סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פתרון אפשרי לבעיית ה"רפאל" ודומיו?

slu
slu
לפני 16 שנים • 23 באוק׳ 2007

פתרון אפשרי לבעיית ה"רפאל" ודומיו?

slu • 23 באוק׳ 2007
נכון! לעוס, אבל זה ממש לא משנה.
מדובר בנושא עקרוני וחשוב שללא ספק יעלה שוב בעתיד...
ידידי הטוב tv-eye העלה כאן פוסט (ארוך אמנם) עם הצעה שלדעתי תהווה פתרון רציני ובר יישום לעניין העלמותם הפתאומית של מאן דהוא זה או אחר לפרקים מהכלוב..
אני מביאה אותה במלואה:

אני לא יודע מי זוכר אותי ומי לא וזה לא רלוונטי. לאחר שקראתי את הפוסט הזה החלטתי שאני חייב להגיב. אני פשוט לא יכול לעמוד מנגד כשנגרם אי צדק כזה, בגלל שאדם החליט להשמיע את מה שיש לו להגיד.
לפני שאני שופך את אשר על ליבי אני חייב לציין ולהדגיש ולציין שכולנו חייבים לכלובי הרבה. כלובי השקיע מזמנו, מכספו ומרצונו הטוב באתר הזה . כל אחד מאיתנו צריכים ללכת לכלובי ללחוץ את ידו ולתת לו טפיחה אמיתית על השכם על ההקרבה שהוא עשה בשביל האתר הזה .
אבל לאחר כל זאת חשוב להגיד שעובדת היותו של כלובי המנהל והאחראי של האתר של "הקהילה"! (ואנחנו עוד נחזור לזה) לא מקנה לו זכויות יתר כאן. קהילה צריכה לשמור על עצמה מפני כוחות מבפנים ומבחוץ ועל הקהילה מוטלת האחריות להחליט מי ראוי להיות חלק ממנה ומי לא. ולא על אדם אחד.
כל אלו שבאים בהאשמות "איך אתה ניכנס למישהו לסלון יורק לו בפנים מחרבן לו במאפרה ומצפה שהוא לא יזרוק אותך". זו אמרה מקוממת . דבר ראשון זה שאדם מדבר פוליטקה בסלון של איש אחר הוא עדיין לא יורק לו בפנים, לחברים ולאנשים מותר לא להסכים. זה לא הופך אותם לסכנה גם כאשר הם באים בטענות למארח.
אבל במקרה הזה זה מרתיח שבעתים. להזכירכם בכניסה לאתר כתוב במפורש "הכלוב - היכרויות, בלוגים, צ'אט, מגזין, פורום, חדשות הקהילה ועוד - הבית של קהילת ה-BDSM" כן אנשים! "הבית" של הקהילה. לא הסלון של כלובי לא הבית של כלובי. גם לא השטח של כלובי שהוא נותן לכם איזור לשחק בו. זה הבית של הקהילה, ושוב הקהילה צריכה להגיד כל יום תודה לכלובי, אבל כלובי בתור חבר בקהילה צריך לדעת שעובדת היותו האחראי של הבית שלה לא מקנה לו כוח אבסולוטי על חיי הקהילה . אם זהו ביתה של הקהילה, אזי הקהילה צריכה להחליט מי צריך להיות חלק ממנה ומי לא. ולא החלטה של אדם אחד.
יש לזכור כלובי לקח על עצמו מעמסה גדולה מי כמוני יודע מה זה לנהל אתר אינטרנט. הקהילה החליטה אילו תכנים ראויים ואילו תכנים אינם רואים, זכות קהילה לשמור על עצמה ואני בהחלט חושב שדיונים פוליטיים צריכים למצוא את עצמם במקום אחר. אך המרחק בין למחוק פוסטים לבין למחוק אנשים הוא עצום. כלובי החליט לקחת את המעמסה של להחזיק את האתר הזה לבד. אני עוד זוכר ששאלתי אותך למה אין מנהלי פורומים שיעזרו לך עם העומס? ותשובה הייתה פשוטה "לא סומך על אף אחד שיחזיק את הכלוב".
לנהל אתר משמע להשקיע בו שעות לדאוג לו לתת לו לדאוג, והאתר הזה ברוך השם גדל מאוד, וכמו כל בארגון שגדל אין ברירה אלה להגדיל גם את הצוות. כלובי לא יכול לנהל את האתר הזה לבדו. הרי זה לא הגיוני שבמקום לדאוג שהפוסטים שעולים כאן יעמדו בקריטריונים מסיומים הוא בודק את הבן אדם בשביל "לחסוך" עבודה. אם ישנו פוסט שאינו ברוח האתר או מוקש בניהול תקין של האתר יש צורך לטפל בפוסט הספציפי ולא באדם.
כלובי בתור מי שהקים את האתר יש לו את החובות שלו ואת הזכויות שלו. ועל המאמץ הגדול שהוא השקיע שמגיע לו בזכות הוא גורף את הרווחים. אני בטוח שהרווחים הם לא גדולים. כלובי צריך לשלם על שרת שזה כמה מאות דולרים (אני בטוח לא יותר 300) הוא כמובן לא צריך לשלם למנהל ולאיש תכני מכיוון שהוא עושה את זה בעצמו. וזה הרבה עבודה אני יודע ולכן הוא גם גורף את הרווחים מספירה מהירה יש יותר 250 חברי זהב שכל אחד מהם משלם בממוצע 15 שקל לחודש (אתם יכולים לעשות את החישוב הזה לבד). נכון זה לא הרבה כסף אבל זה סכום נאה שהוא משלשל לכיסו בזכות מלאה (וזה עוד לפני ההכנסות של הפרסומות). זכותו המלאה ואני מדגיש את זה שוב.
וכמו שציינתי עם הזכויות ישנם גם חובות. אחת החובות שלו היא אכן לדאוג שהאתר יתפקד הן בצד התכני והן בצד האישי. אבל זה לא יכול להפוך אותו לשוטר, ובטח לא לשופט חבר מושבעים והמוציא לפועל באדם אחד. כרגע כלובי גם שופט את האדם גם קובע אם הוא אשם וגם גוזר עליו את גזר הדין. אין ספק שזה יעיל וחוסך זמן כוח אדם, אבל גם פוגע בחופש שיש לאנשים להיות חלק מהקהילה הזו. אני מסכים שכלובי לא מפעיל אותה הרבה אבל אי שימוש מופרז אינו הופך את השימוש שלה לכשר. נהפוך הוא אין חברה מתוקנת יכולה להתחבא מאחורי עוולות בעילה שהן קורות אחת למאה.
כלובי שאכן הקים את האתר עשה את זה במחיר כבד, אבל אל לנו לשכוח שיחד איתו היו את המשוגעים לדבר שהיו עם כלובי מהיום הראשון. אתר של קהילה יכול לעבוד רק אם הקהילה מחבקת אותו לקרבה. ורבים האנשים שנשארו נאמנים לאתר ולכלובי גם להם אנחנו וכלובי חייבים להם תודה. כוחם של האנשים האלה לא צריך ליפול רחוק ממקומו של כלובי כמקבל החלטות.
אני חושב, כי בתור מנויים באתר קהילתי – זכותנו וגם חובתנו לקחת חלק פעיל באתר. אנשים שמשלמים כאן חודש אחרי חודש ובעלתי ותק הם סוג של מחזיקי מניות באתר, ויש להתייחס אליהם ככאלו.
אם שואלים לדעתי יש צורך למסד את עניין הבית לקהילה. ולתת אסמכתא לעניין לקבוע קריטריון כללי כתנאי סף (לדוגמא חבר זהב ברציפות מעל לשנה וחבר בכלוב מעל שלוש שנים) ופשוט להרים בחירות לוועד של 5 אנשים שיבחרו אחת לשנה, ושאלה כמו אם יש צורך להרחיק אדם כזה או אחר צריכה לבוא בפניהם והם ידונו בזה. מי יכול להצביע? אני חושב שגם לזה צריך למצוא קריטריונים זהים.
שלום חברים. וניפגש באירועים משמחים יותר.
שקט חזק​(שולט)
שקט חזק​(שולט) • 23 באוק׳ 2007
איזה קישקוש.

נתחיל מזה שכלובי הוא בעל האתר, מייסדו, ומנהלו. אם זהו "הבית של הקהילה" (מושג דחוק וקלוש בפני עצמו. לקהילות אין בית, רק לאנשים יש), אזי הקהילה אימצה את האתר כביתה, ולא להיפך. הגולם קם על יוצרו והעבד כי יתחלף לפתע? אתר הכלוב הוא אתר שמצטרפים אליו אנשים שחושבים שהוא יספק את צרכיהם. אם נוצר הרושם שזהו הבית של הקהילה או השלולית הראשית שלה, זה רק בגלל שהוא כנראה קצת מוצלח.

נמשיך מזה שה"קהילה" עצמה, בהגדרה, היא מושג דינמי ואמורפי. אמורפי ודינמי. משתנה כל הזמן וחומק מהגדרות. אנשים שמכירים זה את זה, אנשים שיש להם עניין משותף, וגם אנשים שערבבו דעות ונוזלי גוף, הם עדיין לא מקשה אחת אחידה וסופית.

מנגנוני בחירות, הצבעות ועדים ודירקטוריונים הם כל כך מסורבלים ומאפירים את החיים, וכל כך לא לעניין במקרה זה, עד שעצם המחשבה עליהם מכניסה לדכאון חורף, שזה כידוע הדבר האחרון לו זקוק אדם בתחילת החורף.

אתרים מסוג זה מקיימים את הדינמיקה האנושית שלהם על בסיס המשכיות וברירה טבעית. טרולים ומחרחרי מדון, למשל, יאבדו עניין באתר אחרי זמן קצר, פשוט כי הגולשים האחרים באתר יאבדו עניין בהם. התערבות מנהל נדרשת רק במקרים קיצוניים, אבל דווקא בגלל שהם קיצוניים טוב שיש מנהל ולא איזה ועד לוגמי תה מנופח.

ובעצם זה לא רלוונטי, כי אין פה בחירה. זהו, כאמור, אתר פרטי. מי שמצטרף אליו מקבל את תנאיו, שיכולים להיות (בדומה למשל למגבלות גיל או לבוש במקומות "אמיתיים") איסור כזה או אחר, הגבלות שימוש כאלו או אחרות, וחשוב מכל - הכרה וקבלה של אופן הניהול שלו.
slu
slu

שקט.

slu • 23 באוק׳ 2007
נתחיל בזאת שישנו אלמנט המאפשר להשתמש במילים באופן מטאפורי ידידי השקט (ועדיף שכך ככל הנראה) גם מנהל האתר עצמו.. ודאי שלא התכוון ל"בית" באופן לטרלי אלא כמעין הדמייה לכך שהאתר יכנס תחתיו את הפעילות הוירטואלית של אנשי קהילת הבדס"מ. לא אתחיל איתך בויכוח של מה קדם למה הביצה או התרנגולת... (הקהילה אגב קדמה - חד משמעית!) אין ספק שכלובי מילא צורך שהיה קיים ועשה זאת באופן מוצלח למדי - כיום אם איני טועה הכלוב הוא האתר המוביל בין אתרי הבדסמ הישראליים.

אומר לך שישנו עוד מושג הנקרא סימביוזה. משמעו שאין האחד יכול להתקיים ללא האחר.
תאמר שהכלוב יכול להיות קיים גם בלעדי אלו שחושבים שצריך שינוי - אמת. אבל אין ספק שעם אבדן החברים והתמיכה בו - יאבד את מעמדו כאתר מוביל וחבל.

נסכם:

1. אין זכויות ללא חובות. נבחר השם "בית לקהילה" - יש לקחת בחשבון שהקהילה תבקש לעיתים התאמות ושינויים ע"פ הצורך של החברים בה גם אם אלו יסתרו את דעתו של אב הבית.

2. אני דווקא חושבת שרעיון שיתוף הפעולה בין החברים למנהל האתר, הוא הצעה לקידום ופיתוח יעיל שלו . לגבי דיכאונות - פנה לרופא המשפחה.

3.קהילה היא אכן מושג דינמי. אבל למעט בדלנים למניהם הרוצים בתחושת החשיבות העצמית המדומה שנותן ה"לבד", יהיו רבים שימצאו לנכון לומר שבהחלט כן! קיימת קהילת בדס"מ ישראלית וטיבעי ונכון שהיא מתפתחת ומשתנה עם הזמן.

4. קישקוש ידידי, גם הוא מושג מטאפורי ומהווה כותרת ראוייה לדברייך.

בידידות וקהילתיות יתרה .

slu
שקט חזק​(שולט)
שקט חזק​(שולט) • 23 באוק׳ 2007
נו.

כמו תמיד כל דיון ענייני בפורום הופך במהרה לפלטפורמה להעצמת אגו ולנסיונות עלבון קטנוניות.
הפעם זה קרה מהר מהצפוי.

החלק הענייני בתגובתך לא רלוונטי לכלום (ביצים בתים ותרנגולות - כן אני יודע, מטאפורית, מטאפורית) אינן ממין העניין כאן. היתה קהילה, אם נקרא לה כך, מישהו בה זיהה את הצורך להקים לה אתר, הקים אותו, ועכשיו הוא מנהל אותו.הוא הקים, והוא מנהל. לא הקהילה הקימה ומנהלת. הקהילה היתה לפני האתר? אז פאקינג מה? שתקים לה אותה קהילה ועד מנהל או מרכז מפלגה שיבחר את חבריה. בין זה לבין בחירת חברי האתר או התקנון שלו אין קשר.

החלק של הוצאות הלשון הילדותיות באמת מביך.

היי שלום, בנקודה זו איבדתי עניין כבר.
שוגי​(מתחלף)

נמאסתם!!!

שוגי​(מתחלף) • 23 באוק׳ 2007
כן דיונים פוליטיים, לא דיונים, כן ניקים כפולים, לא קונספירציות...
כל אחד חושב שהוא בעלבית וב"קהילה" של שתלטנים, ואין מנוב, חייבים מישהו שיכתיב כללים,
וזו אחריותו הבלעדית של מנהל האתר.

מי שלא נאה לו יכול להפסיק לכתוב או לחפש אתר אחר.
אם בחרתם להשאר ב"בית" לשם מניעת אי נעימויות כדאי שתצייתו לחוקים ולמי שמכתיב אותם אחרת יינקטו אמצעים.

טוב שסופסופ כלובי מביא בראש לכמה אנשים, ויפה שעה אחת קודם.

הקיצר, אם אני הייתי מנהל את הכלוב בתור עונש קולקטיבי לכל יפי הנפש ופותחי הפיות לשם הדמוקרטיה, הצבועים והצבועות, הייתי מפיל את האתר כעונש מרוב עצבים לכמה שעות בשביל שכוווולם ייסבלו!!!!

אז אוליי יילמדו להעריך את המקום שהתמכרו אליו ולא יכולים בלעדיו.

HIP HIP-
KLUVON
יישר כח. icon_wink.gif
Lanya Colson

רפאל ודומיו....

Lanya Colson • 23 באוק׳ 2007
דומיו - זה הדומים שלו?
כי אם כבר פותחים קבוצה, אני מתנדבת....
slu
slu

רבותי

slu • 23 באוק׳ 2007
השירשור הזה נועד על מנת להציע פתרון עניני לבעיה קיימת.
והבעיה אכן קיימת .

מקים האתר, ב.ח.ר לנכס לו את הקהילה כמקור שהאתר מאגד בתוכו, יעמוד נא מאחורי דבריו. וישתף את חבריה בעניין שללא ספק משפיע על כולנו ומעלה מעצמו את רצון החברים שדעתם תחשב.

גישת חוקי הבית, מתאימה אולי לסשן פרטי. לא לאתר המתיימר להיות קוסמופוליטי כל כך והמאפשר התקשרות לאנשים החורגת מהמצאי הנורמטיבי אם נגדיר זאת כך.

ה"דמוקרטיה" הקוסמופוליטית יפת הנפש כהגדרת חלק היא במידה רבה זו המאפשרת לנו להיות כאן כמי שאנחנו, כולם יחד ולחוד.

רלוונטיות היא באמת עניין סובייקטיבי שכדאי להיזהר מלהשתמש בו בנדיבות רבה מידי.
בקלות אפשר להלחליט שזה או אחר אינם רלוונטיים, באותה הקלות ההחלטה יכולה להיות מופנית כלפיך את/ה.

ש ו-ש החביבים. אנשים הגרים בבית מזכוכית, בריא להם שלא לזרוק אבנים.

בברכה .
slu
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 23 באוק׳ 2007
אני באמת לא מבין על מה יש פה להתדיין.

יש אתר פרטי. יש חוקים באתר. תעבור על החוקים, ותעוף. לא תעבור, ויותר לך להישאר. סוף סיפור.

די לטחון מים.
A v​(שולט)

שקט...

A v​(שולט) • 23 באוק׳ 2007

צודק לחלוטין.

Av icon_twisted.gif
dragon fly
dragon fly • 23 באוק׳ 2007
מקבי כתב/ה:
אני באמת לא מבין על מה יש פה להתדיין.

יש אתר פרטי. יש חוקים באתר. תעבור על החוקים, ותעוף. לא תעבור, ויותר לך להישאר. סוף סיפור.

די לטחון מים.

צודק.
אחרי זה בוכים שאין מים בכנרת. icon_wink.gif