לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חוק איסור העישון במקומות ציבוריים כולל מקומות בילוי

ים_yam​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 7 בנוב׳ 2007

חוק איסור העישון במקומות ציבוריים כולל מקומות בילוי

ים_yam​(לא בעסק) • 7 בנוב׳ 2007
האם עכשיו כשהעלו את הקנסות ושואפים לאוויר נקי ואכיפת החוק,
סוף סוף נוכל להינות מאוויר נקי גם במועדונים האהובים שלנו?

אני מודעת לריבוי המעשנים המזוכסטים כאן, הנהנים מצחנת הסיגריה ומאיטום הריאות בזפת,
אבל אני גם מאמינה שיש עוד כמוני שסיגריה בסביבתם הקרובה נכנסת לרשימת הגבולות האדומים ולקריאת מילת הביטחון בקול רם.
Alexey90210​(מתחלף)
Alexey90210​(מתחלף) • 7 בנוב׳ 2007
)))))))))))
לי החוק הזה ממש מתהים..
הפסקתי לעשן לפני חודשיים..
וכל, פעם שיש אלכוהול, ומעשנים מסביבי, אני רוצה שחתה..
לכן, אכשיו, בגלל החוק החדש הזה, אולי גם את הסיגריה לשבוע, אני לא יעשן.. ))
חוץ מזה, למה בכלל לעשן???
עם קוור, אז סמים - כי זה לפחות ממסתל.. ))
חוץ מזה, זה יצא מהאופנה.. היום הילדים המגניבים אולכים בלי פלאפון, ולא מעשנים..
לשני עוד לא היגעתי לכן אני מחשיב את עצמי לחצי מגניב.. ))))))
Blood​(אחר)
Blood​(אחר) • 7 בנוב׳ 2007
גם לי זה בא טוב
הפסקתי בשישי האחרון, אחרי שחזרתי ל-3 שבועות אחרי הפסקה של כ-4 חודשים.
מוהאאהאאא
אושה{אוש}
אושה{אוש} • 7 בנוב׳ 2007
לא כופה את עצמי על אחרים אבל הסיגריות מן הסתם הן הסיבה העיקרית שאני לא מגיעה כיום למועדון
סיגריה​(אחרת)

Re: חוק איסור העישון במקומות ציבוריים כולל מקומות בילוי

סיגריה​(אחרת) • 7 בנוב׳ 2007
ים_yam כתב/ה:
האם עכשיו כשהעלו את הקנסות ושואפים לאוויר נקי ואכיפת החוק,
סוף סוף נוכל להינות מאוויר נקי גם במועדונים האהובים שלנו?

אני מודעת לריבוי המעשנים המזוכסטים כאן, הנהנים מצחנת הסיגריה ומאיטום הריאות בזפת,
אבל אני גם מאמינה שיש עוד כמוני שסיגריה בסביבתם הקרובה נכנסת לרשימת הגבולות האדומים ולקריאת מילת הביטחון בקול רם.

טוב נו אז אני לא אבוא להגיד לך שלום...
למרות שאת כוסית icon_smile.gif...
היילני
היילני • 7 בנוב׳ 2007
ואולי במדינה מתוקנת היו מכבדים את זכותי לעשן ואת זכותך לנשום אויר נקי יותר, ובכל מקום ציבורי היו דואגים לחדר (לא לפינה) מעשנים, כזה מבודד. כך, את לא היית סופגת אותי, ואילו אני לא הייתי נאלצת לצאת החוצה ולקפוא מקור (בחורף) והבילוי שלי, באופן כללי, לא היה נפגם.
ויטו אנדוליני
ויטו אנדוליני • 7 בנוב׳ 2007
קשה לדמיין יציאה בלי אלכוהול, קשה לדמיין אלכוהול בלי סיגריות, קשה לדמיין סיגריות..אה, אין סיגריות.
לאותם אנשים המעשנים, חוק כזה באמת יכול לגרום לפגם בשרשרת ההנאה של הבילוי.

תמיד אפשרי לחזור לתיכון ולעשן בשירותים icon_rolleyes.gif
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 7 בנוב׳ 2007
קראתי איפשהו על פתרון יצירתי של יצרן אוהלים בסקוטלנד, שבעקבות החוק שם, החל לייצר אוהלי עישון שיוצבו מחוץ למקומות הבילוי כך שהמעשנים יוכלו לעשן בחוץ מבלי לקפוא מקור ומבלי להרגיש לגמרי מנודים.
ודיר באלאק למי שיעשן בשרותים - זהו חלק מהשטח הציבורי אליו גם אנשים שאינם מעשנים צריכים להגיע, וזכותם לעשות זאת מבלי להחנק יותר משכבר נחנקים מהריח בשרותים ציבוריים ברוב המקומות.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 7 בנוב׳ 2007
ציטוט: לא כופה את עצמי על אחרים אבל הסיגריות מן הסתם הן הסיבה העיקרית שאני לא מגיעה כיום למועדון

כנ"ל, ובמועדון אחד מסויים הבעיה אקוטית במיוחד - אני אשכרה מרגיש שקשה לי לנשום, אני משתעל, ובסוף הערב מריח כמו כבאי בסוף יום עבודה קשה... גועל נפש.

החוק כבר קיים שנים, וזה לא ממש מזיז למישהו. בתי-עסק כבר נתבעו וכסף כבר זרם, ועדיין, זה לא ממש מזיז למישהו. מה זה 5,000 שקל? עסק מצליח יכול לעמוד בזה בכיף. למה לאבד את קהל היעד המעשן, כשקהל היעד הבריא הוא שתקן ברובו (או 'ביישן' כמו שקוראים לזה) וגם אם הוא פוצה את פיו, אז הוא נתקל בסירוב ("זה מועדון\פאב\באר פה, אז אנשים מעשנים. מצטערים"), ואולי-אולי הוא יתבע את בית-העסק, וגם אז, בכמה נזק יצא העסק? כמה אלפי שקלים מסכנים? שווה לתת לכולם לאפר לך בנשמה. עדיף כלכלית, ומה שעדיף כלכלית עדיף על הכל.

וכמובן, יש את החוצפה הישראלית עם טיעון ה'חופש לעשן'. יש גם חופש להרביץ, לרצוח, לשדוד, לגנוב, לפרוץ, לנהוג בפראות, לדחוף בתור, לעצור באמצע צומת, להשמיע מוזיקה רועשת במקום ציבורי... לא? אנחנו הרי העם הנבחר, אז אנחנו בוחרים מה בא לנו לעשות. אין מעלינו שום חוק.