סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשים כנועות. מעניין.

aka BODYGUARD
לפני 15 שנים • 7 באפר׳ 2009
aka BODYGUARD • 7 באפר׳ 2009
אני אומר לכם...

העולם הזה משתגע... נשים צייתניות???

עולם של סוטים !

בושה !

וכעת לחלק הרציני...

סוף סוף חוסכים לשולטים, העובדים קשה מדי, להסביר על שליטה וציות.

ישר כוח למחברים והמון בנים זכרים.

icon_lol.gif
Morticia
Morticia • 7 באפר׳ 2009
עוד בין החוקים: עשי עצמך זמינה לסקס פעם בשבוע והימנעי ממשחקים של חתולת מין במיטה. השמידי כל כרטיס אשראי שברשותך - הגבר אחראי על ההוצאות של הבית וכמובן שלך. הסירי כל חוש אופנה - הגבר מחליט עבורך מה ללבוש, ואה, איך שכחנו - איך שיערך ייראה.

icon_eek.gif
beatstang.gif
Lanya Colson

Re: נשים כנועות. מעניין.

Lanya Colson • 7 באפר׳ 2009
Grey / Green כתב/ה:
http://www.mako.co.il/women-magazine/diva/Article-a22eaa6744b7021006.htm

א. זה לא כזה מעניין
ב. היה על זה סרט בערוץ 8, ושרשור כאן ממש
ג. זה לא קשור לבדסמ, זה אולי נראה ככה על פניו, אבל כשבוחנים את העומק, המשמעות, המוטיבציה, והתוצאה, מבינים שאין בין בדסמ ובין הטרנד הזה כמעט כלום.
Homelander​(שולט)
Homelander​(שולט) • 7 באפר׳ 2009
BODYGUARD כתב/ה:
אני אומר לכם...

העולם הזה משתגע... נשים צייתניות???

עולם של סוטים !

בושה !

וכעת לחלק הרציני...

סוף סוף חוסכים לשולטים, העובדים קשה מדי, להסביר על שליטה וציות.

ישר כוח למחברים והמון בנים זכרים.

icon_lol.gif

הכי חשוב לא לשכוח: "רוצה לקנות את הספר רק כדי להתעצבן אותו?" (רותי שילוני- פשוט מבריקה)
ראובן

הרעיה המסורה

ראובן • 7 באפר׳ 2009
הכתבה היא בעקבות סרט שהוקרן בערוץ שמונה, המציג 'שיטת חשיבה' של יזמית ממולחת. מצורף אתר היזמית: http://www.surrenderedwife.com

מדובר ביחסים וניליים. ניתן להבין את התופעה הזו כנסיון להימנע מ-זליגה מגדרית (כלומר, לחזור ולדעת 'מיהו גבר', 'מיהי אישה') ובכך שיטה זו שייכת לזרם הפוסט-פמיניסטי, פחות או יותר. המעניין הוא שמדובר באוטו-סוגסטיה: האישה היא זו שמאלפת את עצמה להתנהג, ובאמצעות 'הקטנתה' העצמית היא נותנת לו להרגיש 'גדול'.

אני אוהב את היוזמתיות שבכך - העובדה שאישה מפתחת את הכניעה שלה טובה בעיני. למרבה הצער צפייה (או קריאה) ביקורתית מגלה כי מדובר בשטיפת מוח - עוד איזשהו רעיון חיצוני להאמין בו (די דומה למותגים או דת). מצד שני, יש משהו רומנטי באופן בו נשים אלו מקריבות המון על מנת לזכות בתחושת ביטחון לצד הגבר, פעמים רבות גם ללא ידיעתו. בכל מקרה, אני לא סבור שאישה צריכה להקטין את עצמה על מנת להיות כנועה לגבר בחיר-לבה.

לפני שנתיים, כאשר נחו עיני על הספר, שאלתי את עצמי מהו התרגום הראוי ל'the surrendered wife', לבסוף הגעתי ל..: הרעיה המסורה, שזה כמובן לא רע,

ראובן
רורשך​(שולט)

מבחינת רעיון

רורשך​(שולט) • 7 באפר׳ 2009
אם כן מתסכלים על זה במובני בדס"מ -
כל הרעיון הזה קצת הורס את הכיף בלהביא אותה לשם.

בכל מקרה, כמערכת יחסים אמיתית, לא הייתי מעוניין בזה באמת.
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 7 באפר׳ 2009
ראובן-
ציטוט: אני אוהב את היוזמתיות שבכך - העובדה שאישה מפתחת את הכניעה שלה טובה בעיני. למרבה הצער צפייה (או קריאה) ביקורתית מגלה כי מדובר בשטיפת מוח - עוד איזשהו רעיון חיצוני להאמין בו (די דומה למותגים או דת

לא יודעת אם לזה התכוונת, אבל זה לא סתם משהו להאמין בו, הסרט הציג גישה חדשה בה האישה היא מקור כל הבעיות בזוגיות.
ניתן היה להבין מהסרט, או מה שאני הבנתי לפחות, זה שהקשר של הזוגות שהתראיינו היה במצב לא טוב וע"מ לשפר אותו הנשים היו מוכנות לוותר על עצמן, הרצונות, הצרכים והחופש, מתוך מחשבה שאלו, והן בלבד הגורמים לבעיות בזוגיות.
אני לא חושבת שהן נכנעו מתוך רצון או כי זה ריגש אותן, לי זה נשמע כמו ויתור עצום מחוסר ברירה שנובע מחוסר ביטחון ותלות מאוד גדול בבן זוג.
בהתאם לזאת, אני לא חושבת ש"מסורה" זו המילה הנכונה אני חושבת שהמילה "כנועה" יותר מתאימה.
פרלין​(נשלטת){ש}

ראובן

פרלין​(נשלטת){ש} • 7 באפר׳ 2009
שו פוסט פמיניזם? על מה למען השם אתה מדבר?
עד מתי תביא ערבוביה של רעיונות פסבדו-אקדמאיים שאין בינם לבין המציאות דבר? תראה לי את הפוסט-פמיניסטית שהיתה מוכנה שיגזרו לה את כרטיס האשראי!

כמו פמיניזם, גם פוסט-פמיניזם לא מורכב מזרם אחד של מחשבה, ובטח לא מהמחשבה *הזו*. הרעיון העיקרי, אני חושבת, הוא להבין שגבר ואשה אינם זהים ושיוויון הזכויות בין המינים לא אמור לנבוע מאיזושהי הנחה של דומות. עדיין, הנחת הבסיס הפמיניסטית שלוחמת למען שוויון בין גברים לנשים, לא השתנתה. אין שום דבר שוויוני בספר הדבילי הזה. שום דבר.

אגב, גם הספר לא ממש חדש. אני מוכרת אותו כבר שלוש שנים לקהל לקוחות של נשים חרדיות. לא מאוד פמיניסטיות מלכתחילה, יש לומר. גם לא פוסט.
רורשך​(שולט)
לפני 15 שנים • 8 באפר׳ 2009

Re: ראובן

רורשך​(שולט) • 8 באפר׳ 2009
פרלין כתב/ה:
שו פוסט פמיניזם? על מה למען השם אתה מדבר?
עד מתי תביא ערבוביה של רעיונות פסבדו-אקדמאיים שאין בינם לבין המציאות דבר? תראה לי את הפוסט-פמיניסטית שהיתה מוכנה שיגזרו לה את כרטיס האשראי!

כמו פמיניזם, גם פוסט-פמיניזם לא מורכב מזרם אחד של מחשבה, ובטח לא מהמחשבה *הזו*. הרעיון העיקרי, אני חושבת, הוא להבין שגבר ואשה אינם זהים ושיוויון הזכויות בין המינים לא אמור לנבוע מאיזושהי הנחה של דומות. עדיין, הנחת הבסיס הפמיניסטית שלוחמת למען שוויון בין גברים לנשים, לא השתנתה. אין שום דבר שוויוני בספר הדבילי הזה. שום דבר.

אגב, גם הספר לא ממש חדש. אני מוכרת אותו כבר שלוש שנים לקהל לקוחות של נשים חרדיות. לא מאוד פמיניסטיות מלכתחילה, יש לומר. גם לא פוסט.

אני סקרן לדעת כיצד היית מרגישה לו הספר היה בכלל מתייחס לגברים, במקום נשים.