לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב
הצטרפ/י לכלוב תוך דקות - ובחינם
הרשמה התחברות

KinbaCon – דו"ח מהכנס

↑ ↓
RopeMaster​(שולט)
לפני 9 שנים • שבת, 30 במאי 2009, בשעה 20:09

KinbaCon – דו"ח מהכנס

RopeMaster​(שולט) • שבת, 30 במאי 2009, בשעה 20:09
נתונים בסיסיים
מה:The First European Convention, dedicated exclusively to the Japanese art of erotic bondage
איפה: לבוב, אוקראינה.
מתי: 23-24/5/2009.
כמות משתתפים: עשרות בודדות.
נצפו משתתפים מהמדינות הבאות: רוסיה, אוקראינה, יפן, צרפת, פורטוגל, פולין, ישראל.
תוכנית הכנס: יום ראשון - הופעות, יום שני – שיעורים של אריסו גו.
אתר הכנס: http://kinbacon.org


דו"ח
נתחיל לפי סדר הדברים. התאספנו במועדון מקומי בשם Picasso הממקום לא רחוק ממרכז העיר. בחירת המקום היתה מצויינת לא רק בגלל התפאורה המגניבה (כפי שאתם יכולים לראות בצילום כאן למטה) אלא גם כיוון שלמקום, בנוסף לבמה הפרונטאלית יש גם רחבה מרכזית מאובזרת שאיפשרה לערוך הופעות "בתוך הקהל". כיוון שההופעות של Arisue Go וגם של Alek Zander היו הופעות בתנועה הן נערכו ברחבה המרכזית כשהקהל עוקף אותם במעגל גדול מסביב.


תמונה - במת המועדון

בשעה של הרישום וההתארגנות היה אפשר להסתובב ולהכיר את האנשים שכבר הגיעו, לברר מה האומנים מתכוונים להציג ובעיקר לקנות מהדוכן של אריסו וקגורה. כיוון שהסיבוב האירופאי של אריסו החל בקופנהגן, עבר בסטוקהולם, המשיך באוסלו ורק בסוף הגיע ללבוב מספר הספרים ששרדו היה מצומצם ביותר. לשמחת המזמינים מהארץ ולצערם של המאחרים להגיע לכנס, הספקתי לקנות את שלושת הספרים האחרונים שנותרו ובכך לחסל את המלאי. היתר יאלצו להזמין באינטרנט icon_cool.gif

לאחר ההתארגנות החל רצף ההופעות. הופעה רודפת הופעה, ללא הפסקות או דיבורים מיותרים. סה"כ היו 11 הופעות באורך ממוצע של כ- 25 דקות כל אחת. במצטבר, כ- 5.5 שעות של קינבאקו בשידור חי.


תמונה - דברי הפתיחה של Lux ו- Boo


מטבע הדברים, היו הופעות שאהבתי וכאלה שהיו פחות לטעמי. אזכיר כאן שלושה אומנים שהשאירו עלי את הרושם החזק ביותר. (את רשימת האומנים המלאה ניתן לראות באתר הכנס http://kinbacon.org/masters)

נתחיל ב- Vik. Vik הוא בחור מקייב (אוקראינה) והוא מתייצב על הבמה במכנס מחויט וחולצת כפתורים לבנה. אם ממש מתקרבים ניתן לזהות שעל הצד האחורי של החולצה הלבנה רקומה בחוט לבן דמות אישה בשיבארי. תלכו צעד לאחור והדמות תעלם. המופע של Vik מתפתח, קשירה אחת הופכת לשניה כך שנוצר רצף תנועה שבסופו תליה מורכבת על מוט במבוק שבמרכז הבמה. יפה לראות את הקשר האישי והזורם שבין הקושר לנקשרת ומידת התאמתה של הקשירה הסופית לדמויות הפועלות. הקשירה אינה מאלצת את הנקשרת אלא יוצרת עימה דיאלוג שרק מדגיש את הופעתה.

נעבור ל- Alek Zander. טוב, Alek הוא דמות מפורסמת בעולם הקשירה הרוסי. די אם נאמר כי הוא (כך נאמר לי על ידי משתתפים אחרים) חי ומתפרנס מהופעות שיבארי שהוא עורך. בשיחה איתו Alek גילה לי כי הוא אף פעם לא למד שיבארי אצל מורה וכי כל היכולות (המרשימות) שלו הן פרי עבודה ותובנה עצמית. ההופעה שלו במרכז הרחבה המרכזית, מהירה וכוחנית. המודל שלו תמיד על גבול יכולתה והוא מותח את הקו עד קצהו. רובה של ההופעה באוויר והתנוחות מתחלפות מאחת לשניה עם עצירות של 5 שניות על מנת שהקהל יספיק להתרשם מתוצר הביניים. כשהוא מוריד את המודל לרצפה היא לא מסוגלת לעמוד על הרגליים ודמעות מתחילות לזלוג מעיניה. אחר כך היא מספרת שזו היתה אחת מהחוויות החזקות שהיא עברה ושהיא כל כך שמחה שהעיזה להשתתף בתחרות שהתקימה לבחירת המודל ש-Alek יופיע איתה בלבוב. אגב, בתום ההופעה Alek סיפר לי שלמרות נסיונו הרב הוא מתרגש מאוד להופיע על אותה במה עם קינבקושי יפני מקצועי וכי קבלת הפנים החמה לה זכה מאוד מחמיאה לו.

לסיום השארתי כמובן את Arisue Go. לצערי, כמה שאני לא אתאמץ לתאר כאן וכמה תמונות שלא תראו לא תוכלו להתרקב לחוויה שהקהל עבר בעת הופעתו של אריסו (בעיקר האחרונה). הופעתו של אריסו היא מכלול תאטרלי הכולל מבוא, קטרזיס וסיום. בנוסף לחבל במופע באות לידי ביטוי מגוון טכניקות תיאטרליות: החל ממשחקי תאורה, תחפושות, אביזרים נלווים וגמור בהתאמה מוסיקלית, שאיננה רק רקע אלא חלק פעיל במופע. כל הופעתו של אריסו היא תנועה ולכן הצילומים לא מעבירים את התחושה של אחד הנמצא במקום.
מרתק לראות עד כמה גבוה התיאום בינו לבין קגורה – הכל זורם באופן חלק וללא מאמץ. תנועה שלו ממשיכה בתנועה שלה וחוזר חלילה. בכלל, אריסו לא מתאמץ – הוא פשוט רוקד על במה עם החבל ביד ותוך כדי כך נוצר הקינבאקו המפורסם שלו. המופע מסתיים אך כולם יושבים ללא נוע כאילו נשבו בקסם אגדי שלא רוצים להתעורר ממנו...


תמונה - מתוך ההופעה השניה של Arisue Go ו- Kagure.


בתום פרק המופעים הוקדשה שעה לקשירות ברוח חופשית – המשתתפים יכולים לבקש להקשר על ידי אחד האומנים שהופיעו או לקשור בעצמם. בפועל גם פרק זמן זה הפך לאוסף של מופעים קצרים (חלקם מקבילים) שהתנהלו לרוב על ידי אריסו, Vik, קגורה (מסתבר שגם היא קושרת ואפילו די לא רע) וכן ע"י משתתפים מן השורה.
במקביל, על מסך הוקרנו קטעים מתוך הסרט Hana to Hebi (Flower and Snake) בו השתתף אריסו גו וכן סרטון על הספר The Beauty of Kinbaku של Master K.

בתום הערב כולם היו סחוטים וגמורים.


ב- 11 בבוקר למחרת התייצבתי לשיעור של שלוש שעות עם אריסו גו לשם לימוד ה-Tsuri (קשירות תליה). לאחר מספר מילות פתיחה שתורגמו ע"י קגורה לאנגלית וע"י לוקס לרוסית החלה העבודה עצמה. בפועל, השיעור היה התנסות מעשית במדריכים שמופיעים בספרו של אריסו Arisue Go’s Kinbaku – Mind and Rechniques (סקירת הספר אצלי בפורום http://hebshibari.info/newforum/viewtopic.php?f=20&t=11782). סה"כ נלמדו שלושת התליות הבסיסות (פנים למטה, תליית צד ופנים למעלה).

קבוצת הלימוד היתה מורכבת מ-5 זוגות ולכן כל זוג יכל לבצע את התליות עצמן בפיקוחם האישי של אריסו וקגורה. תאמינו או לא – כולם הצליחו ואף יצרו קשירות די יפות.


תמונה - תליית צד שנלמדה בשיעור


האווירה בשיעור היתה מעשית אך מהנה מאוד. למרות שגם לשיעור אריסו התיצב מצוייד במשקפי השמש המפורסמים שלו, הוא היה מאוד חביב, עוזר ונינוח, ללא כל גינוני כבוד או מיני חיות אחרות מסוג זה.


לסיום חייבים לומר תודה גדולה ומיוחדת ל- Lux ו- Boo מאוקראינה אשר בעזרת מספר מתנדבים מצומצם ארגנו את כל הארוע. יש לומר כי, להבדיל מארועים אחרים, במקרה זה, מדובר בהתארגנות פרטית שלא למטרות רווח וכי חלק ניכר מהמימון, בסופו של דבר, הוצא מכיסם הפרטי. אני מאוד מקווה שהקינבקון הראשון הוא סממן לבאות וכי הארוע הראשון יצמיח מסורת ארוכת שנים ורבת משתתפים.

Lux, Boo and all others who made this convention come true - Thanks a lot for carrying it out!

לסיום, קצת תמונות מתוך ההופעות (כיון שרק חלק קטן מאוד מתוך התמונות שצולמו במקום כבר הועלה לרשת אני חולק איתכם את הראשונים. כשיהיו עוד אעלה גם אותן בצרוף הערות קצרות):


תמונה - מתוך ההופעה של Boo ו- Lux.תמונה - מתוך ההופעה של Miledi.[i]תמונה - מתוך ההופעה הראשונה של Arisue Go ו- Kagure.
TE KA​(לא בעסק)
לפני 9 שנים • שבת, 30 במאי 2009, בשעה 20:53
TE KA​(לא בעסק) • שבת, 30 במאי 2009, בשעה 20:53
(: תודה רבה לך על התמונות המרהיבות
bent_wordsmith
לפני 9 שנים • ראשון, 31 במאי 2009, בשעה 17:36

אני XXXX עליך

bent_wordsmith • ראשון, 31 במאי 2009, בשעה 17:36
מאנייק.

שלח עוד icon_smile.gif
Bloody
לפני 9 שנים • שני, 1 ביוני 2009, בשעה 01:33
Bloody • שני, 1 ביוני 2009, בשעה 01:33
Moar! Moar!!!
RopeMaster​(שולט)
לפני 9 שנים • שישי, 5 ביוני 2009, בשעה 18:28

ארבע הגלריות הראשונות

RopeMaster​(שולט) • שישי, 5 ביוני 2009, בשעה 18:28
סוף סוף הועלו לאתר הכנס ארבע הגלריות הראשונות (של ארבעת המופעים הראשונים).

ההופעה הראשונה היתה של הזוג המארגן: Boo הקושר ו-Lux הנקשרת. בסוף דברי הפתיחה Boo אמר שהמופע הראשון הוא תמיד הקשה מכולם ולכן החלטנו שאנחנו נהיה אלה שנתחיל. הנה התוצאות:


http://kinbacon.org/gallery/2009/boo-suspension


ההופעה השניה היתה של בחורה אוקראינית צעירה בשם Miledi העוסקת בתחום רק תקופה קצרה. אנשים סיפרו לי מהצד שהיא תלמידה של Vik (שהוזכר בפוסט המקורי לעיל). ההופעה אומנם היתה פחות מענינת מבחינת הצפיה בתהליך העבודה אך התוצאה הסופית בהחלט היתה מרשימה ומיוחדת. לדעתי הפאנצ'ליין עם החבל שרץ על העיניים הוסיף המון:

http://kinbacon.org/gallery/2009/miledi-floor-work

ההופעה השלישית היתה של Vik ועליה כבר הרחבתי בפוסט המקורי. עכשיו תוכלו להתרשם גם מהתמונות. מזכיר לכם שתמונות סטילס לרוב אינן מעבירות את יופי ההופעה כשהיא בתנועה - כך גם במקרה זה.עם זאת, אם תשימו לב לתנוחות השונות של lunebow ברצף התמונות תוכלו להשלים במקצת את ההופעה:


http://kinbacon.org/gallery/2009/vik-suspension

ההופעה הרביעית היתה של MasterOfSlave מרוסיה. מאסטר זה עוסק בשיבארי כבר שנים רבות והקשירות שלו בהחלט בעלות יחודיות. הגם שהעבודה שלו מורכבת מחומרים שכולנו מכירים אין היא חזרה על החומר המוכר אלא עיבוד שלו לתוך משהו יותר אישי ואמוציונאלי. למרות שאני פחות התחברתי להופעות שלו, היו בקהל כאלה שמאוד אהבו דווקא אותן. לשיפוטכם:


http://kinbacon.org/gallery/2009/masterofslave-halfsuspension


כשיפורסמו הגלריות הבאות אשים כאן הודעה נוספת.
מי שרוצה לעקוב בעצמו מוזמן לעשות זאת כאן: http://kinbacon.org/gallery/2009
alexandron
לפני 9 שנים • שבת, 6 ביוני 2009, בשעה 18:59

כצת וידאו,

alexandron • שבת, 6 ביוני 2009, בשעה 18:59
RopeMaster​(שולט)
לפני 9 שנים • ראשון, 7 ביוני 2009, בשעה 21:20

Re: כצת וידאו,

RopeMaster​(שולט) • ראשון, 7 ביוני 2009, בשעה 21:20
ציטוט:
לא רואים הרבה פרטים, אבל זה ישלים את התמונה- כך אפשר לראות את הדינמיקה.

rutube.ru/tracks/1984195.html?confirm=d8e3093682d6522069e74a8492068ff6v=7b285394590e70a649273f1ca741fbc7
rutube.ru/tracks/1985520.html?v=1dcc4ec6bf2248ef301cffc5cd0be3db

rutube.ru/tracks/1981495.html?v=a66a6603f265e8983ee63478bfc90239מגניב!
לא ידעתי שמשהו כבר העלה סרטונים לרשת, תודה.
הוא​(שולט)
לפני 9 שנים • שני, 8 ביוני 2009, בשעה 13:29

מעולה

הוא​(שולט) • שני, 8 ביוני 2009, בשעה 13:29
תודה
RopeMaster​(שולט)
לפני 9 שנים • שבת, 4 ביולי 2009, בשעה 15:40
RopeMaster​(שולט) • שבת, 4 ביולי 2009, בשעה 15:40
מארגני הקינבקון סיימו להעלות את התמונות מכל המופעים לאתר של הכנס.

את הגלריות אפשר לראות כאן:

http://kinbacon.org/gallery/2009