צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אכיפת חוק העישון אתמול בקולנוע זמיר ,איך אוכפים ועל מי .

עומר1​(נשלט)
לפני 16 שנים • 15 בינו׳ 2008

Re: מסיבות פרטיות ומועדוני חברים

עומר1​(נשלט) • 15 בינו׳ 2008
שחורה ונאווה כתב/ה:
אתם יודעים מה הם יכולים לעשות אם מזמינים אנשים למסיבות פרטיות או למועדוני חברים סגורים? אמרו לחברים שלנו שמותר להם לעשות מה שהוא רוצים במסיבות פרטיות.

במסיבות עם חוג אנשים קבוע אי אפשר להגדיר את המסיבה "מסיבה פרטית למועדון חברים סגור"?
צריך לבקש מהלא מעשנים לחתום על משהו או שאומרים להם שהמסיבה תהיה עם מעשנים?

אם הכוונה שלך במסיבות פרטיות היא מסיבות שנערכות בבית של אדם והוא מזמין כמה חברים שלו הביתה, אז כן - אפשר לעשן שם. אבל זה יהיה מאוד לא חברי ולא הוגן ומעשה אנטי חברתי לעשן במקום פרטי אם יש שם חברים לא מעשנים.

אם הכוונה שלך במסיבות פרטיות היא מסיבות שנערכות במועדון מסחרי, שקיבל רישיון עסק, וגובה תשלום עבור שירותיו - לא, אסור לעשן שם. אני מבין שהישראלים חייבים להמציא "הברקות" ו"קומבינות" כדי לעקוף (לא לאכוף) חוקים, אבל באמת שיש גבול לכל תעלול.
הכוונה של המחוקק הייתה מאוד ברורה וההתחכמויות האלה לא רק שמכעיסות (שוב הישראלי הקומבינטור, התחמן) אלא גם לא חוקיות. את לא יכולה להחתים אנשים על מסמך שאומר שבמועדון מעשנים כי את לא יכולה להחתים אנשים על מסמך שנוגד את החוק. המסמך בטל.[
מועדון מסחרי שמקבל רישיון עסק וגובה תשלום עבור שירותיו, גם אם הוא יתלה שלט גדול "מועדון פרטי" הוא עדיין מקום ציבורי עפ"י החוק. ובמקום ציבורי, עפ"י החוק, אסור לעשן.
למה כ"כ קשה להבין את זה? למה כ"כ קשה לקבל ולהסכים לזה?
למה להיות קשים, מרדנים, להפר את החוק, לעשות דווקא וכו'?
למה פשוט לא להבין שעישון הוא דבר מזיק ומי שרוצה להזיק לעצמו, שיעשה את זה, אבל שלא יזיק לאחרים שלא רוצים להחשף לעישון שלו?
הדבר הזה עובד מצויין בארה"ב, באוסטרליה ובחלקים גדלים והולכים באירופה (אירלנד, סקוטלנד, אנגליה, ספרד, איטליה, מדינות סקנדינביה, בלגיה, צרפת!!!!!!!!, בקרוב גם בגרמניה). אז די להתחכם. אם מעשנים יכולים לעשן בחוץ בקור האירופי או הניו יורקי או הבוסטוני, גם בארץ יכולים. ותאמינו לי שבאירופה ובמזרח ארה"ב קר בחורף הרבה יותר מאשר בישראל. ואפילו כמה שקר בחוץ כרגע, הרבה יותר קר באירופה ובמזרח ארה"ב. הטמפרטורות מתחת לאפס, ולעיתים הרבה מתחת לאפס (למשל בשיקגו הטמפרטורה כל השבוע מתחת לאפס ובשישי בלילה היא תגיע למינוס 16) , כל החורף. וגם יורד שלג. אז תפסיקו להתפנק ולהתבכיין ואם בא לכם לעשן, תעשו מה שעושים האחים שלכם באירופה, בארה"ב ובאוסטרליה וצאו לעשן בחוץ.
ניקי666 niki
ניקי666 niki • 15 בינו׳ 2008
יש אפשרות חוקית של הגדרת המקום כמועדון חברים כאשר כל מי שמגיע בשעריו יוכל להרשם ולחתום על כביכול תקנון שאחד הקריטריונים שלו הוא הסכמה וידיעה כי מעשנים במקום .
ידוע לי על מספר מקומות שעובדים כבר בצורה הזאת ואני מברך על כך .
ועומר ,בסופו של דבר המלחמה שלך היא מלחמה בתחנות רוח ותשאיר אותך ספון בביתך ונושם אוויר נקי ..
שחורה ונאווה
שחורה ונאווה • 15 בינו׳ 2008
באולמות אירועים מותר לסגור אירועים. היה אירוע לעובדי חברת פלפון ובני זוגם והוגדר מסיבה פרטית או אירוע פרטי.
היינו באותו אולם שיום לפני היה מועדון רגיל. באירוע של מקום עבודה אסור לעשן אבל במועדון חברים או במסיבה פרטית החברים שוכרים מבעל המועדון את המקום והמסיבה היא לא שלו. החברים מחליטים מה הם רוצים כי זאת מסיבה פרטית. אם המארגנים ירצו מסיבה בלי עישון או עם חדר עישון גדול היא תהיה מה שהם מחליטים.

בשיטה של מסיבות פרטיות כל אחד יוכל לבחור לו את המסיבות ויודע מראש לאן הוא מגיע ואם יש חדר ללא מעשנים או למעשנים ומה גודל החדר. עם החוק החדש יש הרבה מקומות ללא מעשנים והחברים הלא מעשנים יכולים ללכת לשם.

אני בעד חדר ללא מעשנים כדי שיוכלו להיות עם הלא מעשנים האחרים או עם מעשנים שיחכו עם הסיגריה כשיכנסו לחדר ללא עישון אבל 25% הוא לא לעניין.

אני יודעת על הרבה מסיבות פרטיות אבל אני לא יודעת אם יש מועדוני חברים. איך מוגדר הנו לימיט?
עומר1​(נשלט)
niki 666 כתב/ה:
מסכים עם הטיעון הלא אינטילגנטי כהגדרתו של ממציא החוכמה האינטילגנצייה מר עומר 1
ישנם מפגעים סביבתיים חמורים יתר מאשר אותה סיגרייה שאדם רוצה לעשן בסיומו של שבוע .
ואני אף אגדיל ואביא דגמאות נוספות ...האם פעם חשבת עומר כי הבשר שאתה אוכל מלא באנטיביוטיקה שחיידקים מפתחים אליה סבילות ,האם אתה יודע שבחלק מהרשויות המקומיות הביוב זורם לים ומזהם את הסביבה ,האם אתה יודע לאיזה נזק גורמות אנטנות סלולריות שמצבת על גגות של בנינים ...לכל הדברים שהזכרתי קיים חוק ,חק שלא נאכף מככיוון שלמבצעי העבירות הנל יש לובי די חזק בכדי שלא יאכף .

אתה מציג את האנשים שלא תומכים בטיעונייך כבעלי אינטילגנצייה של גיל 3 ואני אומר לך כי תמימותך וטיפשותך אותה אתה בוחר להציג קבל עם ופורום אינה מוסיפה לך כבוד ואמנע מלנקוב בגיל ..

ושוב ארענן את זכרונך ידיד המלומד ..לך אין סמכות אכיפה ,נכון אתה רשאי לתבוע את בעלי המקום
עוד דרך שלך ושכמותך להרוויח את לחמם שלא ביושר תוך ניצול ציני של החוק שאתה מגונן עליו .

ואם ב "תוצרי לוואי "עסקינן הרי המעשנים הם תוצר לוואי של מכירת הסיגרית ,הניקוטין הינו סם ממכר פיזית ונפשית ובכך שהמדינה לא נקטה באיסור מכירה והפצה של החומר הנל היא גרמה
לאנשים לגיטימצייה לקנות ולהתמכר ,לא יעלה על הדעת שבמחי יד אחת יבוא חבר כנסת הזוי וימנע ממני זאת ,ידידי אתה צריך להפנים זאת אני ורבים כמוני זקוקים לסיגרייה ואנשים כמוך מלבד להכניס את עצמם לאינטריגות לא להם לא ימנעו ממני לעשן בכל מקום שאחפוץ .

זאת חוצפה לבוא בטענות ליצרניות הסיגריות כי כשהתחלת לעשן, היה לך ברור כשמש שעישון הוא מזיק ועישון הוא ממכר ועישון הוא רע. אז אתה צריך לקחת אחריות על המעשים שלך ולא להאשים אנשים אחרים. זה לא בוגר. אגב - גם אם התמכרת, אתה עדיין יכול לקחת אחריות על המעשים שלך ולהפסיק לעשן. זה לא דבר בלתי אפשרי , ולא משנה מה תגיד. אני מכיר מספיק אנשים שהפסיקו, אפילו בלי מסטיקים וכדורים ומדבקות.
אם אתה רוצה להמשיך לעשן, בבקשה. אבל אל תאשים אחרים בהתמכרות שלך לעישון. זה ממש פאתטי. ואל תעשן איפה שאסור.

כן אני מודע לזה שיש זיהום אויר ויש אנטיביוטיקה בעופות וכו'. ועדיין אסור לך לעשן במקומות ציבוריים. אתה יכול להגיד מיליון דברים. עדיין אסור לעשן במקומות ציבוריים. זה חוק. נקודה.
ולפי איך שסיימת את דבריך, זה לא ברור לך, ואתה תמשיך להטריד אנשים ולהפר את החוק.
אתה אדם חסר התחשבות, מרושע ואלים. כן - עישון במקום ציבורי הוא תקיפה לכל דבר.
אתה טועה כשאתה אומר שאנשים כמוני לא ימנעו ממך לעשן בכל מקום שתחפוץ. אתה תעשן בכל מקום שתחפוץ, אבל אם זה מקום ציבורי סגור, במקרה שיבוא פקח אתה תחטוף קנס של 1,000 ש"ח. או שבמקרה היותר טוב מבחינתך אדם בשולחן לידך יבקש ממך לכבות את הסיגריה או שיפנה לבעל המקום כדי שהוא יבקש ממך לכבות את הסיגריה. וזה ייצור אי נעימות ואתה תרוץ לפורום הזה או לפורום אחר כדי לבכות שגרמו לך אי נעימות, שהביכו אותך, שלא נתנו לך לעשן. ממש מסכן. אתה רוצה שאני אבכה בשבילך?
ובמקרה שבעל המקום יסרב לבקש ממך לכבות את הסיגריה, אנשים כמוני יתקשרו לרשויות, יגיע פקח וייתן דו"ח לבעל העסק וגם לך. או שאנשים כמוני יגישו תביעה נגד המקום וייזכו בפיצוי של כמה אלפי שקלים. וזה יהיה על המצפון שלך שבעל המקום משלם פיצויים בגלל שאתה אגואיסט, מרושע וחסר התחשבות.
בסופו של דבר כשתחטוף קנס, שניים או שלושה, אתה לא תעשן במקומות ציבוריים.
או שבעלי המקומות שאתה יושב בהם יחטפו קנסות במקומך, ויבינו שלא כדאי לאפשר לך לעשן. ואז אתה תבוא לבית קפה, תדליק סיגריה, בעל המקום יגיע, או יותר גרוע, שומר 2 מטר על 2 מטר יגיע ויבקש ממך בנימוס או לא בנימוס לכבות את הסיגריה, ואתה שוב תרוץ לפורומים באינטרנט ותבכה.
כך או כך, אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה בפורומים באינטרנט, אתה יכול להתמרמר, לבכות, לצעוק, לקלל, להגיד שתעשה מה שאתה רוצה, שתעשה דווקא, שתעשן איפה שבא לך ואף אחד לא יגיד לך מה לעשות, אבל בסופו של דבר אתה לא תעשן במקומות ציבוריים. אולי מחר ומחרתיים כן, אבל בעוד שבוע-חודש-חודשיים כבר לא.
עומר1​(נשלט)
niki 666 כתב/ה:
יש אפשרות חוקית של הגדרת המקום כמועדון חברים כאשר כל מי שמגיע בשעריו יוכל להרשם ולחתום על כביכול תקנון שאחד הקריטריונים שלו הוא הסכמה וידיעה כי מעשנים במקום .
ועומר ,בסופו של דבר המלחמה שלך היא מלחמה בתחנות רוח ותשאיר אותך ספון בביתך ונושם אוויר נקי ..

אם יש מועדונים כאלה, הם פועלים בניגוד לחוק ובסופו של דבר יוטלו עליהם סנקציות.
אתה הוא זה שנלחם בטחנות רוח (טחנות ב-ט...אל תתווכח, תבדוק במילון) כי אין מה לעשות, בסופו של דבר אתה לא תעשן איפה שבא לך. אתה תציית לחוק.
מכיר את השיר "I fought the law and the law won" ?
או בתרגום לעברית "נלחמתי בחוק והחוק ניצח"....
אני מבטיח לך שאתה תזמזם את השיר הזה הרבה....
מה שכן, לדבר אליך זה כמו לדבר לקיר, זה לטחון מים. ולכן מעכשיו אני לא אנסה לשכנע אותך יותר. החוק ידבר.
ניקי666 niki
יבוא שומר 2 מטר ויבקש ממך שלא בנימוס ...
היתכן כי אתה תומך באכיפת החוק בדרך אלימה ..?
להזכירך כי הדרך הלא נימוסית שאתה מדבר עליה יש לה אחריות פלילית שמוגדרת כתקיפה .
ויש בצידה מלבד האחריות הפלילית גם אחרית אזרחית ואנשים כמוני על זה כן יתבעו ..
מלבד זאת הדרך הלא נעימה שאתה מדבר עליה תגרור אני מניח קטטה שבעקבותיה יגיע צו סגירה
מנהלי למקום למשך 30 יום ..כך שאם מתכנן לפתוח מועדון עומר 1 ואני במקרה אגיע בשעריו יותר עדיף לך לאפשר לי לעשן ..
ניקי666 niki
עומר1 כתב/ה:
niki 666 כתב/ה:

אם יש מועדונים כאלה, הם פועלים בניגוד לחוק ובסופו של דבר יוטלו עליהם סנקציות.
אתה הוא זה שנלחם בטחנות רוח (טחנות ב-ט...אל תתווכח, תבדוק במילון) כי אין מה לעשות, בסופו של דבר אתה לא תעשן איפה שבא לך. אתה תציית לחוק.
מכיר את השיר "I fought the law and the law won" ?
או בתרגום לעברית "נלחמתי בחוק והחוק ניצח"....
אני מבטיח לך שאתה תזמזם את השיר הזה הרבה....
מה שכן, לדבר אליך זה כמו לדבר לקיר, זה לטחון מים. ולכן מעכשיו אני לא אנסה לשכנע אותך יותר. החוק ידבר.

לא בדקתי במילון אבל אתה צודק .
אבל אני אשלח אותך לבדוק ברשומות החוק ,המועדונים שעובדים בשיטה זאת לא עוברים על החוק
ומשתמשים בפירצה ,בגדול אני נגד פירצות בחוק אך במדינה כשלנו יש צורך להיות יצירתיים .

אני לא אפגע מהחוק ,צר לי שהבעלים שטרחו יצטרכו לסבול את הדוח אבל זה חלק מהמשחק כאן במדינה בדיוק כמו מס הכנסה ופרוטקשיין למשפחות פשע ,.
עומר1​(נשלט)
niki 666 כתב/ה:
יבוא שומר 2 מטר ויבקש ממך שלא בנימוס ...
היתכן כי אתה תומך באכיפת החוק בדרך אלימה ..?
להזכירך כי הדרך הלא נימוסית שאתה מדבר עליה יש לה אחריות פלילית שמוגדרת כתקיפה .
ויש בצידה מלבד האחריות הפלילית גם אחרית אזרחית ואנשים כמוני על זה כן יתבעו ..
מלבד זאת הדרך הלא נעימה שאתה מדבר עליה תגרור אני מניח קטטה שבעקבותיה יגיע צו סגירה
מנהלי למקום למשך 30 יום ..כך שאם מתכנן לפתוח מועדון עומר 1 ואני במקרה אגיע בשעריו יותר עדיף לך לאפשר לי לעשן ..

כשדיברתי על "פחות בנימוס", התכוונתי ללבקש ממך בצורה אסרטיבית ומאוד לא ידידותית שתכבה את הסיגריה. לאור איך שפתחת את השרשור הזה (שנפגעת עד עמקי נשמתך כשביקשו ממך לכבות את הסיגריה), אני מקווה שזה יספיק. אבל אם תסרב, בהחלט יש לשומר זכות להעיף אותך מהמועדון. כמו שאם היית מציק לבחורה, במקרה הטוב הוא רק היה מעיף אותך. במקרה הרע הוא היה קורא למשטרה...

אתה ממש חצוף. אתה תעשן במקום אסור, שזאת אלימות ותקיפה לכל דבר, ואם יבוא שומר ויעיף אותך, אתה תגיש נגדו תלונה על תקיפה? ומה זה "תגרור אחריה קטטה"? אתה תרביץ לשומר? תירה בו?
אתה מפר חוק, ואתה עושה מעצמך קורבן?
הרצחת וגם ירשת?
בחיי - ההורים שלך עשו עבודה ממש גרועה ורשלנית בחינוך שלך.
אני מקווה שהמדינה תצליח בכך יותר.
אתה נשמע כמו ילד מפונק שההורים שלו נתנו לו כל מה שהוא רוצה והוא חושב שמגיע לו הכל. כשההורים העיזו לא לתת לך מה שאתה רוצה, ישר בכית וההורים נכנעו.
ואת זה לקחת לחיים - אתה חושב שמה שאתה רק רוצה, אתה תעשה, ואף אחד לי יעצור אותך.
אז החיים יוכיחו לך שאתה טועה. עובדה שכשלא נתנו לך מה שאתה רוצה (לעשן בשקט), רצת ובכית בפורום.
ולא למדת מזה כלום. חבל. אם המקרה הזה לא לימד אותך כלום, רק מקרים קשים יותר (קנסות, עימותים עם שומרים, או עם אנשים לא הכי נחמדים לאו דווקא בעניין העישון, זה גם יכול להגיע לעימותים עם המשטרה...) ילמדו אותך שיעור או שניים בחיים.
אתה בהחלט נשמע נער צעיר שיש לו כמה שיעורים ללמוד.
עומר1​(נשלט)

ועוד משהו אחרון ובזה אסיים...

לא צריכים לבקש ממך בנימוס לכבות את הסיגריה. לא צריכים לבקש ממך בכלל. אתה צריך לא להדליק סיגריה מלכתחילה.
אם אתה מדליק סיגריה היכן שאסור לעשן, ואדם דורש ממך בצורה לא נימוסית לא לעשן, אתה לא יכול להגיד שאין לו נימוסים.
אתה הוא זה שמפר את החוק. אתה הוא זה שלא מתחשב ומצפצף על אנשים.
אתה הוא החסר נימוס והחסר תרבות פה. אתה הוא הישראלי המכוער שחייב לעשן איפה שאסור ולצפצף על כולם.
אז אם מישהו כועס על שהדלקת סיגריה היכן שאסור ולא מדבר אליך יפה, לגיטימי. הוא לא חייב להגיש בקשה בשלושה העתקים ולהתחנן אליך שתכבה את הסיגריה.
אתה מפר חוק - אל תצפה שיהיו נחמדים אליך. תגיד תודה שרק דיברו אליך לא יפה ולא נתנו לך קנס. ואם אתה מפר עוד חוקים - אולי קנס זה לא הדבר היחיד שתקבל. ואז בקשה בצורה לא יפה באמת יהיה הדבר שהכי פחות צריך להדאיג אותך.
ניקי666 niki

Re: ועוד משהו אחרון ובזה אסיים...

עומר1 כתב/ה:

לא צריכים לבקש ממך בנימוס לכבות את הסיגריה. לא צריכים לבקש ממך בכלל. אתה צריך לא להדליק סיגריה מלכתחילה.
אם אתה מדליק סיגריה היכן שאסור לעשן, ואדם דורש ממך בצורה לא נימוסית לא לעשן, אתה לא יכול להגיד שאין לו נימוסים.
אתה הוא זה שמפר את החוק. אתה הוא זה שלא מתחשב ומצפצף על אנשים.
אתה הוא החסר נימוס והחסר תרבות פה. אתה הוא הישראלי המכוער שחייב לעשן איפה שאסור ולצפצף על כולם.
אז אם מישהו כועס על שהדלקת סיגריה היכן שאסור ולא מדבר אליך יפה, לגיטימי. הוא לא חייב להגיש בקשה בשלושה העתקים ולהתחנן אליך שתכבה את הסיגריה.
אתה מפר חוק - אל תצפה שיהיו נחמדים אליך. תגיד תודה שרק דיברו אליך לא יפה ולא נתנו לך קנס. ואם אתה מפר עוד חוקים - אולי קנס זה לא הדבר היחיד שתקבל. ואז בקשה בצורה לא יפה באמת יהיה הדבר שהכי פחות צריך להדאיג אותך.

במידה שאני מפר את החוק החוק מקנה סמכויות לאנשים ולגופים מסויימים לאכפו ולנקוט נגדי בסנקציות ,אדם שינסה לאכוף חוק נגדי או בנוכחתי שלא כדין וללא לגיטימצייה חוקית אדאג כי ימוצה עימו הדין ,אני לא מוטרד בקשר לרמיזות שלך שכביכול יופעל עלי כוח ואלימות שלא כדין
אדם אשר יבצע את אלה ימוצה עימו הדין הפלילי והארחי כאחד .

באשר לביקורת אתה רשאי לבקר אותי כאוות נפשך ובזה שאני מגיב לך ומנהל דיון תרבותי בעצם הבאתי את הסכמתי לכך, אך בו נשאיר את הורי את החינוך שבחרו להעניק לי מחוץ לדין .

לא יודע איך הגעת למסקנה כי אנוכי נער צעיר שחייו הם של ילד מפונק והלוואי שכך היה הדבר
אינני נער צעיר אלא איש שעבר אי אילו דברים בחייו ,נתקל בחלאות אשר אינם מתחשבים בזולתם
וידע להתמודד עימן היטב הן בפן הפלילי הן המילולי והן החוקי ,אל יטעה אותך סגנון כתיבתי העשיר
והרהוט אינני פראייר ולא גדלתי בכפר שמריהו .