בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשלטת "תחת חסות"?

amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
לפני 16 שנים • 20 בינו׳ 2008

נשלטת "תחת חסות"?

האם מישהו מכיר את המונח "נשלטת תחת חסותו של מאסטר X" וכד'? ראיתי אותו במספר מקומות (גם לגבי נשלטות של נשים וגם לגבי נשלטות של גברים) , ולא לגמרי הבנתי אותו. הכוונה כאן היא לנשלטת שאינה נשלטת של אותו אדון או מלכה, אלא רק "בחסות". מה זה אומר? פניתי למישהי שנשאה את התואר, והיא אמרה שאותה מלכה "שומרת" עליה. ממה יש לשמור על נשלטת בעצם? והאם נקודת הנחה שנשלטת צריכה שמאסטר או מלכה "ישמרו" עליה, אינה בעצם מחלישה אותה? הופכת אותה לסוג של ילדה הזקוקה להגנה, במקום לאישה בוגרת המסוגלת לשמור על עצמה?
כמו כן, לא ראיתי ביטוי מקביל אצל נשלטים גברים. מה זה אומר? האם רק נשלטות צריכות להיות "בחסות", והאם זה מפני שאנחנו נשים, ולכן "חלשות" יותר?
ערגה

זה דבר שהכרתי מתרבות גוריאנית , בימים ההם...

ערגה • 20 בינו׳ 2008
ואני מניחה שגם היום רק שאני כבר לא שם.
אני מדברת על ערוצי מירק שמקיימים מעין תרבות גוריאנית, כל אחד והפרשנות שלו אבל היו המון מנהגים ומקובלות משותפים.
היו ערוצים בהם אנשים היו מאוד בוטים וגסי רוח ושם ללא נותן חסות , אנשים היו מתייחסים אלייך נורא אם את שפחה נטולת הגנה.
נורא זה הרי מושג יחסי ובפרט בעולם ווירטואלי (אין לי שמץ מה קורה בקהילות שחיות כך באמת אולם אני סקפטית אם זה מתממש העניין הזה) ובכל זאת,
שפחה ללא "שומר" לא קיבלה שום זכות דיבור קיום או אינטראקציה אחרת באף מקום , (מקום קרי ערוץ, חדר) עד שזכתה להצליחה לסקרן מישהו שלמד להכיר אותה ולאפשר לה זכות דיבור שאילת שאלות או שירות ושייכות.

לא נתקלתי בכך בחיים האמיתיים למרות שאני מכירה די הרבה אנשים שחיים את הבדס"מ.

icon_smile.gif
פעם פרח​(נשלטת)
פעם פרח​(נשלטת) • 20 בינו׳ 2008
אני לא חושבת שכל נשלטת צריכה שישמרו עליה.
אבל מצד שני אני לא חושבת שהעובדה שקיים מישהו ששומר עליה בהכרח הופך אותה לחלשה.

הרבה פעמים חברים שלנו שומרים עלינו. האם זה הופך אותנו לחלשים ?

בעיניי "שמירה" כמו שאת מתארת זה סוג של קשר עם אדם מנוסה שסומכים עליו, שיכול להביע את דעתו בקשר לנושאים מסויימים.
בעיניי זה משהו יותר חברי, מאשר עניין של שליטה.

אז קוראים לזה בשם כזה או אחר - לתת חסות, לשמור, כדי לתת לזה ביטוי של עולם השליטה.
נוריתE
לפני 16 שנים • 21 בינו׳ 2008
נוריתE • 21 בינו׳ 2008
החסות ,זה כזה כמו מין נוסח הסנדק icon_cool.gif לא..
הייתי ככה פעם,היה לי נוח שיש מישהו כזה, שאני לא ממש משויכת לו
אבל תמיד יש עם מי להתייעץ ולדבר ולהתקשר שרע לך
ותמיד כשפנו אלי ולא ממש הייתי מעוניינת בפניות,יכולתי להגיד שאני בחסות
ז'א כזה כן משוייכת אי לכך לא פנויה להצעות,ואכן כשהייתי בחסותו
לא הייתי עם אף אחד אחר,
זה מין פתרון בינים נוח,כל הפרווילגיות הריגשיות בלי ההתחייבויות המעשיות שבנושא.
IvoryDom

ערוץ 1

IvoryDom • 21 בינו׳ 2008
זה סוג של פרסומת בחסות.

לאור העובדה שפירסום ישיר הוא קצת לא מכובד

החליטו מועצת חכמי הבדס"מ לפרסם את אילן היוחסין החברי בצורת חסות.
kael

אני הייתי תחת חסות

kael • 21 בינו׳ 2008
אומנם לא בבחסות "פורמאלית" אלא טיבעית וחברית.
הייתי ועדוניבצורה במסויימת בן החסות של זיקית.

זה, לפי הקשר שהיה ביני לבין זיקית, מערכת יחסים חברית, לא מינית או רומנטית כלל. בקשר שלנו גם לא נעשו סוג של מניעות או עונשים, ולעיתים רחוקות הייתה מופעלת סוג של שליטה פייזית כגון סשן. וגם הוא לא מיני ועבד למען הבנת רגשות וריאליטי צ'ק.

אינני רואה בזה דבר רע אחד ואני מודה לה על כך כל יום.
Bent

בארה"ב

Bent • 21 בינו׳ 2008
איפה שתרבות ה"מנטור" רווחת יותר, נהוג שאדם מנוסה בתחום מדריך צעיר ממנו ולוקח אותו/ה תחת חסותו, בדרך כלל מדובר במערכת הגנה שנועדה לשמור על הנשלט/ת אבל לא חובה, החסות יכולה להיות הפוכה , נשלטת ותיקה מדריכה ולוקחת תחת חסותה דום צעיר.

החסות כוללת סינון דואר, נוכחות פיזית במסיבות, שליטה חלקית או מלאה בבחירת הסשנים ושותפים, ושליטה חלקית או מלא כחלק ממעררכת הלימודים. הדרכה , העברת ידע, חינוך, היחסים עצמם נקבעים בין השניים כולל גבולות מאוד מוגדרים. בקהילות יותר פורמליות, יש לקשר חסות משמעות כמעט כמו מערכת זוגית או קילור.

לטעמי, זה מנגנון יפה שחבל מאוד שלא מוצא ביטוי גם פה.

BENT
IvoryDom

Re: בארה"ב

IvoryDom • 21 בינו׳ 2008
bent_wordsmith כתב/ה:
איפה שתרבות ה"מנטור" רווחת יותר, נהוג שאדם מנוסה בתחום מדריך צעיר ממנו ולוקח אותו/ה תחת חסותו, בדרך כלל מדובר במערכת הגנה שנועדה לשמור על הנשלט/ת אבל לא חובה, החסות יכולה להיות הפוכה , נשלטת ותיקה מדריכה ולוקחת תחת חסותה דום צעיר.

החסות כוללת סינון דואר, נוכחות פיזית במסיבות, שליטה חלקית או מלאה בבחירת הסשנים ושותפים, ושליטה חלקית או מלא כחלק ממעררכת הלימודים. הדרכה , העברת ידע, חינוך, היחסים עצמם נקבעים בין השניים כולל גבולות מאוד מוגדרים. בקהילות יותר פורמליות, יש לקשר חסות משמעות כמעט כמו מערכת זוגית או קילור.

לטעמי, זה מנגנון יפה שחבל מאוד שלא מוצא ביטוי גם פה.

BENT

סלח
אבל נשמע כמו ללכת עם ולהיות בלי
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 21 בינו׳ 2008
ב"בחסות..."

בעיניי זה שולט ונשלטת.
עניין של סמנטיקה איך בוחרים לנסח זאת.

יש אנשים "שבחסות.." ירגיש להם יותר נוח להגדרת הקשר.

זה יכול להיות קשר רומנטי, ידידות, ייעוץ והכוונה.

כולם ביחד או כל דבר בנפרד.
המשמעות היא בהתאם לכוונת שני הצדדים.
קליבר​(שולט)

אז אני יכול לגבות "דמי חסות "

קליבר​(שולט) • 21 בינו׳ 2008
ממי שתחת חסותי ?

איזה כיף , עכשיו התעשרתי !!

( לא מקבל צ'קים , רק מזומן )