צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

6 דרכים לאלף את החבר שלך

HEAD MISTRESS
לפני 16 שנים • 28 באפר׳ 2008

6 דרכים לאלף את החבר שלך

HEAD MISTRESS • 28 באפר׳ 2008
לא, אנחנו לא מאמינות שגברים הם חיות, אבל כמה טכניקות אילוף יכולות לעבוד גם על הבחור שלך
מאת: בת'ני הייטמן/ COSMOPOLITAN
18/4/2008

"את לא יכולה לשנות גבר" היא אחת הקלישאות הידועות. ובכן, הרי החדשות שמגיעות ממקור לא צפוי – מאמני חיות: "גברים הם כמו עדר בתוך ממלכת החיות והם מייצגים הרבה מההתנהגויות שלהן, ולכן הם יגיבו בדרך כלל לאותן שיטות אילוף"", אומרת איימי סתרלנד, מחברת הספרWhat Shamu Taught Me About Life, Love and Marriage: Lessons for People from Animals and Their Trainers.

סתרלנד מדברת מניסיון; אחרי שבילתה שנה בבית ספר לאילוף חיות וצפתה בתלמידים בפעולה, היא העתיקה ויישמה בהצלחה את הטכניקות על בעלה. בפחות מכמה חודשים היא הצליחה לרסן כמה מתכונותיו הפחות אהובות עליה.

אנחנו יודעות שזה מרתק אותך, ולכן החלטנו לחושף בפנייך את השיטות שהוכיחו את עצמן במשך הזמן על ידי טובי מאלפי החיות. וגם – הפסיכולוגים מראים לך כיצד ליישם את השיטות האלו על הבחור שלך. קראי כדי שתוכלי להתנסות וליהנות מכמה טריקים חדשים.

בעיה מספר 1: הוא אלרגי למטלות
מה עושים?
עודדי את הצד הילדותי שלו כמו שעושים עם שימפנזים.

יונקים האלו מאוד אוהבים מעשי קונדס ואם מורים להם להפסיק זה יכול ליצור תסכול גדול עבורם. למזלך, אם את מעודדת את הצד השטותי שלהם, יש סיכוי טוב שתעוררי את תשומת ליבם. "כשאנחנו רוצים שהשימפנז יבצע משימה אנחנו יורדים לרמה שלו ומשחקים איתו חמש עד עשר דקות", אומר יוג'ין קסונס, מנהל ב-Animal Planet's Escape to Chimp Eden. אחרי שהם כייפו הם מוכנים למלא אחר ההוראות מכיוון שהם מרגישים באופן אינסטנקטיבי שכעת תורם להחזיר טובה.

ישמי על הבחור שלך:
לא משנה בני כמה הם, בחורים אף פעם לא מאבדים את הצד הילדותי שבהם. רק חבל שהם בוחרים בדרך כלל בעיתוי הגרוע ביותר כדי לחשוף את התכונה המעצבנת הזו, כמו בזמן שאת כמעט מאחרת לעבודה או צריכה שהם יעשו בדחיפות משהו בבית. כדי שהוא יעשה את מה שאת רוצה תני לו להתנהג כמה דקות כמו דביל ואפילו שתפי איתו פעולה", אומר ד"ר אנטוני ריץ', מחבר הספר Finally! How to Stop Dating Losers Forever, "ואז אמרי לו שתמשיכי לשחק איתו בתנאי שהוא יוריד את הזבל או יעשה כל דבר אחר שאת צריכה שייעשה. מכיוון שהגוף והנפש שלו מוצפים בכימיקלים טובים מהזמן האיכותי שהקדשת לו, פחות סביר שהוא יעקם את האף כשתתני לו הוראות", אומר ד"ר ריץ'. השתמשי בטכניקה זו באופן קבוע, ובמשך הזמן הוא יבצע את המטלות בלי לתפוס אותן כמועקה.

בעיה מספר 2: הוא חסר כישורים חברתיים
מה עושים?
צ'פרי על הטוב והתעלמי מהרע כמו שעושים עם כלבים.

כלבלב מרחרח מפשעות ומתחכך ברגליים של אנשים. האינסטינקט הראשוני הוא להגיד לו "קישטה", אבל זה רק גורם לו לרצות לרחרח ולגעת יותר. "במקום זאת, מאמנים מצ'פרים את הכלב כשהוא מתנהג יפה ומתעלמים מפעולות שהם לא אוהבים", אומרת סתרלנד. מכיוון שכלבים כמהים לחיבה, הם יפסיקו לבצע את הפעולות שעליהן הם לא מקבלים תגמול.

ישמי על הבחור שלך:
אולי הבחור שלך יוכל להתנהג בחוכמה גם בכל הקשור לסיטואציות חברתיות, כמו להתגבר על הדחף לספר בדיחות קרש. כשהוא מפגין התנהגות לא נאותה התגובה המיידית שלך היא להגיד לו להפסיק מיד. אבל הטקטיקה הזו תיפול על אוזניים חירשות. "גברים לא רוצים שיתייחסו אליהם כמו לילדים ואם תתקני אותו הוא ירגיש שאת מתנהגת כמו אמא שלו", אומרת ד"ר פטרישייה קובלט, מחברת הספר What Smart Couples Know. במקום זאת, התעלמי ממנו כשהוא מעצבן והעניקי לו קצת שמוזינג (נשיקונת או ליטוף עדין) כשהוא מתנהג יפה. מכיוון שגברים הם כמו כלבים – מכוונים כדי לרצות, הוא יפסיק באופן אינסטנקטיבי עם ההתנהגויות שגורמות לך להיות אדישה אליו. אזהרה אחת: טיימינג הוא קריטי. צ'פרי אותו ממש אחרי שהוא מפגין התנהגות חמודה, אחרת הוא לא יוכל לעשות את הקישור הנכון.

בעיה מספר 3: הוא נעלם כשאתם רבים
מה עושים?
הישארי קולית כמו שעושים עם סוסים.

מתחת לחזות המרשימה של סוס ההרבעה מסתתרת חיה עצבנית. "לכן הם בדרך כלל מגיבים טוב לקול מרגיע ולמגע של המאמן שלהם", אומרת ד"ר פטרישייה ברלו, מומחית להתנהגות סוסים בניו מקסיקו.

ישמי על הבחור שלך:
כמו סוסים, גברים נוטים לברוח כשמרגיזים אותם. אפילו אם הוא עלה לך על העצבים, נסי לפנות אליו ברוגע כשאת בשליטה (זכרי, כמה שזה קשה – זה ישתלם לך בסוף!). למשל, כשאת כועסת על כך שהוא לא הקדיש מספיק זמן לביחד שלכם, או כשאת נעלבת שהוא שוכח להתקשר אלייך, האינסטינקט שלך יהיה לצעוק או להיפגע. במקום זאת, שמרי על קור רוח וחכי כמה דקות לפני שאת פונה אליו ואז דברי בשקט וברוגע. "אם את אומרת לו בצורה נינוחה מה הוא עשה לא בסדר, הוא יהיה קשוב יותר לדברייך", אומרת ד"ר קובלט. גם מגע הוא אלמנט חשוב בסיפור הזה; הניחי בעדינות את ידך על ידו כשאת מדברת. זו שיטה זהה לדרך שבה מאמן הסוסים מלטף את רעמת שיער הסוס כדי להרגיע אותו, וזה יפחית מחומרת הדברים שיש לך לומר.

בעיה מספר 4: הוא בעמדת הגנה
מה עושים?
השתמשי בשפת גוף מתאימה כמו שעושים עם פומות.

כשמאמנים רוצים שפומה תעשה כרצונם הם מתאימים את עצמם אליה. "במקום לנסות להכניע או לשלוט על הפומה, הם מנסים ליצור שיתוף פעולה", אומרת סתרלנד. הם מתהלכים זקופים, אבל עם כתפיים שמוטות. הפוזה הזו מבטיחה שהמאמנים לא ייראו כמו קורבן לטרף, אבל גם לא יאיימו על הפומה.

ישמי על הבחור שלך:
אפילו הבחורים הפתוחים ביותר עלולים להרגיש מסורסים על ידי חתיכה חסרת מעצורים. כשיש לכם שיחה צפופה הוא יכול לכעוס עלייך באופן בלתי מודע בגלל שפת גופך. "אם את עומדת ממש קרוב אליו כשידייך על מותנייך ורגלייך מעט פשוקות, הוא יהיה בעמדת מגננה וירצה להילחם בחזרה", אומרת פטי ווד, מומחית לשפת גוף ומחברת הספר Success Signals. לחילופין, אם את עומדת בפוזיציה כנועה ומטה ראשך בזמן שאת מדברת איתו, הוא יכול לחשוב שאת מקבלת מרות. "הדרך הטובה ביותר להישאר בעמדה שווה לו היא לעמוד בתנוחה יציבה כשראשך זקוף וכל גופך פונה אליו. כך הוא ירגיש נוח ללבן איתך את הדברים", אומרת ווד.

בעיה מספר 5: הוא לא מזיז את התחת שלו
מה עושים?
פני אליו בזמן המתאים כמו שעושים עם אריות.

אריות הם... במילה אחת – עצלנים. לפי המאמנים, הם ישנים עד 20 שעות ביום וזזים רק כשהם חושבים שזה יהיה לתועלתם. "הנעת אריה לביצוע משימות כשהוא במוד של מנוחה זו משימה מאוד קשה ואפילו מסוכנת", אומר דייב שלמוני, מאלף אריות ומגיש בסדרת הטלוויזיה Animal Planet's After the Attack. "לכן אנחנו מנצלים את הזמן שבו האריות אקטיביים במקום לנסות לכפות עליהם עשיית דברים שהם לא רוצים בזמן שהם מסתלבטים".

ישמי על הבחור שלך:
כשבחור דבוק לספה הוא לא יזיז את התחת שלו ולא משנה כמה תלחצי עליו. "את חייבת לאמוד מתי הוא במצב רוח פרודוקטיבי ואז להכות בברזל בעודו חם", אומר ד"ר ריץ'. אם את שמה לב שהוא מעדיף להתאמן בבוקר, חכי לסוף האימון ואז בקשי ממנו עזרה בניקיון. אם את זקוקה למשהו בזמן שהוא לא פעיל ולא רוצה לחכות, שחדי אותו. "החדירי בו מוטיבציה", אומר ריץ'. כשאת מרגישה שאת לא מצליחה לקיים איתו שיחה מלב אל לב כי הוא מרוח על הספה מול הטלוויזיה, נסי לפתות אותו עם מאכל שהוא אוהב. אם הפיתוי יהיה מספיק אטרקטיבי, הוא יישבר.

בעיה מספר 6: הוא לא רומנטי
מה עושים?
למדי אותו שלב אחרי שלב כמו שעושים עם פילים.
היונקים האלו יכולים ללמוד מגוון משימות, אבל רק בהדרגתיות. "מאמן לעולם לא יצפה מחיה שתלמד משהו בלי ללמד אותה קודם כל איך לעשות זאת", אומר סתרלנד. למשל, אם מאמנים רוצים שפיל יצבע משהו כחלק ממופע קרקסי, הם יראו לו קודם כיצד לאחוז במברשת בעזרת החדק ואז כיצד לטבול אותה בצבע ורק לאחר מכן איך לצבוע. תהליך הלמידה הכולל לימוד התנהגויות חדשות שלא היו ברפרטואר של בעל החי לפני כן על ידי מערכת חיזוקים להתנהגויות שמתקרבות יותר ויותר להתנהגות המצופה נקרא "קירוב עוקב".

ישמי על הבחור שלך:
הבחור הממוצע הוא די רומנטי, אבל הוא לא מתוכנת לתכנון הפרטים הקטנים. אם את לא זוכרת את הפעם האחרונה שבה הוא יזם ערב רומנטי לשניכם, תצטרכי להראות לו את הדרך. התחילי בסידור הדירה שלך תוך פיזור רמזים, כמו נרות ומוזיקה רומנטית. שמרי במקרר יין משובח שתוכלי לבקש ממנו לפתוח לפני ארוחת הערב. זה ייצור אצלו את המודעות ובסופו של דבר הוא לא רק ילמד מהם הצרכים הרומנטיים שלך, אלא אפילו ייזום בעצמו.
knAAn
knAAn • 28 באפר׳ 2008
בואנה את חיה בסרט icon_smile.gif
חתולההה

מיאווווווווווווווווו

חתולההה • 28 באפר׳ 2008
LOLLLLLLLLLLLL אהבתי

לא נראה לי שזה תופס על אדונים icon_smile.gif)) אולי רק כשהם ישנים
הנאה צרופה​(מתחלף)
הנאה צרופה​(מתחלף) • 28 באפר׳ 2008
מניפולציות תמיד עובדות אלא אם כן שמים לב אליהם....
אני לא מבין למה לעשות אותם כשאפשר לדבר על הדברים ולהגיע להסכמים....
המלט

שבע סיבות כשנגד

המלט • 28 באפר׳ 2008

אכן פוסט מאלף. שמתם לב שלחצי מהמומחיות המצוטטות קוראים 'פטרישייה'? סתם.

לי נראה שמספיק להתיחס לגבר כאל חיה אחת. מקסימום שתיים. גם ככה גברים מתקשים.
להישאר ממוקדים, זאת אומרת. מתקשים להישאר ממוקדים. שולטות יקרות. אם תתיחסו אל
נשלטיכן כאל שש חיות, all hell is loose, והקץ מי ישורנו. לפיכך נתכנסנו כאן,
פונקדאי-טסטוסטרון נמוכי מצח ויורקי ליחה עכורה בקוונטים של 10cc לדורותיהם, כדי להציג בפני
העולם שבע סיבות בגללן כדאי לשקול את ענין האילוף הרב-חייתי בשנית.

1. הקוף שלך ירצה לזיין את הבת של השכנה:

2. הכלב שלך יעדיף בובה מתנפחת:

3. הסוס שלך ייתפס עם בלונדינית בשירותים:

4. הפומה שלך יגיד: לא הערב מותק, כואב לי הראש.

5. האריה שלך יגיד: זהו. מהיום אני מתחלף, ועכשיו אני אסשן אותך!

6. הפיל שלך יכניס אותך בטעות להריון:

7. והגבר שלך? הגבר שלך יתאהב בעז:

רק מזל
לפני 16 שנים • 4 במאי 2008

טוב....

רק מזל • 4 במאי 2008
האמת, שזה די מצחיק....
אבל באמת באמת, זה ממש עצוב.
הפוסט הזה לדעתי מעיד ומשקף על תופעה מאוד מעצבנת...
חבל שנשים מגדירות את המיניות שלהם דרך מדיומים כל כך מטופשים ורדודים, כמו עיתון קוסמופוליטן או "סקס והעיר הגדולה", זה מה שקורה - מדברים שטויות.
באמת שכל העניין נראה לי דבילי מהתחלה ועד הסוף אבל אני אצביע על כמה נקודות עיקריות:

מטומטם לשאוב עצות בנוגע ליחסים מעיתון שאין לו שום מושג מה קורה אצלכם בבית או מה הפרופיל הפסיכולוגי שלכם.

לזלזל בבן הזוג שלך ולהוריד אותו לדרגת חיה שאפשר לאלף זה גרוע מאוד, עדיף כבר שתיפרדו אם ככה את מרגישה כלפיו. באמת אי אפשר לשנות אף אחד, לא גברים ולא נשים.
הקטע הזה של לדבר על גברים למעלה זה מה זה "סקס והעיר", אל תצפי שאף גבר יתייחס אליך ברצינות ככה, גם אם הוא נשלט, פשוט כל כך מעצבן לשמוע נשים אומרות "גברים הם ככה" ו"גברים הם אחרת". זה לא שאני מתעלם לגמרי מההבדלים בין המינים אבל כל אדם עומד בפני עצמו, אין נוסחאות ואין כלום,אולי אם נשים לא היו מרגישות כל כך מושפלות לאורך ההיסטוריה לא היה בא הצורך הזה היום לרדת על גברים כל כך הרבה. או לא יודע מה...

וכמובן הכי חשוב... למה שלא תנסי לדבר עם בן הזוג שלך? אולי תוכלי להגיע איתו להבנות בשיתוף איתו ולא "לרמות" ולתמרן אותו בכל מיני פסיכולוגויות בגרוש שאפילו על הכלבה שלי כבר לא עובדות.

בקיצור כל מי שלוקחת את קוסמופוליטן אפילו קצת ברצינות, שיהיה לה לבריאות, ושתצפה להמון כישלונות במערכות היחסים שלה בחיים.
הכי בריא זה זוגיות משותפת ושווה, שיהיה לכם בצלחה.

סליחה אם הרסתי קצת את הצחוקים, אבל זה עיצבן אותי....

נ.ב. מלחמת המינים זה שנות ה-90, עכשיו אנחנו במלחמה נגד הטרור (שהוא גם פרמיטיבי, אבל לא כמו מלחמת המינים).
godisafemale​(שולטת)
לפני 16 שנים • 4 במאי 2008

פוסט חביב מעורר תגובה :)

godisafemale​(שולטת) • 4 במאי 2008

באופן עקרוני אני נגד "התעמלות מוחית" כשמדובר בניסיון לאלף את הצד השני במקרה הזה "גברים"

האישה/בת הזוג מהפוסט הזה של ה ד"ר מזיעה מהתחת של המוח כדי להשיג את מבוקשה, לטעמי מסורבל ומיותר.

פשוט תציבי את את האג'נדה ליחסים.
אנדרפוט
לפני 16 שנים • 5 במאי 2008
אנדרפוט • 5 במאי 2008
אני דווקא בעד המאמר. חשוב שיהיה חומר קריאה מבדר בחדר ההמתנה לפדיקור.
מאדאם קירי​(שולטת){אהובי המתו}
לפני 16 שנים • 5 במאי 2008
icon_lol.gif icon_lol.gif על כל השרשור הזה....

אגב, מזכיר לי שפעם ראיתי איזו תוכנית בטלוויזיה, בה נשים הלכו לסדנת יחסים, כביכול, ובעצם מאלפת כלבים לימדה אותן שם איך לאלף את הבעל. מסתבר, שמערכות היחסים של כל הנשים עם הבעלים שלהן השתפרו פלאים!
למשל: לימדו אותן שם לתת חיזוקים חיוביים כל הזמן, אם הוא התנהג יפה להאכיל אותו באוכל טעים או משהו. ואחד הגברים רואיין שם (לפני שהוא ידע מה סוג הסדנה שאישתו הלכה אליה) ואמר: "אישתי הפכה להיות הרבה יותר נחמדה! היא יותר מקשיבה לי, יותר מפנקת אותי, יותר כיף לי איתה..."

בחיי, האנשים ההזויים והדברים ההזויים שהם עושים לא נגמרים לעולם. icon_lol.gif
Na'ama
לפני 16 שנים • 20 במאי 2008

כל הכבוד על היוזמה!!

Na'ama • 20 במאי 2008
זה בהחלט נכון. גם בני האדם ההתנהגות האינסטנקטיבית שלהם היא כמו של כל יונק בטבע, ובעיקרם הגברים. נשים נמצאות בקטגוריה של חתולי בית - מפונקות עד היסוד (או שזאת רק אני).
לדעת לשלוט בגבר שלך ולדעת איך את תקבלי בדיוק את מה שאת רוצה היא אבן היסוד לכל מערכת יחסים מוצלחת (או שזה רק אצלי). בכל מקרה, זה טוב שיש הוראות הפעלה לדבר הזה, כי ת'אכלס אי אפשר בלי גברים, אני יודעת.... פעם אחת היה לי פאנצר בגלגל.