לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"חגיגות" יום העצמאות

talula
לפני 16 שנים • 7 באפר׳ 2008

"חגיגות" יום העצמאות

talula • 7 באפר׳ 2008
חברה שלי גיבשה את הרעיון, ואת המכתב הזה, אנא הקדישו דקה לקרוא:

"שלום

הולכת ומתגבשת ההבנה שיש להיאבק למען שינוי סדר העדיפויות לקראת אירועי חגיגות ה-60 לייסוד המדינה. המטרה: לעצור את בזבוז מיליוני השקלים המיועדים לחגיגות ולתבוע כי הכסף יופנה למטרות חשובות, צודקות וערכיות יותר בתחומי הרווחה, הבריאות, החינוך והתרבות, המשוועים מזה שנים לתקציבים ראויים.

לפי ההערכות, חגיגות ה- 60 למדינה עתידות לעלות למשלמי המסים כמאה מיליון שקלים. במדינה שכמעט רבע מאזרחיה עניים, ומוסדות הרווחה, החינוך והתרבות שלה עומדים לפני קריסה - מה הטעם להשקיע סכומים עצומים בטקסים ממלכתיים חד-פעמיים?

אם בכלל יש טעם בחגיגות, האין זה נכון יותר להמתין עימן עד למועד סמלי יותר, למשל שנת המאה, ולהעניק כעת לכולנו מתנה ראויה יותר מאשר אירועי ראווה ריקים מתוכן, ועוד בתקופה בה אין שום סיבה ציבורית לחגוג?

יש לקרוא לאחראים על ארגון האירועים להסתפק בטקס חגיגי צנוע במשכן הכנסת ובבית הנשיא ולפזר את התקציבים שיועדו לחגיגות בין פרוייקטים בעלי תוכן של ממש, אשר ייבחרו על-ידי ועדה ציבורית מיוחדת, שתורכב מאנשי רוח, תרבות, חינוך ורווחה.

לא נעים להודות, אבל בשנים האחרונות חווינו על בשרנו כשלונות צורבים במאבקים חברתיים ופוליטיים רבים שבהם נטלנו חלק. בואו ננסה לשנות את התמונה העגומה הזאת: המאבק הקטן אך העקרוני הזה יכול להיות נקודת התחלה.

ההתארגנות הולכת וקורמת עור וגידים בימים אלה. נשמח אם בינתיים תרימו את הכפפה ותעניינו את הסובבים אתכם בסוגיה העקרונית הזו, שחייבת לעלות בדחיפות על סדר היום הציבורי.

אם אתם מסכימים- העבירו נא מסר זה לכל מיודעיכם.

מצורפת כתובת של עצומה שמטרתה להפנות את 100,000,000 !!! (כן!!! מאה מיליון!!!) השקלים שמיועדים להתבזבז על חגיגות ה-60 של מדינתנו למטרות חשובות, צודקות וערכיות יותר. לא חראם לשפוך את כל הכסף הזה על זיקוקים ? להקות מחול ? ומקורבים למיניהם ? טיפלו כבר בכל החולים, הרעבים והאומללים ?

תקדישו חצי דקה ותחתמו

http://www.atzuma.co.il/petition/ronavni/1/0/1/

שיהיה יום עצמאות שמח"
פנטין
פנטין • 7 באפר׳ 2008
חתמתי
העברתי לכל רשימת הקשר במייל
אם יש עוד משהו שאפשר לעזור בו אני אשמח

ממש מסכימה

בזמנו הרבה אמנים (שחקנים וזמרים) הפגינו נגד זה ואמרו שלא ישתתפו, שיחרימו את החגיגות אבל אני לא יודעת אם זה עדיין ככה...
זיקית

חשוב!

זיקית • 7 באפר׳ 2008
העברתי לכל רשימת התפוצה שלי..

(וגם קיבלתי כמה מיילים באנגלית שהם לא הבינו כלום חוץ מ "60" ומ-"100,000,000" אבל זה לא קשור icon_redface.gif )
NUMB
NUMB • 7 באפר׳ 2008
על הדרך אפשר לבטל גם חגיגות ימי הולדת, נישואים,בר מצוות
זה גם בזבוז למטרות לא נעלות.

כשהמצב המדיני כל כך עגום, הדבר האחרון שהעם צריך זה ביטול המאורעות השמחים שגם ככה מעטים מידי. זה לא העניין הכספי זה העניין המנטלי, המורל פה גם כך לא בשמיים.

זה אחד מהרגעים המעטים שאנשים נזכרים שהם חלק מקולקטיב, שזה לא רק כל אחד והחיים שלו,זה הדברים שמגבשים אותנו לפחות קצת.
המפקדת​(לא בעסק)
המפקדת​(לא בעסק) • 7 באפר׳ 2008
140,000,000 icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

חתמתי והעברתי, אכן בזבוז מטורף !

הזיקוקים גם ככה עושים לכלבה שלי התקף לב כל שנה, אני אומרת מספיק !
flashback{ג"ו}
flashback{ג"ו} • 7 באפר׳ 2008
גם אני חתמתי.

אם הייתי יודעת לנהל רשימת תפוצה הייתי עושה את זה.
מכיון שאני לא, אני עוברת אחד אחד ועושה קופי פייסט. icon_eek.gif
talula

נאמב

talula • 7 באפר׳ 2008
האמת היא שאני מבינה מהכין נובעים דברייך, אבל גם לצערי הקונטציה שעלתה בי הזכירה לי משטרים פאשיסטים למיניהם (שוב, קונטציה שלי בלבד), אשר בהם בכדי לנער את העם מן התחושה שמשהו לא טוב מתרחש מסביב, הקצינו את הלאומניות על ידי עריכת חגיגות בומבסטיות אשר יקנו תחושת שייכות וגאווה. אין לי שום בעייה עם תחושת השייכות לעם, להפך, אני מרגישה מאוד שייכת, אך ושוב אך, אני ממש לא רואה איך החגיגות האלו יעזרו לתחושה של דקדנציה,בו נראה כי המשאבים החשבוים והלא כל כך רבים שלנו, מתבזבזים על דברים אשר הינם אך ורק בלון נפוח.
פנטין
פנטין • 7 באפר׳ 2008
NUMB כתב/ה:
על הדרך אפשר לבטל גם חגיגות ימי הולדת, נישואים,בר מצוות
זה גם בזבוז למטרות לא נעלות.

כשהמצב המדיני כל כך עגום, הדבר האחרון שהעם צריך זה ביטול המאורעות השמחים שגם ככה מעטים מידי. זה לא העניין הכספי זה העניין המנטלי, המורל פה גם כך לא בשמיים.

זה אחד מהרגעים המעטים שאנשים נזכרים שהם חלק מקולקטיב, שזה לא רק כל אחד והחיים שלו,זה הדברים שמגבשים אותנו לפחות קצת.

אני ממש לא מסכימה איתך
האם בשביל שנרגיש שייכים למדינה ולעם צריך להוציא כל כך הרבה כסף?
כסף שיכול מאוד לעזור לחינוך למשל, לעזור לילדים שנדפקו בבית ספר גרוע, עם המון אלימות...
האם הנוער שלומד בבתי ספר כאלה ירגיש כ"כ שייך עוד כמה שנים, אחרי הצבא?
לא עדיף לתעל את הכסף עכשיו למקום קצת יותר פורה?

ואיך את משווה בכלל ימי הולדת ובר מצוות וכו' לחגיגת יום העצמאות הלאומי?
זה אמנם עולה הרבה כסף כל האירועים שציינת אבל אין מה להשוות בכלל לאירוע הזה!

לעצור את הביזבוז!!
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 7 באפר׳ 2008
חתמתי.
זו אמנם טיפה בים השחיתות והבזבוזים פה, אבל כפי שלימדנו מר"ן דודו זר, חבל על כל טיפה.
פנטין
פנטין • 7 באפר׳ 2008
טיפה ועוד טיפה ועוד כמה...

בתקווה שיווצר פה איזה צונאמי כבר...

אני אסתפק גם בצונאמי קטנטן