צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שימו סוף לרצח !(לא,לא "פוליטיקה עכשיו)

נוריתE
לפני 15 שנים • 25 ביוני 2008

שימו סוף לרצח !(לא,לא "פוליטיקה עכשיו)

נוריתE • 25 ביוני 2008
שלט חוצות שנשאו חבר'ה צעירים ...
איך זה התחיל ולאן זה מוביל?
מהתחלה..

שבוע וחצי כזה, נסעתי בקו 18 ובאחד הצמתים, ראיתי כמה צעירים נושאי שלטי בד
עומדים ברמזור (והכל התרחש בכמה דקות של רמזור אדום)
פורשים שלט אחד ואני רואה בגדול "הפסיקו את הרצח" (או שהיה כתוב הרג, אותו דבר)
ואני תוהה..
הרג בדרכים? הרג בשטחים? מה מי??

ואז השלט ניפתח וכתוב בו בנוסח הבא..
"מיליון פרות נירצחו השנה בשביל המבוגרים ועשרה מליון תרנגולות" (או קיי ,אולי אני או הם הגדמנו קצת, במיספרים?)
וואלה, אני כבר מעדיפה את השמאלנים הקטנים שמוחים נגד פשיטות בעזה..אן אפילו את אילו עם הסרט הכתום שהלכו מכות עם חיילים כש"פינו" את הרצועה..לפחות הם מחו על עוול שנעשה לבני אדם ולמדינה..גם אם זאת צורה עקומה מאוד למחאה..מעדיפה בכל יום על פני צפונבונים חובבי חסה או שונאי סטייק..

הלאה..
לא שיש לי משהו נגד פרות/תרנגולות/ תרנגולי הודו, וכאלו, טעימים מאוד ואני אדם חובב בשר
ולא אכנס פה לוויכוח עם הכמה צימחוניים באתר, מכירה את כל הטענות
את כ---ולן ,זאת לא הנקודה, לא שיש חלבונים גם באגוזים ולא מחאה על שיטות השחיטה הכשרה הלא חביביות אבל....אני לא אנצח וגם לא אתם.

אבל נקודה קטנה למחשבה?
לפני מיליונים של שנים ירדו ראשוני ההומנואידים( קופים דמויי אדם)מההעצים והתחילו את המסע הארוך אל ההומוספיאנס של היום, רק כי התחילו,וישנן הוכחות ברורות לכך, לאכול בשר והחלבונים ,מהבשר,עזרו לפיתוח המוחות הראשונים, כניראה שלא היספיקו להם רק האגוזים מלאי החלבון שהם אכלו עד אז...

אבל
ביחיאת נווווווווווווו

הפסיקו את הרצח! חיות,זה לא אוכל?

כאילו אני אתפוס איזה צימחוני תמים בשנקין על יד הגינה, האלו עם הטלוויזיה והוידאו טייפ של גאיות פ רות נישחטות מזעזעות ואכניס אותו בכוח לשאוורמיה הקרובה באלנבי/קינג ג'ורג' ואדחוף לו בשר בגרון עד שיקיא?
ותחשבו על החוק נגד פיטום אווזים שעבר, כאילו אין כבד אווז בכל מיסעדה שמכבדת את עצמה וזה רק טיפי יותר יקר
מה הלאה?
הוצאתם את המעשנים ממיסעדות ואתם מלשינים לפקחים ותובעים בסכומים מזעזעים ופיקטיביים על פגיעה בבריאות שלכם ומעודדים הלשנות ותביעות אז עכשיו הטראנד החדש הוא להוציא את אוכלי הסטייק מחוצ לגבולות המדינה ואל מרתפים אפלים נוסח מרתפי הנוצרים הקודמים ברומי עובדת האלילים ובהיזדמנות זאת לתלות לכל אחד ואחד מחובבי העוף (מעשני הסיגרים)שלט של רוצח על הצוואר?

רוצים לרחם על חיות?
לכו למחות על יד המעבדות שעורכות ניסויים נוסח מנגלה על קופים.
לכו לצער בעלי חיים ולאגודות האחרות ותתתנדבו כדי שיהיה מספיק כוח אדם ולא ייסגרו מקומות ובהיזדמנות הזאת תאמצו כלב או חתול שיורדמו בלי בית,תיקנו מוצרי קוסמטיקה שכתוב עליהם שלא נוסו על חיות?(לא מספיק רק לעשות הפגנה פעם בחמש שנים ולצעוק "צער בעלי חיים רוצח").

הלאה? לרחם על חיות?...
אני יכולה לשלוף מהשרוול,בלי מאמץ רשימה של זני בעלי חיים על סף הכחדה או מעבר לה.. תיצטרפו לירוקים לגרין פיס, תערכו התרמות כדי להציל את גורילות המישור בקונגו שספירה אחרונה הראתה על פחות מ 700 פריטים,(ב2007) שנירצחות כל יום כמעט על ידי המורדים שמה
או תערכו קמפיין להצלת הטיגריס, ? הליוויתן הגדול? הצ'יטות, הדולפיני מיים מתוקים?כלבי הים הנזיריים בהוואי? שוניות האלמוגים באוסטרליה?הרצח המסיבי של דולפינים על ידי היפנים?תחש המים מתוקים והדוגונג?יש עוד המון כאלו...

אולי הפגנה קטנה נגד כריתה מאסיבית של יערות שלמים שמביאה להתחממות גלובאלית בלתי הפיכה?סתם רעיון, גזי חממה? האמזונס מתייבש, מקורות הגאנגס הולכים ונעלמים,שנתיים בלי גשם ברמות אתיופיה ,וילך גם הנילוס "ביי ביי" ותהייה פה פלישה מאסיבית חסרת רחמים של מיליוני איכרים מיצריים רעבים ללחם..

לאאאאאאאאאאאאא
יותר קל לזעוק על רצח חמש מיליון תרנגולות...way easyer
אתם!אוכלי הבשר והעוף רוצחים ואלו שמגדלים אותם ומיזה פרנסתם היחידה,הם אויבי האנושות...

אבל עיזבו.. על פני ההומלס ששכב שמה בפינה,הם חלפו כמו לא היה קיים(אבל בחורף הם בטח ירוצו לתרום כירבולית לפליטים האפריקאים הבאים שיבואו לכאן,רק כדי להרגיע את המצפון ה"ירוק"שלהם, עוד קצת)

אז..
(חשבתי לעצמי כשהרמזור הפך לירוק)..במקום להפגין על שטויות
עדיף היה שתביאו לאיש הזה שעל המידרכה, מנה שווארמה ופחית שתיה מהפינה שממול....ואולי כמה שקלים?שיקנה לבד כירבולית לחורף הקרוב ..
רק מחשבה.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Officials of Virunga National Park in the Democratic Republic of Congo with the bodies of four mountain gorillas illegally slaughtered.
Photo: Reuters
huan
huan • 25 ביוני 2008
זה שאנשים מסויימים משתמשים בסיסמאות ובמושגים קליטים מבלי להבין את הדברים לעומקם היא תופעה שאיננה מוגבלת ל"שמאלנים קטנים" או לצימחונים לסוגיהם. ואולי זה הוא קיסמם - כי כאשר הדברים הופכים ליותר מורכבים אינני יודע אם לאנשים תהיה את הסבלנות להקשיב ואת השכל להבין. כבר נאמר על הפוליטיקה המודרנית "העולם הפך למורכב והוא דורש הסברים מורכבים שקשה לפשט אותם ולאנשים אין סבלנות לשמוע ולהבין - הרבה יותר קל כבר לזרוק רפש אחד על השני".

עם זאת ישנו צדק בדיברהם - היחס לו זוכים בעלי החיים המשמשים למאכל הוא רע מאוד בלשון המעטה ולא בטוח שמצבם איננו גרוע מזה של חיות מעבדה. אני אינני צימחוני ואנני תומך בכך עם זאת אני כן חושב שכבני אדם מוסריים אלינו לנהוג במוסריות גם כלפי בעלי החיים ולאפשר להם חיים נאותים לפני שחיטתם ולשאת בעלויות הכספיות שיהיו למהלך זה.
הפגנה זו של אנושיות וחמלה לא אמורה לבוא על בסיס "עניי עירך קודמים" - היא איננה קשורה להמצאותם או העדרם של הומלסים ושאר בעיות חברתיות ואחרות
huan
huan • 25 ביוני 2008
זה שאנשים מסויימים משתמשים בסיסמאות ובמושגים קליטים מבלי להבין את הדברים לעומקם היא תופעה שאיננה מוגבלת ל"שמאלנים קטנים" או לצימחונים לסוגיהם. ואולי זה הוא קיסמם - כי כאשר הדברים הופכים ליותר מורכבים אינני יודע אם לאנשים תהיה את הסבלנות להקשיב ואת השכל להבין. כבר נאמר על הפוליטיקה המודרנית "העולם הפך למורכב והוא דורש הסברים מורכבים שקשה לפשט אותם ולאנשים אין סבלנות לשמוע ולהבין - הרבה יותר קל כבר לזרוק רפש אחד על השני".

עם זאת ישנו צדק בדיברהם - היחס לו זוכים בעלי החיים המשמשים למאכל הוא רע מאוד בלשון המעטה ולא בטוח שמצבם איננו גרוע מזה של חיות מעבדה. אני אינני צימחוני ואנני תומך בכך עם זאת אני כן חושב שכבני אדם מוסריים אלינו לנהוג במוסריות גם כלפי בעלי החיים ולאפשר להם חיים נאותים לפני שחיטתם ולשאת בעלויות הכספיות שיהיו למהלך זה.
הפגנה זו של אנושיות וחמלה לא אמורה לבוא על בסיס "עניי עירך קודמים" - היא איננה קשורה להמצאותם או העדרם של הומלסים ושאר בעיות חברתיות ואחרות
עלומה​(אחרת)
עלומה​(אחרת) • 25 ביוני 2008
אני אוכלת בשר
אוהבת את זה מאוד.
עממה
אני בהחלט אתרום את כל שביכולתי למלחמת האקולוגיה, ואכילת בשר, כן, מזיקה,
אז ירדתי לעוף פעם בשבועיים ובשר אדום פעם בחודש- חודשיים (תלוי מתי אני מגיעה להורים ואבא עושה על האש).
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
אני אוכל בשר ואני אמשיך לאכול בשר עד יומי האחרון!

אני בהחלט נגד ניסויים בבעלי חיים ונגד פגיעה בבעלי חיים סתם ככה. .

אבל אני לא נגד אכילת חיות כדרך הטבע.
{dOmCruise{A
{dOmCruise{A • 25 ביוני 2008
I DIDN'T FIGHT MY WAY TO THE TOP OF THE FOOD CHAIN - TO BECOME A VEGETERIANֱ
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 25 ביוני 2008
{dOmCruise{A כתב/ה:

icon_biggrin.gif

אני, אגב, צמחונית, אבל לא מטעמים אידיאולוגים.
morgause​(מתחלפת){מ}
morgause​(מתחלפת){מ} • 25 ביוני 2008
ציטוט: אני בהחלט אתרום את כל שביכולתי למלחמת האקולוגיה, ואכילת בשר, כן, מזיקה,

איך אכילת בשר פוגעת באיכות הסביבה?
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
amy כתב/ה:
{dOmCruise{A כתב/ה:

icon_biggrin.gif

אני, אגב, צמחונית, אבל לא מטעמים אידיאולוגים.

מוזר פעם דיברתי איתך על סלט כבד פולני ולא ראיתי התנגדות מצידך.
נוריתE
נוריתE • 25 ביוני 2008
morgause כתב/ה:
ציטוט: אני בהחלט אתרום את כל שביכולתי למלחמת האקולוגיה, ואכילת בשר, כן, מזיקה,

איך אכילת בשר פוגעת באיכות הסביבה?

גם לי זה לא ברור,האמת
בייחוד שאלו חיות שמגודלות לצרכי מאכל,כל עוד הפסולת מנוהלת כמו שצריך.

ונכון שהשחיטה ההילכתית לא הכי חביבה, אבל ישנן דרכי שחיטה של הלא יהודים שהרבה יותר מזעזעות ולא אכנס לזה, ויש,במדינות מסויימות חוקים יותר קבילים בקשר להמתת חיות מאכל,
הה ופה הקטע, הרבה צימחונים אומרים שהם לא אוכלים בשר מסיבות "הומניטריות"
human בנאדם...כאילו ,והתמונה הזאת ששמתי של הגורילות הרצוחות מזעזעת אותי הרבה יותר מאיך ממתים תרנגולת בשחיטה כשרה או לא.או מי שזוכרים את גופות הדולפינים ביפן....

הומניטריות מדברת קודם כל ע היחסים בין אדם לאדם אח כך אפשר לדבר על תרנגולות ופרות...

מה שהם עשו היה מעשה ביריונות לדעתי

ומה זאת ביריונות?
לנסות לכפות את דעותייך ודרך חייך על אחרים שכל האמצאים כשרים לדעתך ,כולל הפחדה והגעלת ייתר וכל אילו
נוסח "דרך החיים שלי הכי טובה ושלך לא ,כי היא לא הדרך שלי,ואני אגרום לך לעבור לצד שלי בכל דרך ואמצאי שאפשר לי"..

מזכיר לי מאוד את ההסתה הדתית בייחוד ,נגד הקהילה הומו לסבית, שמערבים בה את א.ל.ה.י.ם, בין היתר,או את הטראנד האחרון בארצות הברית של לימוד "היתנזרות"בבתי הספר, עוד קטע דתי קתולי מזעזע,או המפגינים מול מרפאות להפלות עם הבובות מכוסות הדם וקריאות ההסתה רוצחים רוצחים(לא משווה בין הפלה לשחיטה ממש לא, אבל הטקטיקות ידועות ומוכרות)
זה למה זה הירגיז אותי כל כך
כי אם הייתי טורחת ויורדת מהאוטובוס למרות קוצר הזמן שהיה לי הרי שהייתי משחיתהדברים לשווא עוד הייתיי כולה להיפגע מאיזה מיתלהם צעיר .

וביריונים מה לעשות מוציאים את הצד הלא נחמד שבי
אז הוצאתי קיטור .