בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אכיפת חוק העישון אתמול בקולנוע זמיר ,איך אוכפים ועל מי .

never
לפני 16 שנים • 9 בינו׳ 2008

Re: אגואיזם..תרבות דיון...

never • 9 בינו׳ 2008
[quote="רחפנית-הדומית המרחפת"]
never כתב/ה:
ציטוט:

NEVER יקירה,

לא התייאשת? את לא שמה לב שזה דו שיח של חרשים?
הוא נעול בדעתו השלילית והמקובעת, הרי דעותיו הן שקובעות,
ורק אנשים מסוגו ראויים להיות ברי דעת ודיעות נכונות, הם הרי יודעים הכל,
וכל השאר הינם אנשים שליליים אשר דיעותיהם הינן "לא אינטיליגנטיות" או ראויות
להתייחסות בוגרת.
חבל על המאמץ, הוא לא השכיל להבין דבר אחד,
שכולם שווים בין אם הם מעשנים או לא, בין אם הם גבוהים/נמוכים, רזים/שמנים,
אבל איך תצפי מאדם בעל דיעות גורפות "אני בטוח שאת זורקת את בדל הסיגריה
שאת מעשנת, ברחוב" להבין משהו מעבר לקצה אפו?

על זה בדיוק דיברתי בנוגע לתרבות הדיון, שהוא ושכמותו מגיבים לגופו של אדם
ולא לגוף תגובתו.

אני לגמרי מבינה על מה את מדברת..
אבל האמת היא שהרבה יותר משמפריעה לי דעתו בנוגע לענין הספציפי, קשה לי לראות כל כך הרבה שנאה, תיעוב וחוסר סובלנות במדינה שלנו. הוא אחד מלא מעטים שמרגישים תחושות כאלו ואני לא מדברת רק על הנושא הזה אלא על הרבה נושאים ותחומים אחרים בהם יש קונפליקטים תמידיים/ יריבות עמוקה.
אז כן, אולי זה חסר טעם (למרות שגם הוא יכול להפתיע) אבל קשה לי להתקל בזה כל כך הרבה פעמים ולראות שמשהו מאוד מאוד מקולקל בחברה שלנו.
עומר1​(נשלט)

מה שמקולקל בחברה שלנו...

עומר1​(נשלט) • 9 בינו׳ 2008
זה לא אנשים כמוני שמעוניינים לשמור על הבריאות ועומדים על זכותם שלא יעשנו לידם, אלא אנשים שמצפצפים על החוק ועל הזולת (בעניין העישון ובעניינים אחרים גם כן).
זה מה שבאמת מקולקל בחברה שלנו.
מה שמקולקל בחברה שלנו הוא שבניגוד למדינות מערביות אחרות, שם התקבל החוק בהבנה, בחיוך ובצייתנות, פה בישראל מעשנים מתמרדים ומפרים את החוק ברגל גסה ובחוסר התחשבות בוטה. לכן אמרתי שהם יבינו את זה רק דרך הכיס.
והרי אלה חדשות ישנות שישראלים נחשבים חסרי תרבות, חצופים וגסי רוח, חסרי כל כבוד לחוק ולזולת.

אין פה עניין של התפשרות והתחשבות. זה לא שאני אהיה מוכן שתעשני סיגריה אחת בכל ביקור שלך בבית קפה במקום 5. זה גם לא שיהיה לך ערב או בית קפה משלך. ההתפשרות, שלא קיימת במדינות אחרות, היא העובדה שיש לבית הקפה אפשרות להקצות לך 25% מהשטח, כמובן בתנאי שיהיה מופרד לחלוטין משאר השטח. רק שאת לא רואה את ההתפשרות. נותנים לך אצבע ואת רוצה את כל היד. במדינות אחרות זה לא קיים, ואת לא שומעת התמרמרות ובטח שאת לא רואה דריסה של החוק ברגל כ"כ גסה כמו בישראל. במדינות אחרות ההתפשרות היא בכך שאדם הרוצה לעשן, יוצא החוצה 5 דקות, ומעשן. לא קורה שום אסון והשמיים לא נופלים וזה לא פוגע בשום הנאה. ואם זה כן פוגע בהנאה, זה גם בסדר, כדי שמי שמעשן לא יפגע בהנאה של האחרים. אין פה שיוויון ואין סימטריה מכיוון שמי שמעשן במקום סגור מפריע למי שלא מעשן, ולא ההיפך. אדם מעשן יכול לעשן 5 דקות בחוץ. אדם לא מעשן לא יכול לצאת החוצה ממקום מעושן כדי לשאוף אויר נקי 5 דקות ואז שוב לחזור למקום המעושן...
דווקא כן הבנתי (בניגוד להבנה שלך אותי..) למה התכוונת בדברים שלך על השלכת פסולת. לקחתי את זה צעד אחד קדימה, אבל באמת לא ציפיתי שתביני. וכשאמרתי שאני לע-ו-ל-ם לא משליך פסולת ברחוב, התכוונתי לזה. אלה סטנדרטים שכנראה זרים לישראלית ממוצעת, (ועוד מעשנת..)אבל לא זרים לי. וזה בהחלט עוד אחת מהרעות החולות של המעשנים - השלכת בדלי סיגריות.
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)

Re: מה שמקולקל בחברה שלנו...

עומר1 כתב/ה:
זה לא אנשים כמוני שמעוניינים לשמור על הבריאות ועומדים על זכותם שלא יעשנו לידם, אלא אנשים שמצפצפים על החוק ועל הזולת (בעניין העישון ובעניינים אחרים גם כן).
זה מה שבאמת מקולקל בחברה שלנו.
מה שמקולקל בחברה שלנו הוא שבניגוד למדינות מערביות אחרות, שם התקבל החוק בהבנה, בחיוך ובצייתנות, פה בישראל מעשנים מתמרדים ומפרים את החוק ברגל גסה ובחוסר התחשבות בוטה. לכן אמרתי שהם יבינו את זה רק דרך הכיס.
והרי אלה חדשות ישנות שישראלים נחשבים חסרי תרבות, חצופים וגסי רוח, חסרי כל כבוד לחוק ולזולת.

אין פה עניין של התפשרות והתחשבות. זה לא שאני אהיה מוכן שתעשני סיגריה אחת בכל ביקור שלך בבית קפה במקום 5. זה גם לא שיהיה לך ערב או בית קפה משלך. ההתפשרות, שלא קיימת במדינות אחרות, היא העובדה שיש לבית הקפה אפשרות להקצות לך 25% מהשטח, כמובן בתנאי שיהיה מופרד לחלוטין משאר השטח. רק שאת לא רואה את ההתפשרות. נותנים לך אצבע ואת רוצה את כל היד. במדינות אחרות זה לא קיים, ואת לא שומעת התמרמרות ובטח שאת לא רואה דריסה של החוק ברגל כ"כ גסה כמו בישראל. במדינות אחרות ההתפשרות היא בכך שאדם הרוצה לעשן, יוצא החוצה 5 דקות, ומעשן. לא קורה שום אסון והשמיים לא נופלים וזה לא פוגע בשום הנאה. ואם זה כן פוגע בהנאה, זה גם בסדר, כדי שמי שמעשן לא יפגע בהנאה של האחרים. אין פה שיוויון ואין סימטריה מכיוון שמי שמעשן במקום סגור מפריע למי שלא מעשן, ולא ההיפך. אדם מעשן יכול לעשן 5 דקות בחוץ. אדם לא מעשן לא יכול לצאת החוצה ממקום מעושן כדי לשאוף אויר נקי 5 דקות ואז שוב לחזור למקום המעושן...
דווקא כן הבנתי (בניגוד להבנה שלך אותי..) למה התכוונת בדברים שלך על השלכת פסולת. לקחתי את זה צעד אחד קדימה, אבל באמת לא ציפיתי שתביני. וכשאמרתי שאני לע-ו-ל-ם לא משליך פסולת ברחוב, התכוונתי לזה. אלה סטנדרטים שכנראה זרים לישראלית ממוצעת, (ועוד מעשנת..)אבל לא זרים לי. וזה בהחלט עוד אחת מהרעות החולות של המעשנים - השלכת בדלי סיגריות.

תגיד עומר,
ברצינות עכשיו, לא נמאס לך מהדיעות הקדומות שלך?
מההכללות הגורפות המעידות על פאנטיות ובורות?
זה ש-never מעשנת זה עושה אותה או את דומיה לפחות ממך?
או לפחות שומרים על איכות הסביבה??
בוא נטייל ברחובות תל אביב יקירי המתלהם ואראה לך כמה "לא מעשנים"
זורקים פסולת ברחוב ,או דרך חלון של מכונית לכביש, אני תוהה מאיזה מקום
הגעת שכך ראשך מלא בדיעות קדומות וחוסר סבלנות וסבלנות לזולת.
לא זכור לי שבשום מקום never הצדיקה לעשן לך בפרצוף או "לתקוף"
אותך בעשן סיגריות, אבל אתה בשלך, כלל לא קורא את דבריה
אלא ממשיך לתקוף על כלום.

סלח לי אבל בדיעותיך הקדומות ובהתלהמותך,אתה הוא זה שעונה לכינוי
"הישראלי הממוצע" ולא היא.
נסה קצת לראות מעבר לחוטמך, נסה להבין מה מגיבים לך, במקום
להתלהם עם מניפסט עצמי שכל קשר בינו ולבין תגובת never הינו מקרי בהחלט.

ועוד משו אחרון ודי (נשבעתי לעצמי שסבלנותי לפאנטיות שלך כבר קצה)
אתה כל כך מנופף בהתנהגות ארצות אחרות לגבי חוק העישון,
אז אולי תלמד מהם מהי תרבות דיון ונימוס אלמנטרי.

שא ברכה.
TOB​(שולט)
TOB​(שולט) • 9 בינו׳ 2008
icon_redface.gif תגידו לא נמאס לכם לטחון כל כך הרבה מים על נושא לא מעניין שכזה?????? די לריב על השטויות שכאלה , אולי שמישהו ייפתח איזה פוסט חיובי לשם שינוי , למשל "מהו הפטיש שהכי מדליק אותך"? או "איך ההרגשה שהבוסית שלך עושה לך עיניים כאלה שבאלך ישר להיות על ארבע ?
עומר1​(נשלט)

לא אמרתי שרק מעשנים מלכלכים

עומר1​(נשלט) • 9 בינו׳ 2008
אבל נתקלתי בלא מעט מעשנים אגרסיביים, או שאולי את מצדיקה אלימות כנגד "נודניקים" ו"קרציות" כמוני?
את כל הזמן מנפנפת בחוסר תרבות הדיון שלי, בלי בכלל להבין מה אני אומר. את לא מסכימה איתי, ואני גם אומר שהמעשנים שמתנגדים לחוק הם חסרי תרבות, ואת כדי שיהיה לך מה לומר, זורקת מילים באויר. אני מאחל לך ולמדינה בכלל שכולם יהיו תרבותיים כמוני. היינו מדינה עם נימוסים בריטיים, בטח תגידי "מרובעים", ואני אגיד הלוואי.
את אומרת ש-NEVER לא רוצה לנשוף לי עשן בפנים, אבל היא מתנגדת לחוק, וזה אומר שלא ממש אכפת לה אם העשן מפריע לי. היא רוצה את ההנאה שלה. היא אמנם מוכנה לשאת ולתת על ההנאה הזאת, אבל לא מבינה שאין מקום למו"מ כי גם "קצת עשן" מפריע. אין דרך להתחשב.
כמו שאמרתי קודם - ההתחשבות בארץ היא מעל ומעבר- בזה שמאפשרים לבעלי העסקים ליצור מרחב המהווה 25% משטח העסק. ההתחשבות בחו"ל היא בכך שמעשנים יוצאים לעשן בחוץ. זאת גם התחשבות כי אפשר לחשוב על מצבים שאפילו זה לא יהיה חוקי (וזה גם יקרה, אבל בעוד כמה עשרות שנים...)
ניקי666 niki
לפני 16 שנים • 13 בינו׳ 2008

תודה לכולם על התגובות .

ניקי666 niki • 13 בינו׳ 2008
למרות שמטרת השרשור היתה היחס וצורת האכיפה בערב המדובר התפתח השרשור לכיוון של בעד ונגד החוק .

במהלך השבוע האחרון פנו אלי המארגנים של המסיבה והתנצלו על המקרה ,קיבלתי את התנצלותם ומבחינתי העניין הגיע לסיומו .

אני מצר על העובדה כי מסר אנשים כאן בחרו לקטלג אנשים מעשנים כבני אדם פחות טובים
שמתנהגים בצורה שונה מהנורמה ,מיותר לציין כי תכונות והכללות אלה אין להם כל בסיס והרי המעשן אינו איש מכוכב אחר ויכול להיות גם בן משפחה וחבר קרוב ..

אני אישית נגד החוק המדובר ורואה בו התערבות גסה של הרשויות בפרט ,גם הסנקציות שמוטלת על בעלי עסקים שבתחומם נתפסו מעשנים נראים לי בלתי הגיוניים ,החוק הנל נראה לי כעוד מקור הכנסה פורה לרשויות המקומיות בדוגמא לסקציות המוטלת באכיפת החנייה .
עומר1​(נשלט)
לפני 16 שנים • 14 בינו׳ 2008

אף אחד לא היה צריך להתנצל בפניך על זה שנתבקשת לציית לחוק במד

עומר1​(נשלט) • 14 בינו׳ 2008
אף אחד לא צריך להתנצל בפניך על זה שהדלקת סיגריה בניגוד לחוק ונתבקשת לציית לחוק שנתקבל בכנסת ישראל.
אתה בהחלט אדם פחות טוב אם אתה מצפצף על החוק, ולא סתם חוק, אלא שחוק שנוצר בגלל שאתה ואנשים כמוך מרשים לעצמם להרעיל את האויר ולכפות על אנשים תמימים לנשום את הרעלים שלכם. ואותם אנשים עמדו חסרי אונים מול אנשים חצופים כמוך.
אתה יכול להיות נגד החוק, אך כל עוד הוא קיים, אתה חייב לציית לו.
וגם אם החוק לא היה קיים - תבין שאתה מהווה מטרד לרוב האוכלוסיה ואל תעשה דווקא לאף אחד, ואל תצפצף על הזולת. אם תתחשב באנשים ולא תרשה לעצמך לצפצף עליהם, זה בדיוק מה שיהפןך אותך מאדם לא טוב לאדם טוב.
או בשתי מילים - דרך ארץ (מילים שחסרות במדינה שלנו...)
ניקי666 niki

Re: אף אחד לא היה צריך להתנצל בפניך על זה שנתבקשת לציית לחוק

ניקי666 niki • 14 בינו׳ 2008
עומר1 כתב/ה:
אף אחד לא צריך להתנצל בפניך על זה שהדלקת סיגריה בניגוד לחוק ונתבקשת לציית לחוק שנתקבל בכנסת ישראל.
אתה בהחלט אדם פחות טוב אם אתה מצפצף על החוק, ולא סתם חוק, אלא שחוק שנוצר בגלל שאתה ואנשים כמוך מרשים לעצמם להרעיל את האויר ולכפות על אנשים תמימים לנשום את הרעלים שלכם. ואותם אנשים עמדו חסרי אונים מול אנשים חצופים כמוך.
אתה יכול להיות נגד החוק, אך כל עוד הוא קיים, אתה חייב לציית לו.
וגם אם החוק לא היה קיים - תבין שאתה מהווה מטרד לרוב האוכלוסיה ואל תעשה דווקא לאף אחד, ואל תצפצף על הזולת. אם תתחשב באנשים ולא תרשה לעצמך לצפצף עליהם, זה בדיוק מה שיהפןך אותך מאדם לא טוב לאדם טוב.
או בשתי מילים - דרך ארץ (מילים שחסרות במדינה שלנו...)

התגובה המתלהמת שלך מציגה אותך כאדם קטן וכמורמר ,אם היית טורח לקרוא את תגובתי להפנים ולהבין אותה היית מבין כי הציות לחוק אינו הנושא כלל וכלל .
אני מבקש ממך כי באם הינך מעוניין לנהל דיון תרבותי תחדל מלכנות בשמות גנאי אנשים מעשנים
ולהציג אותם במצג שווא של מטרידנים סביבתיים .
כפי שאתה טוען כי מחוייב לציית לחוק ואתה צודק בכך אזכירך כי לך אין סמכויות אכיפה ובאם אתה מבחין רחמה ליצלן באדם מעשן הינך רשאי להתקשר לאגף הפיקוח ברשות המקומית הרלוונטית .
כמו כן להזכירך עדיין לא לא מונית על ידי משרד החינוך למחנך הלאומי אז תמנע מאיתנו את תורתך הקלוקלת .
איני מתכוון להתנגח עימך בפורום כי בניגןד אלייך יש לי עיסוקים אחרים ובינהם לשבת במקומות ציבוריים ולהנות מסיגרייה טובה ..
מאחל לך חיים טובים .
עומר1​(נשלט)

וכשמדברים אליכם בנימוס זה עוזר? נאדה..

עומר1​(נשלט) • 14 בינו׳ 2008
כשמבקשים ממעשן שלא לעשן, הוא מסתכל במבט זועם, מסנן איזו קללה וממשיך לעשן.
וזה במקרה הטוב. במקרה הרע ישנה גם אלימות פיזית.
מה שאתה מפרש כתגובה מתלהמת, היא לא אחרת מאשר תגובה אסרטיבית לאדם שמתעקש לצפצף על אנשים אחרים.
אני הבנתי שאתה רוצה לכוון את הדיון לאפליה שהופלית בכך שהעירו לך כשעישנת מול אחרים שלא העירו להם.
אבל זה לא הנושא.
זה שאחרים מפרים את החוק, לא נותן לך שום זכות להפר את החוק גם כן.
קודם כל אתה תהיה בסדר.
אני לא הצגתי אותך כמטרידן בתור מצג שווא. אתה אכן מטרידן, רק שאתה מסרב להבין את זה.
אתה מטריד כשאתה מדליק סיגריה במקום ציבורי סגור. זה מפריע לרוב האנשים. מה לא ברור? אתה מרעיל את האויר. אתה מזיק לבריאות של מי שנמצא בסביבתך. אתה לא מבין?
אם אתה לא מבין כשמסבירים לך בטוב, בדיוק בשביל זה יש את החוק, ואתה תבין דרך הכיס, או לפחות תתקל באי נעימות כמו שהייתה לך. היה לך נעים כשדרשו ממך לכבות את הסיגריה?
במקום להתבכיין בפורומים באינטרנט, תגיד תודה שלא בא פקח ונתן לך קנס של 1,000 ש"ח.
ואגב - בהחלט יש לי סמכות אכיפה. אנשים פרטיים מגישים תביעות בבתי משפט לתביעות קטנות נגד בתי עסק שאפשרו עישון בשטחם. במקום שהרשויות לא אוכפות מספיק טוב, נכנסים אנשים שמטרידנים כמוך מפריעים להם. תהיה בטוח שאם אני ארגיש צודך, אני אתבע עסק שיאפשר עישון בתחומו, בנוסף לתלונה בעירייה. אני אעשה ה-כ-ל כדי שמטרידנים כמוך לא ירעילו לי את האויר. אתה רוצה להרעיל את עצמך - בבקשה. תעשן את עצמך למוות בחדר אטום. לא לידי ולא במקום ציבורי.
ותפסיק להתבכיין על זה שהפלו אותך...הרצחת וגם ירשת?? אתה ממש הקוזאק הנגזל.
חצוף.