בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חשמל(למה מתחשמלים? ועוד).

Bent
לפני 15 שנים • 15 ביוני 2008

אמוץ, בחיי שלא התכוונתי לענות אבל,

Bent • 15 ביוני 2008
אתה צודק, ואין לך ממי ללמוד מעבר לעצמך (וכמה עצוב המשפט הזה אני לא יכול לתאר לך כי לא תבין).

אני עונה רק בגלל חוסר ההבנה הקטן הזה שלך לגבי מהו מהנדס, מה מהנדס יודע והזלזול חסר הפשר, ההבנה והמעוף של ילד קטן שכמוך במגזר כול כך רחב של אנשים כול כך חכמים (לא תמיד אבל בהחלט לפעמים).

כשתגיע יום אחד לנקודה שבה תהייה מהנדס בעל תעודה (מה שאני קצת מפקפק, אבל כשאני הייתי בטכניון תמיד אמרנו שעם קושרים חמור לשער הפקולטה אחרי עשר שנים תהייה לו תעודת דוקטור, מה שבטח נכון לתואר הפתוח ב HIT), ואותם הטכנאים וההנדסאים בעלי הניסיון וצרי האופק שאתה מזלזל בהם כול כך יצטרכו לעבוד איתך, אני מקווה עבורך שתשכיל להיות קצת יותר ענוו רוח, אחרת מהנדס לא תישאר.

אני אגיד לך משהו שעוד לא הבנת בכלל, מהנדס לא יודע הכול, הוא אפילו לא יודע הרבה, מהנדס טוב הוא הפשרה בין המדען שיודע את כול התיאוריה על פיפס קטן ולא חשוב (או כמו שאחד מהאנשים היותר חכמים שהכרתי, שהיה גם פרופסור הגדיר את הידע שלו "הכול על כלום") אבל לא יודע את ההבדל בין שני סוגי ברגים, לטכנאי שיודע איך כמעט הכול עובד בחיי היום יום, אבל לא יודע את בסיס התיאוריה. הרקע שאליו אתה כה דבק אחרי קורס אחד או שניים הוא טיפה בים המידע הקיים, ואולי אפילו פחות.

יותר מזה, כול הידע הזה, בחינות נפלאות וממוצע גבוה (אפילו תעודת מצטיין מהפקולטה שלך), כול אילו לא עושים מהנדס. הם עושים ממך אדיוט מלומד, ותו לא. את היכולת להפעיל את הידע רוכשים בניסיון, בדרך כלל נדרש לא מעט זמן להפסיק לנופף בתעודה ולהתחיל לחשוב כמו מהנדס. בגישה שלך, זה לא יקרה אף פעם.

אני אגלה לך עוד סוד, מחוסר ההבנה של טכנאים אפשר ללמוד יותר מאשר כול המיש' דיפ' שעוד לא פגשת על איך עובדים דברים.

משיחה עם הנדסאי טוב, על איך מתכננים דברים, תלמד יותר על העולם ההנדסי מאשר בקורס מעגלים. כשתבוא לתכנן מעגל יום אחד, עורכת המעגליםהרוסיה (שהיא כולה טכנאית במקרה הטוב), תאכיל אותך מרור על כול טימטום שאי פעם למדת בבית הספר כי למדת מפרופסורים ולא מאנשים עובדים. והכי מצחיק זה שאם תמשיך בגישה שלך, הדבר שיקרה זה שהם יעשו בדיוק מה שתגיד להם ואז לא תשאר מהנדס, כי הטולרנס לטעות של מהנדס הוא נמוך מאוד בימינו.

נ.ב. הכותב כבר מהנדס לא מעט שנים ואת רוב ניסיונו הדל הוא רכש מלהאזין בסבלנות לנמוכי הקומה שיודעים פחות ממני תיאוריה ויותר ממני על הכול. למעשה אני מוכן לטעון שלמדתי יותר מהטכנאים וההנדסאים שלמזלי הטוב חלקו איתי משרות מאשר כול הפרופסורים שהכרתי.

בברכת חיים מאושרים לך,

BENT
lycraman5
לפני 15 שנים • 16 ביוני 2008

יפה כתבת BENT

lycraman5 • 16 ביוני 2008
אמוץ כל מאמציך להוכיח את צידקתך רק מוכיחים כמה אינך מבין את מה שאתה לומד.
אם אתה מבין כל כך גדול אולי תוכל להסביר לי
גדר חשמלית לבקר שמעת על זה פעם? יודע מה המתח של גדר כזו?
האם ממתח של גדר בקר אפשר למות?
מהו מקור המתח של גדר בקר?
שוקר חשמלי מכיר? מה המתח שהוא מייצר? מה המתח ממנו הוא ניזון?
אמרו חז"לינו אין חכם כבעל ניסיון
לצערי בשנותי הרבות בעבודה נתקלתי לא מעט במהנדסים שסיפור התאוריה והמעשה נכתב ממש עליהם.לקח להם לא מעט זמן להבין את התאוריה שלמדו ונאלצו לשאול לא מעט טכנאים, עוזרי חשמלאים, חשמלאים שיסבירו להם את התאוריה שלמדו.
בזמן לימודי היה לי מרצה שלא עבד יום אחד בתעשיה אלא היה רק באקדמיה.
באחת מהרצאותיו לימד אותנו על חלק מסויים בתעשיה. שבועיים לאחר מכן באקראי נתקלתי באותו חלק והבאתי לו שיראה ליתר הסטודנטים בכדי שיבינו טוב יותר.
הוא הסתכל עלי כאילו נפלתי לו מהירח והתחיל לשאול אותי שאלות כמו מה זה? איך מחברים את זה וכד'.
אמוץ, תפסיק להתרברב בידיעותיך ולזלזל בהנדסאים טכנאים וחשמלאים , אתה תאלץ ללמוד מהם המון אחרי שתסיים את לימודיך.
אני יכול להתקיל אותך בעוד לא מעט דברים שבתאוריה אולי תוכל לספרכאן סיפורים עליהם ולהביא ציטוטים, במעשה אתה תוכיח שאינך מבין את אשר אתה לומד.
עדיף שבמקום להתנצח כאן תשקיע את זמנך ומרצך בלימודים וגם תבין את מה שאתה לומד.
dragon fly
לפני 15 שנים • 16 ביוני 2008
dragon fly • 16 ביוני 2008
שקע ותקע נכנסו לים

מי התחשמל?
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לפני 15 שנים • 17 ביוני 2008
שקע ותקע לא הלכו לשום ים.
אני שמעתי שיש נשים פה באתר שיש להן צריכה חשמלית .
כמו קבל או סליל.אחת אמרה לי "אני לא מסוגלת להעביר את היום אם לא טענתי את עצמי בבוקר בתחת".
אותי מדאיג שמישהי לא תקצר את האתר והמפסק ירד ולא נוכל לגלוש.
כל זה בגלל הצריכה של חשמל בתחת.
aka BODYGUARD
לפני 15 שנים • 18 ביוני 2008
aka BODYGUARD • 18 ביוני 2008
dragon fly כתב/ה:
שקע ותקע נכנסו לים

מי התחשמל?

"בשם כל החס וחלילות ! ! !"
זיקית
לפני 15 שנים • 18 ביוני 2008

בחיי..זה לא SSC

זיקית • 18 ביוני 2008
memo to self(*)

בפעם הבאה שאת מדוכאת, היכנסי לפוסט זה ותצחקקי מיידית.

אלוהים גדולה שבשמיים - מה הוא רוצה מאיתנו עם ה load of crock שיוצא לו מהמקלדת?

יום עצוב למערכת החינוך ("מערכת" ו-"חינוך")..ואחר כך מתפלאים ש...

נו שוין. שיהיה בהצלחה.

קאי - דחיל ראבקום באמא שלך תמשיכי icon_smile.gif

(*) memo אינו ניק. האירועים עליהם מתבסס פוסט זה קרו באמת! רק השמות, המקומות, הזמנים והאירועים שונו.
Yellow
לפני 15 שנים • 28 באוג׳ 2008
Yellow • 28 באוג׳ 2008
בחייאת, הגעתי לכאן בטעות...
זה שירשור ישן icon_smile.gif

טוב. אם אני כבר כאן, אז יש לי שאלה למומחה החשמל וההתחשמלות, אמוץ:
היה אצלנו במעבדה איזה ספק שהוציא 15 וואלט.
איך זה שלא התחשמלתי כשנגעתי
בשני החוטים שהיה עליהם את המתח?