צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אונס בסעודיה

Josephin​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 20 בנוב׳ 2007
Josephin​(לא בעסק) • 20 בנוב׳ 2007
עומריקו כתב/ה:
אנחנו שופטים תרבות אחרת דרך העיינים שלנו וזה לא ממש נכון לעשות

אז אין מה להגיד בקשר לזה
אולי שם זה דבר רגיל טבעי וככה הם מאמינים

אמרת דבר נכון עומריקו .
jem's
לפני 16 שנים • 21 בנוב׳ 2007

Re: קשור לא קשור

jem's • 21 בנוב׳ 2007
ray of light כתב/ה:
אם תפשפש בתלמוד ובתנ"ך (מה שאני לא חושבת שתעשה)תמצא 2 חוקים קדומים (אשר מתבססים על חוקי קדם)על מקרי אונס העצוב בחוקים שכבוד הבחור (מן הסתם) כלל לא מוזכר אלא כבוד אביה וכבוד המשפחה.
עפ"י חוק אחד האנס מחוייב להתחתן לנאנסת במידה והיא רווקה וכמובן לשלם כסום כסף לאביה
בחוק השני אם אני לא טועה מדובר רק על סוג של "קנס כספי" כאמור באף אחד מהמקרים האונס לא נענש ולאף אחד לא אכפת מהבחורה.
לדעתי בחלק מהמגזרים בימינו המצב אינו שונה...

אני עשיתי עבודת סימנריון בנושא מקרי אונס בתנ"ך ומאוד לא היה פשוט למצוא חומר ממש הייתי צריכה ל"חפור" ....
עצוב עד מאוד

אני לא מבין מה הקשר בין חוקי התנ"ך לבין חוקי האיסלם אשר נהוגים בסעודיה
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 21 בנוב׳ 2007
ציטוט: אנחנו שופטים תרבות אחרת דרך העיינים שלנו וזה לא ממש נכון לעשות

אז דרך אלו עיניים אשפוט, עיניו של מישהו אחר? O_o
ללא גבולות'
ללא גבולות' • 21 בנוב׳ 2007
עומריקו כתב/ה:
אנחנו שופטים תרבות אחרת דרך העיינים שלנו וזה לא ממש נכון לעשות

אז אין מה להגיד בקשר לזה
אולי שם זה דבר רגיל טבעי וככה הם מאמינים

עומריקו,
אני אשפוט וזאת לא זכותי לשפוט אלא אף חובתי המוסרית לשפוט כל תרבות בה רומסים בני אדם, משתמשים בהם ודורסים את כבודם.

המנטרה של (איפה מנטרה באמת ?) "זאת תרבות אחרת "...זאת אחלה מנטרה לכל מיני החלטות שונות ומשונות אבל כשאותה תרבות מכשירה אונס קבוצתי של אישה, אני לא זכאית לטעון כנגד אותו מעשה אלא אני חייבת.

אבל אני עדיין אוהבת אותך icon_smile.gif
DanaDomme​(שולטת)

עומריקו

DanaDomme​(שולטת) • 21 בנוב׳ 2007
עומריקו אתה יותר צדיק מהאפיפיור, לא פלא שמישהי פה מבקשת ממך סליחה כבר שבועיים icon_lol.gif
נוריתE
לפני 16 שנים • 23 בנוב׳ 2007

Re: קשור לא קשור

נוריתE • 23 בנוב׳ 2007
עומריקו כתב/ה:
ray of light כתב/ה:
אם תפשפש בתלמוד ובתנ"ך (מה שאני לא חושבת שתעשה)תמצא 2 חוקים קדומים (אשר מתבססים על חוקי קדם)על מקרי אונס העצוב בחוקים שכבוד הבחור (מן הסתם) כלל לא מוזכר אלא כבוד אביה וכבוד המשפחה.
עפ"י חוק אחד האנס מחוייב להתחתן לנאנסת במידה והיא רווקה וכמובן לשלם כסום כסף לאביה
בחוק השני אם אני לא טועה מדובר רק על סוג של "קנס כספי" כאמור באף אחד מהמקרים האונס לא נענש ולאף אחד לא אכפת מהבחורה.
לדעתי בחלק מהמגזרים בימינו המצב אינו שונה...

אני עשיתי עבודת סימנריון בנושא מקרי אונס בתנ"ך ומאוד לא היה פשוט למצוא חומר ממש הייתי צריכה ל"חפור" ....
עצוב עד מאוד

אני לא מבין מה הקשר בין חוקי התנ"ך לבין חוקי האיסלם אשר נהוגים בסעודיה

מוחמד,כש"בנה" את הדת המוסלמית, גנב בלי בושה גם מהתנ''כ וגם מהברית החדשה.והחוקים האלו, הם ששררו באיזור מאות אם לא אלפי שנים,
ההבדל הקטן בין התרבויות הנאורות לאלו ששוררות שמה, הוא, שהם עוד חיים מנטלית, בתקופת התנ''כ.
אלפא דום​(שולט)
לפני 16 שנים • 23 בנוב׳ 2007
אלפא דום​(שולט) • 23 בנוב׳ 2007
הייתי הרבה יותר רגוע לגבי הדרך בה הערבים והמוסלמים מנהלים את ענייניהם אם זה לא היה כל כך קרוב ומשפיע עלינו. יחסיות תרבותית זה נחמד מאוד עד שתרבות הרצח והדיכוי בשם אללה דופקת אצלך בדלת ומלווה את פתיחת שנת הלימודים בשדרות ב"מתנה לילדים לפתיחת שנת הלימודים" (כך במקור).

אבל אם אני ביום טוב במיוחד שבו הרוע והטמטום שבעולם הזה עוד לא גרמו לי להתגמש, אני נוטה באמת להזדעזע מהוצאות פומביות להורג באיראן, לפעמים של נשים ובנות עשרה שהחטא שלהן היה שהן היו בהאיות (תרגום : האמינו באלוהים הלא נכון), מילת נשים, או סתם קטינה שנאנסה והצדק היצירתי של השלטון האיראני מצא דרך לחסל אותה. וזה שאירופה בימי הביניים לא נראתה יותר טוב לא עוזר.

אלפא.