אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

התפקדות פיסיקאים!

Na'ama
לפני 16 שנים • 8 באפר׳ 2008
Na'ama • 8 באפר׳ 2008
ג'וני כתב/ה:
חח אתה צוחק אבל פעם היה דבר כזה

משהו כמו "ליצן החצר"... היה "מתמטיקאי החצר" שאנשים עם המון כסף שכרו כדי שישעשע אותם icon_smile.gif

נראה לי שאפילו לופיטל היה פעם כזה.

מה פתאום!!!! לופיטל היה בן אדם טחון הוא לא היה צריך להיות מתמטיקאי חצר. זאת ועוד שהוא אפילו לא המציא את משפט לופיטל הוא שילם למישהו בשביל הזכויות למשפט הזה!!!!! (לפחות זה מה ששמעתי)
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
Na'ama כתב/ה:
ג'וני כתב/ה:

משהו כמו "ליצן החצר"... היה "מתמטיקאי החצר" שאנשים עם המון כסף שכרו כדי שישעשע אותם icon_smile.gif

מה פתאום!!!! לופיטל היה בן אדם טחון הוא לא היה צריך להיות מתמטיקאי חצר. זאת ועוד שהוא אפילו לא המציא את משפט לופיטל הוא שילם למישהו בשביל הזכויות למשפט הזה!!!!! (לפחות זה מה ששמעתי)

הוא עשה טעות שהוא מצא נוסחא רק לגבולות מסויימים כמו 0/0 אם אני לא טועה ואינסוף חלקי איסוף.

ניוטון שהמציא את החשבון האינפיטסמלי גרם רק לצרות צרורות.

למה הוא הביא את כל המישוואות הדיפרנצאליות למה?

אחרי זה בא חבר שלו בסל וזיין אותנו עם פונקציית גמא כדי שנפתור משוואת בסל.
ג'וני
ג'וני • 8 באפר׳ 2008
Na'ama כתב/ה:
ג'וני כתב/ה:

שמועות אומרות שלופיטל שילם לברנולי על הזכויות על המשפט. כנראה שהתבלבלתי ובעצם שמעתי שללפוטיל היה מתמטיקאי חצר או משהו כזה. אל תתפסו אותי במילה לא הכרתי אותו אישית.

ו... נעמה... בלי מכות!
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לי נראה שכדאי להמשיך ולדון באסטרופיסיקה.
אותי מעניינת המחשבה הרי אם אני לא טועה ככול שכוח המשיכה נקבע בהתאם לרדיוס הכוכב.
יש נוסחא שפעם ראיתי איפושהו.
אז אם נניח נלך לכוכב ענק אז כוח המשיכה יהיה כה עצום שבנדם ימשך לאדמה
וכאילו ישאב עד שהוא יחנק.
ומה היה קורה אילו נניח אדם היה יורד בחבל מחללית שמקיפה את כדור הארץ ולאט לאט היה מתקרב לאטמוספירה מה יקרה הוא ימות או ישאב לכדור הארץ?
או שהוא לא יחוש פסיתי את כוח הכבידה עליו?

שחללית חודרת את האטמוספירה היא מתחממת בגלל החיכוך כאן יש מצב שונה שאדם יורד עם חבל לאט לאט מה יקרה במגע עם החלק החיצוני של האטמוספירה?

חוץ מיזה בכל מה שקשור לאטום לא ברור לי.איך אין מצב שאם אנו פוגעים באיזה עצם כלשהו אף פעם לא נחצה את האטום ?
אפילו שהוא קטן הרי הסכין נניח של הלחם עוברת בתוך חומר איך היא לא נוגעת באף אטום?

חוץ מיזה הרי האטומים מאוד קטנים.נניח היינו מקטינים אדם לגודל כזה אז הרי הוא לא היה רואה את מה שאנו רואים.
לפי ההיגיון הוא היה רואה את הגרעין שסביב מסתובבים האלקטרונים ומה הרקע מיסביב היה?

הרי לא ניראה לי שניתן להבחין באור או בכל משהו שקיים כאשר נימצאים בגודל כזה.
הרי אותו אדם היה במקום שהוא לא מודע לעולם שלנו בכלל.
ואפילו אם הוא היה בתוך פרוסת לחם הוא לא היה חש שהי נחתכת.

זה מראה כאילו יש באטומים איזה עולם אחר או יקום אחר .
בכלל מה הצבע שלהם או שהאטומים חסרי צבע.
בכלל כנראה שלא ניתן להבחין בצבע בגודל כזה.

עצם המצב שאנו חותכים פרוסת לחם אנו לא מסוגלים להפר את השקט ש/ל האטומים רק בפיצוץ גרעיני זה ניתן.

אז רגע אולי אנו חיים ביקום מאוד קטן ביחס למשהו אחר?

אולי זזים לידנו עצמים ענקיים שאין לנו מגע איתם.

בכלל אולי יש כמה עולמות באותה נקודה.

לי נראה שכל הידע שהאדם מבין זה גרגיר חול לעומת מה שבאמת קורה.
אנחנו יותר חכמים מנמלה אך אולי הטבע הוא ברמה שאנו לא תופסים?

כן אנו מבינים משהו.גם נמלה מבינה קצת אבל היא רחוקה מאיתנו.
אז אולי גם אנחנו רחוקים כך מימשהו אחר.

אולי אנחנו סתם בהמות שממציאים נוסחאות שעובדות בתנאים שלנו אבל אולי יש
עוד 10 כוחות בטבע שאנו לא מסוגלים להבחין בהם וגם לא בחישובים.
ג'וני
ג'וני • 8 באפר׳ 2008
כיום ידועים לאדם 4 כוחות: הגרעיני החזק, הגרעיני החלש, האלקטרומגנטי והכבידה. כוח הכבידה הוא עדיין בגדר תעלומה ויש תאוריה שגורסת שכל שני עצמים מחליפים ביניהם חלקיקים הנקראים "גרביטונים" והם אלה שאחראיים על הכבידה. נשמע לי חירטוט אבל לך תדע.

כוח המשיכה נקבע בין היתר ע"י רדיוס הכוכב אבל אפשר להגיד שרק בעקיפין. המחשבה על כוכב בעל רדיוס מאוד גדול לא תביא בהכרח לכוח משיכה גדול. הגורם המכריע פה הוא הצפיפות של הכוכב => כמה מסה מרוכזת בסמ"ק אחד.
חורים שחורים הם דוגמה טובה לכוכבים בעלי רדיוס קטן יחסית וכוח משיכה עצום.
רק כדי לסבר את האוזן, אם היינו רוצים לעשות מכדור הארץ חור שחור היינו צריכים לכווץ אותו לכדור ברדיוס של 9 מ"מ!

תמיד יהיו דברים שאנחנו לא יודעים וכל "חוק" שידוע לנו כיום הוא "סופי לעת עתה" ובוודאי שיתגלה רק כחלק מהאמת (כמו שקרה עם חוקי ניוטון כשהתגלתה תורת היחסות).

לגבי הנמלים... אני לא ממש חזק בביולוגיה icon_smile.gif
the_drow​(שולט)
the_drow​(שולט) • 8 באפר׳ 2008
ג'וני כתב/ה:
כיום ידועים לאדם 4 כוחות: הגרעיני החזק, הגרעיני החלש, האלקטרומגנטי והכבידה. כוח הכבידה הוא עדיין בגדר תעלומה ויש תאוריה שגורסת שכל שני עצמים מחליפים ביניהם חלקיקים הנקראים "גרביטונים" והם אלה שאחראיים על הכבידה. נשמע לי חירטוט אבל לך תדע.

כוח המשיכה נקבע בין היתר ע"י רדיוס הכוכב אבל אפשר להגיד שרק בעקיפין. המחשבה על כוכב בעל רדיוס מאוד גדול לא תביא בהכרח לכוח משיכה גדול. הגורם המכריע פה הוא הצפיפות של הכוכב => כמה מסה מרוכזת בסמ"ק אחד.
חורים שחורים הם דוגמה טובה לכוכבים בעלי רדיוס קטן יחסית וכוח משיכה עצום.
רק כדי לסבר את האוזן, אם היינו רוצים לעשות מכדור הארץ חור שחור היינו צריכים לכווץ אותו לכדור ברדיוס של 9 מ"מ!

תמיד יהיו דברים שאנחנו לא יודעים וכל "חוק" שידוע לנו כיום הוא "סופי לעת עתה" ובוודאי שיתגלה רק כחלק מהאמת (כמו שקרה עם חוקי ניוטון כשהתגלתה תורת היחסות).

לגבי הנמלים... אני לא ממש חזק בביולוגיה icon_smile.gif

עד היום לא הצליחו לעשות קוונטיזציה לכוח המשיכה ולכן הגרוויטונים הם תאוריה, כנראה שגוייה.
איינשטיין הסביר את כוח המשיכה בניסוי מחשבתי פשוט:
דמיינו לעצמכם קערה שאליה אתם מטילים גולה.
בסופו של דבר הגולה תשאף לרדת אל עבר מרכז הקערה. כך גם כוח המשיכה.

חידה:
מה יקרה לאבן אם תפער חור בין שני חלקי כדור הארץ ותשליך אותה בחור?
ג'וני
ג'וני • 8 באפר׳ 2008
נכון, כוח המשיכה עדיין לא מוסבר וחסר פתרון לבעיות מסויימות שהוא מעורר כשמסתכלים על קנה מידה קטן (התבדרות במימדים קוונטים). התאוריות מפותחות מכאן ועד הודעה חדשה אבל קשה לבדוק את הדברים האלה בניסוי אז נכון לעכשיו זה לא מוכח.

אם תשאל אותי יש משהו הרבה יותר גדול שמפספסים שם. לדעתי אנחנו עדיין חסרים הבנה בסיסית של החוקים. יום אחד מישהו ימציא תאוריה שתאחד את היחסות עם הקוונטים (אגב כבר יש כזאת "תורת המיתרים") אבל... לך תדע.

האבן...
כנראה שהיא תבצע תנועה הרמונית בחור הזה שעשית.
יענו תלך קדימה-אחורה וחוזר חלילה.
קרמל מנגו​(נשלטת)
קרמל מנגו​(נשלטת) • 8 באפר׳ 2008
אני לא פיזיקאית וכל מה שלמדתי הוא רק בכיתה יא בתיכון אבל השאלה על החור בכדור הארץ היא מהתיכון. שואלים אותה כשמלמדים על מטוטלת ותנועה הרמונית ואומרים שהכדור ינוע כמו מטוטלת בתנועה הרמונית לאורך החור.

המורה שלי אהב לספר על תאורית המיתרים אבל אמר שלפי התורה יש 10 מימדים ואינשטיין גילה רק ארבעה.

כולם חיפשו איפה ה6 מימדים שנעלמו. לא מצאו הוכחות לתאורית המיתרים אבל אחרי שחיפשו טוב מצאו סתירה. מדדו קרינה ליד חור שחור והיא יצאה אחרת ממה שתאורית המיתרים אמרה. כולם מסכימים שיש חורים שחורים והם הדבר הבטוח בפיזיקה.

היקום התחיל בחור שחור ומתכווץ לחור שחור.
חור שחור הוא כשכל האטומים והאלקטרונים והחלקיקים מתרכזים יחד ונדבקים ואין מלבדם. כשאדם מתקרב לחור שחור הוא מתפרק כולו לאטומים שלו הם עפים חופשיים בטבע עד שהם נצמדים ונדבקים לכל יתר האטומים והחלקיקים. חור שחור דחוס וחשוך.

כל כדור הארץ עם כל האנשים והחיות נדחס לכדור טניס קטן.

המורה שלי לפיזיקה קרא לתורת המיתרים אלף לילה ולילה בלי הוכחה על 10 מימדים וסתירה אחת.
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 9 באפר׳ 2008
קרמל מנגו השאלה שאותי מענינת האם היקום הוא חלקיק של משהו?

לא מעסיקה אותי המחשבה על החור השחור טוב גם אף פעם לא קראתי על התאוריה הזו אם אתם רוצים לפרט אשמח לשמוע..
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 16 שנים • 9 באפר׳ 2008

הוכחות עובדתיות

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 9 באפר׳ 2008
אמוץ כתב/ה:
קרמל מנגו השאלה שאותי מענינת האם היקום הוא חלקיק של משהו?

לא מעסיקה אותי המחשבה על החור השחור טוב גם אף פעם לא קראתי על התאוריה הזו אם אתם רוצים לפרט אשמח לשמוע..

ניתן למצוא במקור הביבליוגרפי הבא:
http://www.youtube.com/watch?v=FQZ7B_B74Rc

icon_twisted.gif