בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה לגבי לטקס

lord​(שולט)
לפני 20 שנים • 30 בדצמ׳ 2003
lord​(שולט) • 30 בדצמ׳ 2003
שלום לכם..

בתור מישהו שמאוד מאוד מאוד מתעניין בלייטקס
צר לי לספר לכם שמספר המקומות בארץ להשגת לייטקס מאוד מוגבל..
נחלת בניימין לא באה בחשבון אין להשיג את זה שם...מניסיון, בחנויות סקס בתחנה הישנה ניתן להשיג מספר פרטים מועט שמיובאים מחברה ספציפית בחו"ל , חומר באיכות מאוד נמוכה...
המקום השני הוא בחנות של צביקה בפאסז' בדיזינגוף שם ניתן להזמין לייטקס איכותי...

לצערי אלו המקומות היחידים שאני מכיר בארץ ...
נ.ב.
אשמח לשמוע הצעות ממי שמוכן למכור לייטקס , גם גברי וגם נשי .
LatexKing
לפני 20 שנים • 13 בינו׳ 2004
LatexKing • 13 בינו׳ 2004
שלום,
אני שמח לראות שיש עניין כלשהו בארץ בנושא ה"לטקס", ומכיוון שיש לי נסיון של אי אלו שנים בנושא זה היה תרוץ טוב לכתוב פה לראשונה. אני מקווה שאוכל לעזור במשהו למתענינים.
אולי כדאי לעשות קצת סדר במינוחים הרווחים בתחום. כולם מדברים על בעצם מה שנקרא בעברית בפשטות גומי. המינוח השגור בפי קינקרים שונים הוא בד"כ בהתאם לחלק של העולם ממנו הם באים:
האנגלים נוהגים לדבר על "Rubber". האמריקאים על "Latex". הגרמנים על "Gummi" (שכנראה משם הגיע אלינו השם בעברית). על הדקויות (הסמנטיות בלבד) שבכ"ז קיימות בין rubber ל latex אולי בפעם אחרת.
עכשיו לשאלתה של אינפי - אם את באמת מתכוונת לגומי ולא לחומר סינטתי אחר הסיכוי שלך למצא אותו בארץ כחומר גלם קלוש ביותר. מכיוון שאף אחד לא מייצר בארץ (למיטב ידיעתי) בגדי גומי אין סיבה שמישהו יחזיק חומר גלם כזה שהוא גם יקר למדי וגם בעל אורך חיי מדף מוגבלים.
הרב המוחלט של יצרני בגדי הגומי בעולם רוכשים את חומר הגלם שלהם אצל יצרן אחד שנקרא "4D". הם מיצרים יריעות גומי (בעצם כמו בדים שקונים בגלילים שקונים אצל ספקי בדים) בכל הגוונים והעוביים השונים - כולל גומי שקוף (למחצה למעשה, הוא נעשה ממש שקוף רק כשהוא רטוב משני צידיו או מטופל במבריק על בסיס סיליקון) שאני משער שאליו כיוונת בשאלתך. לפי האתר שלהם המחיר למטר לגומי שקוף ברוחב 92 ס"מ הוא גבוה אבל לא מזעזעז - בערך 30 ש"ח. ד"א - האתר שלהם הוא http://www.fourdrubber.com.
עכשיו מספר נקודות שאני חושב שחייבים לציין:
1. לאיזו מטרה את מחפשת יריעת גומי גולמי? כדי להשתמש בה כסדין או כיסוי כלשהו? אם כן אז אין בעיות. אבל אם לעומת זאת הכוונה שלך היא להשתמש בה כחומר גלם ליצור בגדי גומי בעצמך עליי להזהירך כי זאת משימה כלל לא פשוטה. עיצוב וייצור בגדי גומי היא דיסיפלינה שונה כמעט לחלוטין מיצור בגדים מבדים אחרים. תחילה הטכניקה לחלוטין שונה - אי אפשר לתפור גומי - חייבים להדביק אותו ויש לזה המון השלכות - זו תורה שלמה איך עושים את זה. גם החיתוך שלו לא קל. בנוסף בגלל התכונות האלסטיות שלו השיקולים בעיצוב הדוגמא שונים מבד לא אלסטי (אבל אולי כן דומות לבדים גמישים אחרים כמו לייקרה). בקיצור כאב ראש רציני. לי אישית אין שום ניסיון בייצור בגדי גומי בעצמי אך עם זאת לא מעט פטישיסטים ברחבי העולם נהנים ממלאכת יד כזאת. אם מישהו יביע עניין אוכל למצא לינקים לאתרים שמספקים לא מעט אינפורמציה בנושא.
2. כפי שמשתמע ממה שאמרתים לעיל אין ממש ברירה אלא לקנות מחו"ל. הדבר נכון גם לגבי אביזרים ובגדים מוכנים. המבחר שמספר מצומצם של חנויות מביאות לארץ הוא מאוד צר, מהאיכות הירודה ביותר שאפשר למצא ובמחירים מופקעים לחלוטין. עם זאת אין בכלל מה לחשוש מהזמנה מחו"ל. אני עושה זאת שנים ארוכות והיום בעידן הרשת הדבר נהיה קל להחריד. אוכל לתת גם עצות בתחום זה אם מישהו מעונין.
נראה לי שגם ככה נהיתה תגובה ארוכה להחרידאז אפסיק פה.
אני מקווה שזה הועיל למישהו ואשמח לספק אינפורמציה נוספת אם יהיו מעונינים.
ביי,
LatexKing
infinite​(נשלטת)
לפני 20 שנים • 17 בינו׳ 2004
infinite​(נשלטת) • 17 בינו׳ 2004
Latexking המון תודה על ההסבר המפורט והאינפורמציה. הכוונה הראשונית היתה באמת לגומי אבל אני מודעת לעובדה שאי אפשר כמעט להשיגו . לא אני לא יכולה ואין לי את הכלים הדרושים להשתמש בו כחומר גלם אלא רק "ככיסוי" כמו שאמרת . פשוט עניין אותי מהיכן ניתן להשיג אם בכלל . אני אוהבת את החומר הזה כי יש לו טקסטורה מיוחדת מאד וגם התחושה...מאד מיוחדת (:
ועוד פעם תודה icon_biggrin.gif
אמילי קייג'​(אחרת)
לפני 20 שנים • 3 בפבר׳ 2004

ואם כבר מדברים על לטקס ואופנה

אמילי קייג'​(אחרת) • 3 בפבר׳ 2004
אני התחלתי להכין מיני קולרים אזיקים ומיני אביזרים מחומרים שונים, ביניהם גם לטקס, עור וכד', בעיטורים של התכשיטים שאני מכינה ועוד, הכל לפי הזמנה אישית, אז אם מישהו מעוניין....
stam_nick
לפני 20 שנים • 7 בפבר׳ 2004

יש לי מה לחדש לכם

stam_nick • 7 בפבר׳ 2004
אם את רוצה לקנות לייטקס גולמי ניתן לקנות בחנות גומי ברחוב פרץ בתחנה המרכזית החדשה. בחנות מוכרים גומי תעשייתי (ומסריח) אבל גם יריעות חצי שקופות של לייטקס לפי מטר רץ. החנות היא צד הצפוני של הרחוב.

בהצלחה.
עמק יא רוק​(אחר){הנסיכה ברנ}
לפני 19 שנים • 29 במאי 2004
למה אין מי שמוכר בארץ ליטקס , גומי וליטקס נוזלי באיכות גבוהה עם אביזרים ותכשיריי טיפוח וטיפול? אולי זה הזמן למישהו להרים את הכפפה ולהתחיל לייבא ולהפיץ - רק זכור! : אנחנו נהיה במעקב אחריך יותר קפדני מרפי גינת.
LATEXKING תודה על המידע החשוב , דווקא מענין אותי ללמוד איך לעשות בגדיי גומי.
דרך אגב , אם אני מחפש כפפות , מסיכת ליטקס וחומר מבריק , איפה אני יכול למצוא במחיר סביר ואיכות טובה?
תודה

עמק icon_eek.gif
LatexKing
לפני 19 שנים • 3 ביוני 2004
LatexKing • 3 ביוני 2004
עמק - כפפות גומי, גם הארוכות שבהן (מה שנהוג לכנות "אורך אופרה" - דהיינו עד ממש לבית השחי) ניתן להשיג היום ברשת בקלות ואפילו במגוון צבעים מעבר לשחור והאדום ה"סטנדרטיים".
את השחורות ניתן להשיג בעשרות רבות של אתרים, אם לא במאות, מכיוון שזה הפך לפריט חצי וונילה. מחיר טוב יכול להיות נמוך עד כדי 10-15$ אבל צריך להוסיף כמובן משלוח - שד"א צריך להיות נמוך מכיוון שמדובר בפריט קל וקומפקטי.
מסכה בסיסית (דהיינו כזאת המכונה "molded" בניגוד ל "glued") גם לא צריכה להיות יקרה (אולי $30).
מקום טוב לחפש פריטים כאלה בימנו זה eBay.
לדוגמא:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=53335&item=5301204930&rd=1
ו:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=19257&item=4172161967&rd=1

לגבי חומר הברקה - נכון שמוכרים חומרים מיוחדים לקהילת הפטיש, ואני מודה שאנחנו חטאנו וקנינו גם כאלה, אבל הם יכולים להיות יקרים שלא לצורך, במיוחד כשמביאים בחשבון משלוח של הפריט שהוא די כבד. אבל... יש פתרון פשוט, זמין, זול, ואפקטיבי כמעט באותה מידה - קוראים לו
Sun Of a Gun וזה מוצר על בסיס סיליקון להברקת רכיבי גומי ופלסטיק באוטו - וניתן להשיג אותו בכל חנות אוטו-דיפו או הום-סנטר ודומיהם עבור מספר עשרות שקלים בכמות שתספיק לכם לשנים.
יש לשים לב שלא כל חומר הברקה לרכב יהיה בריא לגומי שלכם - מכיוון שכאלה שהם על בסיס ממס אורגני עלולים לפגע בגומי האהוב עליכם. ראו הוזהרתם!
מקווה שהועלתי.
LK