שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אובססיה זה טוב?

פייה{O}
לפני 15 שנים • 19 באוג׳ 2008
פייה{O} • 19 באוג׳ 2008
אנדרפוט כתב/ה:
אין לי אשליות בקשר לטוקיו, אף אחד לא הולך להפוך אותי יום אחד לווניל עם התעניינות ממוצעת במין. תמיד ירוצו לי בראש דימויים של פאמדום, אבל אולי לא באופן כזה שמונע אינטימיות וזוגיות - כי זה מה שבאמת מתחשק לי.

אם להביא קצת פסיכולוגיה בגרוש - אני מתארת לעצמי שמה שבאמת מונע ממך אינטימיות וזוגיות אינו דווקא הנטייה הבדסמית.
אם כבר הבדסמ מאפשר למשהו בך שנמנע מאינטימיות וזוגיות מאי אילו סיבות את התירוץ והמפלט.
מאחלת לך שהמודעות שלך והמאמץ לחקור את נבכי עצמך יניבו תוצאות ותצליח להנות מיחסים עם אישה, על כל אישיותה ואנושיותה (אני בטוחה שאי שם יש גם דומיות כאלו icon_smile.gif ).
ana
ana
ana • 19 באוג׳ 2008
אנדרפוט משתמש רבות במושגים של טוב ורע ומוסריות. לדעתי, אם הוא לא ייקרע בהתלבטויות שלו, גם הפנטזיה הפמדומית שלו על "האישה הרעה", תאבד מערכה, עם הזמן
זה יכול להיות פיתרון טוב, אבל אולי הוא לא ממש רוצה להשתנות וזאת "הבעיה".

ואני לא בעד להשלים עם ידיעה שאתה רוצה אובייקט רע. אין בזה אהבה לך או לה. אין בזה שום דבר טוב, מלבד נהנתנות מזוכיסטית, (סוג של "מזוכיזם מוסרי"- פרויד ?).
גם רוצחים, פדופילים, עושקים וגנבים יכולים להיות שמחים בחלקם, וגם כאלו שמתאבדים....

אנדרפוט, מקווה שתרגע מהאובססיה.. כשמרפים מדברים הם באים אלייך ואולי לא תאלץ לחוש כאלו דיסוננסים חריפים, כשתמצא מישהי שהשקפת עולמה בגדול לא כ"כ רחוקה משלך. לא תוכל אז שלא לכבד אותה, אז נסה לשמור על האמת שלך ואל תכנע
ana
ana
ana • 19 באוג׳ 2008
.. הקשתי באובססיביות..
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 19 באוג׳ 2008
אנדרפוט, קשה להתעלם מהפנטזיות, וללכת בדרך אחרת לגמרי, כי הם באמת המאויים שלך באותו הרגע.
אבל עוד מילת עידוד אחת: דיברת על פנטזיות יותר ויותר עמוקות, שאיתן אתה מרגיש "קרוב לקרקע מוצקה" (של חיבוטי הנפש שלך), אבל כאלו שלא מובילות אותך לכלום במציאות.
אצלי לפחות, כשחוויתי דברים כאלו, הקרקע המוצקה השתנתה מתקופת חיים אחת לשנייה. הפנטזיות הם באמת משהו מאוד פרוע, אבל המהות שלהם משתנה באופן מאוד משמעותי, כתוצאה מחוויות חדשות שחוויתי.

אז אולי טוקיו תעשה לך אותו דבר.
בתקווה.
huan
huan • 19 באוג׳ 2008
אני דווקא לא רואה שום דבר רע או לא נכון כך שבחרת לכת הכי רחוק עפ הפנטזיות שלך. דסטרוקטיביות או קיצוניות ככל שיהיו.
אם זאת אני כן חושב שיטב עם תעשה זאת עם מודעות מלאה למחיר אותו אתה משלם ותשלם בעתיד ולאלטרנטיבותהנוספות שעומדות בפניך ושבהם אתה חופשי לבחור אך בשלב זה אינן מקובלות עליך.

פתחת שירשור זה בכך שציינת שאתה סובל ושאין בידיך בחירה אחרת. כעט אתה אומר שזו היא דרך שבה בכל זאת בחרת ואתה יכול גם לבחור אחרת - אנא תהיה מודע להבדל הדק אך המשמעותי בין התפיסות הנל. ובמקום לחפש קבוצות תמיכה פשוט היה כן עם עצמך בנושא זה (ובאספקטים אחרים) ונסה להיות מודע לכך במקום להשתמש במילת הקסם "אובססיה" בתור תירוץ להיותך במקום בו אתה נמצא. שכן כפי שזה נראה, אל אף הסבל הכרוך בכל העניין זה המקום שבו נכון לעכשיו אתה רוצה להיות ואתה תופס כ"משתלם" ביותר.

גם רוצחים, פדופילים ומתאבדים יכולים להיות שמחים בחלקם. "בני מזל" אילו לא יהיו פרחחים סגנון רוצחי דרק רוט אילו יהיו אנשים היודעים מה הם עושים, איך ולמה, יודעים מה הבחירות שעשו ושלמים איתם - הם יהיו חניבעל לקטור.
ואני בספק עם לרבים ישתוו להם ברמתם המוסרית וב"צדקת דרכם".
אנדרפוט
אנדרפוט • 19 באוג׳ 2008
בניגוד לדעותיהם של חלק מהמגיבים פה, לא, אין לי שליטה על האובססיה הזאת, לכן זוהי אובססיה.
נכון שאפשר לומר את זה על כל דבר - אני מעשן, זוהי התמכרות, אובססיה, אני לא אחראי לזה - אבל העובדה שאפשר לומר משהו על כל דבר ולהשתמש בו כתירוץ או מטה קסמים לא הופכת אותו לפחות רציני ואמיתי. אובססיה היא דבר כפייתי ולכן לא נשלט ואין אני טוען פה לחוסר אחריות, אני אחראי לחלוטין לכל הסיפור הזה, אבל לא בשליטה. אין לי זכות בחירה במובן הפשוט של המילה. גם אם אזנח את הפנטזיות הן ירדפו אותי בחלומי.

לא בחרתי להכנס לעולם הפאמדום, לפחות לא במודע. לא בחרתי במיניות הזאת לעצמי וגם לא החלטתי להעניק לה כל כך הרבה כוח עלי, אני משער שזו היתה תגובה בלתי רצונית לכל מיני בעיות רגשיות בשלב מוקדם של חיי. אפשר לכופף את צמרות העץ הזה לכל מיני כיוונים - להיות קיצוני ולבלות במועדונים, זונות, חו"ל ולמלא את ההארד-דרייב בקליפים של אנאקונדה, או לכיוון השני, להתפשר, לחפש בת זוג קינקית, לזרום לצד הפנטזיה, לגלות עולמות חדשים ואיים אבודים. אבל זו לא הכוונה שלי כרגע. אני מתעניין בגזע של העץ. בסיבה. למה? אני סבור שזה מאוד יעזור לי לטפל בעצמי אם אוכל להבין למה. למה אני זקוק לאגרסיביות מסביבי בשביל גירוי מיני.

לפסיכולוגיה יש שני סוגי הסברים באופן כללי - מסובכים ותמוהים מאוד, וגם פשוטים וברורים מאוד, אפילו פשטניים. שני הסוגים משלימים האחד את השני ומבטאים את מורכבותו של אדם תרבותי חברתי וחושב, ביחד עם פשטותו של יצור חי עם יצרים טבעיים טהורים ואלמנטריים. ולכן מבחינתי פסיכולוגיה-בגרוש זוהי לא מילת גנאי, יותר משהו כמו תרופת-סבתא, דבר שיש בו הרבה חוכמה.
המלכה ננה NNA

רעיון

המלכה ננה NNA • 19 באוג׳ 2008
מה עם פסיכאטריה בגרוש ?
יש כדורים נגד אובססיביות שקלת כאלה ?
אתה מודע לקיומם ?
אנדרפוט
לפני 15 שנים • 20 באוג׳ 2008
אנדרפוט • 20 באוג׳ 2008
הכדור היחידי שיש זה לדיכוי היצר המיני. קצת לשפוך את התינוק עם המים לא?
huan
huan • 20 באוג׳ 2008
יש דרכים נוספות חוץ מהורמונים לדיכוי היצר המיני וכדורים להשקטת מחשבות חודרניות למינהם.
אך זו פשוט כנראה לא אפשרות קבילה בשבילך, אולי היא תהיה קבילה בשבילך בעתיד. אז אל תדבר על אובדן שליטה אלה רק על המחיר שהשליטה תגווה ממך. אל תדבר על אובססיה דבר על הדברים אליהם אתה מעדיף ורוצה להשתעבד ("האובססיה") ואל דברים אליהם אינך מוכן (מוסר כזה או אחר או כל אידאל אחר).
האם זה כדאי ושווה את זה? אינני יודע. בניגוד לנער החיסלונים והארנבונים שהיה לנו פה, במקרה הזה רק אתה מעורב.
המלכה ננה NNA

מה פתאום

המלכה ננה NNA • 20 באוג׳ 2008
מה פתאום דיכוי מיני אתה הרי טוען שהבעיה היא מחשבות אובססיביות
ולזה יש משפחה שלמה של תרופות SSRI
בשילוב עם טיפול קוגניטיבי יכולות להזיז אותך למקום אחר
השאלה היא אם אתה באמת רוצה ומוכן לתהליך
(שאני ואתה נעבור לפרטי ?)