שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

חרות.

זעקה אילמת​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 19 באפר׳ 2008

חרות.

זעקה אילמת​(נשלטת) • 19 באפר׳ 2008
בחג הפסח , חג של התחדשות וחרות
לכל אחד יש האחריות והכשירות
לנתב את מחשבותיו ושלל כוונותיו
למקום החשוב לו - חלקת אלוהיו .

מאחלת לכם שכל אחד יזרוק את החמץ שלו לפח ( לא מדברת על אקט פיזי )
ואל חלומו יושיט יד
חג כשר (למי ששומר) עם הרבה לימוד והגדה
הרי אם תרצו - אין זו אגדה !

בברכת פסח שמח..
התחדשות וצמיחה לכולנו .
בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)
לפני 16 שנים • 19 באפר׳ 2008

חירות?

יקירתי, לצערי אני כבר לא כלכך בטוח שאנו עדיין יודעים מה פירוש המילה הזאת בתקופתינו\במדינתנו - חירות. ושמא כבר מזמן מבני חורין הפכנו לפרעונים ,כלפי עצמנו וכלפי שכיננו. ויהדות זאת לא דת של כוונות טובות אלא של מצוות, ואת מצוות החירות אנחנו כבר מזמן לא מקיימים.
אולם אהבתי את הגירסה הניו- אייגי'ת שלך לאלוהים ולחירות: "לכל אחד יש האחריות והכשירות
לנתב את מחשבותיו ושלל כוונותיו למקום החשוב לו - חלקת אלוהיו ". גם אלוהים עבר הפרטה ולכל אחד יש אצלו "חלקה" קטנה. ויש לכל אחד כמובן גם "אחריות"\בעלות על החלקה הזאת, ולא חלילה כלפי אחרים. אבל באמת - "חג חירות שמח". מספיק עם הקשקושים הפילוסופי שלי. זה הרי חג היום.
זעקה אילמת​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 20 באפר׳ 2008
זעקה אילמת​(נשלטת) • 20 באפר׳ 2008
כאתאיסטית שלא מאמינה באונתולוגיה , קוסמולגיה או תלאולגיה , אעז ואומר שהמילים שכתבתי באו להדגיש את עניין הפנתאיזם " המקום החשוב לו - חלקת אלוהיו " .

הנריק איבסן אמר " רוח האמת ורוח החירות הם העמודים של החברה " , כפי שכתבת בתקפתנו להרבה אנשים טושטשו המושגים דבר שבא לידי ביטוי בכל מקום- אף פה בכלוב וחבל, אולם אבנים שחקו מים ולא ייכרך המת בסדינו - עדיין יש תקווה לשינוי.

שיהיה לך חג שמח : - )
שלגי
לפני 16 שנים • 21 באפר׳ 2008

את חרותי

שלגי • 21 באפר׳ 2008
"את שלמדת אותי לחייך למראה הרפתקה שחלפה לה
ללקק את פצעי במסתור ולקום וללכת לי הלאה...

את חרותי בלילה קר אחד הפרתי את בריתנו
כך לבדי ערקתי מהשביל עליו פסענו שנינו
בגדתי בך, חרותי הטובה
אל הכלא פסעתי בצער.
אל הכלא החם אשר שמו אהבה
נאספתי כמו נער
וסווהרת יפה, בתנועה רחבה
נעלה את השער"

יתכן והציטוט אינו מדוייק כי לא עשיתי העתק/הדבק אלא שחזרתי מזכרוני הדל.

שירו האלמותי של ג'ורג' מוסטקי, "את חרותי"
וכשחווה שרה אותו, תמיד עוברת בי אותה צמרמורת.

להנאתכם:

http://www.youtube.com/watch?v=Ktd--7OVL7E

(ואם אני חוזרת על עצמי, סלחו לי, השיר שווה אזכור תמיד)
זעקה אילמת​(נשלטת)
זעקה אילמת​(נשלטת) • 21 באפר׳ 2008
חג שמח גם לך נעולה : -) .

שלגי , וברוח אותם הזמנים נזכרתי בשיר המתאים לאוהבים את האביב :

השיר הוא תרגום חופשי של אחד משיריו של שייקספיר IT WAS A LOVER AND HIS LASS . הוא מזכיר לי את הנופים שבתוכם גדלתי. האביב של אנגליה כמובן אינו האביב של ארץ ישראל, אך האוהבים הצעירים הם אותם אוהבים. בימינו כאשר רוב שירי האהבה מתרחשים בתוך נופים עירוניים, כיף להיזכר במסתרי האהבה של הנעורים הכפריים.

האוהבים את האביב

לחן: שלום חנוך (הגדול מכולם) .

מי היו שם? היא והוא
היא והוא
עם ההי וההו והנונינו
בשדה לבד הלכו
והצפורים סביב
מזמרות בקול עדינג:
דינגה דינגה דינג
דינגה דינגה דינג
לאוהבים האוהבים את האביב.

מה גבוהה היא הקמה
הקמה
עם ההי וההו והנונינו
שם שכבו הם בחמה
והצפורים סביב
מזמרות בקול עדינג:
דינגה דינגה דינג
דינגה דינגה דינג

הם הגישו פה אל פה רך
פה רך
עם ההי וההו והנונינו
החיים הם פה פה פרח
והצפורים סביב
מזמרות בקול עדינג:
דינגה דינגה דינג
דינגה דינגה דינג

קח לכן את החיים
החיים
עם ההי וההו והנונינו
באביב עשה חיים
כמו הצפורים סביב
המזמרות בקול עדינג:
דינגה דינגה דינג
דינגה דינגה דינג

http://it.youtube.com/watch?v=OCcEIcBCuUc

תהנו .. : - )
זעקה אילמת​(נשלטת)
נעולה , אני מגיבה לך פה על ההודעות במסר שאת שולחת לי - אני מצליחה לפתוח את ההודעות שלך אבל לא להגיב בחזרה. אז חג שמח ! ותפתחי את הפון שלך!

שיר כאב - חג שמח גם לך יפיופה.
גוסט​(שולט)
גוסט​(שולט) • 21 באפר׳ 2008
זעקהההה מה היינו עושים בילעדייך חג שמייחחחחח מהנה ומסשן ולעינייננו אתאיסטית (לא מאמינה בשום אל) אני אשאל שוב מה התכלית שלנו פה אם נולדנו בישביל למות בסוף או האם יתכן שעולם שמורכב מימלייארדיי דברים יתכן שעולם כזה בנה את עצמו ככה לבד ללא עין מכוונת אבל העיקר שיהיה לכולםםםםם חג שמייחחחחחחח והמון כייף(אפשר טולה חח) יאללה תהינווווווו icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
זעקה אילמת​(נשלטת)
סאדולייף כתב/ה:
זעקהההה מה היינו עושים בילעדייך חג שמייחחחחח מהנה ומסשן ולעינייננו אתאיסטית (לא מאמינה בשום אל) אני אשאל שוב מה התכלית שלנו פה אם נולדנו בישביל למות בסוף או האם יתכן שעולם שמורכב מימלייארדיי דברים יתכן שעולם כזה בנה את עצמו ככה לבד ללא עין מכוונת אבל העיקר שיהיה לכולםםםםם חג שמייחחחחחחח והמון כייף(אפשר טולה חח) יאללה תהינווווווו icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif

קשה במרחב הקיברנטי ובמספר מילים לסכם את מהותנו פה ואת קיומו של אלוהים.
שאלת מה תכליתנו פה , בימים ההם טען דקרט כי פעילותה של התבונה האנושית היא ביטוי לקיומו של ה' , פסקל- אימץ גישה מעשית וטען שעל בסיס של הסתברות בלבד יהיה זה טיפשי להניח שה' אינו קיים. פסקל טען שה' קיים או שאינו קיים . אם אנחנו מאמינים בה' והוא קיים - נבוא על שכרנו בעולם הבא . אם אנחנו מאמינים בו והוא אינו קיים , במקרה הגרוע ביותר ויתרנו על התענוגות הבאים בעברה- רייט? . אך אם איננו מאמינם באלוהים והוא אכן קיים , נוכל אולי להתענג על כמה חטאים , אבל אנחנו צפויים לעונש נצחי. ואז נשאלת השאלה : האם יש מהמר שיש בו טיפת הגיון שיטען שההתנסות בתענוגות החטא שקולה כנגד ההסתכנות בעונש נצחי?
אני מניחה שהמשפט האחרון מדבר אליך.
ויש את גישתו של הגל , הוא הניח שהאל שעל קיומו מצביעה הדת הוא ביטוי של אינטואיציה לקיומה של הרוח המוחלטת- הגייטס. הגייטס שלו הוא לא אל דתי- הנחשב לטרנסצדנטלי (מעבר לתודעה האנושית), האל טבוע בעולם , ומאחר שההיסטוריה היא תהליך שבו הגייטס נעשה מודע לעצמו - כולנו חלק מהגייטס= אלוהים.
מאחר ואני לא רוצה לתפוס את מקומו של אדוני שי.. מקום הכבוד בהסברת הדברים לעומק שמורה לו.. אקצר ואגיד שאני מייחסת את הדברים שאתה מייחס לה' למדע וחלקם ל.. ממ.. סוג של ניסים.

חג שמח סאדו !
גוסט​(שולט)
גוסט​(שולט) • 21 באפר׳ 2008
היי סיימת במישפט '' סוג של ניסים'' ומי עושה ניסים ובואי אתן לך דוגמא לניסים הכיצד הקיבה מעכלת כל בשר ולא מעכלת את עצמה האם דקרארט וחבר מריעוו קבעו שהעניים יהיו בגובהה ולא ברגל או סדר השיניים החותחות מילפנים והתוחנות מאחור סתם חומר למחשבה icon_biggrin.gif המשך חג שמייחחחחחחחחח icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif