שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

חופש הגלישה באינטרנט

נוריתE
לפני 16 שנים • 4 במרץ 2008
נוריתE • 4 במרץ 2008
הגבתי שמה,בעמוד 8 בסוף
לא חתמתי, כי המטרה היא להגן על ילדים שההורים שלהם, או שלא איכפת להם או שהם חיים
בלהלה לנד של דובוני איכפת לי בארני והיתר..

כל מה שהח''כ מבקש בחוק,הוא להגן על מקומות מסויימים בסיסמת גולש
בדיוק כמו סיסמה שמכניס כל אחד מאיתנו באתרים כמו שלנו אבל רק מונעת השתתפות ולא קריאה,
אז נכניס עוד ססמה ,
אבל כמו שאנחנו יודעים הבעיה כבר התרחבה מעבר..בצ'טים של וואלה תפוז נענע ועוד מקומות מעבר למה שהח''כ מבקש לסנן.בבתי הספר זה כבר קיים.

מה גם,שהכבלים והלווין כבר מזמן עשו את זה, עם החסימת הורים על ערוצים ספציפיים
למה לא מחו אז על שלילת ה"חופש"הזה של הילדים להכנס כרצונם לערוץ פליי בוי?
למה?מה רע שהילד יצפה בכבלים, בשתי "לסביות"בפעולה,או הילדה תפנטז על שליח פיצה או מתקן מקררים חסון...
שום דבר
העיקר חופש הגלישה, זה העיקר.
Rainbow
לפני 16 שנים • 4 במרץ 2008
Rainbow • 4 במרץ 2008
לא קראתי את מה שהגבת בעמוד 8, אבל לפי מה שכתבת פה, כנראה שלא הבנת מה החוק אומר.
כמה דברים :
החוק מחייב את ספקיות האינטרנט לחסום בתור ברירת מחדל אתרי אינטרנט שלדעת שר התקשורת אינם רצויים (היום זה פורנוגרפיה, הימורים ואלימות, מחר זה יהיה אתרים שמדברים על נצרות (הוגשה הצעת תוספת לחוק שמטרתה למנות ועדה שתקבע איזה אתרים יסוננו אבל אותה הצעה נדחתה על ידי שר התקשורת ומשאירה לו את הכח לקבוע מה יסונן ומה לא)

לפי החוק החדש אדם אשר ירצה לגלוש לאתרים החסומים יצטרך לבקש מספקית האינטרנט שלו לפתוח את החסימה, דבר שמפר את זכות היסוד שלו לפרטיות, לא יותר הגיוני לחסום לפי בקשה ???

עוד דבר, הייתי יותר משמח אם לחסימה הזאת היתה גם אפקטיביות או יכולות טכנולוגית, וחיבור למציאות, כי תמיד אפשר לגלוש דרך שרתי פרוקסי (דבר שהופך את החסימה לפי כתובת ללא יעילה), ופדופילים בדרך כלל מסתובבים באתרים של ילדים ולא באתרי פורנו.
מה גם שזה לא מונע מהילד לחפש פורנוגרפיה בגוגל או ביוטיוב, או בכל מקום אחר באינטרנט, והרי האתרים האלו לא יסוננו.
ובטח שלא מגן עליו מכל מיני חולי נפש שמסתובבים בצ'טים.

עדיף לשים את המחשב בסלון ולראות עם מי הוא מדבר ולאן הוא גולש, ולהתקין תוכנה לסינון תכנים (שימו לב,תכנים ולא אתרים!)

בקיצור.... חוק מיותר מטופש שלא משיג כלום חוץ מלקדם אותנו בדרך לסין

לא עדיף שאת הכסף הזה ישקיעו בדברים אחרים, חינוך למשל ???
James Bondage​(מתחלף)
לפני 16 שנים • 5 במרץ 2008
James Bondage​(מתחלף) • 5 במרץ 2008
מה ש- Rainbow אמר.

יש ניסיון מצטבר עם סינון אתרים בעולם.

מחד, זה לא מונע ממי שבאמת שרוצה להגיע למידע גם אם הופעל סינון (ע"ע שרתי פרוקסי למיניהם). מצד שני, זה מנוצל תמיד לצנזורה פוליטית ע"י מי שמנהל את הרשימה.

ובנוסף, זה גם יקר.

אנשים יקרים, עזבו את המטרה המוצהרת של החוק ("לשמור על הילדים"? הצחקתם אותי). תחשבו איך בעל עמדת כוח ינצל אותו לרעה, ואם החוק לא מכיל הגנה סבירה נגד המצב הזה, יש לדחות אותו על הסף. השאלה היא לא אם הוא ינוצל לרעה, אלא כמה זמן יקח עד שזה יקרה.

ברור שאני משוגע.
כי הרי חברי כנסת שאחראים להעלאה של עצמם במשכורת ללא כל פיקוח ציבורי ודאי לא יעלו את שכרם יותר מהעליה הממוצעת במשק.
כי הרי שר עבודה מש"ס יאכוף את כל חוקי העבודה (נגיד, שכר מינימום) ולא רק את אלו שמעניין אותו (נגיד, לסגור חנויות בשבת).
כי הרי יושב ראש ועדת הכספים שהוא במקרה גם בעל מפעל לשטיחים לא חס וחלילה ידאג למיסוי מטורף על שטיחים שיבטיח לו רווח נאה.

הציבור מתבקש להפקיד את הנאיביות במקום מבטחים עד הגעת ימי המשיח.
נוריתE

כמה שיותר הגנות לילדים-יותר טוב.

נוריתE • 5 במרץ 2008
Rainbow כתב/ה:

לפי החוק החדש אדם אשר ירצה לגלוש לאתרים החסומים יצטרך לבקש מספקית האינטרנט שלו לפתוח את החסימה, דבר שמפר את זכות היסוד שלו לפרטיות, לא יותר הגיוני לחסום לפי בקשה ???

תכנים (שימו לב,תכנים ולא אתרים!)

בקיצור.... חוק מיותר מטופש שלא משיג כלום חוץ מלקדם אותנו בדרך לסין

לא עדיף שאת הכסף הזה ישקיעו בדברים אחרים, חינוך למשל ???

נכון על הכל,ואני מסכימה
ונכון שזה התפקיד של ההורים ,אבל תפתח חדשות כמעט כל יום ועדיין...
ונכון שצריך להשקיע יותר בחינוך,אבל במדינה בה מסלקים את האחיות מבתי הספר ומדריכים את המורים(!) לתת עזרה ראשונה בנוסף לכל האחריות שכבר מוטלת על כיתפייהם במחנכים
יועצים אישיים,וביביסטרים עד 4 ועוד ועוד
אז זה מה יש.

אבל כבר אמרתי, שכל מה שאמרת תופס גם לגבי
הכבלים והלווין שעושים את זה מזמן ואנשים משלמים על "אקסטרות מיוחדות" ולא רק על פורן,דווקא הספורט,עולה יותר ויש חבילות מוספות בתשלום מיוחד
ואנשים התרגלו לחסום ערוצים מסויימים ולשלם עוד על מה שהם רוצים
למה?כי ככה זה בכלכלה חופשית ובכל העולם,יש "פייפר וויואו".

אתה חושב שלא היסמקתי דרך השפורפרת כשהיזמנתי את ערוץ האסלר,אבל היזמנתי
למה כזה מי מכיר אותי ואני גם שמתי קוד בקרה,למרות שהבת שלי כבר מבוגרת
ואני גם משלמת וגם כמוני עוד אלפים שמשלמים ומוותרים על הפרטיות
כי לפחות הם חושבים קצת על ילדים ונכון שילדים פורצים ססמאות,אז משנים מי שיש לו ילדים
ונכון שזה קצת מסבך את החיים,כאילו מי יודע,שיחת טלפון לספק האינטרנט שלך וקביעת ססמה,קשה,קשה מאוד,
אז זה יעבור גם לאינטרנט, על מה הצעקה?
קרמל מנגו​(נשלטת)
קרמל מנגו​(נשלטת) • 5 במרץ 2008
James Bondage כתב/ה:
מה ש- Rainbow אמר.

יש ניסיון מצטבר עם סינון אתרים בעולם.

מחד, זה לא מונע ממי שבאמת שרוצה להגיע למידע גם אם הופעל סינון (ע"ע שרתי פרוקסי למיניהם). מצד שני, זה מנוצל תמיד לצנזורה פוליטית ע"י מי שמנהל את הרשימה.
ובנוסף, זה גם יקר.

אנשים יקרים, עזבו את המטרה המוצהרת של החוק ("לשמור על הילדים"? הצחקתם אותי). תחשבו איך בעל עמדת כוח ינצל אותו לרעה, ואם החוק לא מכיל הגנה סבירה נגד המצב הזה, יש לדחות אותו על הסף. השאלה היא לא אם הוא ינוצל לרעה, אלא כמה זמן יקח עד שזה יקרה.

ברור שאני משוגע.
כי הרי חברי כנסת שאחראים להעלאה של עצמם במשכורת ללא כל פיקוח ציבורי ודאי לא יעלו את שכרם יותר מהעליה הממוצעת במשק.
כי הרי שר עבודה מש"ס יאכוף את כל חוקי העבודה (נגיד, שכר מינימום) ולא רק את אלו שמעניין אותו (נגיד, לסגור חנויות בשבת).
כי הרי יושב ראש ועדת הכספים שהוא במקרה גם בעל מפעל לשטיחים לא חס וחלילה ידאג למיסוי מטורף על שטיחים שיבטיח לו רווח נאה.

הציבור מתבקש להפקיד את הנאיביות במקום מבטחים עד הגעת ימי המשיח.

איך עוקפים את החוק בפרוקסי?

אני לא גולשת באתרים אחרים שיכולים להקרא "לא ראויים" חוץ מהכלוב. אצטרך לותר על הכלוב עד שאגור מחוץ לבית וגם כשאצא מהבית פעם אני חושבת שלא אצלצל לספק ואבקש לותר על החסימה. אני יודעת שכל מי שדיברתי איתו וגם גברים ונשים מעל גיל 25 בלי ילדים אמרו שלא נעים להם לצלצל לספק ולא יבקשו לבטל את החסימה.

הכלוב בטוח בתוך החסימה. מעניין כמה חברים יעלמו לכלוב. בכל מקומות העבודה אי אפשר לבקש לבטל את החסימה וכל המקומות הממשלתיים והמוסדיים יהיו עם חסימה. כולם לא יוכלו לגלוש ממקומות העבודה לכלוב. חבר שלי שעובד בכלבים סיפר שרוב האנשים לא הזמינו את הערוצים הפורנוגרפים בכבלים והוא חושב שלא יורידו את החסימה. אף אחד שאני מכירה לא הזמין את הערוצים הפורנוגרפיים בטלויזיה אבל לא הפריע לי כי גם אני לא רציתי לראות אותם וכל מי שאני מכירה לא רצה לראת אותם.

חבל על הכלוב שכל מי שאני מכירה לא יוכל לגלוש בו, למרות שכולם מבוגרים וכולם בלי ילדים. אני חושבת שאותר על הכלוב אם יצא החוק החדש.
נוריתE
נוריתE • 5 במרץ 2008
לא צריך לוותר על כלום וזה לא קשור לחברי כנסת ולפרסטיג'ה שלהם
זאת כבר תופעה כלל עולמית.

וכמו שהבת שלי אומרת
אם העולם היה מושלם,לא היו צריכים לעשות את זה ובקשר לעקיפה,
זה לא פוטר את ההורים מלפקוח עיין.

אז תרדו מהעץ הזה ותפנימו שכמו שאתם משלמים על אקסטרות בכבלים ובלווין אז תשלמו עוד קצת. כמו שאני אעשה
קרמל מנגו​(נשלטת)
קרמל מנגו​(נשלטת) • 5 במרץ 2008
הבעיה היא לא התשלום.
לא בא לרוב האנשים שאני מכירה להיות ברשימה של אנשים שרוצים לצרוך פורנוגרפיה וזה גם לא נכון לרובם. כל מי שאני מכירה לא רצה את ערוצי הפורנו בכבלים ולא צריך אותם.

אני לא גולשת באתרים פורנוגרפים ולא צריכה אותם חוץ מהכלוב, שרציתי להיות בו.

כל אלה שאני מכירה לא יצלצלו לשחרר את החסימה ולהיות ברשימה. אי אפשר לבקש בעבודה לשחרר את החסימה כי לא נעים וכולם מבוגרים והרוב גם לא ירצו לשחרר את החסימה בבית. אני יודעת שאני לא שמחררת ורוב מי שאני מכירה מעל גיל 25 לא ישחרר ולא יכנס לרשימה.

מספר ה\אנשים שגולש בכלוב ירד בהרבה. אני אצטער ולא אוכל לגלוש.

בין לגלוש בכלוב ולהיות ברשימה אבחר לא להיות ברשימה.
Rainbow
Rainbow • 5 במרץ 2008
בקיצור, אם כבר האח הגדול יודע עלי כל כך הרבה, אז בואו נוותר על הפרטיות....

לדעתי ההשוואה לטלויזיה היא לא השוואה טובה מהסיבה הפשוטה שלחברות הכבלים יש בעלות על התוכן, וזכותם להגביל או לתמחר את התוכן שלהם כאוות נפשם, ויש גם אלטרנטיבות, אוטומט דיוידי למשל.

באינטרנט בעלי התוכן הם האתרים, תחשבי לשם הדוגמא, שיעמוד לך דורמן בכניסה לבית שתצטרכי לתת לו דין וחשבון לאן את הולכת....
זה בערך מה שהם מנסים לעשות עם החוק שלהם.

קרמל, הנה תוכנה שמתחברת לפיירפוקס, ועם קצת שינויי הגדרות גם לאקספלורר, ומאפשרת לך לגלוש באנונימיות לכל אתר, בלי שהספק יוכל לחסום.

http://www.torproject.org/

אה, ומציע לכם לקרוא את המאמרים הבאים :

http://gblogs.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=997287&passok=yes

http://www.2jk.org/praxis/?p=787

http://2jk.org/mt/archives/2004/09/post_74.html

ומכיוון שאנחנו כל כך אוהבים את אמריקה הנה כמה דוגמאות לחוקים כגון אלה שנפסלו שם :

http://www.law.co.il/shownews.php?d=h&news=2313

http://www.law.co.il/shownews.php?d=h&news=2247
נוריתE
נוריתE • 5 במרץ 2008
כן..רשימה שחורה.נכון.
שמעתי גם דרך אגב.. שהחל משבוע הבא אנחנו צריכים,ולונטרית, לשים טלאי או סיכה על הבגד עם סמל הבידיסמ,
ושמיום חמישי הקרוב יתחילו לאסוף אותנו אחד אחד ממועדוני הבילוי שנותרו לנו וישלחו את כולם לשדרות ואשקלון לבתים לא ממוגנים.

תתבגרו,כל ילד וילדה שינצלו עקב החוק החדש
אם הוא יעבור ואני ממש בספק עם כל הליברלים שבממשלה ובכנסת
שווים את ההקרבה קטנה הזאת.

ומייעצת לכם היום ברבע לאחת עשרה להתכוון לערוץ הראשון ולראות את הפרק המיוחד של חוק וסדר...נפל בול על הנושא.