אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

נטיה מינית

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 16 שנים • 20 במרץ 2008

נטיה מינית

פרלין​(נשלטת){ש} • 20 במרץ 2008
אתם חושבים שבדסמיות היא באמת נטיה מינית?
כמו הומוסקסואליות?

אני אישית מתחבטת בשאלה הזו לא מעט ולא מצליחה להחליט לכאן או לכאן.
אשמח לשמוע דעות...
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 20 במרץ 2008
כפי שאת יודעת- אני בהחלט חושבת כך icon_smile.gif
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 20 במרץ 2008
השאלה היא איך מגדירים נטיה מינית ומה מבדיל בין מה שהוא נטיה מינית למה שהוא לא.

אני מתעצל להגדיר או לחפש הגדרה, אבל לכל הפחות אפשר לומר על בדסמ שהוא: א) מעורר מינית, כאשר עירור מיני הוא סיבה ראשונית לכך שאנשים עוסקים בו. ב) רק לעתים נדירות ביותר מבוצע עם פרטנר שאיננו מאותו מין שאליו האדם נמשך.

לדעתי שני הנ"ל מצביעים על כך שבדסמ הוא במידה רבה עניין מיני. בהחלט יתכן שיש בו עוד רבדים, כמו גם במין.
amy​(נשלטת)
זאלופון כתב/ה:
השאלה היא איך מגדירים נטיה מינית ומה מבדיל בין מה שהוא נטיה מינית למה שהוא לא.

אני מתעצל להגדיר או לחפש הגדרה, אבל לכל הפחות אפשר לומר על בדסמ שהוא: א) מעורר מינית, כאשר עירור מיני הוא סיבה ראשונית לכך שאנשים עוסקים בו. ב) רק לעתים נדירות ביותר מבוצע עם פרטנר שאיננו מאותו מין שאליו האדם נמשך.

לדעתי שני הנ"ל מצביעים על כך שבדסמ הוא במידה רבה עניין מיני. בהחלט יתכן שיש בו עוד רבדים, כמו גם במין.

מה שמעלה את השאלה כיצד אנשים, לאחר זמן רב בצד אחד- מחליפים צד. מה, הם היו בהדחקה עד אז? icon_surprised.gif
Bent

את התשובה אני חושב שטבע נשיא המדינה

Bent • 20 במרץ 2008
"כן ולא".

למי שמקשר את הפעילות למין התשובה היא כן.
למיעוט (לדעתי) שמתייחס יותר ל שליטה / כניעה, כאורח חיים לא ממש.
למיעוט הקטן שסאדו/מאזו הוא עבורה הפרעה, ויש גם כאלא ממש לא לדעתי.

BENT
פרלין​(נשלטת){ש}
אני דווקא חשבתי על השורשים שלו. כלומר, יש את הטענה שהומוסקסואליות היא גנטית, אינהרנטית לאדם. לא משהו שאפשר "להפתר" ממנו. אחת הטענות שמרגיזות, ובצדק, הומוסקסואלים, היא הטענה שאפשר "לרפא" את הנטיה הזו.

ובדסמ? תורשתי? מחויב ביולוגית?
amy​(נשלטת)
פרלין כתב/ה:
אני דווקא חשבתי על השורשים שלו. כלומר, יש את הטענה שהומוסקסואליות היא גנטית, אינהרנטית לאדם. לא משהו שאפשר "להפתר" ממנו. אחת הטענות שמרגיזות, ובצדק, הומוסקסואלים, היא הטענה שאפשר "לרפא" את הנטיה הזו.

ובדסמ? תורשתי? מחויב ביולוגית?

תורשתי- לא. אבל גם הומוסקסואליות היא לא תורשתית, למיטב ידיעתי.

אני חושבת שהטבע בוחר לו בחירות, לא יודעת על סמך מה, והסביבה מחזקת את אותן בחירות.

כמו תמיד זה שילוב של ביולוגיה+ סביבה, אבל הביולוגיה תמיד חזקה יותר.

נטיה מינית היא משהו כל כך טבוע באדם, כל כך לא משהו שאפשר לזייף או לשנות.
פרלין​(נשלטת){ש}

את צודקת

תורשתי זו בחירה רעה של מילה. התכוונתי לגנטי, ביולוגי? המינוחים האלו הורגים אותי הערב, זה נורא!

תראי, האמת שיש פה דיון יותר גדול, שאני לא יודעת אם אי פעם תהיה לו תשובה. האם בבדסמ יש אלמנט של בעיה נפשית, או לא. במילים אחרות, האם הוא "בא ממקום טוב?" וכן, גם זה דיון נדוש.

אני לא יודעת... לכן אני שואלת. ומה הנטיה הביולוגית המולדת שבעקבותיה תתפתח נטיה מינית ספציפית כזו? מה מאחד בעצם את כל מי שפה? אולי רגישות יתר?
amy​(נשלטת)

Re: את צודקת

פרלין כתב/ה:

תראי, האמת שיש פה דיון יותר גדול, שאני לא יודעת אם אי פעם תהיה לו תשובה. האם בבדסמ יש אלמנט של בעיה נפשית, או לא. במילים אחרות, האם הוא "בא ממקום טוב?" וכן, גם זה דיון נדוש.

תביני, זו לא סתירה. יכול להיות שתהיה לך את הנטיה הזאת, ותגיעי ממקום רע. אחרי שנים, אחרי שתעבדי על עצמך, כבר תגיעי ממקום טוב. כך או כך, הנטיה נשארת.
פרלין​(נשלטת){ש}

Re: את צודקת

amy כתב/ה:
פרלין כתב/ה:

תביני, זו לא סתירה. יכול להיות שתהיה לך את הנטיה הזאת, ותגיעי ממקום רע. אחרי שנים, אחרי שתעבדי על עצמך, כבר תגיעי ממקום טוב. כך או כך, הנטיה נשארת.

כמה חבל! אבל אני לא בטוחה שאני מסכימה איתך. אני חושבת שהנטיה עוברת הרבה, מתמתנת, הופכת להיות שקולה יותר ואולי אפילו נעלמת.

ואיך מודדים בכלל נטיה מינית? מחליטים שהיא כזו או אחרת? רק לפי הפנטזיות?

ים שאלות יש לי! ים!