ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כיצד ואם בכלל בא לידי ביטוי העיסוק בבדס"מ בחיים הרגילים

Bondage​(שולט)
לפני 15 שנים • 13 בפבר׳ 2009

כיצד ואם בכלל בא לידי ביטוי העיסוק בבדס"מ בחיים הרגילים

Bondage​(שולט) • 13 בפבר׳ 2009
לפני מספר ימים התראיינתי לעיתון נורווגי העוסק בבדס"מ.
רוב השאלות היו שגרתיות. בסגנון של: "כמה זמן אתה בתחום?" ,"מה כה מיוחד לדעתך בצילום בדס"מ?" ועוד כהנה וכהנה.

כשהכתבה תתפרסם בימים הקרובים, אתן את הקישור המתאים למאמר המלא (הכולל תמונות).

לקראת הסוף, שאלה אותי המראיינת: "באיזה אופן העיסוק בבדס"מ , משפיע לדעתי על החיים הרגילים?"

זה בערך מה שעניתי.

"קשר בדס"מי מלמד אותנו לדעת לתת ללא תמורה, לאהוב ללא גבולות, לקבל את האחר והשונה גם אם זה ממש לא משהו שאנחנו מסוגלים להבין ולהנות ממנו, לפרוץ מחדש את מגבלות הדמיון שלנו, ללמוד ליהנות ממעט, לאהוב, לקבל, להאמין בעצמנו ולהבין שבכל מצב, אתה תמיד תישאר העוגן של עצמך. מה שמחזק את הביטחון העצמי, ומצמצם את התלות באנשים אחרים באופן חיובי כמובן."

כיצד משפיע בדס"מ עליכן /ם באופן אישי? האם בדס"מ משפיע גם באופן שלילי בדרך שהיא?
אם הייתם יכולים לבחור, האם הייתם בוחרים שלא להכנס לתחום?
האם בסד"מ זה סוג של התמכרות? או אולי סוג של ריגוש קיצוני ואולי בכלל מדובר במשהו מולד שלא ניתן לבחירה.

מה דעתכם?
abbey road
abbey road • 13 בפבר׳ 2009
שאלות קשות בפתחו של סופ"שicon_smile.gif
לתת ללא תמורה? - אני בספק. כולנו רוצים משהו בסופו של דבר. גם אם הרצון הוא שיתעלמו מאיתנו.
לאהוב ללא גבולות זו תכונה שבעיני קיימת או לא קיימת באדם ללא קשר לבדסמ.
בטחון עצמי ובטחון בקשר חייבים להתקיים בכל מצב אבל אני מסכימה שהבדסמ מעצים אותם לרמות חדשות. הוא גם יכול להוריד אותם. נמוך מאוד מאוד.
לפי דעתי האישית בלבד, כנשלטת, יכולה גם להווצר תלות שמחלישה מאוד. ולא בגלל שהצד השולט לא בסדר או משהו כזה, פשוט כי זה לא קל לפעמים. איבוד שליטה יכול להיות דבר מבלבל מאוד.
ההשפעה הגדולה ביותר עלי היתה שהצלחתי לוותר ולהעלים את האגו.
להשתחרר ממוסכמות חברתיות ומחינוך, לוותר על האגו ולתת לעצמי להנות מדברים שנחשבים "נורא לא בסדר"
Bondage​(שולט)
כשכתבתי "לתת ללא תמורה" , הכוונה הייתה לתת ולא לצפות לקבל. לא להתאכזב אם לא תקבלי. אולם אהבתי את ההגדרה שלך שגם הנכונות לא לקבל היא סוג של קבלה.
"לוותר על האגו" , זה בהחלט דבר לא פשוט.
שבת שלום
נוריתE

Re: כיצד ואם בכלל בא לידי ביטוי העיסוק בבדס"מ בחיים הרג

נוריתE • 13 בפבר׳ 2009
Bondage כתב/ה:

"קשר בדס"מי מלמד אותנו לדעת לתת ללא תמורה, לאהוב ללא גבולות, לקבל את האחר והשונה גם אם זה ממש לא משהו שאנחנו מסוגלים להבין ולהנות ממנו, לפרוץ מחדש את מגבלות הדמיון שלנו, ללמוד ליהנות ממעט, לאהוב, לקבל, להאמין בעצמנו ולהבין שבכל מצב, אתה תמיד תישאר העוגן של עצמך. מה שמחזק את הביטחון העצמי, ומצמצם את התלות באנשים אחרים באופן חיובי כמובן."

כיצד משפיע בדס"מ עליכן /ם באופן אישי? האם בדס"מ משפיע גם באופן שלילי בדרך שהיא?
אם הייתם יכולים לבחור, האם הייתם בוחרים שלא להכנס לתחום?
האם בסד"מ זה סוג של התמכרות? או אולי סוג של ריגוש קיצוני ואולי בכלל מדובר במשהו מולד שלא ניתן לבחירה.

מה דעתכם?

לציטוט ממך ,איש
על איך משפיע לדעתך הבידיסמ על החיים הרגילים
יש לי כמה דברים, להגיד
קודם כל בעקרונית,אני מסכימה איתך שאילו הן,ההשפעות החיוביות
אבל ישנם מיקרים שזה יכול עלול ועשוי גם להשפיע באופן שלילי
נתחיל מיזה שלדעתי, כל התכונות האלו צריכות להיות אצל בנאדם שבא לבידיסמ אבל אין שום דבר רע בזה שהן גם תהיינה נירכשות(בכלל רצוי שכל בנאדם, יהיה אוהב ומסוגל לתת ולקבל)
ובקשר לחיים של היום יום ,אסור לתת לבידיסמ להשפיע לרעה לתכונות הללו במיוחד הסבמיסיות , להשפיע לרעה
לדעתי אסור לערבב את שני התחומים האלו.
לפעמים בידיסמ עשוי לערער את הביטחון העצמי ולהגביר את התלות ולא ההפך,אבל זה כבר תלוי באישיות של הנאדם
הכל, במידה.
אני בחיי היום יום במשפחה ובאינטראקציה בעבודה צריכה ל היות מה שמכונה "אסרטיבית" ולא להכנע לנטיה הסאבמיסית שלי ולפעמים,גם להיות חזקה נפשית וריגשית. להיות גם מסוגלת להיות תומכת ולא רק ניתמכת.

מעברלזה
לשאלה שלך
אם הייתי יכולה לבחור
אני חושבת שאם היתה לי האפשרות לחזור כמה וכמה שנים אחורה לא הייתי נכנסת לזה.
אבל זה בלתי אפשרי ,לחזור אחורה,אני כרגע רק מסוגלת להתאפק כי בשלב זה של החייםשלי אני מרגישה את הצורך להתרחק , לפחות מפעילות אקטיבית .(מכמה וכמה סיבות אישיות,בחיים האלו בדיעבד, יותר פגעו בי מאשר הייטיבו איתי למרות כמה רגעים וזמנים יפים ,הרע, עולה אצלי על הטוב.)

במיקרים הגרועים ,בידסמ עלול להפוך להתמכרות שאפילו עשויה לשבש את חיי היום יום ואת האינטראקציה עם העולם הקרוב והחיצון
זה גם ריגוש קיצוני שרצוי לשלוט בו עד כמה שניתן גם בתחום וגם מחוצה לו,שום דבר מוקצן מידי לא יכול להיות בריא, נפשית.

מעבר לזה, הדיון אם זה נרכש או מולד הוא כבר דיון עתיק שנים בפורומים השונים של הקהילה
לדעתי זה מולד אבל גם בהחלט ניתן להפוך לטעם נירכש עם השנים אבל כבדי לרכוש טעם מיני או איך שלא נכנה את זה, צריכות להיות אי אילו תכונות או נטיות בסיסיות אישיות מסויימות ולא כל אחד מתאים לתחום גם אם הוא חושב שמתאים לו ולא משנה אם זה מולד או נירכש.
Bondage​(שולט)
אהבתי את מה שכתבת. חשבת פעם על העובדה שרוב הנשלטות בחיים האמיתיים, במשפחה, בעבודה ובכלל, הן בדיוק ההיפך? . רובן בתפקידים ובמקום הדורש מהם להיות בצד היוזם, המוביל החזק והקובע. להיות נשלטת ביחסי בדס"מ , מאפשר להן בעצם לטעון מצברים, להירגע ולאפשר לפחות לזמן מוגבל לתת למישהו שהן סומכות עליו להוביל ולהחליט מבלי שהן צריכות לדאוג.
נוריתE
נוריתE • 13 בפבר׳ 2009
אלו הם החיים,איש.
RIS
RIS

איך שנכנסים ככה יוצאים

RIS • 13 בפבר׳ 2009
.
כלומר - הבדסם יכול לחזק את איך שאנשים באים אליו אבל לא הוא יוצר את מה שהם.

Bondage כתב/ה:

האמנם?
בהנחה שכל הדברים האלה אכן מתקיימים בחלק מהאנשים שחווים התנסויות בדסמיות, האם הם אכן משהו שחויית הבדסם משרה עליהם או אולי בדיוק ההיפך, לאמור, שמי שבא אל הבדסם (ואולי, בכלל, אל העולם) עם הראש במקום הנכון, והלב בצד הנכון ועם האיזון הנכון - יחיה גם את הבדסם שלו בדרך מלאת הרמוניה והשראה?

אני בדיעה שבדסם יכול לחזק ולהבליט תכונות, נטיות ואופי. בדסם יכול להדגיש קוים וצירי התנהגות קיימים ולפתוח דרכים לתובנות וגילויים שאולי היו נראים קצת אחרת ללא הבדסם אבל שהגישה אליהם היתה פתוחה, מן הסתם, גם בלעדיו.

כן, בדסם יכול להיות קטליזטור רציני עבור כל עשייה מהסוג של לימוד עצמי, שיפור עצמי, גדילה, צמיחה ואיזון. אבל בכל אחת מהעשיות האלה אין אפיון מיוחד לנטיה הבדסמית.

מה שישנו הוא בסך הכל הצבע המיוחד שהבדסם והחיים בתוך החוייה הבדסמית יודעים למשוח על ההתנסויות היומיומיות שלנו: לימוד קונסטרוקטיבי ובלתי פוסק של העולם - החיצוני והפנימי - דרך היכולת לזהות עוצמה (נכונה) ובמשך הזמן להתחיל להבין גם איך לרתום אותה ואיך לנהוג בה.

והחשוב מכל - להבין - בכל תחום בחיינו - לאילו צרכים יש לרתום אותה.

.
Bondage​(שולט)
RIS, אני בהחלט מקבל את הפרשנות שלך לנקודה שבדס"מ מחזק ערכים שכבר קיימים.
אולם זה מעורר שאלה אחרת מהכיוון ההפוך. האם אנשים החסרים תכונות אלו, לא יכולים לעסוק בבדס"מ באופן שיסב להן סיפוק? כלומר האם עיסוק בבדס"מ מחייב את העוסקים בו להיות בעלי התכונות האלו?
RIS
RIS
RIS • 13 בפבר׳ 2009
Bondage כתב/ה:
RIS, אני בהחלט מקבל את הפרשנות שלך לנקודה שבדס"מ מחזק ערכים שכבר קיימים.
אולם זה מעורר שאלה אחרת מהכיוון ההפוך. האם אנשים החסרים תכונות אלו, לא יכולים לעסוק בבדס"מ באופן שיסב להן סיפוק? כלומר האם עיסוק בבדס"מ מחייב את העוסקים בו להיות בעלי התכונות האלו?

המצב הוא כזה, עגום ככל שיהיה, שהתשובה על שתי השאלות היא שלילית. גם אנשים שחסרים את התכונות האלה יכולים ועוסקים בבדסם באופן שמסב להם סיפוק. באם הם מוסיפים יופי והרמוניה לעולם זו כבר שאלה אחרת.
ולשאלה השניה - שהיא וריאציה על הראשונה - מבחינה נורמטיבית הייתי רוצה שהתשובה על השאלה הזו תהיה חיובית. אלא שהמצב בשטח מורה כי לא כך הוא.
שולה פנינים
שולה פנינים • 13 בפבר׳ 2009
Bondage כתב/ה:
אהבתי את מה שכתבת. חשבת פעם על העובדה שרוב הנשלטות בחיים האמיתיים, במשפחה, בעבודה ובכלל, הן בדיוק ההיפך? . רובן בתפקידים ובמקום הדורש מהם להיות בצד היוזם, המוביל החזק והקובע. להיות נשלטת ביחסי בדס"מ , מאפשר להן בעצם לטעון מצברים, להירגע ולאפשר לפחות לזמן מוגבל לתת למישהו שהן סומכות עליו להוביל ולהחליט מבלי שהן צריכות לדאוג.

לדעתי זאת פיקציה. אולי משהו ששולטים נהנים לדמיין, ממה שראיתי כאן לפחות. בסך הכל נשמע טוב יותר לשלוט על מישהו/י שבחיים אוחז/ת במעמד גבוה. סוג של העצמה אישית אולי?
עוד יותר פיקטיבי בעיני: אלה שחושבים שאם את רבת עוצמה בחייך המקצועיים והאחרים, תרצי לוותר על זה דוקא בתחום הסקס ו/או הזוגיות.
חוץ מזה, יש כאן באתר נטיה רומנטית לייחס תכונות נעלות כמו פתיחות, קבלת האחר, רצון לתת וכו' לעוסקים בתחום, ואין לדעת אם המחשבה היא שכאלה ייטו לתחום, או שהבדסם מוביל לאיזו אצילות נפש אמורפית.
מעניין למה?
לשאלה המקורית: הבדסם לא משפיע על חיי הרגילים. החיים הרגילים שלי הכתיבו את העיסוק בתחום.