בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כניעות והתמסרות

amy​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 26 במרץ 2008

כניעות והתמסרות

amy​(נשלטת) • 26 במרץ 2008
מה לדעתכם ההבדל בין כניעות להתמסרות?

האם סאבית יכולה להתמסר מבלי להיות כנועה, או להיות כנועה מבלי להתמסר?...
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 26 במרץ 2008
להתמסר בלי להיות כנועה כן
להיות כנועה בלי להתמסר..זה כבר די נוגד..
amy​(נשלטת)
Toothfairy כתב/ה:
להתמסר בלי להיות כנועה כן
להיות כנועה בלי להתמסר..זה כבר די נוגד..

אז מה זה בעצם להיות כנועה?
ומה זה אומר אם מישהו אומר לך: "את מתמסרת, אבל אין בך כניעות"?
flashback{ג"ו}

Re: כניעות והתמסרות

flashback{ג"ו} • 26 במרץ 2008
amy כתב/ה:

התמסרות היא מילה וכניעות לא.
תמימונת
תמימונת • 26 במרץ 2008
נראה לי שהתמסרות ללא כניעות - זה לא סאבית , זה ונילי. (ירחם השם )
amy​(נשלטת)
תמימונת כתב/ה:
נראה לי שהתמסרות ללא כניעות - זה לא סאבית , זה ונילי. (ירחם השם )

למה את מתכוונת?
newoldone
newoldone • 26 במרץ 2008
דוגמה להתמסרות ללא כניעה: טיפול בבן זוג נכה קשה, עם דאגה למילוי כל הצרכים שלו יומם ולילה על חשבון הרבה מהצרכים שלך. אין כאן כניעה. עכשיו תורידי מהדוגמה את הנכות, ותישארי עם התמסרות (שאין בה כניעה) למילוי כל הצרכים של בן זוג, כולל צרכים סדיסטיים אם יש לו כאלה.

דוגמה לכניעה ללא התמסרות: נאנסת (על אמת) שבהתחלה נאבקת ובנקודה מסוימת נכנעת ומניחה לאנס לעשות בה כרצונו.

amy כתב/ה:

נראה לי שלהכיר בכוחו ו/או בזכותו של מישהו אחר לקבוע עבורך כרצונו.
בדוגמה של הנאנסת הכניעה נובעת מהכרה בכוחו. אצל סאביות היא לא פעם נובעת מהכרה בזכותו, שבאופן פרדוכסלי היא זו שנותנת לו אותה.
amy​(נשלטת)
newoldone כתב/ה:
דוגמה להתמסרות ללא כניעה: טיפול בבן זוג נכה קשה, עם דאגה למילוי כל הצרכים שלו יומם ולילה על חשבון הרבה מהצרכים שלך. אין כאן כניעה. עכשיו תורידי מהדוגמה את הנכות, ותישארי עם התמסרות (שאין בה כניעה) למילוי כל הצרכים של בן זוג, כולל צרכים סדיסטיים אם יש לו כאלה.

דוגמה לכניעה ללא התמסרות: נאנסת (על אמת) שבהתחלה נאבקת ובנקודה מסוימת נכנעת ומניחה לאנס לעשות בה כרצונו.

amy כתב/ה:

נראה לי שלהכיר בכוחו ו/או בזכותו של מישהו אחר לקבוע עבורך כרצונו.
בדוגמה של הנאנסת הכניעה נובעת מהכרה בכוחו. אצל סאביות היא לא פעם נובעת מהכרה בזכותו, שבאופן פרדוכסלי היא זו שנותנת לו אותה.

דוגמאות מצויינות. העניין הוא שלא דיברתי על כניעה, אלא על כניעות. בעוד שכניעה כרוכה בפעולה מסויימת (גם אם פירושה- לחדול מפעולה), הרי שכניעות היא אופי, או התנהגות כנועה. לא נראה לי שזה אותו דבר כמו כניעה...

נאמר לי שהתנהגות כנועה יכולה להתבטא למשל בלא להישיר מבט לעיני השולט, לראש מושפל, להליכה על ארבע לידו, וכו', אבל הרי דברים כאלו יכולים להיות גם תוצאה של החלטה ו/ או דרישה מצידו...
כובש יצרה​(שולט)

כניעה והתמסרות

כובש יצרה​(שולט) • 26 במרץ 2008

ההבדל מאוד פשוט. התמסרות באה מתוך החלטה פנימית של מי שמתמסר בעוד שכניעה נכפית על הנכנע בין אם הוא רוצה בכך או לא רוצה. לטפל באדם חולה זאת התמסרות כי המטפל בחר לטפל בחולה בעוד שצבא שנכנע לרוב זה נגד רצונו והוא נאלץ לעשות זאת.

אם ניקח את הדוגמאות הקודמות ונשליך זאת על שפחה הרי שהתמסרות באה כתוצאה מהחלטה פנימית של אותה שפחה להתמסר לאותו אדון. הסיבה שהביאה את אותה שפחה להתמסר אינה רלואנטית לענין. הסיבה יכולה להיות עצם זה שחסר לה להיות תחת שליטה של אדון, או בגלל שאותו אדון יודע לעורר אותה מינית בצורה שהיא אוהבת, או כל סיבה אחרת.

מאחר וההחלטה להתמסר לאדון מסוים היא החלטה של אותה שפחה הרי בכל רגע נתון היא גם יכולה לבחור להפסיק את אותה התמסרות.

לעומת זאת כניעה אינה בהכרח תלויה ברצונה של השפחה, זה רגש פנימי שחזק ממנה, לעיתים אפילו ההגיון אומר לה שאסור לה להיות עם אותו אדון אבל הדחף חזק ממנה. הסיבה לכניעה יכולה להיות התאהבות חזקה, אישיות כובשת של אותו אדון, מוח חריף או כל סיבה אחרת.

כמובן שבמשך הזמן מאוד יתכן שאותה סיבה שגרמה לה להיכנע תלך ותישחק ואז ככל שהסיבה תישחק כך תלך הכניעה של אותה שפחה ותפחת.
פשוט אחרת
פשוט אחרת • 26 במרץ 2008
התמסרות זו החלטה של הראש , אולי גם של הלב .
זה משהו שביכלתי להחליט אם אני עושה או לא . אם אני מתמסרת או לא .
להיות כנועה זו בעיניי הוויה .
זה משהו שאין לי עליו שליטה .
אין לי את היכולת להחליט להרגיש כנועה או לא .

המובן הבדסמי של המילים : להתמסר אפשר בלי בעיה , להיות כנועה למישהו ..זה כבר סיפור אחר .
וזה הרבה יותר עמוק ומוחלט מאשר להתמסר .