סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

רעיון לכלל הקהילה

nerissa​(אחרת)
לפני 20 שנים • 4 באוק׳ 2003

רעיון לכלל הקהילה

nerissa​(אחרת) • 4 באוק׳ 2003
אנשים,

אני בטוחה שהותיקים שבינכם מודעים לצמיחת הקהילה הוירטואלית בשנה האחרונה בעיקר.. אולי חלקכם מודע גם לכמות המפחידה של ידיעות על תקיפות מיניות במסווה של סשנים וכו'.
אולי משום שהבדסמ הפך אבן שואבת לטיפוסים מפוקפקים ואולי משום שמודעות הקהילה גוברת, התמיכה הפנימית גדלה ולנשים יש יותר אומץ לחשוף עצמן ולהתלונן. אפילו בפני חברות, אפילו בעילום שם בסיפור בפורום (שזו זעקה לעזרה שחייבת לקבל מענה).

יותר ויותר דברים מזעזעים נחשפים לאחרונה ולי אישית נשבר.
אני רוצה לעשות משהו בנדון ויש לי הצעה.

העלתי אותה באתר אחר ואני מתכוונת להגיע לכולם.

מה לעשות? להתחיל מהתחלה. לחנך אחרת. פשוט - מין "ועדת קבלה" שיהיו בה מתנדבים, נציגים מכל הסוגים. עבדים ושפחות, סאבים וסאביות, דומיננטים לסוגיהם.
אנשים שתהייה אליהם גישה דיסקרטית, שיהיו מוכנים לתת מנסיונם ומזמנם הפנוי, שלא יחששו לתת טלפון בבוא הזמן או לשבת לכוס קפה ולדבר פנים מול פנים.

מבחינת מנהלי האתרים - הצעתי להכניס הודעת כניסה גדולה ובולטת שתכלול אזהרות ברורות (ואני לא מתכוונת ל:אני בן 18 פלוס בלה בלה בלה) , קישורים למאמרים ומידע מסביר בנוגע לקטע ו..רשימה שמית של ועדת הקבלה ואמצעי תקשורת עם הרשומים בה.

אשמח לשמוע חוות דעת. וכן - אני לא סתם יורה באוויר. אני אישית מתנדבת למאמץ הזה. אני חושבת שרכשתי מספיק ניסיון (לצערי גם ניסיון רע), ואני מספיק אמפאטית כדי לעזור.

shoot
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
נאריסה.............

כל הכבוד על הרעיון האצילי והאיכפתיות.
אני בעד בגדול icon_exclaim.gif

אוהבתותך!

רחפנית.
nerissa​(אחרת)
ישנה היענות נפלאה.
כל האתרים הקשורים לבדסמ מתאחדים בנוגע לזה.

מתגבשת אצלי רשימה של מתנדבים לנושא, חלקם מקצועיים וחלקם לא - כבר ישנם אנשים.

מי שמעוניין - אנא, פנו אלי.

מדובר גם על דומיננטים ותיקים המוכנים לתת עצה לדומיננטים בתחילת דרכם.. ויש בשפע מאלה icon_smile.gif
nerissa​(אחרת)
הבהרה:

בעקבות אי הבנה במהות הועדה הזו.

התכוונתי ועדת קבלת פנים.. לא ועדה שופטת

הכוונה היא ל welcoming . לתמיכה. לקבוצה של אנשים מתנדבים שתעמוד לרשותם של חדשים וחדשות שיש להם טונות של שאלות.

דומים ותיקים שיוכלו לייעץ ולכוון דומים חדשים.. סאביות מהוססות שיוכלו לשמוע ולקבל עיצה ואזהרות מהותיקות שביננו, עבד בתחילת דרכו שהרגיש שניצלו אותו ומבקש להתייעץ עם מישהו מקצועי רק חושש לעשות זאת ולהיחשף -יוכל לקבל עיצה דיסקרטית והכוונה מאיתנו..
סתם מישהי שסיימה סשן, אדונה לא זמין והיא זקוקה לאוזן קשבת.. למישהו שיוכל לעזור לה להתאפס..
עבד שמרגיש שהותקף מינית כשהיה חסר אונים וקשור גם כשהובטח לו שלא יחדר אנאלית (גם בכאלה כבר ניתקלתי).. בחור צעיר כזה יעדיף למות מאשר לפנות לשלטונות או משהו דומה.. אבל עזרה כלשהי הוא צריך. אני רוצה לבנות גוף מבין עם אנשים מתוכנו שיוכל לעזור לו.. הרי בחור כזה לא ירים טלפון לכל גופי העזרה הרגילים כי יצחקו עליו..

אני מקווה שזה מובן יותר עכשיו.
loren
loren • 4 באוק׳ 2003
רעיון ג א ו נ י
אני בעד, בעד, בעד
Ulver
לפני 20 שנים • 5 באוק׳ 2003
Ulver • 5 באוק׳ 2003
רעיון מצויין
כלובי
כלובי • 5 באוק׳ 2003
אני לא חושב שועדת קבלה / יעוץ יכולה לקחת על עצמה את האחריות ולהגיד מי כשר ומי לא.

בפרשיות האחרונות אנחנו יודעים שאנשים מאד מוכרים בקהילה היו מאד קרובים לאחת מדמויות החושך, חלקם לא ידעו חלקם ידעו ושתקו. ובשורה התחתונה - אי אפשר לסמוך על אף אחד שימליץ לכם מי בטוח ומי לא.

אי אפשר לסמוך על אף "מורה" שיוביל אתכם בדרך הנכונה.
כי מעבר לכך ש-BDSM הוא נושא אישי בעל מליון אינטרפרטציות שונות שאי אפשר להכיל עליו אף סטנדרט. מדובר בסופו של היום במערכת יחסים בין שני אנשים ולא במערכת יחסים שמערבת את כל הקהילה. לשום גוף שתקים הקהילה אין שום השפעה או לגיטימציה להגיד במערכת יחסים כזאת מה נכון ומה לא מעבר לאקסיומת ה-SSC שלנו.

פרשיות פדופילה קורות בכל מקום גם בותיקן, וגם, להבדיל - אצלנו.
ועוד לא המציאו את החיסון החברתי שמונע מלקבל אל חוג מסויים אנשים מסוכנים מינית.

ההתיימרות לעשות כן היא הרת אסון. כשמישהו יחשוב שהוא הולך לפגוש מישהו "מוכר", "בעל תעודת יושר של הקהילה" הוא יזהר פחות ועוד עלול יהיה לחשוב אחר כך שמשהו אצלו לא בסדר אם הוא יפגע.

אנחנו יכולים להציע עזרה למי שזקוק לה.

אבל נסיון לעשות מעבר לזה, לחנך אנשים או לתת חותמת יושר לאנשים הוא נסיון רע שיביא לתוצאות קשות.

אפשר ללמד, לייעץ - לכתוב, להביע דעה בפורומים, בצ'אטים להתייעץ ולייעץ. מי שחושב שיש לו מה להגיד ולהסביר בנושאי בטיחות פיזית, רגשית, בנושא יחסים וב-BDSM מוזמן לעשות זאת על אחת או יותר משפע הבמות שמוצאות לו ברשת לאחרונה.

(בכלוב לעניין הזה בדיוק נועד פורום אלפוני ומדור בשם הבסיס במגזין).

מי שחושב שקורה משהו מסוכן או לא מוסרי בקהילה - אסור לו לשתוק כמו שקרה במשך חודשים.

אסור "להתחשב" בכמה "מוכרת" או "מקושרת" הדמות השנויה במחלוקת ואיזה בלגאנים עלול חשיפתה לעורר. או איזה זעזוע חברתי הקהילה עלולה לעבור בשל החשיפה.
כשזה קורה - אסור לנו לסבול את זה בתוכנו. זה ברור. עלינו לטפל בזה במהירות ובנחישות.

שלא כמו בנושא "אדון האור" שהורחק מהכלוב אך המשיך לכתוב במשך חודשים ללא הפרעה בפורומים רבים לאחר שרוב מעשיו כבר היו ידועים לכולם במשך זמן רב.

במקרה של אדון האור - אנשים שידעו המשיכו להתכתב איתו על גבי הפורומים, לתת לו לגיטימציה ובמה בתור "מורה רוחני ל-BDSM" וזאת בדיוק הבעיה שלנו.

כשזה כבר קורה, אנחנו לא מספיק החלטיים בלסלק את זה. פה אנחנו צריכים להשתפר.
כלובי.
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 5 באוק׳ 2003
אתה נשען על אנטי שגוי מיסודו, כלובי.

זו לא ועדת קבלה מהסוג הזה!
זו לא קבוצת אנשים שתקבע מי כשר ומי לא!
זו לא קבוצת אנשים שתזהיר מפני אדם זה או אחר!
זה גוף תמיכה פנימי של הקהילה. הרעיון כל כך בחיתולים ורק מתגבש אצל המתנדבים כך שאפילו ההגדרה הראשונית של הכותרת שלו עדיין לא מביעה את מה שהוא אמור להיות icon_smile.gif

חלק מהאנשים "עלו" מייד על נכוונה ונתרמו למעשה.

זו קבוצת אנשים שתדריך התחלתית אנשים חדשים בצד הטכני והבסיסי של הבדסמ המקומי: טכניקות הצלפה וקשירה, קישורים למאמרים ומקורות מידע בכלל, הכוונה/תיווך בין אנשי הקהילה הותיקים לפונים לשם שיחת שאלות ותשובות..
אנשים נכנסים לכאן כמו אל קיר. האוכלוסיה גדלה, זה מרגיש כאילו אנחנו כל כך מכירים שאין סיכוי להשתחל פנימה - אנשים הולכים לאיבוד, כלובי. אנשים נפגעים בגלל חוסר מידע בסיסי מוקדם של מה מותר ומה אסור.
אני מקבלת מסרים מהוססים שמתחננים לאיזו יד שתעזור בצעדים הראשונים.

וכן - צריך שאותו גוף גם יעזור לותיקים.. לתת אוזן קשבת במשברים, ייעוץ מקצועי כשקורים דברים נוראיים (אף עבד לא ילך למרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית אם אחת המלכות חדרה אליו אנאלית בניגוד לרצונו כשהיה קשור! זה לא מופרח. אלו החיים שלנו לצערי.). יש אנשים שאין להם עם מי לדבר , לא מכירים מספיק את אנשי הקהילה וגם אם יש להם אנשים קרובים מהקהילה - הם נבוכים מידי לדבר איתם וזקוקים לאלמוניות כדי לפרוק דברים ולהתייעץ.

אנחנו חייבים לעצמנו גוף תמיכה שכזה.
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 5 באוק׳ 2003
תוספת להסבר:

תמיד כעסנו כשקראנו על מקרים כמו של אדון האור, כמו מקרי האונס בזמן האחרון.
אנשים לא האמינו שאפשר להגיע למצב כזה, רתחו, ניסו לעזור ולעיתים זה היה מאוחר מידי.

המסקנה? צריך לנסות ולעזור עוד "כשאנחנו קטנים".
חינוך מוקדם.
להיכנס לקטע עם עיניים פקוחות ועם ליווי אמין.

לזה אנחנו מכוונים.

שמי שנכנס לעולם המוזר הזה והמסוכן לעיתים, יימצא כתובת "רישמית" שתוכל לענות על שאלות.
לגבי טיפול בותיקים ובמקרים רעים שקורים?
הלואי ונגיע גם לזה בצורה מגובשת. נראה לי שבבוא הזמן זה יקרה באופן טבעי. כולי תקווה.

בשלב זה המטרה היא לגבש קבוצת הדרכה ותמיכה ראשונית.