סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

TSD - מה עדיף? לטקס או עור?

Queencie​(שולטת)
לפני 16 שנים • 8 בדצמ׳ 2007

TSD - מה עדיף? לטקס או עור?

Queencie​(שולטת) • 8 בדצמ׳ 2007
אני מתעניינת ברכישת כיסוי ראש מלא (HOOD) כשהמטרה העיקרית היא להביא למניעה מלאה של התחושות והחושים (total sensory deprivation = TSD).

מדובר בכיסויי ראש מלא, שכוללים אטימה לאוזניים וכיסוי לעיניים והמועדפים עליי הינם גם בעלי אופציה לשימוש/חיבור לגאג (או אטימה של אזור הפה), כך שכיסוי הראש מכיל רק חורים (או צינוריות) לנשימה דרך האף בלבד.
בשוק קיימים כיסויי ראש מלטקס (גומי), כאלה שמתנפחים או לא, או כיסויים מעור.

האם מישהו יכול לומר מנסיונו איזה מהם יביא לתחושת ניתוק מלא ומשמעותי יותר מהסביבה?
המלצות?
כריש-פטיש​(נשלט)
לפני 16 שנים • 9 בדצמ׳ 2007

לדעתי

כריש-פטיש​(נשלט) • 9 בדצמ׳ 2007
גם דרך אטמים אפשר לשמוע מתנודות הקול

אפשר לחבר לעבד מתחת לכיסוי אוזניות שנכנסות באוזן כך

שבנתיים "ירגע" עם מוזיקה טובה (-:
Tish Adams
Tish Adams • 9 בדצמ׳ 2007
אטמים יש ברמות שונות ודווקא התנודות זה מעולה.
מלחיץ עוד יותר icon_twisted.gif
עור נראה לי יעיל יותר למטרה שQ מחפשת.
red-cell​(מזוכיסט)
red-cell​(מזוכיסט) • 9 בדצמ׳ 2007
ניתוק מלא (או כמעט מלא) אפשר להשיג ע"י שני הסוגים, בעיקר אם את מדברת על לטקס קצת יותר עבה . יש המון סוגי הוד מעור ומלייטקס ולכל אחד יש את היתרונות שלו. מבחינת ניתוק מהסביבה שנייהם טובים באותה מידה ואלו שמתנפחים נותנים בידוד יותר טוב מבחינת מגע. לעור יש את הריח שלו שהוא פטיש בפני עצמו, ללייטקס יש את ההרגשה החזקה שההוד צמוד מאוד לראש ונותן את ההרגשה המיוחדת שלו. להוד מעור בד"כ יש שרוכים מאחורה לקשירה שבעזרתם את יכולה לקבל אפקט כמעט דומה.
מבחינת ראיה אין בינהם הבדל, בשני הסוגים תקבלי סגירה הרמטית של הראיה וכך גם של הנשימה מהפה (ואם את רוצה אז גם נשימה מהאף).
בשני הסוגים תחושת המגע היא שונה ומאוד מיוחדת אבל זה מאוד אינדבידואלי.

אני הייתי ממליץ בכל מקרה אטמי אוזניים, יש לזה אפקט מדהים בתוך ההוד ומגביר את תחושת הניתוק מהסביבה.

ההוד מעור הוא בד"כ יותר שימושי כי בקלות אפשר ליצר כאלו עם כיסויי עיניים שאפשר להוריד אותם או לחבר אותם באבזמים בחזרה, כמו גם כיסויי פה ואביזרים אחרים שאפשר לחבר. עם העור אפשר לשחק, לחבר להרכיב, להוסיף אבזמים וכו , כמו גם שאפשר להגדיל את חורי האוורור באף (מאוד חשוב לדעתי) מה שלא תוכלי לעשות עם הלייטקס. עם הלייטקס קשה מאוד לשחק, יש הודים שבאים ללא חורים לעיניים כלל ואלו שיש להם חורים לעיניים את תצטרכי להשתמש בכיסוי עיניים חיצוני, פחות אפקטיבי. כנ"ל לגבי כיסויי פה.
הלייטקס לעומת זאת מאוד שימושי למשחקי מקלחות זהב וכו' העור לא.

חשוב מאוד לבדוק לפני שקונים אם הסאב שלך מסוגל להיות בתוך הוד כזה. המון אנשים לא יודעים שיש להם חרדות מדברים כאלה. זה מעין סוג של קלסטרופוביה שבהרבה מקרים לא באה לידי ביטוי בקלסטרופוביה רגילה.

חוץ מזה שיש את הטיפולים הרגילים שמלווים כל אביזר מלייטקס, שימור ואחסון.

בקיצור, תקני שניים, אחד כזה ואחד כזה icon_biggrin.gif
Queencie​(שולטת)
לפני 16 שנים • 10 בדצמ׳ 2007
Queencie​(שולטת) • 10 בדצמ׳ 2007
וואו תודה אריטרו' על התגובה המקיפה!
ממה שאני מתרשמת בפורומים האחרים ובדומה - גם מתגובתך שלך, וצודקת טיש - נראה לי שעור יתן מענה טוב יותר לציפיות שלי ...

משהו כזה למשל:

או....

question.gif
kinkycat
לפני 16 שנים • 12 בדצמ׳ 2007

הערות נוספות

kinkycat • 12 בדצמ׳ 2007
אני מצטרף לדברים שאמר red-cell לפני, אך ישנם הבדלים נוספים בין עור ולייטקס כאשר מדובר בTSD.
התחושה של הTSD נגרמת לא רק מחסימת הראיה והשמיעה אלא גם מההרגשה של ה-HOOD על הפנים והראש. ככל שה-HOOD יהיה יותר צמוד כך תתגבר תחושת הבידוד. ברור שגם בלייטקס וגם בעור או ויניל על מנת שהחומר יעמוד במתיחה והצמדה חזקה יותר לראש ולפנים עליו להיות עבה יותר. היתרון של HOODS מעור הוא כפי שציינו פה, האפשרויות לחבר אליהם אביזרים שונים והבידוד הטוב יותר מקול. הלייטקס לעומתו נצמד טוב יותר לפנים אולם היות והוא יותר אלסטי ניתן להפעיל באמצעותו פחות לחץ.
בנוסף, על מנת להגיע ל-TSD מוחלט אמליץ גם על HOOD הכולל מחסום פה, היתרון הוא שהמחסום מחובר ל-HOOD ולא נמתח על ידי רצועות אחורה, לכן הוא פחות מכאיב בזויות הפה ונוח יותר לשימוש ממושך.
נושא נוסף שיש לקחת בחשבון הוא העובדה שהגוף מאבד כ-15% מתפוקת החום שלו דרך הפנים והראש (כן, לא רק מחשב מתחמם, גם השכל וגם אצל אלו שלא מאמצים אותו יתר על המידה... icon_smile.gif )
ה-HOOD מגביל את קצב שחרור החום וכתוצאה מכך הגוף מגיב בהזעה. ב-HOOD מליטקס התופעה יותר מורגשת אך התחזוקה של ה-HOOD כזה היא פשוטה - שטיפה במים וייבוש. העור לעומתו סופג את הזיעה והניקוי שלו מורכב קצת יותר.
Queencie​(שולטת)
לפני 16 שנים • 27 בדצמ׳ 2007
Queencie​(שולטת) • 27 בדצמ׳ 2007
תגובה שקיבלתי בהודעה פרטית הביאה אותי לבחון שוב את נושא כיסויי הראש העשויים מלייטקס.
ונראה לי שבתור HOOD ראשון אתחיל איתו...
אולי משהו כזה:
idea-016.gif

מתוך http://www.rubberevashop.com/

במקביל המשכתי לקרוא ולחקור את הנושא, ובין היתר הגעתי למאמר מעט ארוך, אך מקיף היטב זוויות רבות בנושא ה-HOODS (מומלץ ביותר):

http://www.houdini-connections.co.uk/4-info/Topics/info-8-headtrips.htm
נסיבתית
לפני 16 שנים • 28 בדצמ׳ 2007

חייזרים

נסיבתית • 28 בדצמ׳ 2007
אולי בכלל את צריכה חייזר כנשלט. לא תצטרכי לדאוג לכל הלבוש הזה.
חחח
מכשפונת ממתק
לפני 16 שנים • 28 בדצמ׳ 2007

רק מלהסתכל על התמונות

מכשפונת ממתק • 28 בדצמ׳ 2007
קיבלתי קוצר נשימה וקלסטרופוביה.