצח שלהם היה :
הם עוד יחזרו על ארבע .
וכולנו יודעים שבסוף הם לא חזרו . זה עדיין בית אבל אף אחד מהם לא רוצה לחיות בו .
נולי
נולי • 13 באוק׳ 2007
שלומציון,
לצערי לא הצלחתי להבין מה את רוצה להגיד.
לעומת זאת "הם יחזרו על ארבע" תופס פה בענק וכולנו נהנים מזה.
נולי
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
נולי כתב/ה:
שלומציון,
לצערי לא הצלחתי להבין מה את רוצה להגיד.
לעומת זאת "הם יחזרו על ארבע" תופס פה בענק וכולנו נהנים מזה.
נולי

אם לחזור על ארבע, רק עם מגיני ברכ יים! icon_cool.gif
המלט
המלט • 13 באוק׳ 2007
המשמעות הרגילה של 'בית' -- היא בטחון, פרטיות, שלי. בין השאר, בבית שלי אני בודאי
יכול לומר את דעתי מתי שארצה ואיך שארצה. מענין שלניה-קולסון הביאה בשרשור 'איה רפאל'
דוגמה על ויכוחים פוליטיים מהבית האמיתי שלה. ובאמת, יש איזושהי סתירה בין ההכרזה שהכלוב
הוא 'בית חם לקהילה' ובין ההתנהלות בפועל המבקשת למנוע מאנשים לפתח דיונים בנושאים
שקרובים ללבם -- והיי -- לא רק סשנים מחטים חבלים מגפים וזיונים יש לנו בראש כל היום. ככל
שאני חושב על זה יותר -- כך זה יותר מגוחך בעיניי. כבר יומיים אני שומע דעות מכאן ולכאן,
חלקן של אנשים שאני מעריך ביותר את כישוריהם האינטלקטואליים -- והגעתי למסקנה שאין
קשר ברור בין האינטליגנציה של בנאדם לעמדותיו באשר להגבלת הדיון. אנשים באמת ובתמים
מרגישים שדיונים פוליטיים ואחרים עלולים להעיב להם על חויית הגלישה באתר הזה, אותו
הם רואים בראש ובראשונה בדסמי, מיני, ואולי חברתי -- במובן של ליצור קשרים חברתיים.
אין לי ויכוח עם דעתם זו - היא בודאי לגיטימית. רק מה, אם זו המדיניות, אז הכלוב אינו בית חם ולא
שומדבר קרוב לזה. אולי בית תמחוי לתוכן בדסמי - שבו אנשים באים ולוקחים מה שנותנים להם.
אבל בית חם? בית חם זה מקום שבו החום נוצר גם מחילוקי דעות. מזרימה חופשית של רעיונות.
ממריבות והתפייסויות. אין דבר זר יותר לרוח האנושית מאשר דיכוי המחלוקת, אם היא
מחלוקת 'לשם שמים' -- ועל זה אנחנו מדברים.
ונולי -- מה לא הבנת, נשמה?
סטרלינג

אם נדייק היא סיפרה שבמשפחה שלה הפסיקו לדבר

סטרלינג • 13 באוק׳ 2007
Lanya Colson כתב/ה:
.

אני רוצה להגיד לכם, כמי שבאה ממשפחה מאוד פוליטית, בה כל שיחה בכל פורום משפחתי תמיד הגיעה גם לפוליטקיה, אני נדהמתי לגלות שכשחזרתי לארץ בתקופת האינתיפאדה השניה, שפתאום השתררה דממה, במפגשים מסויימים, עם חלקים מסויימים של המשפחה.
כי מה שהיתה בשנת 1999 אי הסכמה פוליטית בריאה, נהייתה בשנת 2001 ארוחת ערב משפחתית טעונה עד טראומטית. ויכוחים וצעקות שקרעו אנשים שיש ביניהם קרבת דם ואהבה עזה. וזה לא בגלל שזה "משעמם" זה בגלל שהבעיות נהיו קשות מנשוא, וחילוקי הדעות קשים מאוד.

אם נדייק לניה קולסון כתבה שבמשפחה שלה הגיעו לויכוחים וצעקות, שקרעו אנשים שיש ביניהם קרבת דם ואהבה, והם החליטו להפסיק לדבר על הכיבוש.

בשאלה של הכיבוש אף צד לא יכול לשכנע את הצד השני. אחרי שכולם יודעים מה המשבצת של כל אחד הויכוחים חוזרים על עצמם כמו תקליט שחוק.
במשפחה שלי לא מדברים על הכיבוש, כמו במשפחה של לניה, אבל לא בגלל שיהיו ויכוחים וצעקות. כל אחד יודע מה הדעה של השני, אנשים נמצאים בעמדות פוליטיות ובעמותות ששנואות על צד אחד ופועלים למו"מ עם הפלשתינאים. הם מקבלים את השוני.
יש משפחות שמדברות על הכיבוש ויש משפחות שלא מדברות וחושבות שהדיבורים לא חשובים וצריך לעשות. כלובי החליט שהכלוב יהיה משפחה, שלא מדברת על הכיבוש, אבל כל אחד מחבריה יכול לעשות במקום לדבר.

לא הסכמתי איתך בשרשור של לניה ואני לא מסכים כעת שלא יכולים לדבר בפלטפורמות אחרות.
אם החלפת הדעות חשובה לכמה חברים הם יכולים להשקיע חמש דקות ולקיים את הדיון לא בבית המשפחה, אלא בבית הקפה הכתום הסמוך.
עטלפית על{לאסי}

ספר החוקים הבדסמי הווירטואלי הראשון

עטלפית על{לאסי} • 13 באוק׳ 2007
אותי זה לוקח לשרשור על הנו לימיט - מישהו כתב שמועדון זה מה שהקהל עושה אותו - וגם כאן.

בהבדל מהמימד המציאותי, המימד הוירטואלי מאפשר תנועה משתנה- אתה יכול להתנהג פה בחופשיות, לטעמי, להחליף ניקים, זהויות ואת עמדותייך, השכם והערב - כל זה כל עוד אתה שומר על שפוי, בטוח ובהסכמה ע"פ ספר החוקים הבדסמי הוורטואלי, אם אפשר להגדיר את זה ככה.
נראה שכלובי הוא פה המחליט בפועל, אבל אולי דיון של המשתמשים יפתח פה איזה סקשן חדש ויביא איתו ניסוח הטעם וההתנהלות. לנו יש את יתרון ההגדרה מתוך ה"שטח", שווה לו ולנו להקשיב לנו. דרך אחרת להסתכל על זה תהיה "שליטה מלמטה" לכלובי, סשן קולקטיבי, גאנג באנג של שליטה. חחח

אולי השרשור צריך להיות אודות החוקים האלה. נראה לי שהשרשור על הניקים מתעסק בחלק מזה.
שלומציון
לפני 16 שנים • 14 באוק׳ 2007

אולי באמת גאנג באנג .

שלומציון • 14 באוק׳ 2007
גם הרעיון של מועצה קטנה יכול אולי לשמש פה לטובה .
כשכלובי בא ומנחית מלמעלה הודעה בדבר העפתו של מישהו או איום לכך , התגובות כמעט תמיד
יהיו נזעמות , בשם חופש הביטוי .
ומדוע שלא תשב מועצה קטנה שתחליט ותנמק בכל נושא הקשור בתכנים המופיעים באתר .
בכלוב קיימת פוליטיקה , גם אם פנימית . ואני שואלת אם היא חייבת להיות הפוליטיקה של איש אחד בלבד ? למה כלובי לוקח על עצמו את כל האחריות לכל מה שקורה פה ? ולמה הוא מכניס את עצמו למצבי התנגחות עם אנשים ?
במקרה שלנו , מדובר בהרבה אנשים שלא הייתי מבטלת מייד את שיקול דעתם . לא מדובר בחבורת בליינים שעומדת לשתות את המועדון עד הבקבוק האחרון , רק באנשים שמעוניינים
להביע דעות שחלקן לא תמיד מקובלות ולנהל ויכוחים .
009​(אחר)
לפני 16 שנים • 17 באוק׳ 2007
009​(אחר) • 17 באוק׳ 2007
איפה כתבו ונאמר ששיטת הממשל הקיימת בכלוב הינה מהסוג של דמוקרטיה?
electro-z
electro-z • 17 באוק׳ 2007
זה לא משנה עם פוליטיקה או בלי פוליטיקה (מישהו אמר פילטר?)
תמיד, בכל נושא, יהיו פה אנשים שיתנהגו כבהמות משולחות רסן.

באותה מידה אפשר היה לאסור על דיונים בנושא רכב, נדל"ן וגידולים עונתיים.
הרי גם רוב הדיונים בנושאים שלשמם התכנסנו פה יש התדרדרות של רמת הדיון לתהומות מחליאים ועושה רושם שזה לא באמת מפריע לאף אחד (סתם דוגמה אפשר למצוא בהשתלחות בוטה לעבר קוקסינלית שהתרעמה על המצאותם של כמה דומים בהמיים במיוחד, ודוגמאות לנשואי תלונתה מייד קפצו לשם והפכו את נושא מדיון על התנהגות בדסמית חריגה לדיון על הגדרתו המינית של קוקסינל עם נימה אישית במיוחד).

מה לעשות, בישראל אנחנו חיים והרבה אנשים פה (והס מלהזכיר את אחת הסיבות העיקריות) הם אגרסיבים, מתגוננים בתוקפנות ופותחים את חרצובות לשוניהם הארסיות ללא כל שליטה. (גאג זה רעיון טוב לפעמים, רק שמישהו ינקה את הריר).

פוליטיקה זה נושא טעון כנראה מידי, אנשים נוטים להפוך לחלאות פרועות יותר בקלות כשמדובר ביחסי ישראל עם שכניה.

המטרה היחידה של האיסור הגורף לדיון פוליטי (למרות שגם בעיני יש למצב הפוליטי מדיני בישראל השפעה ישירה ומכרעת על פריחת הסמנה במחוזותינו) היא להמנע מפתיחת ג'ורה ללא תחתית במקום שגם בלי פוליטיקה סובל לעיתים קרובות מידי מרמות נמוכות של דיון.

בית חם, פשוט לפעמים חם מידי.
חיית מחמד
חיית מחמד • 17 באוק׳ 2007
להמלט- "בית חם" הוא עניין של תחושה אינדיבידואלית. לא פונקציה של תנאים אובייקטיביים.
אינך יכול לקבוע עבור אחרים מהו בית חם.
שנית, בכל בית יש חוקים ומגבלות אותם קובעים בעלי הבית. אני לא מכיר בתים, וירטואליים או מוחשיים, שלא מתנהלים כך.
שלישית, יש הגיון במגבלה הזאת. פוטנציאל הנזק אם יתקיים פורום שכזה הוא לא קטן. ולא בהכרח בגלל ויכוחים שיתלהטו בין חברי הכלוב הקבועים, אלא משום שטבען של להבות שהן מושכות אליהן גורמים שליליים מבחוץ, פירומנים וירטואליים שרק חיכו להזדמנות הנאותה.