בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חידה: ''מהי התמסרות מוחלטת''

ראובן
לפני 15 שנים • 4 במרץ 2009

חידה: ''מהי התמסרות מוחלטת''

ראובן • 4 במרץ 2009
אישה נבונה שאלה אותי: ''מהי התמסרות מוחלטת בעיניך?''. עניתי לה ''זו שאלה גדולה, תני לי כמה ימים''.

אזהרה: טקסט חפרני לפניך. אם ברצונך לדעת מה הייתה התשובה שלי מבלי לרדת לסוף דעתי, יש לדלג על שתי הפסקאות הבאות:

כשחושבים על השאלה, היא אכן חידה ראויה, לכן ניגשתי לפצח אותה תוך שימוש בהליך של חקירה לוגית-פילוסופית שעיקרו אלימינציה, כלומר 'מה אינו התמסרות מוחלטת'. למשל, הרעיון של מיתה בשביל מישהו או משהו נחשב כהתמסרות מוחלטת, אבל זה רעיון פוליטי ואינו שייך לתחום שבינו לבינה. התמסרות מוחלטת גם אינה בהכרח משהו הפוגע בבריאות (הכאה, הטלת מום, סימון וכו'), משום שזהו אקט נקודתי (מה גם משחית את הרכוש) והדברים הללו נוגדים את תפישתי האישית, ואינם מחייבים התמקדות מתמשכת של הנפש המתמסרת.

יתרה מזאת, אם תופשים את רעיון ההתמסרות המוחלטת כאקט מתמשך, הרי מגיעים לשדה הזוגיות. גם כאן צריך לפסול רעיונות מתבקשים (כגון, 'ללדת עבורי זו התמסרות מוחלטת') משום שהדבר הינו צורך ואינו מחייב השתקעות שהיא S&Mית. יתרה מזאת, אקט של התמסרות מוחלטת צריך להיות משהו שבין האישה לבין עצמה - כלומר לא מחייב שימוש בעזרים חיצוניים או את נוכחות האדון, ולמרות זאת על האקט להיראות ולהיות מורגש היטב. בסופו של דבר הבנתי כי התמסרות מוחלטת, במובן שלנו, צריכה להיות אקט סמלי ומתמשך.

לאחר מספר ימים עניתי: התמסרות מוחלטת היא לא לגעת בפנים ובשיער שלך ללא רשותו של אדונך, לעולם.

בעיני רוחי ראיתי אישה יפה עומדת בכיכר אנטין ומשוחחת עם חברתה הטובה. האישה אינה נוגעת בשיערה גם כשהוא מתבדר ברוח ומעקצץ את אפה. הדבר משווה לה חזות רומנטית. בלבה היא מייחלת שחברתה תסיט את השיער מפניה, אבל אוסרת על עצמה לבקש זאת. הבל הבלים, נכון? אבל כתוצאה מכך רכשתי פeטיש חדש. אשמח אם תחלקו איתי דוגמאות משלכם ליישומים מעשיים של רעיון ההתמסרות המוחלטת.

ראובן
מישלי

המממ...

מישלי • 4 במרץ 2009
כבר אמרתי לך שאתה מפחיד אותי ?
ראובן

הבל הבלים

ראובן • 4 במרץ 2009
מישלי יקרה,

איני סבור שאת מפחדת ממני. שתי אפשרויות מתקבלות על הדעת הן: א) את מפחדת מההיענות האינסטינקטיבית שלך לרעיון שהעליתי, כלומר ממש ראית את עצמך 'חיה ככה'; ב) את פשוט מנסה להפחיד סאביות אחרות כדי לזכות בי בעצמך.

כעת יפתי, מה דעתך לחלוק איתי תפישה אישית שלך לגבי טיבה של התמסרות מוחלטת?

לחיי נשים ענייניות,
ראובן
Morticia
Morticia • 4 במרץ 2009
לא תעשה לחברך את השנוא עליך

מי שאין בו התמסרות מוחלטת
לא ראוי לדרוש אותה
מישלי
מישלי • 4 במרץ 2009
ראובן יקר,

לגבי אפשרות א' - היא מעניינת ואני אחשוב עליה קצת (תגובה בעוד כמה ימים, אולי?).
לגבי אפשרות ב' - אני לא האשה שתנקוט בכזו טקטיקה (להפחיד אחרות כדי להשאר לבד בתחרות) אם כבר להיפך...
ומכיוון שזה לא המקום לפרט, בזה אחתום ( :

בנוגע להתמסרות מוחלטת (מבחינת שליטה בקשר), היא עבורי כוללת גוף ונפש, פיזי ומנטאלי.
ואם אתה רוצה את זה בתכל'ס ולא בקלישאות, אז זה לסמוך באופן מוחלט על הפרטנר שלי
ולדעת שלאן שהוא מוביל אותי, זה בסדר, והוא יהיה שם כדי לאסוף
.
כתבתי אחרי זה פיסקה שלמה ומחקתי... שוב, אני אשמח לשתף, אך לא פה.

סליחה שאני לא עיניינית, לא עכשיו בכל אופן.
מיש
מתמסרת'​(נשלטת)
מתמסרת'​(נשלטת) • 4 במרץ 2009
אני לא חושבת שאפשר לדבר על משהו מוחלט עם כל כך הרבה מגבלות לוגיות. כי אז הוא לא מוחלט. התמסרות מוחלטת היא לתת את עצמך לכל צורך של מי שאת מתמסרת אליו, בכל זמן, בכל דרך שהוא צריך את זה, תמיד. ברור שזה קיים "רק" בפנטזיה, יחד עם כל הדברים המוחלטים.
לא קשורה
לא קשורה • 4 במרץ 2009
שוקולד
היילני
לפני 15 שנים • 5 במרץ 2009

Re: התמסרות מוחלטת

היילני • 5 במרץ 2009
אנה דן כתב/ה:
זה לא לשאול "למה". ולא להגיד "אבל".

או במילים אחרות איבוד סובייקטיביות. התמסרות מוחלטת, בפועל, היא להיות חיה מאולפת או אוטומט. מכורח זה, אין מקום לרצון ולמודעות, לכן אין כאן באמת התמסרות. זאת בהנחה, כמובן, שהתמסרות היא אקט רצוני ומודע. מכיוון שרק סובייקטים הם מודעים ובעלי רצון, התמסרות מוחלטת אינה אפשרית.

מ.ש.ל
ריפרף
לפני 15 שנים • 5 במרץ 2009

Re: התמסרות מוחלטת

ריפרף • 5 במרץ 2009
אנה דן כתב/ה:
זה לא לשאול "למה". ולא להגיד "אבל".

יש לי איזו מטומטמת בעבודה שהחלטתי שלהגיד לה "למה" או "אבל" זה בזבוז זמן
icon_arrow.gif