צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בטיחות במפגש ראשון בין שולט לנשלטת

Madame T​(שולטת)
לפני 16 שנים • 16 בדצמ׳ 2007

בטיחות במפגש ראשון בין שולט לנשלטת

Madame T​(שולטת) • 16 בדצמ׳ 2007
הנושא התעורר אצלי בעקבות הפוסט, שקראתי היום בבלוג של נופר (אשר נתנה לי את רשותה לצטט אותה בפורום). הפוסט המלא נמצא כאן -

http://www.thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=119646&blog_id=18441

עיקרו הוא דרישה של דום, שטרם פגשה, לפגישה ראשונה אצלו בבית, דבר שאצלי לפחות הדליק נורה מאד אדומה. האם זו דרישה לגיטימית לדרוש מסאבית פוטנציאלית, שמעולם לא נפגשה עם הדום, אלא רק היו ביניהם חילופי דברים בצורה וירטואלית או טלפונית, להפגש פגישה ראשונה אצלו בבית, וזאת למרות שביקשה, ולדעתי בצדק רב, להפגש במקום ציבורי? לי זה נראה א-ב של בטיחות, שמפגש ראשוני מעין זה ייעשה במקום ציבורי, נייטרלי ובוודאי ובוודאי שהסאבית לא תצטרך להגיע לבדה לביתו של גבר זר, שאיננה מכירה עדין למעשה, כי 'כך דרש הדום'. נראה לי גם מאד לא הוגן מצד אותו דום (ולדברי נופר נתקלה בדרישה זו לא מעט פעמים) להעמיד זאת כ'תנאי' – 'או שאת באה אלי הביתה למפגש הראשוני או שאין מפגש'.

מאחר שהנושא נראה לי חשוב מצאתי לנכון להעלותו כאן בפורום זה ואשמח לשמוע את דעותיכם בנדון.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 16 בדצמ׳ 2007
ציטוט: נראה לי גם מאד לא הוגן מצד אותו דום (ולדברי נופר נתקלה בדרישה זו לא מעט פעמים) להעמיד זאת כ'תנאי' – 'או שאת באה אלי הביתה למפגש הראשוני או שאין מפגש'.

למה לא הוגן? דווקא הוגן מאד מצדו לאפשר לה לסנן אותו מראש בקלות כזו, במקום לטרוח להתגנדר, להתרגש ולבזבז ערב שלם...
Jake​(שולט)

מוזר,

Jake​(שולט) • 16 בדצמ׳ 2007
נראה לי מאוד מוזר העניין.

מוזר בעיני ששלוט, אשר אמור לגרום לנשלטת לחוש הכי בטוחה בעולם, יידרוש דרישה שתגרום לאפקט ההפוך.

אני בהחלט מבין את רצונם של שולטים לגרום לפגישה ראשונה בביתם, אך עוד יותר מבין את סירובן של הנשלטות להפגש בבית אדם "זר", מה גם שהדרישה מגבירה את החששות והייתי רוצה להאמין שמובילה לסירוב עוד יותר נחרץ.

לסיכום - הדרישה סבירה, הסירוב גם.
Madame T​(שולטת)

זאלו, ג'ייק

Madame T​(שולטת) • 16 בדצמ׳ 2007
זאת בדיוק הבעיה, שאכן המסקנה היא שצריך לסנן שולט כזה, שבא בדרישה כזאת ולא 'להכנע' לדרישה, שעלולה לסכן אותך כסאבית, אבל יש פה איזה לחץ פסיכולוגי על מישהי שהיא נשלטת מטבעה ובתור שכזאת יש לה נטיה 'למלא הוראות' ובעצם אומרים לה: או שאת נכנעת לדרישה שלי, או שלא יהיה לך דום.

כשולטת, אני מודה, קשה לי להבין את זה, אבל משיחה עם נופר, ואני משערת שגם היא תגיב פה בהמשך, הבנתי, שהיא רואה זאת כדרישה שעליה למלא אותה, גם אם לא נראית לה, כי אחרת היא לא תמצא דום....
היודע איך

חחחחחחחחחחחח

היודע איך • 16 בדצמ׳ 2007
השירשור הזה כבר מתחיל להצחיק אותי...
משום מה, אין לי כמעט ספק שאני עוד אגיב כאן בהמשך...
aka BODYGUARD

לא תמצא דום???

aka BODYGUARD • 16 בדצמ׳ 2007
הכללה מעט מוזרה.

הגדרות הזהירות נטחנו כאן מכל הפינות והצורות ובשורה התחתונה נופר, וכל אחת

אחרת , צריכות לעשות את החושבים לפני ועושים אחרי...

הכרתי כמה שולטים בחיי שלא התנו קטע כזה וקרה שאף נמצאו מערכות בדס''מ נאות

גם מבלי לקיים פגישה ראשונה בביתו של מישהו.

אם לדעת נופר ,וכמובן כל אחת אחרת ,התנייה כזו מהווה תנאי בסיס למציאת דום, טוב

ועדיף שישאו רגליה/רגליהן לאיזור הקטגוריה הראשונה בפורומים , "אלפוני", וישננו

ויקראו ויפנימו .

מעבר לכך- אני ממש מסכים עם כבוד הרב, זאלו...

היא לא קיבלה עונש אלא מתנה.
מאיה27
מאיה27 • 16 בדצמ׳ 2007
ה"בקשה" שלה להיפגש במקום ציבורי - לגיטימית בהחלט .
ה "תנאי " שלו - להיפגש בבית שלו - מטומטם לגמרי .
היודע איך

באמת מאיה?

היודע איך • 16 בדצמ׳ 2007
דווקא הוא זה שדבריו נראים לך מטומטמים מבין השלושה?
טוב עזבו אותי עכשיו... יש דברים חשובים יותר...
מפי...
זאלופון​(שולט)

Re: זאלו, ג'ייק

זאלופון​(שולט) • 16 בדצמ׳ 2007
Madame T כתב/ה:
זאת בדיוק הבעיה, שאכן המסקנה היא שצריך לסנן שולט כזה, שבא בדרישה כזאת ולא 'להכנע' לדרישה, שעלולה לסכן אותך כסאבית, אבל יש פה איזה לחץ פסיכולוגי על מישהי שהיא נשלטת מטבעה ובתור שכזאת יש לה נטיה 'למלא הוראות' ובעצם אומרים לה: או שאת נכנעת לדרישה שלי, או שלא יהיה לך דום.

כשולטת, אני מודה, קשה לי להבין את זה, אבל משיחה עם נופר, ואני משערת שגם היא תגיב פה בהמשך, הבנתי, שהיא רואה זאת כדרישה שעליה למלא אותה, גם אם לא נראית לה, כי אחרת היא לא תמצא דום....

מה זאת אומרת "לא תמצא דום"? חסרים כאן דומים? הרי אי אפשר לזרוק אבן אקראית אל רשימת "איתך עכשיו בכלוב" בלי לפגוע בדום כלשהו (ולהתחיל לברר כמה עולה מסך חדש).

אלא אם כן... יש גם קריטריונים כלשהם בנוגע לאיכות הדום. במקרה כזה, שתציב כל אחת את הקריטריונים שלה ותפעל לפיהם. לו הייתי סאבית, הקריטריונים שלי בהחלט היו פוסלים דומים שלא רגישים כלל לחששות המאד-הגיוניים שלי, ולא יודעים מתי הם לא צריכים "להפגין שרירים" ולהראות כמה שהם שולטים דגולים שהכל נהיה בדברם, אלא לנהוג בחוכמה ולראות גם את האדם שמולם ולא רק את עצמם. שלא לדבר על כך ש"דומים" שלא עושים דבר כדי להפיג את החשש שהם אנסים פוטנציאליים היו עפים על טיל. מי שהקריטריונים שלה שונים, שיהיה לה בהצלחה.
ים_yam​(לא בעסק)

Re: מוזר,

ים_yam​(לא בעסק) • 16 בדצמ׳ 2007
Jake כתב/ה:
נראה לי מאוד מוזר העניין.

מוזר בעיני ששלוט, אשר אמור לגרום לנשלטת לחוש הכי בטוחה בעולם, יידרוש דרישה שתגרום לאפקט ההפוך.

אני בהחלט מבין את רצונם של שולטים לגרום לפגישה ראשונה בביתם, אך עוד יותר מבין את סירובן של הנשלטות להפגש בבית אדם "זר", מה גם שהדרישה מגבירה את החששות והייתי רוצה להאמין שמובילה לסירוב עוד יותר נחרץ.

לסיכום - הדרישה סבירה, הסירוב גם.

ג'ייק, זה באמת מפליא אותי שדווקא אתה רואה בדרישה הזו דרישה סבירה.
גם דייט רגיל לא בטוח לקיים בבית של אדם זר אז על אחת כמה וכמה מפגש ראשון עם גבר בתחום הבדס"מ שדורש אמון יותר גדול ממערכת יחסים ונילית.
זה ש"הוד מעלתו" מעדיף להשאר בטרנינג בבית במזג האוויר החורפי הזה או לא לצאת מהמזגן בקיץ זה מעיד על עצלנות וחוסר התחשבות בבת זוגו למפגש.
כן, זו בהחלט דרישה שצריכה להדליק נורה אדומה!
גם אם אין לאותו "אדון" כוונת זדון לגבי העלמה, חוסר נכונותו לתת לה תחושה בטוחה במקום ציבורי ועצלנותו לצאת מהבית מבחינתי היו גורמים לי לומר לו "תודה אבל לא תודה, תשאר בבית לאונן מול הצ'אט, אני אמצא גבר שמוכן לצאת מהבית למעני ואפילו להזמין אותי לקפה באיזה מקום נחמד"...
לדעתי גם שולט צריך להיות אדם וג'נטלמן ורק כך לזכות בתואר "אדון".

(וזו דעתי הונילית לנושא icon_rolleyes.gif )