בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שיוך - רעיון יפה על הנייר?

בלוסום​(לא בעסק)
לפני 15 שנים • 19 במרץ 2009

שיוך - רעיון יפה על הנייר?

בלוסום​(לא בעסק) • 19 במרץ 2009
אני מעלה נושא קצת כאוב. מחוויות של לא אחת מידידותי וחברותי הקרובות, מה שעולה הוא שכל עוד השולט מרגיש שהנשלטת היא אתגר עבורו, הוא יתאמץ כדי שהקשר ישמר. ברגע שהיא משוייכת לו או מביעה רצון להיות משוייכת לו - העניין שלו בה מתפוגג, ואיתו הקשר ביניהם.
זה מוביל אותי לחשוב שאולי המסקנה פה היא, שלא כדאי להיות משוייכת, עם כל הצער הרב שבדבר, כי בכך דנים את הקשר למיתה.

אשמח לקבל תגובות.
נילי ונילי
נילי ונילי • 19 במרץ 2009
וחתונה?
walking dead

Re: שיוך - רעיון יפה על הנייר?

walking dead • 19 במרץ 2009
חתולונת1607 כתב/ה:
אני מעלה נושא קצת כאוב. מחוויות של לא אחת מידידותי וחברותי הקרובות, מה שעולה הוא שכל עוד השולט מרגיש שהנשלטת היא אתגר עבורו, הוא יתאמץ כדי שהקשר ישמר. ברגע שהיא משוייכת לו או מביעה רצון להיות משוייכת לו - העניין שלו בה מתפוגג, ואיתו הקשר ביניהם.
זה מוביל אותי לחשוב שאולי המסקנה פה היא, שלא כדאי להיות משוייכת, עם כל הצער הרב שבדבר, כי בכך דנים את הקשר למיתה.

אשמח לקבל תגובות.

זה שהיא לא תסכים להיות משויכת אליו ממש לא יפתור את הבעיה הזו. אם אותו "שולט" לא מחפש מערכת יחסים הקשר נועד למיתה עוד לפני שבכלל התהווה ודבר לא יעצור זאת. המסקנה היחידה פה היא שגם ידידותייך וחברותייך צריכות להיות יותר בררניות ולחפש אדם שמעוניין בזוגיות אמיתית קודם כל ולפני הכל ולא בנשלטת נוספת שרק תתווסף לרשימת הכיבושים. זה אולי מתקבל כלא-הגיוני בעליל אבל בחיי שזה עובד. בהצלחה.
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
נניח שיש לך קשר ללא שיוך. את חושבת שלא ימאס לו אחרי X סשנים, רק בגלל שלא תכתבי "משוייכת" ליד הניק שלך?
נו באמת..
kakleta​(לא בעסק)

גם לא....

kakleta​(לא בעסק) • 19 במרץ 2009
אהבה, פרחים ותפוזים?

קשר בדסמי מצריך יסודות בידיוק כמו קשר ונילי.
מה תעשו אם לא תהיה אהבה ומשיכה?
מה תעשו אם לא יהיה בסיס מוסרי?
מה תעשו אם לא תהיה התחייבות דו צדדית?

אצל ונילים קוראים לזה "להחזיק מאהבת בצד".
אצל בדסמים - "לשחק עם סאבית משוייכית".
diablo's girl 666
diablo's girl 666 • 19 במרץ 2009
תמיד יהיו נשים שילכו עם כל אחד ואותן אלו יבכו אחר כך שניצלו אותן, ראו בהן רק אתגר וכ"ו
Venus in Furs
Venus in Furs • 19 במרץ 2009
אני אטען שזה בכלל מובנה בהוויה הסאבית, ההתקרבנות הזו.

שזה הסוף הבלתי נמנע של סיפור אהבה בין דום לסאבית, אלא אם כן היא מסרסת את דומיותו, מה שהיא כנראה תתעצל לעשות וגם לא תרצה, כי יהיה לה מאוד נעים ומרגש במקום הנשלט והכנוע.

ולבסוף, כשהדום יתקע אותה מכל החורים, יסמן אותה בכל מקום אפשרי, יכבוש את לבה עד תום וישבור את כל הגבולות שהיו לה, הוא אכן ישתעמם, ישליך אותה ויתקדם אל עבר הכיבוש הבא, מה שיעניק לה את הריגוש האולטימטיבי והכואב מכולם.

אני לא אומר שאין זוגות יוצאים מן הכלל, אבל אלו כאמור, יוצאים מן הכלל.

והנה שוב הציטוט של מאזוך שגם מופיע בפרופ שלי, וכל כך מתאים בהקשר הזה :

"גבר ואישה הנם אויבים מטבע הבריאה... האהבה מאחדת אותם לזמן קצר לאחדות אחת
ודי במחשבה אחת, רגש אחד, רצון אחד כדי להפריד ביניהם, הפרד והרחק.
וכאן, מי שאינו יודע להשתלט, יחוש קל מהרה את רגלו של האחר על צווארו"
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 19 במרץ 2009
חלק מהכלכלנים מסתכלים על הקשר הונילי מנקודת מבט של תורת המשחקים:

מטרת הגבר היא לייצר כמה שיותר צאצאים מבלי שיצטרך לדאוג לכלכלתם
מטרת האשה היא לקבל כמה שיותר תמיכה (מבלי ליצר צאצאים, וגם עבור צאצאים)

מסתבר ששתי הנחות יסוד פשוטות אלו מסבירות הרבה מאוד התנהגויות חברתיות. מעניין אם יש אנלוגיה בדסמ"ית שמסבירה הרבה התנהגויות.
Gemmini​(לא בעסק)

לדעתי

Gemmini​(לא בעסק) • 19 במרץ 2009
זה בכל מערכת יחסים זוגית בדסמית או לא.

רוצים או לא רוצים צריך לפעמים לשחק את המשחקים. כמו שביחסים ונילים חתונה היא כמו סוג של שיוך.

ישנם זוגות שברגע שמתחתנים כבר לא משקיעים כל כך בזוגיות, לא מנשים להרשים יותר מדי אחד את השני ויד כאלה שזה לא משפיע.

כמובן שהכל תלוי בקשר הזה. בכל יחסים יש את הסיכון שבסוף לאחד הצדדים יימאס לא משנה ונילים או בדסמים. פשוט בבדסם זה בא אם יותר עוצמה.
בנוגע לבדסם לדעתי זה גם קשור לזמן של השיוך. לא על ההתחלה אך לא גם אחרי שכמעט היחסים מיצו את עצמם.